Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

nie dlugo, wrecz wcale :) obreazek Cie pewnie zmylil a dokladnie wskazania CPUZ - moje timingi to 5-5-5-12, cpuz źle czyta ... :/

To nie to, jest cos takiego jak problem CL3, zobacz do watku o tych plytach, bo mi sie nie chce przepisywac siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie to, jest cos takiego jak problem CL3, zobacz do watku o tych plytach, bo mi sie nie chce przepisywac siebie :)

heh, zle czyta cpuz bo te ramy nie wstały by na CL3 przy tych taktach :) mma sztywno w biosie ustawine 5-4-4-15(12)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mój głos w dyskusji - tym razem odnośnie temperatur. Core 2 Extreme @3.2GHz na standardowym napięciu. Chłodzenie Scythe Ninja+Fander@1680RPM. Temperaura po obciążeniu Prime to 66 stopni. Idle 6x266 to 34 stopnie. Temperatura otoczenia 24 stopnie. Ma ktoś może porównanie do wersji finalnych, bo inżynieryjne mogą się grzać nieco mocniej. No cóż, temperatury jakieś cudowanie niski nie są, ale i tak w porównianiu do Pentium D te conroe są chłodne.

Dołączona grafika

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do zakupu plyty DS4 lub DQ6 lub ASUSA P5W i teram mam pytanie odnosnie chlodzenia, czy Ninja Scythe zaklada sie na te plyty dobrze czy trzeby sie pomeczyc przed zalozeniem? , bo gdzies cos chyba czytalem ze sa problemy z zalozeniem na ktora z tych plyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mój głos w dyskusji - tym razem odnośnie temperatur. Core 2 Extreme @3.2GHz na standardowym napięciu. Chłodzenie Scythe Ninja+Fander@1680RPM. Temperaura po obciążeniu Prime to 66 stopni. Idle 6x266 to 34 stopnie. Temperatura otoczenia 24 stopnie. Ma ktoś może porównanie do wersji finalnych, bo inżynieryjne mogą się grzać nieco mocniej. No cóż, temperatury jakieś cudowanie niski nie są, ale i tak w porównianiu do Pentium D te conroe są chłodne.

Dołączona grafika

mniamuśny proc - nie idzie wyżej na AC ?? Stepping 5 powinien śmigać z 3,5GHz (stepping 5 to ostatni inżynieryjny i grzeje się dużo mniej jak step 4)

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniamuśny proc - nie idzie wyżej na AC ?? Stepping 5 powinien śmigać z 3,5GHz (stepping 5 to ostatni inżynieryjny i grzeje się dużo mniej jak step 4)

Nie wiem na ile idzie - dopiero się testuje - z pewnościa to eszcze nie koniec na standardowym vcore. Podniosłem mu tylko mnożnik, a dalej będę leciał juz z FSB. W tej chwili ściagam kilka rzeczy, wiec OC musi poczekać. 3.5 GHz powinien zrobić bez podnoszenia napięcia, no chyba że jakiś słaby egzemplarz sie trafił. Vcore będę podnosił, jeżeli temperatura nie będzie przekraczać 70 stopni. Jutro dam nawiew z domowego wentylatora to troszkę sie temperatury zbije. Fander jest cichy, ale niestety słabo wieje. Tu by sie jakaś delta przydała. Posiadany przeze mnie inżynieryjny E6700 (stepping 5 ) zrobił stabilnie bez podnoszenia napiecia 3.2 GHz i 3.3 GHz dual SPI 32M. X6800 powinien sobie lepiej poradzić.

 

Przymierzam sie do zakupu plyty DS4 lub DQ6 lub ASUSA P5W i teram mam pytanie odnosnie chlodzenia, czy Ninja Scythe zaklada sie na te plyty dobrze czy trzeby sie pomeczyc przed zalozeniem? , bo gdzies cos chyba czytalem ze sa problemy z zalozeniem na ktora z tych plyt.

Na DS4 wchodzi OK, a DQ6 trzeba zastosować dłuzsze śrubki, lub pozbyć się tej płytki coolplate z płyty. Z asusem pewnie nie będzie problemów. Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest mozliwe zapuszczenie SPI 32m 2 sztuki na raz?? mi jedno zaraz po starcie wywala, drugie leci... spradzalem odzielnie rdzenie i było OK.

 

moze po prostu sie nie sa? robiłem po OC i na def procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie... Przeciez na X2 podkreconym powiedzmy do 2,9 na 1,4V nie bedziesz mial nawet 60 st.. a to przeciez "stara" technologia 90nm i w dodatku duzo wiecej TDP... O_o... a ta ninja+fander to nie takie slabe chlodzenie. ten wentyl to 120mm tak? no to przy 1700 rpm juz pewnie robi troche szumu...

 

P.S Sulaco zmieniasz platforme czy a?

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie... Przeciez na X2 podkreconym powiedzmy do 2,9 na 1,4V nie bedziesz mial nawet 60 st.. a to przeciez "stara" technologia 90nm i w dodatku duzo wiecej TDP... O_o... a ta ninja+fander to nie takie slabe chlodzenie. ten wentyl to 120mm tak? no to przy 1700 rpm juz pewnie robi troche szumu...

Przykładowe wyniki:

 

Temperatura otoczenia - ok 25 st.

Temperatura wody - ok 30 st.

Vcore w biosie - 1,4V

WC: PowerX 2.0, BIX2, Eheim1048, AS5, wszystkie wentyle na maks.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładowe wyniki:

 

Temperatura otoczenia - ok 25 st.

Temperatura wody - ok 30 st.

Vcore w biosie - 1,4V

WC: PowerX 2.0, BIX2, Eheim1048, AS5, wszystkie wentyle na maks.

No tak ale to jest WC... ale na AC ktos mial chyba 58 stopni widzialem screena... chyba oxygen ale pewien nie jestem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

66st?! 65nm na 1.2V? cos sporawo...sadzilem, ze bedzie mniej. znacznie mniej... :blink:

jakie 1.2V? CPU-Z źle pokazuje. Default to 1.325V (wg everest 1.18V idle, 1.29V stres). Do tego trzeba jednak doliczyć vdroop. Wersja inżynieryjna też może się mocniej grzać niż finalna. Róznica miedzy 2.93 GHz i 3.2 GHz to tylko 1-2*C (waha sie między 64-65), więc jak widać od dodatkowych MHz się specjalnie mocno nie grzeje. Co do temperatur - wyczytałem że XBX975 trochę je zawyża, ale nie mam pod ręką innej płytki żeby sprawdzić.

 

EDIT: Z X6800 udało się wyciągnąć stabilne 3320 MHz bez zmiany napiecia. Spodziewałem sie troszkę więcej. Temperatura 67 stopni.

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za wtręt ale: patrząc po zmaganiach z Celeryną 0.65 nm to widzę, że jednak zmniejszenie procesu technologicznego nie musi iść w parze ze zmniejzeniem oddawania ciepła.... czy może się mylę bo jak patrzę na te C2D (co prawda ES) i problemy z temp to jedną z zalet Intela teraz w porównaniu do AMD poza większą wydajnością jest to że nie posiadają CB ... a z grzaniem to prawie jak sławetne PresHoty się zachowują .. może faktycznie będzie niżej ale to co wyprawiacie mnie wcale nie nastraja optymistycznie jak chodzi o emisję mocy w postaci ciepełka ... więc jak to z nimi jest jak chodzi o grzanie ??

 

btw. pierwszy X6800 bedzie w ranku SPI ?? :D fajnie by mogło śmignąć w górę drużynowo PPC :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za wtręt ale: patrząc po zmaganiach z Celeryną 0.65 nm to widzę, że jednak zmniejszenie procesu technologicznego nie musi iść w parze ze zmniejzeniem oddawania ciepła....

Inżynieryjny Pentium D 960 3.6GHz 65nm prawie 85 stopni na chłodzeniu jak wyżej podałem. Dlatego właśnie wydaje mi się, że płytka zawyża temperatury. Gdzieś o tym na XS czytałem, ale - no właśnie - nie mam w tej chwili mozliwości sprawdzenia na innej płytce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za wtręt ale: patrząc po zmaganiach z Celeryną 0.65 nm to widzę, że jednak zmniejszenie procesu technologicznego nie musi iść w parze ze zmniejzeniem oddawania ciepła.... czy może się mylę bo jak patrzę na te C2D (co prawda ES) i problemy z temp to jedną z zalet Intela teraz w porównaniu do AMD poza większą wydajnością jest to że nie posiadają CB ... a z grzaniem to prawie jak sławetne PresHoty się zachowują .. może faktycznie będzie niżej ale to co wyprawiacie mnie wcale nie nastraja optymistycznie jak chodzi o emisję mocy w postaci ciepełka ... więc jak to z nimi jest jak chodzi o grzanie ??

 

btw. pierwszy X6800 bedzie w ranku SPI ?? :D fajnie by mogło śmignąć w górę drużynowo PPC :D

 

Pozdrawiam

ja na temperatury narzekac nie moge ... no na 3200MHz i def vcore mam w idle koło 30C, w stresie troche ponad 40-45C - (WC - a płyta rozłożona obok obudowy, na pudełku koło moich stóp :) )

 

przy 3400MHz i 1.43v po 20h w sp2004 mialem kolo 55-60C (na oko bo dokladnie nie pamietam)

 

dzis posprawdzam, napisze jak jest - wiem ze na boxie było tragicznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taka roznica miedzy 3,2 def i 3,4 1,43? masakra.. 10 stopni przeciez to duuuzo...

musze tez wziąc rozncie temperatur w ciagu iostatnich dni, dlatego dzis popatrze ... Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja po podniesieniu napiecia do 1.5V mam tempy 53-56st C..

scythe ninja...

 

ale trzeba pamietac ze procek podkrecony z 2.11 do 3.3ghz raczej musi wiecej ciepla wydalac... w koncu to prawie 60% wiecej....

wiec co tu sie dziwic...

moj northwood przy 3.7ghz tak ladnie sie nie trzymal, a byl podkrecony tylko o 700mhz... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja po podniesieniu napiecia do 1.5V mam tempy 53-56st C..

scythe ninja...

 

ale trzeba pamietac ze procek podkrecony z 2.11 do 3.3ghz raczej musi wiecej ciepla wydalac... w koncu to prawie 60% wiecej....

wiec co tu sie dziwic...

moj northwood przy 3.7ghz tak ladnie sie nie trzymal, a byl podkrecony tylko o 700mhz... :)

ale to w stresie te 56C ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra .... jak na tanim (relatywnie) AC da rade wyjąć te 50% OC to ja sobie też fundnę... ale ... skoro nowszy stepping może mieć niższe tempy na AC to co polecacie ?? poczekać jeszcze te 2 / 3 miesiące i dopaść takiego co jest mniej krętliwy ale ma niższe temperaturki czy kupować teraz lepiej krętliwego ale zainweścić w super chłodzenie na poziomie zwykłego kowalskiego ?? chodzi mi o OC rzędu 50% ... może ciut więcej bo dopadłem Arctic Silver za fri i teraz nie wiem co robić bo mam okazyjnie od kumpla do kupienia tego Scythe Ninję co tak chwalicie i nie wiem co począć... Scythe za 35 pln mogę mieć + pasta AS5 to jak ??

 

Btw. teraźniejszy CelD 315 na 2,8 ma jakieś 33*C na boxie .. w pokoju mam około 24 ... i teraz nie wiem bo wsie ludki mawiają że prescotty się grzeją jak diabli a ja sprawdzam termometrem zewn. z apteki i tak pokazuje a temu akurat ufam ... c zy jak sobie sprawię to mi tempy fest spadną czy tylko o 2*C ?? no bo teraz w ogóle nic nie wiem :P

 

EDIT: PS: nie odpiszę wcześniej jak za tydzień ale przeczytam posty stąd do ostatniego więc trochę to potrwa zanim odpowiem .. teraz Relax nad Soliną :D

 

Pozdrawiam

 

taaaa, idle 33st C

zwróć uwagę która godzina :P Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fuuuj ale brzydki theme...

 

ale kwestia gustu pewnie..

na jakim napieciu pusciles procka ze ci tak poszedl?

 

pytam z ciekawosci, bo i tak mnie pamieci trzymaja (d9... :> .. ale moze w przyszlosci jak bios bedzie granica dla mniebedzie procek? :) oby... dlatego jak mozna prosic, to podaj napiecie jakie dales

 

ps.

tomshardware ciekawe testy przeprowadzil.. przynajmniej jak dl amnie ;)

Edytowane przez p0rNfLaKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...