Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Znajdź se program do temperatury Core Temp 0.9.0.91 , on ci pokaże jakie masz temperatury , bo chyba coś za mało masz jak na boxa , u mnie pokazuje średnio 14 stopni wjęcej niż speedfan

Config do MBM5 mam do seri P5A,B Asusa(orginalnego brak) ,jednak Everest,Probe i Boster Asusa pokazują taką samą temp,nie sądze więc by program który poleciłeś korzystał z innych czujników. :)

 

Screen

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test 2mb vs 4mb - teraz to już napewno biore E6600, ~400zł różnicy w TEJ CHWILI, bez OC jest wypas, co dopiero po oc, potrzebuje silny procek do COunter-Strike:Source, dla mnie to najlepsze wyjście. Wole dać 400zł więcej i mieć na dłużej peceta.

No tak, 6300/6400 to zdecydowanie za mało do CS:S :D A co dopiero w jakieś amd się pakować :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Raczej wole E6600 - nie będe zmieniał pc przynajmniej 3lata - a napewno nie procka i mobo. Do css im lepszy proc tym lepiej. Naturalnie E6300/6400 by starczył, ale 400zł teraz zamiast kupowania procka za rok to niebardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test 2mb vs 4mb - teraz to już napewno biore E6600, ~400zł różnicy w TEJ CHWILI, bez OC jest wypas, co dopiero po oc, potrzebuje silny procek do COunter-Strike:Source, dla mnie to najlepsze wyjście. Wole dać 400zł więcej i mieć na dłużej peceta.

 

No tak, 6300/6400 to zdecydowanie za mało do CS:S :D A co dopiero w jakieś amd się pakować :lol2:

 

tak tak, ja num nawet X6800 brał i bał bym sie że za mało bedzie :unsure: :unsure:

 

 

a tak w ogole - opek 144 2600MHz a 2700MHz to w CSS na 6800GS jakies 2 klatki różnicy było jak u brata (gra w css) robiłem testy na moim starym opku. jak dla mnie bomba, stary to na tym 6600 bedziesz miał z 5 klatek wiecej!!!!

 

ps nie argumentuj w ten sposób jak możesz bo ktoś moze copś niemilego ci kiedys powiedziec ...

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Yyyy nie stać mnie na X6800, argument - po co mi na 3 lata E6400 jak mam możliwość kupić E6600? Nie chodzi może o samą ilość klatek, ale bardziej o jej spadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyyy nie stać mnie na X6800, argument - po co mi na 3 lata E6400 jak mam możliwość kupić E6600? Nie chodzi może o samą ilość klatek, ale bardziej o jej spadek.

rozumiem ze zakup bardziej przyszłościowy bo procek lepszy ale tez o wiele bardziej nieoplacalny niz taksze mopdele biorac pod uwage same gry ... spadku klatek juz na opku 2700 nie uswiadczysz ... kumam zaleznosc CSS od procka ale ludzie to wyolbrzymiaja, tesowalem i jest ale MAŁA (ale większa niz w wielu grach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Za 2 lata ;) Nie potrzebuje lepszego, gram tylko w CSS. Oprocz tego www,muza,programy. Wiec nie starczy mi E6600 + 7900GT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starczy ci i 6300 podkrecone do 3.5GHz..

6600 pewnie i tak duzo wiecej nie podkrecisz...

wiec te 4mb cache za prawie 2 razy drozszego procka jest malo oplacalne :)

do 3.5ghz stabilnie jest w tej chwili malo realne wykrecenie 6300 -> zobaczmoje wyniki na dość dobrej DS3 - 3460 do 16m a tu do stabilności brakuje :D

 

ps jutro nowe ramki beda, okaze sie mam nadzieje co i jak z moja polyta i tym max FSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze kupowalem BOX-y wiec powiedcie mi jak te OEM sa pakowane ( skoro nie maja wentylatora) - czy tez w pudelko intela ?

procki sa osadzone na takiej plastikowej oslonce jak moja procki BOX i tyle. zadnych pudelek, kartonikow czy tym podobnych. jest tylko procek i oslonka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

LOL zobaczcie ile E6600 mają w kompuszrocie :D Narazie troche za drogo, wkońcu kompuszrot, ale i tak jak na nich za dużo. Ponad 1400zł... ~1200zł jak za ten procek, co on takiego w sobie ma, cienka wydajność i w ogóle :P 1355zł w Apollo i też dostępny ;)

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL zobaczcie ile E6600 mają w kompuszrocie :D Narazie troche za drogo, wkońcu kompuszrot, ale i tak jak na nich za dużo. Ponad 1400zł... ~1200zł jak za ten procek, co on takiego w sobie ma, cienka wydajność i w ogóle :P 1355zł w Apollo i też dostępny ;)

w porownaniu z E6400 ma 4Mb cache a nie 2MB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL zobaczcie ile E6600 mają w kompuszrocie :D Narazie troche za drogo, wkońcu kompuszrot, ale i tak jak na nich za dużo. Ponad 1400zł... ~1200zł jak za ten procek, co on takiego w sobie ma, cienka wydajność i w ogóle :P 1355zł w Apollo i też dostępny ;)

www.pcprojekt.pl 1290zł i do tego są dostępne od ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2 lata ;) Nie potrzebuje lepszego, gram tylko w CSS. Oprocz tego www,muza,programy. Wiec nie starczy mi E6600 + 7900GT ?

Przepraszam ze sie wtracam ale z kad wiesz ze przez 3 lata bedziez gral tylko w css ?

Pzdr

 

Staraj sie pisać "po polsku"..

by mechl!k

Edytowane przez mechl!k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoto cos takiego napisal w topicu o blokach:

 

"Prime nie sprawdzałem bo raczej na bank się wysypi (3,6GHz 1,56V)"

 

 

do 3,6 Ghz potrzeba az 1,56V ? i to do SPI?

 

Jezeli interesuje mnie tylko SP stable... to oplaca mi sie brac 6400? na 6300 mozna wyciagnac na DS3/4 3,4 Ghz i jezeli to jest MAX stabilny na WC dla tego procka to po co sie pchac w mnoznik 8? chyba ze ja czegos nie rozumiem albo yoto trafil na padaczke?! :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoto cos takiego napisal w topicu o blokach:

 

"Prime nie sprawdzałem bo raczej na bank się wysypi (3,6GHz 1,56V)"

do 3,6 Ghz potrzeba az 1,56V ? i to do SPI?

 

Jezeli interesuje mnie tylko SP stable... to oplaca mi sie brac 6400? na 6300 mozna wyciagnac na DS3/4 3,4 Ghz i jezeli to jest MAX stabilny na WC dla tego procka to po co sie pchac w mnoznik 8? chyba ze ja czegos nie rozumiem albo yoto trafil na padaczke?! :/

tak na prawdę to wystarcza do PI @ 3,7GHz 1,56V

po prostu jak zapodałem Prime na 2 jajach to po paru sekundach poleciał reset

ludzie naczytacie się XS i myślicie że każdy C2D na AC 3,8 zrobi ??

dla mnie ten wynik (mojego E6600) jest OK - po prostu średni proc

ile zrobi w Prime - zobacze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha.. no to dam sobie siana chyba z wyzszymi modelami :] wszyscy pisali ze to plyty blokuja tego proca i ze jest niezniszczalny i w ogole :] na defaulcie moze i robi 3 Ghz ale pozniej sa schody i widze ze o kazde Mhz trzeba ostro walczyc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha.. no to dam sobie siana chyba z wyzszymi modelami :] wszyscy pisali ze to plyty blokuja tego proca i ze jest niezniszczalny i w ogole :] na defaulcie moze i robi 3 Ghz ale pozniej sa schody i widze ze o kazde Mhz trzeba ostro walczyc....

mojego na 3,2 na def puszczałem i to włącznie z Prime (więcej nie próbowałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi 3,2 na def prime stable? ciekawe ze pozniej taka sciana :/ eh

moj tez na def z biosu 3200, na 3300 nie wiele wiecej (nie wiem ktore V podawac bo w biosie i cpuz jest inna a nie wiem ktora prawdziwa) ale okolo 1.33v cpuz w siosie ustaiam recznie kolo 1.36v ale podkreslam REAL nie wiem ile to jest ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...