Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil2201

oO czy coś przegapiłem? Q? Hmm.. Bo ja wiem czy on jest taki wydajny? Jaka będzie jego cena? Bo nie zamierzam kupywać procka za 1k jak taki e6420 będzie po 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aqiulino

A ja mam pytanie, mianowicie czy aż tak wykorzystujecie dual core, że chcecie quady kupować?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Ciekawe czy wykorzystamy np po oc serie E 3.5GHz-3.8GHz. 4 rdzenie będą droższe a swoją wydajnością nie przewyższają aż tak seri E.

 

Ile ma kosztować Q6600? ;> Tylko nie bijcie jeśli to już było ale nie siedze w intelu ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem z mobo lub procą ewentalnie zasiłką ? :blink: Dokładnie przy ORTHOSie po około 30 min mam reset windy :cry:

Temperatura procy nie przekracza 63'C przy napieciu 1,4V. ORTHOS nie sypie błedami a winda robi reset :(. Czy coś się przegrzewa? Czy moze coś w biosie mam żle ustawione? napięcie ??? tylko czego NB? RAM?

 

procka zrobiłem na 3500Mhz

 

pomóżcie

Edytowane przez Oli20053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Dokładnie przy ORTHOSie po około 30 min mam reset windy :cry:

Temperatura procy nie przekracza 63'C przy napieciu 1,4V. ORTHOS nie sypie błedami a winda robi reset :(. Czy coś się przegrzewa? Czy moze coś w biosie mam żle ustawione? napięcie ??? tylko czego NB? RAM?

...

Skąd mamy wiedzieć, jak nie podałeś co i jak masz ustawione w biosie?

oto co mam ustawione w biosie

Raczej proc się kończy przy tym napięciu, nie zaszkodzi sprawdzić na 100Mhz mniej.

 

Poza tym, najpierw byś sprawdził samą płytę (czyli maks na danym napięciu nb) obniżając mnożnik i luzując pamięci. potem sprawdzasz pamięci, a na końcu procesor, a nie wszystko naraz (tzn możesz wszystko naraz, jak znasz możliwości swoich podzespołów). Inna wersja, to dajezs trochę więcej na nb, pamięci luźno i wtedy sprawdzasz, czy to Vcore.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto co mam ustawione w biosie

389x9

ddr-973 - 5-5-5-15-5-35

pci clock - 33,33mhz

memory V - 2.0V

CPU V core - 1,475V

fsb tV - 1,3

NB Vcore - 1,25

SB V core - 1,5v

ICH chipset 1,21v

 

czy potrzebujecie jeszcze jakichś danych z biosu do diagnozy przypadku?

 

Temperatura mobo w stresie nie przekracza 43"C. Obawiam sie ze moze to byc temperatura NB ponieważ w IDLE już parzy w paluchy a co dopiero w stresie :( dodatm ze jest na pasywnym chłodzeniu. Planuje zamontować Revolteca 40x40

 

VanderPool Technology – przy OC rekomendowane jest disabled tak jest napisane na dzikienet.pl NIESTETY u mnie ta opcja jest nieaktywna ( na szaro) ustawiona na enabled. Jak ją uaktywnic i zmienić na DISABLED.

Edytowane przez Oli20053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Czy ktoś zrobił na WC czy tam dobrym AC jakieś fajne wyniki na e6420? Jak narazie to widziałem wynik genghiskhan'a dość ładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zrobił na WC czy tam dobrym AC jakieś fajne wyniki na e6420? Jak narazie to widziałem wynik genghiskhan'a dość ładny.

jest sporo takich wynikow e6420 jest miodzio prockiem 8x mnoznik 4mb cache.... wszystko czego potrzeba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jest grane przez chwilie mialem 191'C na mobo a teraz 80"C na CPU w programie PC PROBE II :cry: O co chodzi

Everest tego nie potwierdza ;( ?

Dodam ze na NB dodałem Revolteca 60 wieje na full obrotach i nadal około 30min i reset windy ;(

Edytowane przez Oli20053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Spróbuj Core Temp

 

Patrząc na hwbota to minimum na e6420 to 3.8GHz ^^ Marzy mi się 4GHz 24\7 na 1.6V. Szkoda że niestety tak nie będzie bo znając mnie dostane totalną padake.

 

Ps ktoś jedzie na 3.9-4GHz na codzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aqiulino

Jak na PC tylko gra to się ma taki efekt a nie inny...

Mardok, a co robisz w domowych warunkach, że Ci trzeba 4 rdzeni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mogę zejść z napięciem poniżej standardowego tj. 1.325 ?

 

 

Mam c2d 6600 , Asus P5W64 PRO

 

za żadne skarby windows nie chce działac stabilnie na fsb 400 mnożnik 9 vcore 1.475. VMCH 1.7 tzn załaduje sieale na klika chwil i reset.

Edytowane przez SILAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

czy mogę zejść z napięciem poniżej standardowego tj. 1.325 ?

 

Mam c2d 6600 , Asus P5W64 PRO

A kto Ci zabroni :lol2:

 

Jeśli tylko procek Ci pójdzie to dajesz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mój e6420 leci na 3.4GHz przy napięciu z biosu 1.475V (realnie 1.45V). Jak myślicie pójdzie więcej :?: Na 3.6V wchodzi do winy ale jest już niestabilnie :( Podnosiłem lekko napięcie do 1.5V i nic nie dało. Więcej nie dawałem bo nie wiem czy nic nie upale. Do tej pory zawsze miałem AMD.

Wiem, że wróżki wymarły, ale macie jakieś większe doświadczenie :)

 

Chyba, że mobo nie daje rady :/ fsb 450 dla ab9 to chyba jeszcze do uciągnięcia jest....

Memki 2x1GB ocz platinum (NIE rev 2) cl4 5 4 15 pc 6400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...