Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Jak takie będą ceny płyt to sobie grafy nie kupie :mur: :mur:

Mam nadzieje że ceny znormalnieją w niedługim czasie

 

Topowe płyty pod Intela zawsze były drogie i jak taniały to bardzo powoli. Jeszcze rok temu najwyższe modele płyt pod s478 kosztowały około 600zł (mówię o nowych a nie uzywanych). Także na jakieś super obniżki bym nie liczył. Szczególnie na chipsetach Intela.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to albo na to, moze tez byc tak ze proc wiekszego fsb nie łyka a nie mobo.

plyty maja max fsb 450mhz

gigabyte ma 600 ale nie robi nawet 400...

wiecej niz 450 to tylko clockgenem i roznie to dziala nawet na tych samych plytach

 

jesli 32m i 1m przelazi na tych samych mhz to raczej nie proc sie skonczyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Co to znaczy mainstream (jakoś nie wiem) ? Jakbym miał 2,4@3,8 to bym się cieszył ;) Nie kręce bardzo hard-core :D 1000zł za mobo to jakieś nieporozumienie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest nieporozumienie... To jest normalna cena płyt głównych na chipsetach Intela - nie od dziś tak jest. W tej chwili topowe Asusy/MSI kosztują 800-1000zł. Będa płyty zarówno na Nvidia/Ati, jak i na 965, więc ceny innych płyt nie powinny być aż tak porażające. Na początku - ceny będą wysokie - ale ile kosztowało DFI NF4 na starcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

600zł. To intela będą takie wypas płytki? Dopiero była mowa o DR600 ktory ma być najlepszy :D (zeby cenowo też...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conroe 2,4@3,8 :o Czy ten proc ma w ogóle ograniczenia :P Mainstream - nie rozumiem :( ?

nie chopdzilo mi ze jakies super oc proca, tylko jaka wydajnosc jest przy tych 3,8ghz

 

Ograniczenia to chwilowo 5GHz, bo FSB się skończyło :lol2:

no nie wiem czy fsb, imo bardziej proc.

 

3.8 na vapo to nie wiem czy taka znowu rewelka.

nie rewelka? to moze to beznadziejny wynik :D aktualnie WR w 3dmarku 2001 jest na 4,3 ghz, wiec :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600zł. To intela będą takie wypas płytki? Dopiero była mowa o DR600 ktory ma być najlepszy :D (zeby cenowo też...)

Intel raczej robi dobre chipsety do swoich procesorów. Poza tym - zauważcie, że to nie jest A64 - tutaj kontroler pamięci jest w chipsecie - więc wpływa to jakoś na jego cenę, i skomplikowanie. Taki Asus za 800 zł posiada natomiast HD Audio, duuużo portów SATA, 2 karty sieciowe, wifi, firewire... Nie jest to znowu byle jaka płyta, i cena jest, mniej albo i więcej, adekwatna do otrzymanego produktu.

 

Wydajność 3,8GHz? Conroe 2,6 > FX 3GHz. Nie wszędzie, nie zawsze, ale mniej więcej tak to wygląda. Więc pomyśl co jest na 3,8 ;>

 

@Kszonek

 

no 800 zł prawie kosztuje ;>

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel raczej robi dobre chipsety do swoich procesorów. Poza tym - zauważcie, że to nie jest A64 - tutaj kontroler pamięci jest w chipsecie - więc wpływa to jakoś na jego cenę, i skomplikowanie. Taki Asus za 800 zł posiada natomiast HD Audio, duuużo portów SATA, 2 karty sieciowe, wifi, firewire... Nie jest to znowu byle jaka płyta, i cena jest, mniej albo i więcej, adekwatna do otrzymanego produktu.

 

Wydajność 3,8GHz? Conroe 2,6 > FX 3GHz. Nie wszędzie, nie zawsze, ale mniej więcej tak to wygląda. Więc pomyśl co jest na 3,8 ;>

no a ile kosztuje płytapod a64, ktora ma crossfire? he? ;) (jeszcze takiej klasy co p5wdhdelux... czyta DFi [; )

 

//

 

co by nie bylo ja sie zgadzam z Toba i dodaje argument [;

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

High-end moze i jest zblizony ale na amd jest masa dobrych i tanich plyt , podczas kiedy takie 775 dobre do oc zaczynaja sie od jakich 400 zeta. A intelowi szkodzi brak konkurencji w segmentach wyzszych niz low-end poza nf4 ktory pod niebieskich byl niewypalem. Mam tylko nadzieje ze nf590 i rd600 to zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm. Mogliby w końcu 9,xx SPI zrobić B) Skoro mobo już się całkiem całkiem pokazują :rolleyes:

gdyby tylko byl proc co by dał rade to by zrobili ;)

 

//

 

słabo oradiowana ta dfi............

 

//

 

Dołączona grafika

 

 

fajne memy [;

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO ciekawe, że dostał od DFI (bo chyba dostał a nie kupił, nie - od razu mówię, że nie czytałem topicu na XS) Infinity a nie Lanparty. Teraz patrząc na to z drugiej strony wygląda na to, że jak już Conroe wyjdzie to będzie spory wysyp płyt pod niego. Ciekawe ile za takie Infinity sobie policzą...

Mogłoby być tak Lanparty ok 750-800zł a Infinity 500zł :rolleyes: To może "Intelowcy" by się do DFI zaczęli przekonywać. Przydałby się test na max FSB, czyli mógłby wsadzić do niej proca o niskim mnożniku, to bysmy zobaczyli co daje 533 FSB w BIOSie.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, ze DFI chce najpierw wypuścić taki mid-range, żeby sprawdzić jak się to ludziom sprawuje a potem zaatakować wyższe pułapy cenowe. Z płytami pod intela mają niewielkie doświadczenie (nie to, że nie robią, tylko mało ludzi używa) a LanParty zawsze było modelem z najwyższej półki. Stwierdzili pewnie, że nie chcą wypuszczać czegoś takiego niedopracowanego. Zwęszyli okazję - Conroe, który się całkiem fajnie kręci i liczą, ze ludzie kupią od nich płytę, bo jak wiadomo DFI szczyci się opinią najlepszych płyt do OC.

 

Wcześniej jednak każdą "serię" zaczynali od LanParty, na nF2 tak było, nF3 i nF4 a Infinity dopiero później (nie pamiętam czy przy nF3 było Infinity)

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

High-end moze i jest zblizony ale na amd jest masa dobrych i tanich plyt , podczas kiedy takie 775 dobre do oc zaczynaja sie od jakich 400 zeta. A intelowi szkodzi brak konkurencji w segmentach wyzszych niz low-end poza nf4 ktory pod niebieskich byl niewypalem. Mam tylko nadzieje ze nf590 i rd600 to zmienia.

Nie koniecznie. Intel kaze sobie placic za licencje od kazdego chipu. W przypadku AMD chipset moze zrobic kazdy i za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Nie no to się bardzo fajnie zapowiada pojedynek DFI vs. Intel !? To się może odbić na może troszke niższych cenach mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam jestem za asusem :ploom:

Hmm... a nie aby Asus vs reszta? B)

A ja tam nie jestem za nikim bądź niczym, poczekam aż wyjda płytki i grono OC'erów porobi testy ;] A wtenczas okaże się które mobo będzie królem OC na LGA 775 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage jaka maja renome wsrod fanow amd i ilosc osob powracajacych do intela to DFI musialoby byc frajerami zeby przegapic taka okazje :D

Btw to jedyna firma ktora sprzedaje wiecej mobo pod amd niz pod intela 95%/5% inne jak epox czy asus maja 20%/80% 30%/70%.

 

PS. Swoja droga to po co na gorze wisze martwe tematy jak ten o IC7 a trzy najgoretsze sa nie przyklejone? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Model - Podstawka - Nowa cena - Obniżka

- Athlon64 X2 5000+ AM2 - 403 USD - 42%

- Athlon64 X2 4600+ AM2/939 - 301 USD - 46%

- Athlon64 X2 4200+ AM2/939 - 240 USD - 34%

- Athlon64 X2 3800+ AM2/939 - 169 USD - 44%

- Athlon64 3800+ AM2/939 - 142 USD - 52%

- Athlon64 3500+ AM2/939 - 112 USD - 42%

- Athlon64 3200+ AM2/939 - 99 USD - 28%

- Athlon64 3000+ AM2/939 - 89 USD - 18%

- Sempron 3600+ AM2 - 109 USD - 11%

- Sempron 3500+ AM2 - 97 USD - 11%

- Sempron 3400+ AM2/754 - 87 USD - 10%

- Sempron 3200+ AM2 - 77 USD - 11%

- Sempron 3000+ AM2/754 - 67 USD - 13%

- Sempron 2800+ 754 - 53 USD - 21%

 

za x2 5000+ 1500 zl.. nie jest tak zle :)

zczerze mowiac juz bym sie zastanawial..

glownie ze wzgledu na to, ze am2 jest nowa podstawka i tak szybko nie zostanie zmieniiona..

a noz bedzie nastepca obecnych amd x2 potezniejszy od conroe? :_)

 

i co zrobic teraz? :)

wiadomo kiedy wyjdize nastepca 775?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak przegladam i przegladam i sie zastanawiam nad jednym: CENA ;]

pol tego forum, ze mna wlacznie czeka na cos nowego, wszyscy sie napalaja a tymczasem moze sie okazac, ze wrocimy do D805, bo bedzie tanie i wcale o wiele nie gorsze, a sam Conroe bedzie drogi jak diabli ;P

Ehh a tak sobie tylko mysle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba za rok maja wyjsc 4 rdzeniowki na 775 do desktopow (ale nie wiadomo czy nie beda wymagaly nowych mobo). A za jakies dwa lata ma byc kolejna generacja na nowa podstawke (znowu).

 

A amd teraz napewno wyda k8L na am2 a potem nie wiem, ale przypuszczam , ze moga conajmniej wymagac nowych chipsetow i plyt bo bedzie DDR3 (intel zreszta tez ddr3 nie jest elektrycznie kompatybilny z ddr2 choc ma tyle samo pinow)

 

A co do cennika amd to 3800+ za 169 jest interesujacy , ale conroe za 178 bedzie podobnie taktowany (10x200 vs 7x266 zdaje sie) czyli bedzie mial zapewne wyzsza wydajnosc. Jedyna przewaga amd moga byc tansze plyty. Ale napewno jak ktos ma 939 to nie bedzie mu sie oplacalo przesiadac.

 

PS. Jak tak sobie kombinuje czyby nie skorzystac z dobrej mobo i jakiejs taniej 9xx jak ludzie zaczna wyprzedawac w lipcu :D

 

PS2. Zreszta ta dyskusja jest akademicka bo watpie by ktokolwiek w normalnym uzytkowaniu zauwazyl roznice miedzy 9x0 wykreconym na 3.8-4 Ghz , x2 @ 2400-2500 i conroe @ ilestam.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zczerze mowiac juz bym sie zastanawial..

glownie ze wzgledu na to, ze am2 jest nowa podstawka i tak szybko nie zostanie zmieniiona..

a noz bedzie nastepca obecnych amd x2 potezniejszy od conroe? :_)

To prawda, ale zapewne będzie nowy chipset i znów konieczność wymiany płyty na inną. A jeśli nawet nie chipset to może być tak jak z Conroe - kwestia modyfikacji zasilania.

 

EDIT:

Dlaczego AMD nie informuje o obniżce X2 z 1MB cache L2? Niekiedy te 1MB na rdzeń odgrywa dużą rolę.

Edytowane przez FLITH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba za rok maja wyjsc 4 rdzeniowki na 775 do desktopow (ale nie wiadomo czy nie beda wymagaly nowych mobo). A za jakies dwa lata ma byc kolejna generacja na nowa podstawke (znowu).

 

A amd teraz napewno wyda k8L na am2 a potem nie wiem, ale przypuszczam , ze moga conajmniej wymagac nowych chipsetow i plyt bo bedzie DDR3 (intel zreszta tez ddr3 nie jest elektrycznie kompatybilny z ddr2 choc ma tyle samo pinow)

 

A co do cennika amd to 3800+ za 169 jest interesujacy , ale conroe za 178 bedzie podobnie taktowany (10x200 vs 7x266 zdaje sie) czyli bedzie mial zapewne wyzsza wydajnosc. Jedyna przewaga amd moga byc tansze plyty. Ale napewno jak ktos ma 939 to nie bedzie mu sie oplacalo przesiadac.

 

PS. Jak tak sobie kombinuje czyby nie skorzystac z dobrej mobo i jakiejs taniej 9xx jak ludzie zaczna wyprzedawac w lipcu :D

czterordzeniówka "Kentsfield" ma śmigać na każedej mobo kompatybilnej z Conroe (Socket LGA775 (to be comptable with all VRM11 boards including the Intel "Bad Axe")

a pojawić się ma jakoś na początku 2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak przegladam i przegladam i sie zastanawiam nad jednym: CENA ;]

pol tego forum, ze mna wlacznie czeka na cos nowego, wszyscy sie napalaja a tymczasem moze sie okazac, ze wrocimy do D805, bo bedzie tanie i wcale o wiele nie gorsze, a sam Conroe bedzie drogi jak diabli ;P

Ehh a tak sobie tylko mysle ;)

To coś niedokłanie czytałeś :P Najtańsza wersja Conrouka będzie już dostępna za 183$ więc nie wiem czy tak dialbli drogo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, sam procek może i bedzie kosztowac mniej niz 600zł, czyli mniejwiecej tyle ile venice 3k po wyjsciu, mam racje? Ale koszt płyty głownej przeraza, bo przecierz na 939 mozna kupic asrocka za 200zl, ktory daje rady, a za 200zl na conroe, to bedzie mozna kupić radiator na plyte :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...