Skocz do zawartości
drake87

6ghz To Max Na Procesor?

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś, jakiś czas temu czytałem że maks częstotliwość jednego rdzenia procesora to 6ghz dlatego wchodzą procesory dwurdzeniowe. Spowodowane jest to tym [ten maks 6ghz], że przyciąganie ziemskie nie pozwoli na szybsze poruszanie się impulsom bezproblemowo. Czy ktoś wie coś na ten temat? I czy jest to prawda?

 

acha.. i nie pytajcie gdzie to czytałem..bo kurde bez kitu nie pamietam.. może na discovery to leciało.. :) :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie pamiętam że Intel deklarował, że w 2007 albo 2008 (dokładnie nie pamiętam) jego procesory przekroczą taktowanie 10GHz!!! :lol: :lol: :lol:

Edytowane przez mrjeremiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni, pewnie nie wiele wiecej wiedzą od nas w tej sprawie.

Jakoś przepowiednie rzadko się sprawdzają nawet te w sferze technicznej.

Narazie to nauka bardziej wszystkich zaskakuje niż daję się przewidzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie pamiętam że Intel deklarował, że w 2007 albo 2008 (dokładnie nie pamiętam) jego procesory przekroczą taktowanie 10GHz!!! :lol: :lol: :lol:

 

Bill Gates mówił że 640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć, a w 95 wydali Win95 co ptrzebował minimalnie 8mb :)

 

O kodzie Windows 98 mówiono - Jeżeli nie możesz sprawić by działało dobrze - spraw chociaż by dobrze wyglądało.

 

 

Może i Intel wyda w 2007 4jajowy 10GHz z 10MB cache ale prawdopodobnie te same słowa padna ponownie "Jeżeli nie możesz sprawić by działało dobrze - spraw chociaż by dobrze wyglądało." :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie pamiętam że Intel deklarował, że w 2007 albo 2008 (dokładnie nie pamiętam) jego procesory przekroczą taktowanie 10GHz!!! :lol: :lol: :lol:

A ja że Gates powiedział kiedyś tam że komputery domowe nigdy nie będą potrzebowały wiecej niz 640 kb ramu

(chyba że cos pokręciłem :P)

 

To sa tylko spekulacje - dowiemy sie czy to możliwe jak zrobią takiego procka...

 

Smol__ar mnie ubiegł :D

Edytowane przez slasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też pamiętam te 10GHz LOL, którym Intel się chwali wprowadzając P4 wraz z technologią netburs, a co mamy teraz, grzałki, które nie mogą osiągnąć częstotliwości 3”A”-4”I”GHz(produkcyjnej) i dlatego jak trafnie napisał drake87 Intel i Amd pchają się w procesory wielordzeniowe, a co do max 6GHz to jest to ściema, gdyż chłopaki z xs osiągnęli już 7.2GHz i przyciąganie ziemskie jakoś nie protestowało ;)

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie pamiętam że Intel deklarował, że w 2007 albo 2008 (dokładnie nie pamiętam) jego procesory przekroczą taktowanie 10GHz!!! :lol: :lol: :lol:

Mi się wydaje, że to miałbo być w 2005 :D albo to było tak, że 5GHz miało być w 2005 - już nie pamiętam...

 

A prędkości ciągną za sobą temperaturę - coraz ciężej to chłodzić, istnieje potrzeba coraz większej miniaturyzacji - i wtedy właśnie zaczynają bruździć procesy molekularne (hyh jak to się nazywa - chodzi o przyciąganie atomowe itp.) - bo sama technologia pozwala zejść niżej.

 

No i tak jak zostało powiedziane - wydajność to nie tylko megaherce i nie tędy droga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Varrol mechanika kwantowa

MEchanika kwantowa - wlasnie, kazdy z pierwiastków inaczej sie zachowuje, a oblicznia kwantowe dla prostego wodoru to kosmos, inne to juz calkiem inna bajka i jak to widzialem to nic z tego nie rozumialem, a zeby to zesoba zgrac to trzeba by 100 einstain'ów, jeszcze jakies widmo dochodzi, wiec miniaturyzacja powoli sie konczy

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej powodem dla ktorego nie opcaca sie pakowac wiecej w GHz ... tylko w 2 rdzenie jest pobor mocy

 

"W rzeczy samej, w 2005 roku Intel postanowił zrezygnować z planowanego 4.0 GHz procesora "Tejas", gdy okazało się, że układ roztrwaniał więcej niż 100 watów.

 

Wraz ze wzrostem wydajności, super szybkie jednordzeniowe procesory stały się drogie w chłodzeniu, wymagają większych radiatorów i potężniejszych wiatraczków, które są w stanie utrzymać eksploatacyjną temperaturę.

 

Pierwsze procesory dual-core otworzyły drogę ku poprawie wydajności i równocześnie odsunęły na jakiś czas konieczność uporania się z nadmiernym poborem energii i ilości wydzielanego ciepła. "Stało się tak dlatego, że jako producent procesorów, tylko w ten sposób byliśmy w stanie zapewnić wydajność przy odpowiednim zużyciu energii" powiedziała w wywiadzie dla TechWeb Margaret Lewis, szef rozwiązań komercyjnych w AMD."

 

jest to fragment tlumaczenia pewnego artykulu zamieszczonego na TechWeb (http://www.techweb.com/), natomiast tumaczenie mozna znalesc na stronie benchmarka nosi ono tytul "Pięć rzeczy, których nie wiedzieliście o Dual-Core"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze rok temu może bym uwierzył że intel wypuści w 2007r proc 10GHz bo rok temu intel próbował bić kolejne granice GHz. Po wypuszczeniu Conroe przez intela jest oczywiste że intel nie zrobi w najbliższym czasie proca 10GHz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MEchanika kwantowa - wlasnie, kazdy z pierwiastków inaczej sie zachowuje, a oblicznia kwantowe dla prostego wodoru to kosmos, inne to juz calkiem inna bajka i jak to widzialem to nic z tego nie rozumialem, a zeby to zesoba zgrac to trzeba by 100 einstain'ów, jeszcze jakies widmo dochodzi, wiec miniaturyzacja powoli sie konczy

nie wspominajac o tym, ze chwilowo granica jest bramka zbudowana z pojedynczych atomow i nikt jak narazie mniejszej nie zbudowal ;) Edytowane przez tukamon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wspominajac o tym, ze chwilowo granica jest bramka zbudowana z pojedynczych atomow i nikt jak narazie mniejszej nie zbudowal ;)

To już proców i kart graficznych w wymiarze technologicznym poniżej 0,065 mikrona nie będzie??? :-( A tak wogóle to dopiero przed chwilą wyczytałem o takim procesie produkcyjnych - coś nie na bierząco z wiadomościami jestem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już proców i kart graficznych w wymiarze technologicznym poniżej 0,065 mikrona nie będzie??? :-( A tak wogóle to dopiero przed chwilą wyczytałem o takim procesie produkcyjnych - coś nie na bierząco z wiadomościami jestem :lol:

0,065 mikrona to sa zdaje sie dlugosc sciezek (droga jaka ma pokonac impuls miedzy kolejnymi bramkami) a nie wielkosc elementow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu mogliby robić proce ( Intel ) po 6GHz, ale : proc musiałby mieć fabryczne FSB hmmm powiedzmy 400MHz przy mnożniku x15 no i do kompletu w boxie musieliby dawać promke/vapo. Kolejną przeszkodą są mobo bo nie każda potrafi działać bez modów z takimi wartościami szyny FSB.

 

Lepiej niech robią coś w stylu Conroe, bo dobrze im to wychodzi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już proców i kart graficznych w wymiarze technologicznym poniżej 0,065 mikrona nie będzie??? :-( A tak wogóle to dopiero przed chwilą wyczytałem o takim procesie produkcyjnych - coś nie na bierząco z wiadomościami jestem :lol:

No jesteś trochę w tyle:

 

http://www.pcworld.pl/news/88077/100.html

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=180115

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby intel robilc procki 6ghz to napewno zaprojektowal by tez odpowidni chipset do tego i referencyjne mobo ktore by dzialalo bez modow.

 

sie jeszcze glupio spytam :D Dlaczego wafle sa okragle?:>

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie zrobic prockow szybszych niz ok. 3,5GHz - wiaze sie to, nie z elektronami, atomami czy przyciaganiem ziemskim (kto to wymyslil ? ;]) tylko z dlugoscia fali. Jak ktos nie spal, na fizyce, to wie, ze \lambda = c / f. c ~ 3*10^8 m/s, f ~ 3,5 * 10^9 Hz => \lambda ~ 8cm. Rdzen procka, nie moze byc mniejszy od dlugosci fali, co oznacza, ze gorny (czy jak kto woli - dolny) pulap zostal osiagniety. Prawda, jest taka, ze wiele wiecej z krzemu wycisnac sie nie da. Po prostu, trzeba czekac na nowe technologie (nie wiem, ponoc sa juz zaawansowane prace, nad tzw. procesorami organicznymi - takze, niedlugo trzeba bedzie swoje kompy dokarmiac ;]).

 

edit: Wlasnie doczytalem watek - ogolnie, jest tak jak varrol pisze - niby sie da, ale nie do konca :)

Edytowane przez ajgon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie zrobic prockow szybszych niz ok. 3,5GHz - wiaze sie to, nie z elektronami, atomami czy przyciaganiem ziemskim (kto to wymyslil ? ;]) tylko z dlugoscia fali. Jak ktos nie spal, na fizyce, to wie, ze \lambda = c / f. c ~ 3*10^8 m/s, f ~ 3,5 * 10^9 Hz => \lambda ~ 8cm. Rdzen procka, nie moze byc mniejszy od dlugosci fali, co oznacza, ze gorny (czy jak kto woli - dolny) pulap zostal osiagniety. Prawda, jest taka, ze wiele wiecej z krzemu wycisnac sie nie da. Po prostu, trzeba czekac na nowe technologie (nie wiem, ponoc sa juz zaawansowane prace, nad tzw. procesorami organicznymi - takze, niedlugo trzeba bedzie swoje kompy dokarmiac ;]).

 

edit: Wlasnie doczytalem watek - ogolnie, jest tak jak varrol pisze - niby sie da, ale nie do konca :)

 

...i trzymać w doniczce :lol: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , a podkręcać sterydami :)

 

Skoro firma intel planowała ten procek 10 ghz już w 2007-08 roku to widocznie mieli już upatrzone jak to zrobią. Wątpię , żeby w takiej firmie wszyscy spali na fizyce , i nikt nie wiedział , że to niemożliwe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze przerosly ich koszty, albo te 10GHz bylo juz planowane z mysla o nowej technologii... zreszta, pozyjemy - zobaczymy :) Ja przesiadlem sie, ze 100MHz, na 1,3GHz, wiec nastepna przesiadke planuje, przy kolejnym rzedzie wielkosci - takze jak najbardziej im kibicuje, zeby sie udalo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...