Skocz do zawartości
surix

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950 U

Rekomendowane odpowiedzi

Hehehe i proszę. Temat stał się "gorącym" :)

Udam_u - chcesz napisać FAQ ??

Mnie narazie prześladuje pech. Jak już się chciałem wziążć za o/c mojego fx'a to zasiłka nie wytrzymała :]

Ile wyciągaliście z takiego fx'a jak ja mam ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy ten "sentyment" opuści obudowę kompa? :)

jak kasa bedzie, lecz nie spieszy mi sie bo on jeszcze mi wystarcza i daje rade tam gdzie chce

 

jednak jakbym mial mozliwosc bez doplaty lub ze mala przesiadke z fx'a na 6600 (nawet zwykly) to bym przeszedl bo jednak w nowych grach fx kuleje, a na takim 6600 pogram w obliviona nawet w sensownych ustawieniach, a na fx'ie nie

 

tak samo moj kumpel na celku d 2.66 GHz i geforce 6600 pyka w nfs mw z detalami na maxa (bez aa i af) w 1024x768 i srednio ma 30 fps - wszystko to bez podkrecenia, a wiemy jak celek nadaje sie do gier...

 

a ja na takich ustawieniach jak w podpisie mam podobny fps, detale na maxa (bez cieni, aa i af)... z cieniami nawet na polowe gra staje sie dla mnie nie grywalna - smutne ale prawdziwe

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe i proszę. Temat stał się "gorącym" :)

Udam_u - chcesz napisać FAQ ??

Mnie narazie prześladuje pech. Jak już się chciałem wziążć za o/c mojego fx'a to zasiłka nie wytrzymała :]

Ile wyciągaliście z takiego fx'a jak ja mam ??

Mysle nad tym, zeby wziac sie za FAQ, ale nie wiem, czy to zrobie bo mam malo czasu-->studia itp... Mam taka karte jak Ty i z pamieci na standardowym biosie wyciagnalem 900Mhz stabilne caly rok a na rdzeniu 500Mhz. Jakis czas uzywalem tez karty na ustawieniach 550 i 950 Mhz ale przyszlo lato i sie wszystko zweryfikowalo. Po modyfikacji biosu moglem juz tylko z mem na 800-842 Mhz stabilnie uzywac karty ale wydajnosc i tak byla duzo wieksza niz na domyslnym biosie i mem 900-950Mhz. Pozdro!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle nad tym, zeby wziac sie za FAQ, ale nie wiem, czy to zrobie bo mam malo czasu-->studia itp... Mam taka karte jak Ty i z pamieci na standardowym biosie wyciagnalem 900Mhz stabilne caly rok a na rdzeniu 500Mhz. Jakis czas uzywalem tez karty na ustawieniach 550 i 950 Mhz ale przyszlo lato i sie wszystko zweryfikowalo. Po modyfikacji biosu moglem juz tylko z mem na 800-842 Mhz stabilnie uzywac karty ale wydajnosc i tak byla duzo wieksza niz na domyslnym biosie i mem 900-950Mhz. Pozdro!!

Aha, thnx za info. Ja zamierzam kręcić bez ingerencji w biosik. A dodawałeś jakieś chłodzenie czy jechałeś na standardzie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, thnx za info. Ja zamierzam kręcić bez ingerencji w biosik. A dodawałeś jakieś chłodzenie czy jechałeś na standardzie ??

Najpierw Silencer (+ pozniej mod na mega Silencera-starsi uzytkownicy forum wiedza o co chodzi) a teraz Zalman VF700Cu. Przy zmianach tymingow pamieci zaczely sie nieziemsko grzac. sucker wielkie dzieki za uwagi do FAQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiętasz może wyniki bez zmiany chłodzenia ?? Nie zamierzam nic do tej karty dokupować :]

Na totalnym stocku bez krecenia karty to mialem 45xx 3Dmarkow w 3DM03 po podkreceniu przekroczylem granice 5000 punktow a po modyfikacji biosu + nowe chlodzenie przekroczylem kolejna przeszkode 6000 punktow B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee to dlaczego ja bez kręcenia mam 53xx pkt w 3DMark'u 03 ?!

Taki wynik mam zarówno na 71.89 jak i 8x.xx (nie pamiętam dokładnie).

To po oczekiwanym przeze mnei o/c powinienem osiągnąć tę magiczną granicę 6K :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe i proszę. Temat stał się "gorącym" :)

Udam_u - chcesz napisać FAQ ??

Mnie narazie prześladuje pech. Jak już się chciałem wziążć za o/c mojego fx'a to zasiłka nie wytrzymała :]

Ile wyciągaliście z takiego fx'a jak ja mam ??

Ja miałem bez zmiany chłodzenia ustawioną na 500/950 chodziła pół roku aż do momentu kiedy wy****ło mosfet od AGp poprostu płyta za słaba :-| na taką prądożerną karte, bez podkręcania mam 5300 w 3d03 a z tymi ustawieniami co podałem i procem na 3.75Ghz (benchmark ledwo sie ładował bo pamieci RAM poprzednie nie wytrzymywały i były asynchro) miałem 7075 pkt bez żadnych modów :D kupie ic-7 i wykrece ja na maxa, tak przy okazji daj w sterowniku "detec optimal frequencies" ciekawe ile ci pokaze :?: Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee to dlaczego ja bez kręcenia mam 53xx pkt w 3DMark'u 03 ?!

Taki wynik mam zarówno na 71.89 jak i 8x.xx (nie pamiętam dokładnie).

To po oczekiwanym przeze mnei o/c powinienem osiągnąć tę magiczną granicę 6K :-P

Bo w 3DM03 duzo miala do powiedzenia przepustowosc pamieci-ja robilem testy na plycie z chipsetem KT400 (nawet bez A w ktorym poprawili kontroler pamieci). Na N-Force byloby duzo lepiej... dla mnie jest wazna roznica jaka sie osiagnie dzieki OC - ja zyskalem ~ (+1500 pkt). Liczy sie to co uzyskasz zaczynajac od poczatkowego pulapu. Poza tym jeszcze taka refleksja-zabawa z overclockingiem nauczyla mnie tego, ze najwazniejsze komponenty komputera to zasilacz i plyta glowna. Pozdro!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w której wersji stera ?? 71.89 ?? Jakoś najbardziej polubiłem tego sterownika :-P

Ale wszystko co z tąkartą zrobię i jak i co pokaże to dopiero później, bo najpierw tagan do 2go configa a do mnie tronje - wtedy zacznę zabawę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli pokaże ci w sterowniku ok 480gpu i 900mem(wtedy 950-960 bo 2.2ns) to jest bardzo dobrze :D jesli 450 i 800(850-860 looz bo 2.5ns) i jest ok ale jeśli 420/700 lub cos koło tego to kicha

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z oznaczeń pamięci wychodzi że mam pamiątki 2,8ns. :( (oznaczenie F28)

 

Edit//

a tak nawiasem jak dojść do tej opcji ??

To spox

raczej to są 2.2ns

bo :

AF-28 (2.8ns)

ja mam f-28 (mam 2.2ns)

 

ściagałem stery Xg z tweaksrus.com moim zdaniem stą tam najlepsze stery i jak zainstalujesz bedzie w zakładce od karty "clock frequency setting" i tam jest ta opcja a tak poza tematem to leadtek szalał z tymi szybkimi pamięciami dlatego nast. karta tez bedzie od nich :D

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi dać linka do tych sterów ?? Ja w międzyczasie doskocze do drugiej budy (nieaktywnej :D) i spisze oznaczenia z kostki....

 

Edit//

Oto oznaczenia z moich kostek (z zachowanym układem)

 

hynix KOR

HY5DU283222A

F-28 405A

W7CD5124HQ

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc teraz proszę o wersję sterów XG. Najnowsze ??

Chciałem też używać DH zer0pointów ale miałem problem z odświerzaniem (u kolegi go nie było <_< ) ale nie będe was tym zanudzał... czy XG są lepsze od 0 pointów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Ci nie poradze które lepsze bo karta od kilku tygodni w serwisie, więc najnowszych nie testowałem, a ostatnie jakie miałem to 84.22 i powiem, że dawały rade...

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Xg są lepsze od 0pointów ale miałem je przez chwile i sprawdzałem je na bench. oraz klatki FRAPSem i lepiej wypadały Xg ale to były inne wersje sterów, a co do oznaczeń narazie nie zajrze w bude jutro ci odpisze jakiem mam oznaczenia

 

pozdro

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jade na XG 84.43 i sobie chwale :) lecz mam nastepujacy problem, mianowicie wczoraj podczas grani wyskoczylo mi info, ze moj zasilacz daje za mala moc grafie wiec ona zmiejsza swoja wydajnosc, aby jej nie uszkodzic...

 

wtedy nic nie mialem podkrecone, lookam na napiecia tez w normie, grafa mimo komunikatu nie tracila nic na wydajnosc i mam teraz zagadke od czego to moglo byc ?

 

mi sie wydaje, ze moze byc to spowodowane dlugim chodzeniem kompa - praktycznie bez wylaczenia chodzi 2 tygodnie i zasilacz mogl przez to zaliczyc male skoki napiecia i stad to info od grafy

 

zasilke mam Seasonic 350W wiec calkiem dobry zasilacz, a watpie ze moj komp bez oc ciagnie, az 350W

 

nie wykluczam tez, ze moze byc to wina sterow (bety) nr 84.26

 

jak macie jakies sugestie to piszcie, ja dodam jeszcze, ze komp bez przyczyny mi sie jeszcze nie zresetowal, grafa nie sypala artami itp.

 

 

Podrawiam,

DarkArrow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark, mordo Ty moja :D (bez urazy) masz to co ja !!

Chcę się <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> za o/c a tu tylko winde włączam i ten komunikat.

Się wq**i**m i wyciągnąłem zasiłkę :-P

Martwi mnie to że jak 5900 pracowała w 2gim configu to było podobnie ale wtedy podłączenie zasilacza (tronje) bezpośrednio do karty, a nie jak było z rozgałęźnikiem, pomogło. Spróbuj poruszać wtyką, ew. wyciągnij i włóż - powinno pomóc, chyba że tak jak u mnie znowu będzie ten komunikat to.... zmiana zasiłki :]

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez myslalem, ze kable sie poluzowaly ale jednak w to watpie :) obstawiam bardziej, ze to wina dosyc dlugiej pracy kompa :P

 

@Corso

 

jak bede zmienial grafe to FX'a sobie zostawie - (ahh ten sentyment :P) odrazu co zrobie to zmoduje mu bios i poszukam na necie VMOD'ow, no i moze powalcze o jakis WR w markach :D

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...