Skocz do zawartości
surix

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950 U

Rekomendowane odpowiedzi

Nie 5800U nie będzie wydajniejsza moim zdaniem, ten sam nieudany produkt, szkoda ża nie ma wogóle na ORBie wyników tej karty w 05 to byśmy porównali....

 

wtf!? było coś takiego jak 5990Ultra :o ?

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obraz sie ale glupio zrobiles. Za 300zl. mozna kupic bez problemu GF6600 a nawet jak sie trafi to GF6600GT mozna kupic za 300zl. O 9800PRO nie bede wspominal bo nie chciales ATI.

ale ja sie nie obrazam :] Doskonale znam wydajnosc tych kart i wiem jakie sa ceny na rynku.Na kompie ostatni raz z prawdziwa przyjemnoscia gralem moze 5 lat temu :lol: .Ja naprawde tej karty nie kupilem do gier.Kupilem ja dlatego ze chialem cos od nV...cos innego, czym po prostu moge sie pobawic.A ta karta jest pod tym wzgledem idealna.Napewno jest nietuzinkowa i robi o wiele lepsze wrazenie od takiego 6600GT, wkoncu kiedys to byl topowy model na ktorego widok slinilo sie wielu :D

 

sprawa wydajnosci jest dla mnie naprawde nieistotna

 

Pare miesiecy temu mialem X800XT PE, pogralem dwa miesiace i sprzedalem.Po prostu giercowanie na kompie calkowicie mnie nie bawi, a ze scigania sie w Markach juz wyroslem :]

 

 

Za 330 masz Galaxy 7300gt które jest kapitalne w stosunku cena/jakosć ;) (i duzo lepsze od 6600gt). Mi sie wydaje ze głupio nie zrobił bo ma przeciez tylko agp na płycie a wiadomo ciezko było by znaleźć tanie 6600 (które ja przebijam w marku 03 ;] - i nie tylko ja)

 

@ _Vip_

Tak btw: w Niemczech nie ma moze 5800 ultra ? Chciałbym oblookać tą karte bo z tego co pamietam to on ma pełnoprawne 8 potoków i pewnie jest sporowydajniejsza od 5900xt. Ogolnie mały było tych 5800 a w Polsce chyba nik takiej karty juz nie ma ;).

 

Na allegro jest wlasnie 5800Ultra :] : http://www.allegro.pl/item146686743_asus_v...td_fx5800_.html , dokladnie w tej samej wersji jak moja.

 

Ale organizacja potokow jest identyko jak w serii 59xx ...czyli 4x2

 

jest nawet identyko karciocha jak moja :] - http://www.allegro.pl/item145942422_karta_...ena_od_1zl.html

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie grasz to spox, bo inaczej to ta karciocha mięknie już praktycznie w kazdej grze która wymusza jedynie DX 9, ale DX 8.1 śmiga :D

 

@yuucOm

Na początku zawsze robili błąd w tej organizacji potoków i dawali 8x1, pozatym dobrze że nv wypuściła po FXach serie 6800 bo by miała nieciekawie :P

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja gdziesz zobaczyłem (chyba pclab ale nie moge znaleźć) podczas czytania recki 8800gtx link do 5800. Tam była taka tabelka z potokami i było 8x1. Kurde ze nie pamietam linka ;).

Dlatego, ze poczatkowo nVidia nie przyznawala sie do tego ze to jest tak naprawde 4/2 a nie 8/1. Chodzilo o marketing. Ati mialo karte 8/1 a oni 4/2 wiec nalezalo cos z tym zrobic. Do tego architektura GF59x0/5800 w pewnych momentach moze dzialac jak 8/0(dokladnie nie wiem co to oznaczalo ale tak bylo :P). Karta mogla przelaczyc sie w ten tryb tylko wtedy gdy programista to przewidzial w kodzie gry i chyba dzialalo to razem z UltraShadow.

 

@_Vip_

Ja zawsze patrze na stosunek sena-wydajnosc wiec osobiscie nie kupilbym za tyle karty nVidi z serii 5xxx nawet gdyby to byla super krecliwa 5950Ultra :P. Chociaz nie powiem, ze jezeli znalazlbym 5900 za 150zl. to moze bym sie skusil :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@_Vip_

Ja zawsze patrze na stosunek sena-wydajnosc wiec osobiscie nie kupilbym za tyle karty nVidi z serii 5xxx nawet gdyby to byla super krecliwa 5950Ultra :P. Chociaz nie powiem, ze jezeli znalazlbym 5900 za 150zl. to moze bym sie skusil :P

kupilem dlatego bo chcialem :D , malo to mialo wspolnego z recjonalnym patrzeniem na wydajnosc ...taki kaprys :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze głupio nie zrobił bo ma przeciez tylko agp na płycie a wiadomo ciezko było by znaleźć tanie 6600 (które ja przebijam w marku 03 ;] - i nie tylko ja)

Tanie 6600 nie jest trudno znaleźć.

Gdyby nie moje pamięci, to byś nie przebił mojego 6600. U mnie przy taktach 450/535 robi 6327 pkt. Poza tym 3dm to nie gra.

 

W FEAR przy takich samych klatkach mogę pograć zamiast na LOW to na custom, które sam wybrał (ustawił sobie medium lub max na wszystkim i filtrowanie x4 przy 1024.768).

 

BTW standardowo pamięci mają 500Mhz. Ja mam na Infineonach 4ns - baaaaardzo niekrętliwe. Gdyby nie to to bym złamał na luzie 7K. Bo 300/500@350/550 = 5750pkt. Czyli pamiątki duuużo dają. A tak to muszę rdzeniem nadrabiać.

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW standardowo pamięci mają 500Mhz. Ja mam na Infineonach 4ns - baaaaardzo niekrętliwe. Gdyby nie to to bym złamał na luzie 7K. Bo 300/500@350/550 = 5750pkt. Czyli pamiątki duuużo dają. A tak to muszę rdzeniem nadrabiać.

Pamieci dużo dają bo 128bit szyna i to jest główny powód żeby kupić już coś lepszego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo 2.2ns na 950 :D hehe, troche kicha ze only 550mhz :?

Ale 550 przy rdzeniu na 350 ;). Jak więcej podkręce rdeń to artami memy walą :D. Działa OK przy 535.

Nie róbmy już więcej OT ;).

 

BTW

Venom się nie podda. Venom Was pokona w 3DM03 :D

 

Edit//

Kupcie sobie 6600 i będziemy znowu w jednej rodzinie kart :D. Fajnei by było, bo mi Was brakuje w topicu o 6600 :D Serio.

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja sie nie obrazam :] Doskonale znam wydajnosc tych kart i wiem jakie sa ceny na rynku.Na kompie ostatni raz z prawdziwa przyjemnoscia gralem moze 5 lat temu :lol: .Ja naprawde tej karty nie kupilem do gier.Kupilem ja dlatego ze chialem cos od nV...cos innego, czym po prostu moge sie pobawic.A ta karta jest pod tym wzgledem idealna.Napewno jest nietuzinkowa i robi o wiele lepsze wrazenie od takiego 6600GT, wkoncu kiedys to byl topowy model na ktorego widok slinilo sie wielu :D

Hmm prawie jakbym czytał w swoich myślach. Mój zakup miał całkowicie podobne pobudki jak Twój. W zasadzie nie nastawiałem się na to że za tym zakupem będzie szła oszałamiająca wydajność. Szczególnie że podobnie jak w Twoim przypadku przesiadałem się na technologię wsteczną.

 

Pozdrawiam.

 

Ps.

Zresztą kartę kupowałem z nastawieniem na Wc-silencera ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie :) zmieniam w tym tyg karcioszke na 7900gs ale 5900 nie sprzedaje :P.

 

Wsadzam do kompa z p4 1.7 i 256 ramu i bede mógł sie bawić w mody itp (nawet z opcją: komp na dworzu :P). Poczekajcie troche na moje wyniki z p4 chociaż obawiam sie ze beda mizerne :mrgreen:.

 

5900 chyba nigdy nie oddam/sprzedam SENTYMENT zbyt wielki :mrgreen:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie w >7K. Proc nie ma zbyt wiele do powiedzenia w 3DM03. Uważam że osiągniesz gdzieś ~6800.

Ale powodzenia - życzę ci jak najlepiej. ;) Czekam ze zniecierpliwieniem na wyniki. :blurp:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm....6800 .....?

Na moim procku wykręconym na 3600+ mam około 6400pkt

U kumpla na P4 2.6 GHz (non HT) wykręconym na 3.2 GHz miałem 6736

To na 2.8 GHz dwujajowym który kumpel wykręcał na około 3.6Ghz mam nadzieje dojechać do 7k !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JICZE NA to :). Złamiemy 7k (ofc bez ruszania sterów bo na loddzie -3 + zerowym filtrowaniu to spokojnie mozna miec 7k :D)

 

Tak btw testowałem 5900xt na p4 1.7 Ghz 256 ram i nawet nieźle imo:

3dmark03 - 4300 pkt

3dmark01 - 7500 (tylko :o! u mnie miałem 18k ale da sie grać we flatouta 2 na fulla :P)

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, nieźle. Nie myślałem że tak dobrze pójdzie na tym P4......

Jak tam Pietrach ? Jaki wynik ?

 

---

BTW nie róbcie testów na 3DM01, bo to jest test dla procesora a nie dla k.graficzej.

Wyniki z tego nie są wiarygodne. Róbcie testy na 03;05.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bede miał jakieś wyniki do pokaże w poniedziałek bo teraz siedzie w c@ffe i sciągam sterowniki do płyty głownej (ten co sprzedał kompa kumplowi zapomniaj dać płytę) bo bez tego to komp chodzi jak jakiś celeron 500MHz hehehehe .Dla przykładu : gdzieś na forum był filmik z gry Crysis w jakości HD ok 100MB i czas trwania 1:42. U mnie to odtwarza płynnie bezpośrednio z pendriva a u kumpla z dysku na SATA tnie się i słychać jak ciągle dysk mieli hehheheheehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, nieźle. Nie myślałem że tak dobrze pójdzie na tym P4......

Jak tam Pietrach ? Jaki wynik ?

 

---

BTW nie róbcie testów na 3DM01, bo to jest test dla procesora a nie dla k.graficzej.

Wyniki z tego nie są wiarygodne. Róbcie testy na 03;05.

W 2005 nawet 1000 nie miałem na tym procku ;). Wiec chyba odpada :P.

 

Czekamy na 7k od Pietacha :gitarzysta:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...