Skocz do zawartości
surix

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950 U

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości pytam, będziesz chciał na niej grac, podkręcać ją czy tylko praca w windowsie itp? :-P

raczej tylko praca w linuksie :]

 

karty ATi + [brzydkie określenie na linuksa] to kiepskie polaczenie, dlatego szukam czegos od nV za podobna kase

 

jedyne co mi sie przyda to wyjscie video bo czasami lubie cos na tv z kompa poogladac

 

aczkolwiek chetnie sie grafa pobawie :] ...moze jakis mod na 5950Ultra :D

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak chyba karty nie sprzedam tak oficjalnie :P. Oddam bratu a on mi troche kasy pożyczy. Mam dziwny sentyment do tej karty bo przesiadka z 2mx na nia to był szok :P.

Ja też mam sentyment :-P no ale jednak muszę ją sprzedać żeby zakupic nową karte..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałęm taki przemiał:

GF MX 440 - Radeon9000 64MB - Radeon 9000 128MB - MatroxG450 - Radeon9100 - Radeon9500 - MatroxG450 - GF FX 5900XT

 

Matrox pojawiał sie tylko zastępczo pomiedzy kartami do czasu zakupu następnej.

 

A teraz troszke o 5900.

Ostatnio udało mi się wyciszyć kompa tak że tylko było słychać terkotanie Silencera .

Chcąc całkiem wyciszyć kompa kupiłem Pentagrama...owszem wiatraczek nie tyrkotał ale ogólnie wydajność oceniam na wystarczającą na domyślnych ustawieniach karty. Przy podkręceniu do GPU450 MEM800 radiatorki na pamięciach mimo że jakotako są owiewane wentylem z pentagrama i tak po pół godzinie giercowania były gorące i temperatura w obudowie podniosła się tak że na procku miałem ok. 46*C (chłodnica wewnątrz budy).

Wywaliłem Pentagrama z grafy i zacząłem majstrować przy Silencerze.

Na poczętku chciałem wyrwac ten wentylator i jakoś wkleic tam śmigło od Arctica Fan3 ProTC.

Po odklejeniu nalepki na łożysku ujrzałęm plastikową oś i podkładkę przeciętą tylko z jednej krawędzi (cos w rodzaju podkładki zatrzaskowej).

Gdy Silencer jest śmigłem do góry to jest OK...nie tyrkocze. Gdy jest smigłem w dół podkładka tą przecieta częścią ociera o obudowe i stąd tyrkotanie.

Na pierwszą próbe poszłą plastikowa podkładka (pełna-nie przecięta) - tyrkotanie znikneło i pojawiło się szumienie.

No to się w k(^%^%^&@%&) i wywaliłem całkiem ten "zatrzask. Śmigło nie wyleci bo trzyma je magnes i tyrkotanie ZNIKŁO !!

No to na silencera tam gdzie sie dało przykleiłem pocięte radiatorki z pamięci i Silencer powrócił do łask.

No i temperatura w kompie spadła tak że teraz na procku po giercowaniu mam 40-42*C.

Jak przyłożę termometr w miejsce gdzie silencer wydmuciach!e powietrze to po ostrym OC (520/880) jest w okolicach 50*C

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompka jest OK tylko że byc może chłodnica 1x120 pewnie by już nie dała rady na 3 bloki...za jakiś czas moze będę miał wolny bloczek to sprawdze jakie będą temperatury i jak sie okaże że OK to wtedy oskalpuje Silencera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompka jest OK tylko że byc może chłodnica 1x120 pewnie by już nie dała rady na 3 bloki...za jakiś czas moze będę miał wolny bloczek to sprawdze jakie będą temperatury i jak sie okaże że OK to wtedy oskalpuje Silencera.

noooo [;

i po 50mhz więcej na gpu/mem ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noooo [;

i po 50mhz więcej na gpu/mem ?

Bez V-modów pewnie juz wiecej z niej nie wycisnę 520/880 to i tak dobry wynik - na codzień śmiga na 450/800

i ColinMacRae 2004 przy wygładzaniu x4 nie zgłasza jakiś niedoborów fps-ów hehehhee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kupujcie takie karty które się kręcą :-P nie chce robic vmoda bo qrde i tak niedługo bede sprzedawał karte i później to dobrze zdjąć tez jest problem, jeśli nie sprzedawał bym karciochy napewno bym się zdecydował...... Oprócz suchego i Sulo nikt tu nie miał vmoda a szkoda bo rdzeń pędzi do 600 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku też miałem niezły przerób kart graficznych. Nowy rok powitałem z radonem 9100 od Herkulesa na pokładzie. W zasadzie to trochę żałuję że ją sprzedałem, bo miała piękny niebieski laminat :) i bardzo dobrą jakość obrazu. Potem chwilowo (w okresie oczekiwania na gf6600 siedziałem na gf4mx440. Następny był właśnie ten oczekiwany 6600. Potem sprzedałem gf6600, bo doszedłem do wniosku że zdziadziałem ... zresztą gwoździem do trumny tego gainwarda było to że kompletnie nie pasował mi do mojego WC. Poszedł pod młotek ... na pokład na dosłownie kilka dni trafiła do mnie riva tnt2 ( międzyczasie da dni męczyłem się na s3trio!!! na szynie pci), potem znów wygrzebałem z zakamarków gf4mx440 (w spadku po siostrze). Ostatecznie postanowiłem kupić właśnie tego fx5900.

I zdaje się że zostanie tak już na dosyć długi czas :). Moje potrzeby kończą się na 2d ze sporadycznym uruchamianiem gier.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panocki kupilem grafe :D

 

jest to Asus V9950 Ultra bazujacy na recerencyjnym projekcie nV

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Moze taki FX5900Ultra nie jest jakas extra wydajna grafa, a tymbardziej nowoczesna ...ale za to w tym, referencyjnym wydaniu jest PIEKNA :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zainstaluj na jakiś czas windę. :D

no jest to jakies rozwiazanie :]

 

(bajer polega na tym ze moja siec osiedlowa jest ostatnio pod ostrym ostrzalem misiakow, pare kompow juz polecialo...a niestety wybieraja sobie mieszkania wyrywkowo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest to jakies rozwiazanie :]

 

(bajer polega na tym ze moja siec osiedlowa jest ostatnio pod ostrym ostrzalem misiakow, pare kompow juz polecialo...a niestety wybieraja sobie mieszkania wyrywkowo)

A kto tu mówi o piractwie ? Kup orginalnego albo ściągnij darmową czasówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vip a gdzie dorwałes taką kartę (i za ile jeśli to nie tajemnica :D).

 

Ps.

Swego czasu widziałem takie kart na allegro, ale zniechęciło mnie to że te egzemplarza miały przyciętą szynę pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karciocha kosztowala mnie rowniutko 300zl :]

 

mam kumpla ktory co jakis czas sciaga podobne rarytasy z dojczów :wink:

 

jest to pelno prawny 5900Ultra

Nie obraz sie ale glupio zrobiles. Za 300zl. mozna kupic bez problemu GF6600 a nawet jak sie trafi to GF6600GT mozna kupic za 300zl. O 9800PRO nie bede wspominal bo nie chciales ATI. Edytowane przez Loolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 330 masz Galaxy 7300gt które jest kapitalne w stosunku cena/jakosć ;) (i duzo lepsze od 6600gt). Mi sie wydaje ze głupio nie zrobił bo ma przeciez tylko agp na płycie a wiadomo ciezko było by znaleźć tanie 6600 (które ja przebijam w marku 03 ;] - i nie tylko ja)

 

@ _Vip_

Tak btw: w Niemczech nie ma moze 5800 ultra ? Chciałbym oblookać tą karte bo z tego co pamietam to on ma pełnoprawne 8 potoków i pewnie jest sporowydajniejsza od 5900xt. Ogolnie mały było tych 5800 a w Polsce chyba nik takiej karty juz nie ma ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...