Skocz do zawartości
surix

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950 U

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem na ile pójdzie ci rdzeń na WC,bo na AC już bardzo fajnie sie kręci,trafił ci sie bardzo dobry egzemplarz.A CPC wydoli tylko załóż drugą taką samą pompke jako ssącą na wylocie wody w rezie.Zobaczysz jaki takie śmieszne pompki robią tajfun jak są dwie,a jak jest jedna to ma problem żeby wode ruszyć.Swoją drogą to dziwie Ci sie że wcześniej nie założyłeś WC na tego FX-a.

Edytowane przez Adam35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem na ile pójdzie ci rdzeń na WC,bo na AC już bardzo fajnie sie kręci,trafił ci sie bardzo dobry egzemplarz.A CPC wydoli tylko załóż drugą taką samą pompke jako ssącą na wylocie wody w rezie.Zobaczysz jaki takie śmieszne pompki robią tajfun jak są dwie,a jak jest jedna to ma problem żeby wode ruszyć.Swoją drogą to dziwie Ci sie że wcześniej nie założyłeś WC na tego FX-a.

 

No całkiem ciekawe na ile pójdzie, może pobije moje 560 Mhz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już za niedługo zakładam silencera :D bo gwara sie kończy więc spróbuje cos wycisnąć :wink: , jeden nieznajomy rozmawia ze mną na temat 5900XT ma gainwarda ale nie chce udzielic sie zabardzo na forum :rolleyes:

 

@Venom

Po co zmieniłeś nick hehe :P, już jest zmienione :)

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.. jestem tym "nieznajomym" B-) , o którym wspominał SuriX i witam wszystkich FX'o maniaków. To miło, że te karty mimo swojego "leciwego" wieku cieszą się taką popularnością, miejmy nadzieję, że tak pozostanie jeszcze na długo. Jeszcze raz wszystkich witam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie....bedzie sie działo...

Już za chwilke ma do mnie dojść paczuszka z nowym prockiem.

Chwilowo wstrzymałem się ze zmianą platformy(bez skojarzeń)....pozostaję cięgle przy Socket A.

A nowy procek to Athlon XP 2200+ (thorton) który według opisu na aukcji na radiatorze podkręca się na 2.4 GHz.... u mnie na wodzie może wyciagnę z niego 2.5Ghz......hmmmm ciekawe czy przekroczę w 3D2003 7k...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooo Pietrach się bierze do roboty. :D Dobrych efektów życzę !

Pobijesz mnie w 01 ? Ja mam ten wynik bez oc karty :blurp:.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kilka stron temu, sprzedałem za 35zł więcej niż kupiłem [;. Pół roku się nim bawiłem i sprzedałem drożej.

Takie rzeczy to tylko w Erze. :twisted:

 

Nie żal mi go było ba padakę do oc miałem. A może to przez to, że używałem Zalmana na 5V zamiast 12V ? No co, każdy się może mylić :P. Odkryłem to gdy go zdejmowałem :). Aha, proszę o edita w rankingu z 12 na 5 V.

 

Edit// O f*ck ! Już 25. strona !

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Venom

Czujesz różnice w porównaniu z FX i jak gry idą w porównaniu z naszą kartą?

To jest tak.

W DX9 jest różnica kolosalna. Nawet 3DMark '05 chodzi w miare płynnie (na najnowszych sterach) !

Można sobie na wyższych detalach w D3, FarCry, Fear i takie tam pograć. Ładniejszy jest też obraz.

Ogólnie powiem, że jeżeli ktos może to niech zmienia. Na pewno nic nie straci.

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kręciłeś coś tego radka chyba nie ma takiego potencjału jak 5900XT :)

Nie nie kręciłem, nie miałem takiej potrzeby i chęci*.

Nawet mi się Zalmana nie chciało zakładać. [;

I zauważyłem że trzeba się pomęczyć ze zmianą chłodzenia, ba ATI ma wredne kołki. I jeszcze blisko ścieżki są, których nie jestem pewien w połączeniu z Zalmanem. :?

Tyle ile spróbowałem na stock to 50mhz na rdzeniu się wysypały arty.....

Potencjał jest dużo mniejszy ale nie jest potrzebny. ;)

 

*Aż dziwne że Venom nie bawi się o/c. Ale jednak. [;

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i $#%^&%#@ !!

Procek ładnie się podkręcił na 12.5 x200 co dało 2.5GHz (chyba w okolicach 3800+)

A grafa ani be ani me.

W 3dMarku2001 dociągnąłem do 15tyś a w 3D2003 beż zmian...6200pkt - tyle samo co na 1700+@2600+ .

Aquamark 44tyś pkt.

Podejrzewam zasyfiony system i śmieci po kilku różnych wersjach sterowników.

Dziś wyciagne z szuflady zapasowy dysk (8.4 GB) zrobie tam formata i będzie tylko czysty system, stery do mobo i grafiki.

Pobawie się też w próbę odblokowania 512kb L2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*&%#%%$%^%^$^^%&*%##$@#@ !!!!!!!

Odblokowałem dodatkową pamięć i teraz mam pełnowawartościowego Bartona z L2 512kb.

Na ustawiniach 11x200 jest wykrywany jako XP 3200+ a procesor podkręca się do 12.5x200.

Super PI 16M policzyło mi o 4minuty szybciej niż przed odblokowaniem L2.

A 3DMarki..... %%#%#%^#^%# bez zmian !! Dlaczego.

Zrobiłem format dysku, świeży windows , tylko sterowniki do grafy i mobo.....buuu!

Dlaczego ??

 

Jak byłem u kumpla z grafą to na jego P4 2.6GHz podkręconym na 3.2GHz wyciągnąłem 6736 pkt w 3DMarku2003 - wiecej nie podkręcaliśmy po boxowe chłodzenie juz zaczynało się pocić a wtedy były jeszcze upały .

A mój procek po przekręceniu na 2.5GHz wydajność ma większą niż ten Pentium4 kumpla a mimo to nie moge wyjść poza granice 6300pkt.

3DMark2001 - 15150pkt

3DMark2003 - 6230pkt

Aquamark3 - 44155pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...