Skocz do zawartości
surix

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950 U

Rekomendowane odpowiedzi

genonef, postaraj się pisać poprawnie, bo błędów robisz tyle jak przedszkolak. :blink: :angry:

Jeżeli się nie poprawsz to znowu będe musiał pisać PW do moderacji :evil:

Na zalapanie sie do rankingu nie mam szans? <błedy poprawiłem>

Dlaczego by nie ?

 

surix, ja bym się troche bał ściągać plombę jak mówisz że to Twój 5ty FX :-|

 

Edit - Przy okazji modyfikowania 1. postu dopisz do Sempron'a 64, bo to jednak jest różnica ;)

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarzuć tym biosem jak możesz :). A co do pamieci to jedną mam ukruszoną :lol: ale karta działa jak działała.

Heh :) z tym może być problem :P bo jedyna kopia jaka mi pozostała (tego biosu) jest na mojej karcie - która zresztą nie żyje od dobrego roku :? Aczkolwiek zdaje mi się, że ktoś juz w tym temacie wspominał o modyfikowanych biosach do 5900XT... może ktoś z kolegów aktualnie przeglądających ten temat będzie mógł ci pomóc lepiej niż ja... Any way zawsze pozostają google :P

 

co do pamięci, to ukruszenie może co najwyżej wpłynąć na odprowadzanie ciepła, jednak jeśli dobrze pokryjesz pastą termoprzewodzącą, to powinno być dobrze :P

 

v.e.n.o.m

 

Za błędy przepraszam i obiecuję, że będę się bardziej przykładał do tego, co piszę :P (jedyne co mam na usprawiedliwienie to to, że mi ostatnio spacja szwankuje :P )

 

Miło, że wyrażasz aprobatę wobec mojej prośby o dołączenie do rankingu :)

Edytowane przez genonef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za błędy przepraszam i obiecuję, że będę się bardziej przykładał do tego, co piszę

Niezmiernie mnie to cieszy.

Heh z tym może być problem bo jedyna kopia jaka mi pozostała (tego biosu) jest na mojej karcie - która zresztą nie żyje od dobrego roku. <poprawiłem spacje :)>

Zaraz, ja tu czegoś nie rozumiem. Mówisz że biosu nie masz bo Ci padła karta to, jak chcesz się do rankingu dopisać ?! Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, ja tu czegos nie rozumiem. Mówisz że biosu nie masz bo Ci padła karta to, jak chcesz się do rankingu dopisać ?!

No cóż :) myślę, że łączy nas ta sama pasja, z tym, że ja ostatniego FX z serii piątej uszkodziłem (przy kolejnej próbie o/c zresztą <_< ) jakiś czas temu... Zastanawiam się, czy jeśli któremuś z was teraz zniszczy się jego FX 5900 (zapewne wtedy kupi już sobie coś z serii 6), to czy poprosi o/zostanie usunięty z rankingu :P

Ostatecznie coś też osiągnąłem na tle o/c FX 5900XT i myślę, że jest to warte wzmianki w tym temacie, aczkolwiek w żaden sposób nie nalegam.

 

PS.

umieszczenie mojego wyniku na tej liście dało by wam motywacje do dalszych starań i bicia mojego wyniku (jako że ja go już nie podciągnę xD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umieszczenie mojego wyniku na tej liście dało by wam motywacje do dalszych starań i bicia mojego wyniku (jako że ja go już nie podciągnę xD).

Nie ma co moja karta ssie. Biosa jeszcze poszukam ale bez oc procka nie ma szans na 7000k :/. Ganiward sprzedaje syf i to w dodatku za wiekszą cene :lol:. Odradzam kupowanie tego syf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczałem zrzuty ekranu kilkanaście postów temu... ale jeśli z jakichś niewyjaśnionych powodów nie chcą ci się załadować, to zamieszczę je jeszcze raz :) (ewentualnie dam link do jakiejś stronki, gdzie je umieszczę albo najzwyczajniej wyślę ci je mailem :)

 

yuucOm

 

A ja się będę upierać, że gainward robi dobre karty :P - może masz kiepski model... poza tym O/C to jest do tego stopnia indywidualna sprawa, że nawet najlepsze (markowo) modele mogą okazać się zupełnie doń niezdatne :huh: Poza tym zauważ, że i tak już mocno wykroczyłeś poza taktowania standardowe ^^ (procentowo przynajmniej). Z jednym tylko się zgodzę, jeśli chcesz uzyskać lepsze wyniki w podkręcaniu pamięci, to trzeba podbić napięcie na karcie (tak do 1.8v najlepiej xD). Co do zmiany karty, to możesz się zdziwić, jak dostaniesz jeszcze mniej podatny na o/c model :D.

Edytowane przez genonef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uaktualniam swój wynik. Co dziwne, na P4 nie mogłem zrobić bencha na 460/825 bo były freezy :blink:

Czyżby obsługa AGP 8x tyle dała ? Wynik dla surix'a.

 

 

Ouh, zapomniałem zrobić screena z CPUZ. :mur: Później go załącze. Robiłem bencha na 2.4Ghz.

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zuch chłopak :D

Problem w tym, że kase jak narazie mam tylko na bude i zasilke ;/. Ale cos sie jeszcze wymyśli :P.

Wtedy to już do oporu polece z tym Fx'em :P.

 

EDIT

A właśnie miałe sie jeszcze coś zapytać. Macie fast write właczone czy nie ?

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie mam Fx-a Asusa i dziś zapuściłem marka 03 i z przerazeniem ukazał mi sie widok 2106 pkt, ustawienia na def.... stery 91.28

 

Wynik b.słaby, a pamietam, ze karta robila spokojnie ponad 5000 tys...

 

Dodam , ze nie dawno robilem format...

 

 

Co może być przyczyna tak małego wyniku, proszę o rade, pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli robiłeś format to to może zapomniałeś o sterach do płyty głównej

jest też możliwość że w sterownikach masz poustawiane wygładzenia grawędzi x4 filtrowanie x4 i ustawione na wysoka jakość a nie wydajność. Jak puszcza sie marki to najczęściej wszystko robi sie na minimum żeby uzyskac jak najwiecej punktów.

Sprawdz tez coś takiego:

Menu start->Uruchom->wpisz "dxdiag" i sprawdz czy w zakłądce ekran masz włączone przyspieszenie AGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pietach

 

Ustawienia jakości obrazu lepiej mieć ustawione na jakość (albo ostatecznie na środek), gdyż wskaźnik ten nie zmienia w zasadzie wcale wydajności za to diametralnie pogorsza jakość obrazu :/ a przecież po to się podkręca karte aby (między innymi) móc grać w wyższych detalach w różne gry ^^

 

Jeżeli zaś chodzi o przyrost wydajności w benchmarkach, to ten suwak wpływa nań w granicy 0.1%, więc można to uznać za margines błędu :P

Edytowane przez genonef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zmieniłem stery na 91.31, sprawdziłem wszystkie przyśpieszenia są włączone.czyli: AGP, Direct 3D, DirectDraw.

 

Stery do płyty oczywiście sa wgrane.

 

 

Co do ustawień to mam tak: taktowanie układu: 400/702

 

 

-Ustawienia wygładzania obrazu: pod kontrolą aplikacji

-Filtr anizotropowy: pod kontrola aplikacji

-Wydajność systemu: Jakość

-Synchronizacja pionowa: Pod kontrolą aplikacji

 

 

To chyba tyle , jesli chodzi o info.... a teraz mianowicie co mam zmienic w ustawieniach???

Edytowane przez NFS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile razy przeprowadziłeś ten test? I ile razy wyszedł ci tak niski wynik? Niewykluczone że podczas robienia testu antywirus skanował ci dysk, albo miałeś inną, równie obciążającą aplikacje włączoną w tle...

 

Ustawienia w sterowniku masz jak najbardziej odpowiednie... co jeszcze, to to ze możesz mieć przypadkiem karte w trybie 2D włączoną... ale wtedy miał byś GPU znacznie niżej taktowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że to może być wina czegoś innego niż karty graficznej... Prwadopodobnie właśnie zasilacz, ale może to być także wina procka... Nie kręcisz go przypadkiem za bardzo? (analogicznie można oskażyć pamieci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temp na GPU to nie mam mozliwosci sprawdzic :-|

Zasiłka to Chieftec 360 W

 

proc PIV 3,0 GHz , niekrecony

To tak jak ja nie masz tempa ;). Zasilacz dobry wiec to też nie jego wina ;/. Oblookaj czy w biosie nie masz czase command rate na 1T (w ustawieniach ramu/chipsetu), może to jest ta wina. Może zalilania do karty nie podłaczyłeś (chociaż wątpie ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilanie do karty oczywiście podłączone :)

 

Płyta Asus P4P800-E Deluxe

 

 

radiatory na karcie są ciepłe ale do gorących jeszcze im daleko, za to proc to mały piekarnik choc siedzi na nim Zalman... B-)

Edytowane przez NFS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...