Skocz do zawartości
mechl!k

ATI Radeon 9700 cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

Ale zawsze coś tam daje ;] W marku 03 więcej o 100 smarków. Co do rdzenia, to też mam tam płytkę i wolał bym jej nie ściągać, tym bardziej, że mam kupca na radosława i prawdopodobnie w tym tygodniu sprzedaje :) [za 210zł xD]

A Kiedy ktos mnie zacznie scigac z wynikami podkrecania?? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Kiedy ktos mnie zacznie scigac z wynikami podkrecania?? icon_lol.gif

no wiec dzisiaj ja zapuscilem tak 4fun z ciekawosci 3dmarka 05 a co z tego wyszlo zobaczcie sami ;)

moze jak mi znowu cos odbije to poszturmuje jeszcze troche ORBa

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=2223140

 

EDIT:w zwiazku z problemami z futuremarkiem screen z ORBa http://img134.imageshack.us/my.php?image=n...pabitowanv5.jpg akurat pokazywalem go kumplowi ;)

Edytowane przez ODOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec dzisiaj ja zapuscilem tak 4fun z ciekawosci 3dmarka 05 a co z tego wyszlo zobaczcie sami ;)

moze jak mi znowu cos odbije to poszturmuje jeszcze troche ORBa

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=2223140

Cos futuremark nawala :mur: :mur: :mur:

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sector

Ja jak bym się postarał to bym cię mógł dogonić w taktach radzia, ale w marku 03 i 05 nie mam szans... A to z powodu tego, że mam mobo na ULI - marki nie są optymalizowane pod ULI i wyniki są o jakieś 600 marków gorsze :mur: Także na Celku D + 865PE miałem 6.3k w marku 03 na taktach 400/630, a teraz na tych samych taktach robie ledwo 5.7k :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam ;] Jak ściągnąć tą blaszkę czerwoną z radzia tak żeby nie było nic widać i dało się bez problemu ją założyć spowrotem ? ;] Przed sprzedażą chcę z niego wycisnąć ostatnie soki :D A pod tą blaszką jest rezystorek do zamalowania ołówkiem :) No i wybiegając w przyszłość. Jaka jest bezpieczne napięcie rdzenia ? (def 1.52) i memek (def 2.88) [ostatnio latały na 3.25 ;) jutro dam 3.4 ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla rdzenia i 2,8ns z techpowerup zalecaja:

 

VGPU

SC1175 - 10k pot between pin 18 (-IN1) and pin 20 (GND)

Default: 1.5v - 1.65v

Suggested maximum:

- Air-cooled: 1.75v

- Water-cooled: 1.85v

- Extreme-cooled: 1.90v

 

VDD

ISL6522 - 20k pot between pin 5 (FB) and pin 7 (GND)

Default: 2.7v - 2.9v

Suggested maximum:

- Without ramsinks: 3.2v

- With ramsinks: 3.6v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zapodaje 3.6v i zobaczymy czy mem podejdą pod 700 [; Fajnie by było :] Wiem wiem, że to nie da tak dużo jak rdzeń, ale nie wiem jak tą blaszkę ściągnąć :mur:

 

EDIT:

Machnąłem trochę za dużo ołówkiem i uzyskałem 3.7v. No to nic zapuszczam ATT. Maxymalne takty pamięci bez artów to 685. Na 688Mhz już znajduje arty... Radiatory są lekko ciepłe, także to raczej przez brak prądu niż przez przegrzanie :] Jutro się postaram ściągnąć tą blaszkę jak znajdę czas i zobaczymy co rdzeń potrafi :)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym więcej malujesz dany obiekt tym zostaje tam więcej grafitu i rezystencja się zwiększa/zmniejsza [nie wiem bo z fizy jestem dno] W każdym bądź razie czym więcej grafitu tym się to bardziej zmienia i V leci do góry :) Po ściągnięciu blachy nic się nie zjara [; Są też 9700 bez tej blachy od początku i jakoś chodzą ;) Zresztą możesz ściągnąć blachę, zrobić moda i założyć z powrotem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja juz jestem po pencil-modach (4) , na rdzeniu mam 1,77 / vdd 3,3 / vref 1,27 (to mi sie nie chce podniesc) / vddq 2,85

 

No i testery Atitool i ATT wywalaja przy 390/690(nie wiem co jest grane do cholery - moze mu za goraco) takze zadna rewelacja nawet nie osiagam standardowych czestotliwosci dla ramow. Przy takim ustawieniu i proc na 2500 bez zadnych optymalizacj / stery na quality mam w 3d2003 - 5475pkt, dalej juz mi sie nie chce bawic, zmieniam karte

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co zmieniasz jeśli można wiedzieć ? [;

Czekam co pokaze 1650XT, oraz jaka bedzie jego cena. Biore pod uwage jeszcze x1950pro (czekam na cene),Galaxy7600GS,Galaxy7900GS

 

No i ostatni zainteresowalo mnie http://allegro.pl/item128156378_wyprzedaz_...b_gwarancj.html

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sprzedaje moj stary zestaw, bo zlozylem nowy i mam maly problem z R9700 build by ATi, mianowicie komp byl nieuzywany cale wakacje, a teraz zlozylem nowy zestaw i stary komp wyciaglem, wycziscilem z kurzu w srodku, i chcialem przetestowac czy wszystko jest ok do sprzedazy, ku mojemu zdziwieniu po odpaleniu smarka 03 w ktoryms tam tescie chyba z Trolami karta zaczela lekko sypac artami - nie byla podkrecona, kiedys chodzila 325/620 bez artow, a teraz na standarcie wali artami, gdy odpalam Ati tools i daje scana to juz nie tak duzo czasem rzuci jakis 1, ale to i tak dziwne gdyz kiedys nawet na @ tego nie robila - ale dosc dawno - rok temu gdzies gdyz na studiach nie mialem czasu grac i nie zwracalem uwagi na to, a czasem w jakiejs gierce jak gralem to nie bylo zauwazalne. Dodam ze na karcie zalozony jest silencer rev 3, radiatory zalmana na pamieciach i radiator na ukladzie mocy....

Macie jakies pomysly co moze byc przyczyna i jak to naprawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sprzedaje moj stary zestaw, bo zlozylem nowy i mam maly problem z R9700 build by ATi, mianowicie komp byl nieuzywany cale wakacje, a teraz zlozylem nowy zestaw i stary komp wyciaglem, wycziscilem z kurzu w srodku, i chcialem przetestowac czy wszystko jest ok do sprzedazy, ku mojemu zdziwieniu po odpaleniu smarka 03 w ktoryms tam tescie chyba z Trolami karta zaczela lekko sypac artami - nie byla podkrecona, kiedys chodzila 325/620 bez artow, a teraz na standarcie wali artami, gdy odpalam Ati tools i daje scana to juz nie tak duzo czasem rzuci jakis 1, ale to i tak dziwne gdyz kiedys nawet na @ tego nie robila - ale dosc dawno - rok temu gdzies gdyz na studiach nie mialem czasu grac i nie zwracalem uwagi na to, a czasem w jakiejs gierce jak gralem to nie bylo zauwazalne. Dodam ze na karcie zalozony jest silencer rev 3, radiatory zalmana na pamieciach i radiator na ukladzie mocy....

Macie jakies pomysly co moze byc przyczyna i jak to naprawic?

Sprawdz jeszcze u kogos karte. Moze zmieniales cos w starym kompie np zasilka przyszla slabsza i teraz cyrki. Moze zasniedzialy port AGP/ wtyczka od zasilania

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Tagan 420 na razie nie wyjalem, sprawdzalem napiecia jakis czas temu i zawsze byly ok.

 

Ale zauwazylem taki dziwny objaw:

 

Gdy karta sie rozgrzewa to jest tego mniej... albo wogole

 

Czyzby cewki?

 

Ktos ma jeszcze jakies inne pomysly?

 

Aha gdzie mozna mierzyc napiecie na R9700, chce sprawdzic czy aby napiecia sa ok... i jakie powinny byc te wartosci?

 

PS. port AGP czyscilem tak jak i caly komp.

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak podlaczone chyba ze cos zle zrobilem no ale niewiem ( kabel od grafiki jeden do zasilania a drugi wolny ) ale adamlop powiedizla mi ze jak nie podpeite to wyskocyz mi komunikat na monitorze i tak , jak zmieniam karte na wczesniejsza to dziala mi wszytsko dobrze POMOCY PLIIS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem kupilem ja dopiero peirwszy raz dzs wlozylem bo wczesniej mialem lipny zasilacz i wolalem nie ryzykwoac , wiatraczek w karcie garficznej dziala jak włączam

co mam robić ?

 

a mzoe to byc wina ze mam ustawiony monitor jako domyslny :) niemoge juz szukam 3 godziny i zadnej odpowiedzi

Edytowane przez zaplutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...