Skocz do zawartości
Linoge

ATI Radeon 9800 / Pro / XT cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

moim skromnym zdanie nie warto bawic sie w zamiane modeli korzysci raczej nikle w stosunku do ceny i zachodu, jesli masz miernik pod reka przemierz napiecia na swojej karcie jesli okarza sie w miare niskie to zawsze mozna sobie jakiegos vmoda zrobic :)

pozatym jesli to sa karty poserwisowe to i tak pewnie chlodzenie trzeba bedzie zmienic itd biorac pod uwage to jak ktos ta karte potraktowal raczej mam watpliwosci co do sprzetu na jakim byla uzywana oraz stanu pozostalych jej komponentow ;]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie mam na moim Sapphire 9800pro /360/ jakies dwa przelaczniki na karcie wiecie moze do czego sluza albo gdzie moge sie dowiedizec.Instrukcji nie mam :(

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tymi poserwisowymi kartami ? Warto sie w to bawic ? Bo cena IMO dobra.

Najlepiej napisać do ludzi, którzy kupili już te karty i spisać jak sie sprawują, ale po komentarzach widzę, że są pozytywne. Ja bym karte brał, gdybym juz nie miał jednego Radka 9800 Pro :-P Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tymi poserwisowymi kartami ? Warto sie w to bawic ? Bo cena IMO dobra.

Jak to z poserwisowisowym sprzetem. Roznie bywa. Zalezy co tam wymieniali. Np. jesli wmieniali jakis modul pamieci to pytanie czy wymienili na taki sam czy np. na niecogorszy. Czy jak wymianiali GPU to czy wszystko zrobili dobrze(czesto dobrze to robia ;)). Czy jak wymieniali jakies ondziolki to czy dali takie same czy moze ktos zdecydowal sie na jakies slabsze?

Pytan jest duzo a odpowiedzi nigdy nie poznasz. Czasem z kulku kart sa nawet w stanie zrobic jedna :). Podobnie jak z samochodami wtedy dostaje sie skladaka :P.

Jak napisalem wyzej. Roznie bywa. Taka karta moze pochodzic jeszcze kilka dobrych lat a moze sie okazac ze za miesiac cos tam padnie. Jest wieksze prawdopodobnienstwo ze taka karta padnie niz ze padnie nowa. Jest tez wieksze prawdopodobnienstwo ze bedzei sie slabiej krecic. Ale to nie jest regula bo karta poserwisowa moze dzialac znacznie dluzej niz nowa do tego moze lepiej sie krecic. Poprostu loteria :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

heh wg mnie nie ma sie co pchac do naprawianego shitu......przeciez tacy co to naprawiaja to musze miec na tym zysk :/ musza na czyms oszczedzac zeby dac dobra cene sprzedazy :] na allegro juz stanialy nowki 9800pro od takich sprzedawcow jak 15081974 czy atiradeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze chciałbym sie przywitac ,bo to mój pierwszy post tutaj wiec witajcie , mam problem z moim radkiem 9800pro od powercolora,mianowicie chyba jest walniety molex na tej karcie ,wzwiazku z tym mam pytanie czy mozna wymienic go na inny molex????? ,i czy ewentualnie jakis serwis na terenie gdanska sie tym zajmuje ,niby problem drobny ,a wkurzajacy ,bo wszystko inne na tej grafie chodzi ,nawet wydajnosc mnie zadowala ,tylko ten głupi molex stanowi problem :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że można- jeśli nie łączy (czy cóś) to nawet trzeba.

Operacja raczej prosta- ktoś wprawiony w lutowaniu nie będzie miał z tym problemów.

czyli jak rozumiem trzeba wylutowac "tylko " molexa z karty???? i zamienic na działąjacy tak????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak- zakładając że tylko on jest uszkodzony.

Nie opisałeś jak wygląda jego uszkodzenie- zakładam, że jest przypalony/ułamany.

Jeśli zaś fizycznie jest bez zarzutów to uszkodzone mogą być układy regulujące/filtrujące napięcie (mosfety, kondzioły, itp). Wtedy gorzej- tu już potrzeba dobrego elektronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak- zakładając że tylko on jest uszkodzony.

Nie opisałeś jak wygląda jego uszkodzenie- zakładam, że jest przypalony/ułamany.

Jeśli zaś fizycznie jest bez zarzutów to uszkodzone mogą być układy regulujące/filtrujące napięcie (mosfety, kondzioły, itp). Wtedy gorzej- tu już potrzeba dobrego elektronika.

wsumie sprawa zakonczona poprostu musiałem wyczyscic jeden bolec :D :D i po sprawie ,[przyokazji urwałęm kondensator tuz przy molexie i o dziwo karta chodzi lepiej niz przedtem :mur: :mur: :mur: znikneły problemy z odswiezaniem ekranu i wkoncu moge na moim 21 calowcu crt pracowac w normalnej rozdziałce z dobrym odswiezaniem :blink: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, różnica w wydajnosci tych kart nie jest zbyt wielka (kilka %), szkoda kasy by zamieniać 9800 PRO na XT

w dobrych ukladach to doplata 30zł, jedno co jest dobre w xt ze ma 256mb ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mojego radka mam od dwóch lat . Odrazu kupiłem silencera, ale od niedawna

zaczął strasznie hałasowac na wysokich obrotach. a na niskich strasznie się grzał (rdzeń 60 stopni pcb od TX :) )

Miałem na stanie radiator z celeronka D i muszę przyznać. że coś z tego wyszło. Zresztą zobaczcie sami Dołączona grafika

Temperaturka spadła na defalucie do 36 stopni, a na 460 MHZ miałem jakieś 44stopni Dołączona grafika

Dodam, że troszke muszę pomagać karcie ( siedzieć w AGP :wink: ) Waga robi swoje :unsure:

 

Co o tym sądzicie ? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mojego radka mam od dwóch lat . Odrazu kupiłem silencera, ale od niedawna

zaczął strasznie hałasowac na wysokich obrotach. a na niskich strasznie się grzał (rdzeń 60 stopni pcb od TX :) )

Miałem na stanie radiator z celeronka D i muszę przyznać. że coś z tego wyszło. Zresztą zobaczcie sami Dołączona grafika

 

Temperaturka spadła na defalucie do 36 stopni, a na 460 MHZ miałem jakieś 44stopni Dołączona grafika

 

Dodam, że troszke muszę pomagać karcie ( siedzieć w AGP :wink: ) Waga robi swoje :unsure:

 

Co o tym sądzicie ? B)

łóóóów a nie prubowałes dalej krecic?????? ps jaka to firma?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majac radka 9800pro (r360) z pcb od XT wyczuwa sie roznice miedzyc pcb od pro??

Nie wiem czy roznice w OC beda a jesli tak to nie bedzie to kolosalna roznica porpstu mozliwe ze to PCB wytrzyma wieksze obciazenia pradowe a wcele nie musi. Trudno mi o tym powiedziec ale z tego co pamietam to w przypadku polaczenia 9800PRO+R360+PCB od XT jest mozliwosc monitorowania temp. karty. Ta mozliwosc wlacza sie chyba po aktualizacji biosu od XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item106700676_ati_98...rancja_12m.html

Niewiele wiecej a dostaje sie 12 michow gwary. Jeszcze sprzedawal je allegrowicz ktorego nick sklada sie z cyfr ale nie potrafie teraz znalezc tej aukcji, pewnie sie skonczyla. Jednak nie zmienia to faktu ze na ta dosta sie 12 miesiecy gwarancji a nie gwarancje rozruchowa = 7 dni lub czasem mniej albo nawet bez gwrancji nawet rozruchowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item108328088_sapphi...256bit_8p_.html - tu masz dla porzykladu taniej - ja mam uraz do silencerow rev 3 i dlatego Ci go odradzam - poczytaj temat o nich

zalezy mi na rdzeniu r360, prawdopodobnie bede wgrywal biosa od XT, kurcze no nie wiem co myslec o tym arcticu, mam go teraz na SE i karta chula bez zaszczerzeń... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie no dać 380 za grafe na agp ... na pci-e miałbyś już np. 7300 GT 6600GT bez problemu czy inna cholere, no mnie to sie słabo kalkuluje poprostu :( no offense ale ja bym tak nie zrobił bo zaraz i to bardzo szybko zacznie tej grafiki brakować :/

ja bym po prostu wziął tego 9800"pro" mediona i już 250 a nie 370 a wydajność ~ podobna

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie no dać 380 za grafe na agp ... na pci-e miałbyś już np. 7300 GT 6600GT bez problemu czy inna cholere, no mnie to sie słabo kalkuluje poprostu :( no offense ale ja bym tak nie zrobił bo zaraz i to bardzo szybko zacznie tej grafiki brakować :/

Zgadzam sie, ale trza miec to pci-e...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...