Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Moi Drodzy,poleciłem DFI LANPARTY ULTRA-D koledze i nie zwróciłem uwagi że niema portów com a on ma modem SDI : (

 

DFI ma chyba specyficzny kabel i nie można go łatwo dostać...na ich stronie nie ma wzmianek...google również milczy SO FAR.

 

Macie jakieś pomysły lub rozwiązania ? Czy to podpasi ? http://sklep.benchmark.pl/pelny_26532.html .

 

Próbowaliśmy zewnętrzny kabel com na śledziu (10 pinów icon_razz.gif).Modem niby reagował diodami ale nie łączył się z internetem. Patrząc na schemat w intrukcji COM na DFI ma 9 pinów icon_sad2.gif(

 

Mailuje gdzie się da bo mi kolega wiesza psy na mnie icon_biggrin3.gif nie ma to jak neo USB ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy,poleciłem DFI LANPARTY ULTRA-D koledze i nie zwróciłem uwagi że niema portów com a on ma modem SDI : (

 

DFI ma chyba specyficzny kabel i nie można go łatwo dostać...na ich stronie nie ma wzmianek...google również milczy SO FAR.

 

Macie jakieś pomysły lub rozwiązania ? Czy to podpasi ? http://sklep.benchmark.pl/pelny_26532.html .

 

Próbowaliśmy zewnętrzny kabel com na śledziu (10 pinów icon_razz.gif).Modem niby reagował diodami ale nie łączył się z internetem. Patrząc na schemat w intrukcji COM na DFI ma 9 pinów icon_sad2.gif(

 

Mailuje gdzie się da bo mi kolega wiesza psy na mnie icon_biggrin3.gif nie ma to jak neo USB ....

DFI ma COM ale nie jest ona nawet opisany w instrukcji obsługi, gdyż jak to miało miejsce już na NF2 nie do końca działa on jak na leży i jest tam tak jak by „na przyczepkę”. Ludzie mieli straszne problemy z SDI i NF2 co tu dużo mówić na NF4 nic się w tej kwestii nie zmieniło, jedyne wyjście jakie znam na jakim wszystko działało to specjalna przejściówka COM > USB z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ToXic^^

Albo może dodatkowy kontroler na PCI? Tylko to dodatkowy wydatek .... :?

Wiec ktorego w koncu forum uzwac ?! tego czy starego ?! :P

PPC jest jedynym słusznym :D

 

Na tłiku chyba nie doczekałbyś się sensownej odpowiedzi na zadane pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontroler na PCI to też wyjście ale akurat na nadmiar PCI to DFI nie narzeka niestety.

Szczegolnie jak masz karty poloaczone w SLI z dobrym chlodzeniem to zostanie ci tylko jedno PCI.

Mogli jakos inaczej to rozplanowac!!! :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos zdradzi mi tajemnice jak ma na nowym biose byc ustawiona ta tem proca?po pierwszym wlaczeniu mialem to na -10 s?

pisz wyraznie i jasno bo ja np nie wiem o co ci chodzi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczegolnie jak masz karty poloaczone w SLI z dobrym chlodzeniem to zostanie ci tylko jedno PCI.

Mogli jakos inaczej to rozplanowac!!! :-P

Mogli po prostu zrobić porządne wsparcie dla com'a, a nie taki badziew :rolleyes:

Ehhh kiedyś kupowało się Gigabyte'a i takich problemów nie było :wink:

 

W każdym razie w wolnym czasie zobaczę jak u mnie będzie chodził com po podłączeniu śledzia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos zdradzi mi tajemnice jak ma na nowym biose byc ustawiona ta tem proca?po pierwszym wlaczeniu mialem to na -10 s?

Ja mam ustawione na AUTO i jest dobrze, tzn. temp CPU jak na innych biosach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Może Panowie znacie rozwiązanie mojego problemu?

Polega on na tym, że komp mi się nie chce zamykać, dochodzi do monitu: "Trwa zamykanie systemu" i dalej musze mu pomagać z przycisku.

W sumie mam od niedawna taki problem, komp stabilny jak skała, i taki dziwny objaw. Trochę jest to denerwujące. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może (i pewnie jest) winą systemu, ale już nie pamietam jak to rozwiązać w "pokojowy" sposób. Miałem kiedyś identyczny problem, i z tego co pamiętam format rozwiązywał ten problem jak i wiele innych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

po co sie bawic w jakies cuda ;) zrob najprotszy format a na pewno pomoze.... zainstaluj nowe stery :) ja zawsze jak mam jakiś taki "denerwujący" problem nie zadaje pytań na forum tylko.... format... i koniec problemów ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umarło wyjące chłodzenie chipsetu na DFI LanParty UT nF4 Ultra-D :?

Mam zamiar zamontować coś pasywnego bo dostępne na rynku wiatraczki też są głośne i mało wydajne :mur: karty graficznej nie mogę wsadzić w dolny slot, bo mam zajęte sloty pci i się nie zmieści :cry: , pozostaje więc przeróbka :D i właśnie w związku z nią proszę szanownych kolegów o poradę-rozmawiałem już z tokarzem i mi pomoże B)

mam 3 faworytów do przerobienia:

 

AeroCool VM-101 http://www.4max.pl/default.asp?produkt=1429

 

Aerocool VM-102 http://www.cooling.pl/product_info.php?products_id=1055

 

Arctic Cooling Freezer 64 Pro http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23979

 

W pierwszych 2 przypadkach będę musiał zmienić podstawkę, żeby pasowała na chipset i wygiąć rurki heat-pipe w kąt prosty (miał ktoś może możliwość sprawdzenia czy nie są zbyt łamliwe? )

 

W trzecim przypadku trzeba zmodyfikować postawkę dla chipsetu i rozkroić blaszki, żeby weszła karta grafiki pomiędzy nie, rozchylić trochę heat-pipe ;

 

Zastanawiam się którą opcję wybrać, może ktoś doradzi??

 

Które chłodzenie lepsze AeroCool VM-101 czy Aerocool VM-102 ??

 

Będę wdzięczny za wskazówki B)

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczegolnie jak masz karty poloaczone w SLI z dobrym chlodzeniem to zostanie ci tylko jedno PCI.

Mogli jakos inaczej to rozplanowac!!! :-P

Wystarczy jedna grafika w dolnym slocie i już mamy jedno PCI mniej.

 

Mogli po prostu zrobić porządne wsparcie dla com'a, a nie taki badziew :rolleyes:

Ehhh kiedyś kupowało się Gigabyte'a i takich problemów nie było :wink:

 

W każdym razie w wolnym czasie zobaczę jak u mnie będzie chodził com po podłączeniu śledzia.

Winowajcą jest ogólnie NF tak jak na NF2 jednym działało innym nie to na NF4 jest jeszcze gorzej skoro nawet w maualu nie wspominają o COM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winowajcą jest ogólnie NF tak jak na NF2 jednym działało innym nie to na NF4 jest jeszcze gorzej skoro nawet w maualu nie wspominają o COM.

Na mojej MSI jest COM (nie sprawdzałem czy działa) i parralel (działa, drukarka i skaner podpięte) a one też jest na NF4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej MSI jest COM (nie sprawdzałem czy działa) i parralel (działa, drukarka i skaner podpięte) a one też jest na NF4

Z tego co mi wiadomo problem dotyczył tylko i wyłącznie COM, mam starego pilota na COM za czasów DFI NF2 były z nim nie małe problemy na DFI NF4 jest identycznie a na moim serverku (stary P3 Slot1) działa idealnie. Swego czasu był nawet temat (zdaje mi się że na tym forum) o problemach NF2 z SDI, wiem o tym dość dobrze że takowe istnieją bo razem z kuplę walczyliśmy z jego NF7 i SDI niestety i tak trzeba było w końcu kupić przejściówkę bo nic nie pomagało.

 

Jeszcze jedno, z tego co pisali userzy problem nie występował zawsze. Znalazło się grono „rodzynków” którzy nie mieli żadnych problemów ale niestety był to dość mały odsetek.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

Tez potrzebowalem portu com w DFI - u mnie w instrukcji opisany jast com ( mam SLI DR plyte ).

Zalatwilem sobie starego sledzia do coma i dziala bardzo dobrze.

 

Programuje sobie przez niego tuner cyfrowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uzywajac tych ustawien: HTT 290, Multi 9, DVI 150; na ekranie startowym wyswietla mi sie informacja, ze moje memki chodza na DDR300 :blink: ?? Dzielnik jest ustawiony na 3/4 wiec RAM powinien smigac na 217,5 i program mardoka to potwierdza.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uzywajac tych ustawien: HTT 290, Multi 9, DVI 150; na ekranie startowym wyswietla mi sie informacja, ze moje memki chodza na DDR300 :blink: ?? Dzielnik jest ustawiony na 3/4 wiec RAM powinien smigac na 217,5 i program mardoka to potwierdza.

 

Pozdrawiam.

O ile pamietam to tam nigdy nie podaje realnej czestotliwosci RAMu tylko na podstawie dzielnika, bez podwyzszania HTT. Jesli sie myle, to nich mnie ktos poprawi... :) Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamietam to tam nigdy nie podaje realnej czestotliwosci RAMu tylko na podstawie dzielnika, bez podwyzszania HTT. Jesli sie myle, to nich mnie ktos poprawi... :)

Nie mylisz się, zawsze jest podawana tylko i wyłącznie „nazwa dzielnika w DDR” ustawi się div150 pisze 300, ustawi się div200 pisze 400 bez znaczenia jakie jest HTT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś maniakiem spi, to lepiej 4x256 a zwłaszcza jeśli chodzi o gry, bo komfort grania będzie nieprównywalnie lepszy w stosunku do 2x256 (chyba że lubisz przycinki spowodowane doczytywaniem z dysku) A jeśli chodzi o fps'y to różnica będzie raczej niezuważalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś maniakiem spi, to lepiej 4x256 a zwłaszcza jeśli chodzi o gry, bo komfort grania będzie nieprównywalnie lepszy w stosunku do 2x256 (chyba że lubisz przycinki spowodowane doczytywaniem z dysku) A jeśli chodzi o fps'y to różnica będzie raczej niezuważalna.

do spi to bez problemu

tylko wyjąć komplecik i bedzie OK

ma ktoś może porównanie w 3d marku? 1t vs. 2t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do spi to bez problemu

tylko wyjąć komplecik i bedzie OK

ma ktoś może porównanie w 3d marku? 1t vs. 2t

4x256 to 1G wiec gry będą chodzić lepiej a nawet dużo lepiej (zwłaszcza nowsze), w zasadzie do grania to ram może być nawet na 200MHz 3-3-3-9 2T byłe by go dużo było ;) Co do marków różnicę miedzy 1T a 2T zauważysz głownie w 2k1 który jest niezwykle czuły na ustawienia ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...