Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

bosz

 

teraz nie chcial mi sie odpalic komp

 

musialem wlozyc karte g. w dolny slot:/ co smieszne jak ustawie zworki w sli to odpala mi sie na gorym slocie.....

 

hmmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem bios na wersje z 2006/04/06. Zauważalne różnice: udało mi się zmusić moje Value Kingstony na moselach do pracy w 1T, chociaż do końca nie jestem przekonany czy to aby jest w pełni stabilne :)

Ale jest problem z CMOS Reloaded, jak zapisuje ustawienia do banku (obojętnie którego), to po wczytaniu mam zupełną kaszę inne taktowania, ustawienia wentyli, zupełny random! Syf jest również jak zmieniam opis banku np z 'normal' robi się 'noormnall' itp podobne kwiatki. Też tak macie?

Ps. jak robicie "długi cmos" - wyjmujecie baterię czy zmieniacie zworkę i zostawiacie włączonego kompa?

 

No i mam problem jeszcze z pamięciami i dzielnikami. Jak zmieniam dzielnik na != od 200, to zwiększanie RP/MAL nic nie daje, tzn na tym samym HTT działa, ale już po zwiększaniu go nie (zaraz po post'ach się zwiesza). Na poprzedniej sztuce kingów udało mi się ustawić je na div 133 i całych 183 mhz, ale równocześnie zmieniałem bios i nie mam starych ustawień z racji -> cmos reloaded :?

Wrzucam screen z pamięciami, jak macie to dajcie jakieś wskazówki.

Dołączona grafika

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewaj się po tych pamięciach niczego dobrego. Miałem kiesyś Kingstony na Moselach i za diabła nie chciały chodzić na dzielniku innym niż 200 (1:1) ponad 183MHz.

Na 1:1 robiły nawet ~240MHz 1T (na kiepawych timingach), ale o pracy na innych dzielnikach można było zapomnieć.

 

Polecam sprzedać i kupić coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Moze ktos mi po krotce opisac procedure hot flasha na DFI nf4 ??

 

Mam 2 takie mobo, w jednej mi chyba padl bios ... :cry:

 

Aha ..i jak wyciagacie kostki biosu ? Najpier i potem podczas hot flasha tak "na szybko" - prosze podajcie metody :-P

 

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostkę można wyjąć szpilką z taki plastikową nasadka.

Kiedyś używałem do tego cienkiej mocnej nici, która biegła pod kostką włożoną w podstawkę.

Nie ma wtedy większego ryzyka zwarcia.

 

1. Odpalasz płytę z "uszkodzoną" kostką zamienioną na dobrą, czekasz aż załaduje się np. DOS z floppa.

2. Wyciągasz dobrą kostkę i wkładasz "uszkodzoną" - komp cały czas pracuje.

3. Flasciach!esz "uszkodzoną" kostkę.

 

Można też flashować WinFlashem spod windy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam problem mianowicie: klawa na usb, mycha ps/2 i teraz jest najsmieszniejsze, zeby kursor mychy chodzil musi byc podlaczona klawa na ps/2, grzebalem w biosie, co ciekawe odpale z dwoma klawami wyjme ps/2 i mcyha dziala. Daje uruchom ponownie i znowu to samo. Jakies propozycje? Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam problem mianowicie: klawa na usb, mycha ps/2 i teraz jest najsmieszniejsze, zeby kursor mychy chodzil musi byc podlaczona klawa na ps/2, grzebalem w biosie, co ciekawe odpale z dwoma klawami wyjme ps/2 i mcyha dziala. Daje uruchom ponownie i znowu to samo. Jakies propozycje? Pzdr.

miałem podobny problem z tym, że klawiatura na USB nie działała a myszka raz działała raz nie. Link. Upgrade biosu, instalacja systemu, wymiana sterów - nic nie pomagała. Wysłałem płytę do serwisu.

 

PS. Czy w trakcie instalacji windowsa też masz taki problem ? Jeśłi nie to może być konflikt softwear'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam problem mianowicie: klawa na usb, mycha ps/2 i teraz jest najsmieszniejsze, zeby kursor mychy chodzil musi byc podlaczona klawa na ps/2, grzebalem w biosie, co ciekawe odpale z dwoma klawami wyjme ps/2 i mcyha dziala. Daje uruchom ponownie i znowu to samo. Jakies propozycje? Pzdr.

 

mialem to samo :)) plyta zwariowala myszke udalo mi sie przywrocic do dzialania przelozylem do innego usb ale z klawiatura nie mialem co zrobic :(( i po przeinstalowaniu systemu wszytsko powrocilo do normy :)) heeh czyli wszytsko fdziala tak jak powinno :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Moze ktos mi po krotce opisac procedure hot flasha na DFI nf4 ??

 

Mam 2 takie mobo, w jednej mi chyba padl bios ... :cry:

 

Aha ..i jak wyciagacie kostki biosu ? Najpier i potem podczas hot flasha tak "na szybko" - prosze podajcie metody :-P

 

pozdro

piotres

Dokładniej ;)

 

1. Wyciągasz kość z "uszkodzonej" mobo, np. wspomniana szpilką.

2. Wkładasz mocną nić lub żyłkę po przekątnej w gniazdo biosu.

3. Wkładasz dobrą kość z innej mobo.

4. Odpalasz DOS/WIN (w zasadzie wszystko jedno)

5. Odpalasz AWDFlash/WinFlash

6. Tuż przed wciśnięciem klawisza po którym następuje Flash-owanie szybkim ruchem ciągniesz a wcześniej wsadzoną nitkę/żyłkę wyciągając kość biosu w jej miejsce wkładasz uszkodzoną kość.

7. Wciskasz Flash

8. Czekasz kilka sec i gotowe ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

witam

dzisiaj stałem się szczęśliwy mwłaścicielem dfi lp nf4 ultra-d :D przesaidlem sie z dfi nf3 ultra-d

iiiii postanowilem zadac kilka wg mnie podstawowych pytan (faq przeczytalem)

prosze nie krzyczcie!!! ;)

pierwsze co mnie zaskoczylo to tempy, w stresie cpu na 30* a w idle 23* (na tamtej bylo w idle 43 a w stresie 45 :lol:)

do jakiej temp moze dojsc chipset bez oc?? mi wszystko na default i chipset w idle i w stresie 40-43*

w oc zabawie sie juz jutro, jaki bios mi na poczatek polecicie -> zeby sie nie zrazic :rolleyes: :oops: sprzet jak w podpisie

do ilu moge windowac volty na nb i ht na default chlodzeniu??

acha i grafe mam w dolnym slocie i zrobilem wszystko jak w faq->czy wydajnosc na pewno nie spada??

bios mam aktualnie oczywiscie oryginalny

dzieki

pozdr

 

acha i gdzie jest ta funkcja w biosie zeby ustawic dlony pcie na 8x (jak pisze w faq)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba wiem czego komp mi tak świrował podczas włączania a przeważnie stawał na 2 świecącej sie diodzie a to oznacza na procesor ustawiółerm go na 2300 przy 1,37 i narazie sie zakażdym razem włącza ale dalej sie gry czasem zawieszają i chyba to jest wina padającego procka :(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzis kupiłem płyte DFI LP nF4 Ultra i zdziwiła mnie jedna rzecz. Na Sockecie proca jest dzwina kratka. Nie pamietam takiej kratki na poprzedniej płycie. Chodzi o to, że Socket z otworami nie jest płaski tylko są tam dwa prostopałe względem siebie paski plastikowe. Czy jest to normalne ? Moze ktoś zapodać zdjęcie samego Socketa 939 na tej płycie ? Jutro bede miał GF 7900 GT i bede skladał kompa, wolabym nie uszkodzic proca.

Pozdrawiam i prosze o pomoc

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

witam

dzisiaj stałem się szczęśliwy mwłaścicielem dfi lp nf4 ultra-d :D przesaidlem sie z dfi nf3 ultra-d

iiiii postanowilem zadac kilka wg mnie podstawowych pytan (faq przeczytalem)

prosze nie krzyczcie!!! ;)

pierwsze co mnie zaskoczylo to tempy, w stresie cpu na 30* a w idle 23* (na tamtej bylo w idle 43 a w stresie 45 :lol:)

do jakiej temp moze dojsc chipset bez oc?? mi wszystko na default i chipset w idle i w stresie 40-43*

w oc zabawie sie juz jutro, jaki bios mi na poczatek polecicie -> zeby sie nie zrazic na początek :rolleyes: :oops: sprzet jak w podpisie

do ilu moge windowac volty na nb i ht na default chlodzeniu??

acha i grafe mam w dolnym slocie i zrobilem wszystko jak w faq->czy wydajnosc na pewno nie spada??

bios mam aktualnie oczywiscie oryginalny

dzieki

pozdr

 

acha i gdzie jest ta funkcja w biosie zeby ustawic dlony pcie na 8x (jak pisze w faq)

pozdr

w faq nie ma nic o temperaturach i voltach... prosze o odp

i o biosie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze co mnie zaskoczylo to tempy, w stresie cpu na 30* a w idle 23* (na tamtej bylo w idle 43 a w stresie 45 :lol:)

W normie tak powinno być ;)

 

do jakiej temp moze dojsc chipset bez oc?? mi wszystko na default i chipset w idle i w stresie 40-43*

Poniżej 50stC nic się nie stanie choć widziałem ludzi z 70stC i też chodziło.

 

do ilu moge windowac volty na nb i ht na default chlodzeniu??

Oba podbić możesz o 0,1v w górę więcej na pewno nie trzeba i oba sobie poradzą na def chłodzeniu.

 

acha i grafe mam w dolnym slocie i zrobilem wszystko jak w faq->czy wydajnosc na pewno nie spada??

Na pewno nie spada, ja mam 33k w 3DMark2k1 właśnie w dolnym slocie.

 

acha i gdzie jest ta funkcja w biosie zeby ustawic dlony pcie na 8x (jak pisze w faq)

Sama się ustawi, jak zworki dałeś jak w FAQ.

 

 

 

Witam,

Dzis kupiłem płyte DFI LP nF4 Ultra i zdziwiła mnie jedna rzecz. Na Sockecie proca jest dzwina kratka. Nie pamietam takiej kratki na poprzedniej płycie. Chodzi o to, że Socket z otworami nie jest płaski tylko są tam dwa prostopałe względem siebie paski plastikowe. Czy jest to normalne ? Moze ktoś zapodać zdjęcie samego Socketa 939 na tej płycie ? Jutro bede miał GF 7900 GT i bede skladał kompa, wolabym nie uszkodzic proca.

Pozdrawiam i prosze o pomoc

Domyślam się ze chodzi ci o te paski na górnej części zapinki, skoro tam są dane przez producenta znaczy że tak ma być a co za tym idzie nić się CPU stać nie ma prawa !

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

Poprostu wolałem się upewnić czy wszystko jest w porządku.

 

PS. Zapytam jeszcze o jedną rzecz. Na płycie znajdują sie dwa złącza zasilania, jedno takie jak do dysku, drugie jak do stacji dyskietek. W FAQ pisze, że mozna podłaczac do nich zasilanie niezaleznie czy sie ma czy nie SLI. Nalezy podłaczyc do obydwu czy tylko do jednego ? Wpływa to bardziej na kondycie zasilacza czy grafy ?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

Poprostu wolałem się upewnić czy wszystko jest w porządku.

 

PS. Zapytam jeszcze o jedną rzecz. Na płycie znajdują sie dwa złącza zasilania, jedno takie jak do dysku, drugie jak do stacji dyskietek. W FAQ pisze, że mozna podłaczac do nich zasilanie niezaleznie czy sie ma czy nie SLI. Nalezy podłaczyc do obydwu czy tylko do jednego ? Wpływa to bardziej na kondycie zasilacza czy grafy ?

 

Pozdrawiam

Molex służy do zasilania kart w SLI ale i bez SLI można go wpiąć dla świętego spokoju na pewno nie zaszkodzi, zaś złącze jak do FDD służy do zasilania wiatraczków podpiętych do mobo to też zalecam wpiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

witam

zaczynbam sie bawic w oc na mobo z podpisu

na htt 370 i nawet maxymalnym v przy nie wyswietla sie "backup cmos..." i są błędy (takie kolorowe kwadraciki z jakimiś "nieznanego pochodzenia" literkami -> jest ich malo moze 3 malutkie)

czy to koniec mobo czy proca - kontrolera ram?? (mnoznik ht mialem na x2 a proca na x5 i 1,55V na cpu)

jeszcze sie zabawie w inne biosy (jade teraz na standartowym) i poszperam z innymi ustawieniami :D

pozdr

 

edit.

nawet nie moge wyjsc z htt300 wszystko jak wyżej.. chyba kontroler w cpu nie wyrabia :/

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...