Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Moje przy standartowych ustawiniach nawet do windy nie wchodziły trzeba im dać 3,4v zeby weszy na 2-3-2-6 ;/! - jakoś stabilnie nawet ale bez jaj..

bios 623-2

U mnie 2x256 CH5 chodzą na 2-3-2-5-1 oczywiście przy 1T i napięciu 2.6V, HTT 200. Oprócz timingów, wszystko default na obu BIOS'ach pracują ok. Na codzień nie męczę kompa.

 

Sprawdzałeś je na innym kompie :?: Przydałby się GoldMemory, albo przynajmniej memtest.

 

PS.

Tak na marginesie, planuje za jakiś czas drobny uprgrade RAM'u, ze względu na finanse pewnie dokupię 512MB co da 1GB.

Jaka opcja będzie lepsza:

 

- dokupić 2x256 na CH5 albo BH5

- sprzedać obecne CH5 i poszukać czegoś 2x512 np. Geil UltraX - może jeszcze gdzieś dorwę nowe na BH5 UTT :lol:

 

Wolałbym opcję drugą pewnie będzie kosztowniejsza, ale mniej stracę przy przeskoczeniu na 2GB (4x512).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- sprzedać obecne CH5 i poszukać czegoś 2x512 np. Geil UltraX - może jeszcze gdzieś dorwę nowe na BH5 UTT :lol:

 

Wolałbym opcję drugą pewnie będzie kosztowniejsza, ale mniej stracę przy przeskoczeniu na 2GB (4x512).

 

Ile dajesz B) Mogę Ci opchnąć, ale jak chcesz konkretne testy to musiałbyś poczekać kilka dni aż sesję skończę i je wreszcie pognębię.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ostatnio coś USB świruje a dokładnie mysz, wyskakuje komunikat o błędzie i kursor zamiera, odłączenie/podłączenie parę razy czasem pomaga i „rusza” ale czasem tylko reboot :/

@Grimlock:

U mnie sytuacja jest trochę inna gdyż mysz ma już swoje lata i od roku bez cyrków działała na DFI, jakiś czas temu miałem podobną akcję potem 2 tygodnie spokoju i ostatnio zaś problemy choć wygląda na to że „kryzys” minął, tylko na jak długo. Sprawa jest o tyle dziwna gdyż jak się już „zablokuje” to dotyczy to tylko myszy i bez znaczenia jest czy na USB czy też PS/2 po prostu kursor stoi i nic się nie dzieje. Problem rozwiązuje albo kilkukrotne odłączenie/podłączenie (mowa tu nawet o 20 razach i lepiej !) albo reboot (czasem o wiele szybsze rozwiązanie niż wpinanie i wypinanie kabla z uporem maniaka). Jak już wcześniej wspomniałem jest to dość uciążliwe bo raczej nikt nie „budował” naszego „kochanego” Windowsa z myślą o pracy bez „gryzonia”…

Mardok, dokładnie ten sam problem co u mnie, tyle, że u mnie również z klawiaturą był problem opisany zresztą w tym wątku kilka stron wcześniej.

Płytę odesłałem do serwisu (Gral) nawet swoją klawiaturę do paczki dołączyłem, żeby mogli się naocznie przekonać. Niestety stwierdzili, że klawiatura jest do du** i żę sprawdzali na innych kompach + reinstal systemu + upgr. bios etc... :mur: Powiem tylko tyle, zanim wysłałem sprzęt sam sprawdzałem go na innych kompach, również laptopach i niegdzie indziej problemu nie odnotowałem - zarówno jeśli chodzi o klawiaturę jak i mysz.

Narazie nie mam czasu dochodzić w czym tkwi problem więc kupiłem na szybko nowy sprzęt na ps2 - jak narazie działa bezproblemowo.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile dajesz B) Mogę Ci opchnąć, ale jak chcesz konkretne testy to musiałbyś poczekać kilka dni aż sesję skończę i je wreszcie pognębię.

Pozdr

Zanim uzbieram kasę, to pewnie ktoś je już przygarnie. Ale będę pamiętał o Twojej o ofercie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim uzbieram kasę, to pewnie ktoś je już przygarnie. Ale będę pamiętał o Twojej o ofercie :)

 

Spoko mi się nie spieszy...Także zobaczymy.

Pozdr

 

P.S. Dobra kończymy ten OT bo nas zaraz tu % zaczną straszyć :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Linka:

 

U mnie póki co 3dni spokoju czyli „samo się naprawiło” co zresztą nie jest nowością bo poprzednio identycznie się działo. Natomiast z klawiaturom nie ma mam problemów gdyż jest na PS/2 u mnie jedynie „gryzoń” ma swoje fochy. Oddawać mobo na serwis mi się raczej nie uśmiecha zawłaszcza gdyż to bardzo dobra sztuka w kwestii O/C a nie daj boże jak by mi wymienili ja jedną z tych nowych mobo mających co 5min problemy to już wole pocierpieć z tą myszką, nawet jak by się miało to dziać ż zegarkiem w ręku co 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Linka:

 

U mnie póki co 3dni spokoju czyli „samo się naprawiło” co zresztą nie jest nowością bo poprzednio identycznie się działo. Natomiast z klawiaturom nie ma mam problemów gdyż jest na PS/2 u mnie jedynie „gryzoń” ma swoje fochy. Oddawać mobo na serwis mi się raczej nie uśmiecha zawłaszcza gdyż to bardzo dobra sztuka w kwestii O/C a nie daj boże jak by mi wymienili ja jedną z tych nowych mobo mających co 5min problemy to już wole pocierpieć z tą myszką, nawet jak by się miało to dziać ż zegarkiem w ręku co 2 tygodnie.

 

Czyżbyś się naśmiewał z naszego ministra edukacji :lol:

Qrcze jak się cieszę, że mam wszystko podpięte pod PS2 i przynajmniej z tym nie mam problemów. A wracając do problemów, to mam za to inny: jako że używam włączania kompa z klawiatury to mam włączone podtrzymywanie napięcia na PS2 (na USB mi nie działa włączanie z klawiatury :blink: ) i niby wszystko fajnie, poza jednym faktem, mianowicie jak wyłącze zasilacz i później go włącze to komp mi się od razu uruchamia...jest to o tyle uciążliwe, że jak odłączą na chwilę prąd (co na szczęście nie zdarza się często) to po ponownym jego włączeniu komp się sam odpala :blink: dodam, że mam w BIOSie ustawione, że po odcięciu prądu nie ma się ponownie uruchamiać po jego włączeniu. Na wszystkich BIOSach na których działałem mam tak samo (a trochę ich było). Może ktoś miał ten problem i go jakoś rozwiązał?

 

BTW wracjając do tematu USB to mam dźwiękówę na USB Burr-Brown PCM2702 (zrobił dla mnie Bartek-83 ) i na szczęście jakoś mi się nic z USB nie sypie bo bym się denerwował troszke. Jedno mnie interesuje, czy ktoś w Was (piszę do tych którzy mają problemy z USB) bawił się opcjami dotyczącymi USB w BIOSie? Bo jest tam trochę rzeczy i za cholerę nie wiem o co w nich chodzi, fakt nie szukałem, bo akurat mi działa ale jestem ciekawy czy ktoś może ma ta rzeczy rozszyfrowane? Bo w sumie to ciekawy jestem co one zmieniają...

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zayonnc:

 

Hym ja wiem czy trzeba się z niego jeszcze naśmiewać ;) Swoją drogą „kochany” Word poprawił tak jak pisze bo uznał że tak ma być, co nie jest jego pierwsza takową wpadką ;) Wracając do tematu ustawień w biosie dotyczących USB to się nie bawiłem gdyż moja przygoda z gryzoniem jest stosunkowo nowa to raz, dwa mam wiele urządzeń na USB od telefonów przez „Peny” na MP3 kończąc i z niczym innym nie mam takich problemów. Na pewno też nie mogę wykluczyć samej myszy bo to stare „stworzenie” na oko licząc ze 3 lata jak nic :P Jakoś się przyzwyczaiłem do niej mimo iż najwyższych lotów urządzeniem nie jest i po prostu nie chce mi się jej wymieniać póki „działa”, z drugiej strony sądząc iż nie tylko ja mam takie problemy przynajmniej po części można wykluczyć jej winę. W tym momencie mam 2 myszki na raz ( [ciach!]ie z lenistwa :P ) czyli mojego optyka USB oraz jakiegoś rupiecia z kulką na PS2. Od około 3 dni nic się nie dzieje więc póki działa nie dotykam, tak przezornie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa z tym Wordem to można czasem cholery dostać...Polecam wyłączyć wszystkie opcje związane z autokorektą i po sprawie. Co do naszego Romana Wspaniałego to fakt, masz rację z niego już nie ma sensu się śmiać...

 

Z tym USB to faktycznie dziwna sprawa w takim razie :blink: bo skoro inne urządzenia działają ok to niby z USB jest wszystko ok, a jakoś z myszkami robi jakieś jaja, ciekawe czy inni z innymi płytami na NF4 też mają takie problemy, bo może to nie jest tylko przypadłość DFI, tylko coś nie tak z chipsetem (nVidia może uznała, że wszyscy z NF4 nie korzystają z "nowych" myszek na USB bo po kupnie płyty na NF4 już nie mieli na nową myche kasy :lol: .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa z tym Wordem to można czasem cholery dostać...Polecam wyłączyć wszystkie opcje związane z autokorektą i po sprawie. Co do naszego Romana Wspaniałego to fakt, masz rację z niego już nie ma sensu się śmiać...

 

Z tym USB to faktycznie dziwna sprawa w takim razie :blink: bo skoro inne urządzenia działają ok to niby z USB jest wszystko ok, a jakoś z myszkami robi jakieś jaja, ciekawe czy inni z innymi płytami na NF4 też mają takie problemy, bo może to nie jest tylko przypadłość DFI, tylko coś nie tak z chipsetem (nVidia może uznała, że wszyscy z NF4 nie korzystają z "nowych" myszek na USB bo po kupnie płyty na NF4 już nie mieli na nową myche kasy :lol: .

Pozdrawiam

I tu mieli rację, no przynajmniej w moim przypadku ;) Mój gryzoń pamięta jeszcze 8RDA+ w dodatku jest bardzo „markowy” czyli produkt 4Tech-a, a najśmieszniejsze w tym jest to iż pracowałem na wielu myszkach nie raz jakościowo i firmowo lepszych od mojej ale zawsze lepiej mi się pracowało na moim starym gryzoniu. Widać przyzwyczajenie mocna rzecz ;)

 

EDIT:

 

Na około bo na około ale problem rozwiązany, cel osiągnięty za pomocą przejściówki USB > PS/2.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na około bo na około ale problem rozwiązany, cel osiągnięty za pomocą przejściówki USB > PS/2.

 

Cóż każdy sposób jest dobry, jak działa :wink:

 

 

a w szczególności: Errata 123 Enhancement

 

Kilka bugów mają te AMDeki :wink:

Dobrze, że tylko te:

* Dual Core AMD Opteron (Socket 940, 939)

* AMD Athlon 64 X2 (Socket 939)

:lol:

 

Niech się właściciele wymienionych martwią :wink:

 

Poza tym "However, at low core frequencies, the DRAM data read may reach the processor core before it is ready. This causes data corruption and/or the processor to hang." dlatego trzeba je @ aby nie były na "low core frequencies" :wink:

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości przeglądałem niektóre "nieznane" opcje w BIOS'ie i znalazłem coś takiego - opisy:

 

http://www.rojakpot.com/freebog.aspx

 

a w szczególności: Errata 123 Enhancement

 

Kilka bugów mają te AMDeki :wink:

Może ktoś mi powie jak to ustawić, do mojej konfiguracji, bo z angielskiego jestem noga. Może jest jeszcze jakaś zakładka nad którą warto się zastanowić?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości przeglądałem niektóre "nieznane" opcje w BIOS'ie i znalazłem coś takiego - opisy:

http://www.rojakpot.com/freebog.aspx

a w szczególności: Errata 123 Enhancement

Kilka bugów mają te AMDeki :wink:

Errata 123 refers to the 123rd bug identified in AMD Athlon and Opteron processors :blink:

 

Chyba że liczone to od początków Athlona :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam NF4Ultra-D i gryzonia Razer Diamondback. Czasem Myszka po prostu nie odpala sie wraz z kompem, tak jakby plyta nie dawala w ogole napiecia na USB, bo sie mysz nie swieci :) Na wszystkich biosach dzieje sie to samo, problem nie jest uciazliwy, bo wystarczy uruchomic ponownie, aczkolwiek mogloby tego nie byc. Wystepowanie zupelnie losowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi powie jak to ustawić, do mojej konfiguracji, bo z angielskiego jestem noga. Może jest jeszcze jakaś zakładka nad którą warto się zastanowić?

Pozdro

Obie Errarty zmieniasz w Advanced Chipset Features:

 

Errata 123 Enhancement:

 

When set to Auto, the BIOS will query the processor to see if it is affected by the bug. If the processor is affected, the BIOS will enable this BIOS feature. Otherwise, it will leave it disabled.

 

If your processor is affected by this bug, you should enable this BIOS feature to prevent the processor from hanging or corrupting data. But if your processor is not affected by this bug, disable this BIOS feature for maximum performance.

Auto > jeśli procek ma buga to BIOS przestawi się na enabled co wyeliminuje problem. Jeśli procek będzie prawidłowo BIOS pozostawi tą opcję na disabled

 

Enabled > funkcja eliminowania bugów włączona

 

Disabled > wyłączona

 

Idenycznie w:

 

Errata 94 Enhancement

 

W przypadku Erraty 94 jeśli ustawisz Disabled - to wydajność cpu będzie pełna, ale podczas wystąpienia błędu proc może się powiesić, albo dojść do wystąpienia błędów w danych przetwarzanych przez cpu

Jeśli Enabled - to wydajność może lekko spaść, ale proc nie powiesi się, a w danych nie będzie błędów.

W przydadku Auto domyślnie jest Disabled, ale podczas wystąpieniu błędu BIOS przełącza funkcję w tryb Enabled.

 

Aha, jeśli rzucicie okiem na Errata 94 to problem też dotyczy:

 

* AMD Opteron (Socket 940)

* AMD Athlon 64 (Socket 754, 939)

* AMD Athlon 64 FX (Socket 940, 939)

* Mobile AMD Athlon 64 (Socket 754)

* AMD Sempron (Socket 754, 939)

* Mobile AMD Sempron (Socket 754)

* Mobile AMD Athlon XP-M (Socket 754)

Nie ma zlituj :wink:

 

U mnie obie Erraty są na Auto :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do włączania kompa z klawiaturki na USB to u mnie też to nie działa. Najciekawsze jest to, że DFI niby to obsługuje (jest bodajże nawet wzmianka o tym w instrukcji), ale to już nie pierwsza rzecz, która ma niby działać a w rzeczywistości nie działa. Problem został rozwiązany (a jakże :-P ) poprzez podpięcie przez przejściówkę, ale zawsze to musze dwa kable podpinać (mysz + keyb), a tak byłby tylko jeden USB, bo tyle jest do odbiornika w Logitechu potrzebne :D

 

Wygląda na to, że jeszcze długo się od PS2 nie oderwiemy... :-P

 

AHA jeszcze jedno, Mardok moze to ci da do myslenia:

 

Jak na DFI odbiornik od myszy i klawiatury położę bliżej kompa to mi mysz przerywała jak pamiętam, a jak leży dalej od kompa od dłuższego czasu to nie ma żadnych problemów. Dodam tylko, że na Abicie i Epoxie niczego podobnego nie było...

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję z twojej wypowiedzi iż masz bezprzewodowego gryzonia, natomiast ja cały czas pisałem o kabelkowym rozwianiu. Podłączyłem 2 myszki na raz (USB i PS2) i czekałem aż zaś się zaczną kłopoty, początkowo jak USB siadało to i mysz na PS2 nie działała ale wtedy mysz na PS2 była podłączona na włączonym komputerze, po reboocie zauważyłem że jednak jak mysz na USB pada to na PS2 działa tak wiec wygrzebałem z gratów stara przejściówkę USB > PS2 i problem rozwiązany. Nie nazwałbym tego bardzo eleganckim rozwiązaniem ale co najważniejsze działa. Owy problem z USB jak już pisałem występuje u mnie tylko na DFI NF4 i to od jakiegoś czasu, wcześniej ta mysz była na Epox/DFI (NF2) i problemów nie było tak samo krótki epizod na P3 (czekanie na części) mysz też się sprawowała bardzo dobrze, i teraz na USB > PS2 wszystko chodzi jak należy wiec myszkę jako winowajcę tez mogę wykluczyć. Co do odbiornika blisko kompa możliwe iż są jakieś zakłócenia w końcu cały komputer to niezłą „żarówka” która emituje w cholerę różnych fal, ale to tylko moje domysły gdyż w tej dziedzinie nie jestem ekspertem.

 

Podsumowując powiem tak:

 

"Jak ktoś ma problem z myszą na USB na DFI NF4 niech zaopatrzy się w przejściówkę USB > PS2 i problem z głowy."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grimlock

 

 

dopiero po wyłączeniu w biosise 2 funkcji

 

-VIA 1394 Control

 

-Marvell giga lan Control

 

 

zaczoł mi chodzić internet ;/:/:/

 

 

A w menadżerze urządzeń w karcie sieciowej mam tylko :

 

-NVIDIA nforce Networking Controller

 

To jakie funkcje w biosie włączyć zeby uruchomic 2 sieciówkę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć :)

Dawno nie miałem Ultry-d, teraz taka płytkę nabyłem i mam problem z trickiem 3,3v rail.

niezależnie jakie napięcie ustawie w biosie płyta podaje 3,2v . .

 

pamięta ktos ocb z tym trickiem ?

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć :)

Dawno nie miałem Ultry-d, teraz taka płytkę nabyłem i mam problem z trickiem 3,3v rail.

niezależnie jakie napięcie ustawie w biosie płyta podaje 3,2v . .

 

pamięta ktos ocb z tym trickiem ?

Z tego o pamiętam po ustawieniu na sztywno 3,3v nie ważne co ustawisz w biosie zawsze będzie to samo napięcie, które IT pokazuje jako 3,21v o ile po raz kolejny nie pamięć nie myli. Chcesz normalną regulacje ustaw zworkę na linię +5v i się baw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...