Skocz do zawartości
kamilo23

Matura 2006

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje dla Was wszystkich, ja dopiero jutro koncze swoje egzaminki podstawowym angielskim. Jestem dobrej mysli :)

 

Troszke zaniedbalem ten topic, Grobelku, ta informatyka naprawde az tak trudna? Mowiles, ze to banał ;]

Tak , na arkuszach ktore przegladalem infa byla banalem....

Angol zdany na 15pkt wiec juz wakacje... [; ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ang zdałem na 12pkt i też mam wakacje. Ze też zawsze musze mieć do czynienia z Policja... nawet na ustnej z ang mialem pełno radiowozów na obrazku, hehe..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo ja jestem debil ze MEGA szczesciem albo naprawde inteligentny.... przecztalem swoja prace z polskiego 3 razy i to z totalnym olewactwem (5 stron A4 gesto zapisane) Wylapalem z ustnego 19/20 pkt ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anglik ustny - 90%

Polski ustny - 90%

:D

Ustne poszly wrecz idealnie, natomiast z pisemnych boje sie jedynie wynikow z polaka ... angielski pewnie bedzie okolo 90%, a matma okolo 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Goście, chciałem się spytać o ustny polski.

Czy można stać i w jakiej odległości od komisji, czy można mieć kartkę w ręce, czy musi leżeć na stole i czy muszę pokazywać te kartki komisji, czy są one dla mnie. Dalej, plan prezentacji, sam go muszę sobie przynieść, czy dają mi ten, który dawałem do dyrektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to mozesz miec ze soba tylko plan prezentacji.

Przynosisz go sobie sam i musi byc identyczny z tym ktory oddales wczesniej.

Mozna stac, siedziec, chodzic . Tak jak ci wygodnie, a przynajmniej tak bylo u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Tylko plan prezentacji? Czyli pracy nie mogę jako tako wnieść? Chce przynieść również fotografię oraz kasetę VHS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko plan prezentacji? Czyli pracy nie mogę jako tako wnieść? Chce przynieść również fotografię oraz kasetę VHS.

Nie możesz wnieść pracy. Fotografię i kasetę możesz wnieść tylko pod warunkiem, że zawarłeś je w bibliografii (jako materiały dodatkowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan prezentacji oraz bibliografię dostajesz od komisji zaraz po wejściu. Możesz trzymać to w ręce przed sobą siedząc czy stojąc (jak tam chcesz).

Nie możesz wnieść pracy i nie powinieneś wnosić niczego co nie było wcześniej wpisane do bibliografii (plakaty, kasety, plyty, etc), ale na to drugie to czasem jednak komisja przymyka oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u was ale u mnie wszystkie dodatki (plakaty, kasety, plyty itp) oddawal sie tydzien przed i niepowinno sie nic wnosic

Przerąbane, ja na dzień przed kończyłem prezentację multimedialną, a na tydzień przed miałem dopiero mój tekst :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Dziwne, bo moja polonistka mówiła, że mamy zrobić sobie kopie planu prezentacji dla siebie, więc to chyba znaczy, że mamy ją przynieść ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np. nie dostałem planu od komisji (musiałem mieć swój) - widocznie jedni dają, inni nie :P

Ja musialem prosic komisje o swoja kopie[yeah nie pamietalem nawet swojego tematu ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

No nic, jeszcze dopracuję pracę i będę ją czytał i próbował ją zrozumieć, ale nie będę się uczył na pamięć, będę improwizował z wiedzą z tej pracy. Do pracy skorzystałem z 15 fotografii i kasety VHS, mam nadzieję, że wystarczy, by zdać ustną maturę, z angielskiego miałem full, a nie wydawała się trudna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

No więc tak panowie, może mi doradzicie.

Mam porównać dzieło literackie do jego adaptacji filmowej. Mam wszystko zrobione.

 

Na początku powiem o temacie prezentacji. Następnie przejdę do informacji na temat powstania książki oraz filmu, następnie wprowadzenie do historii powieści.

 

Potem zacznę porównywać przedstawienie 4 wątków w filmie - walki o władzę, wojny, miłości oraz śmierci.

 

Potem chce porównać obrazy 3 głównych bohaterów i skończyć podsumowaniem.

 

Wyszły mi w Wordzie nieco jak 3 kartki, a między opisywaniem wątków chciałbym puścić fragmenty filmu.

Dodatkowo zrobiłem 15 fotografii Egiptu, by nieco ozdobić prezentację, szkoda, że nie załatwiłem muzyczki w tle.

 

Czy to będzie dobrze? Tylko szczerze, chce to w końcu zdać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Winter

Czy masz temat:

"Język filmu i literatury. Porównaj wybrane dzieła literackie i ich filmowe adaptacje." Jak tak to moja kumpela go zdawala, i poszlo jej calkiem niezle (braklo jej czasu :D ).

 

Btw. Polskiego ustnego NIE DA sie nie zdac. (No chyba ze nic nie zrobiles w tej sprawie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Dokładnie mam "Dokonaj porównania dzieła literackiego z jego filmową adaptacją. Określ różnice lub podobieństwa."

 

Ja wybrałem "Faraona" i określiłem różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak panowie, może mi doradzicie.

Mam porównać dzieło literackie do jego adaptacji filmowej. Mam wszystko zrobione.

 

Na początku powiem o temacie prezentacji. Następnie przejdę do informacji na temat powstania książki oraz filmu, następnie wprowadzenie do historii powieści.

 

Potem zacznę porównywać przedstawienie 4 wątków w filmie - walki o władzę, wojny, miłości oraz śmierci.

 

Potem chce porównać obrazy 3 głównych bohaterów i skończyć podsumowaniem.

 

Wyszły mi w Wordzie nieco jak 3 kartki, a między opisywaniem wątków chciałbym puścić fragmenty filmu.

Dodatkowo zrobiłem 15 fotografii Egiptu, by nieco ozdobić prezentację, szkoda, że nie załatwiłem muzyczki w tle.

 

Czy to będzie dobrze? Tylko szczerze, chce to w końcu zdać :(

dobrze będzie ale nie streszczaj filmu/książki! to nie jest twoim zadaniem tylko ich. oni mają wiedzieć o czym to jest. ty masz porównać, a jeśli oni nie wiedzą to ich sprawa. i często używaj słów "książka i film" żeby nie mówić, że coś jest lepsze. przynajmniej ja tak miałem i zdałem B) (15/20)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Tak wiem, ale wolałbym jakoś zapełnić ten czas, dlatego o tych wątkach wspomnę na czym one polegały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Sorry, że pytam, ale mam problem. Chciałem zawrzeć w swojej wypowiedzi informacje o powstaniu książki i filmu, następnie wprowadzić nieco słuchaczy w historię zawartą w powieści. A potem przechodzę do rozwinięcia. Problem w tym, że nie zawarłem w planie tego, że przedstawię informacje o powstaniu książki i filmu. Co wtedy? Nie chciałbym tego omijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że pytam, ale mam problem. Chciałem zawrzeć w swojej wypowiedzi informacje o powstaniu książki i filmu, następnie wprowadzić nieco słuchaczy w historię zawartą w powieści. A potem przechodzę do rozwinięcia. Problem w tym, że nie zawarłem w planie tego, że przedstawię informacje o powstaniu książki i filmu. Co wtedy? Nie chciałbym tego omijać.

Nie możesz nic dodać tak jak miałes oddajac paln tak musisz to przedstawić :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

No nic, skrócę więc nieco wypowiedź, to i dobrze, będę mógł zaprezentować fragmenty filmu i nie przejmować się tak czasem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...