Skocz do zawartości
kamilo23

Matura 2006

Rekomendowane odpowiedzi

No to możemy założyć jakiś komitet posiadaczy 11pkt. z ustnego polaka ;] Ja też zdobyłem taką sumkę a uczyłem się tak konkretnie dzień przed.

Nerwy były potężne, nie powiem, ale to normalka. Tak nawijałem, że mi czasu zabrakło ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro prosicie o tematy i pytania...

 

I. Polski (20/20)

"Obraz wojny w filmie i literaturze. Omow na wybranych przykladach"

 

Wybralem sobie Alistaira Maclena i Działa Nawarony, Komandosow z Nawarony i Tylko dla Orłów.

 

Pytania - banał:

 

1. Czego dowiedziałeś się stąd [pokazuje palcem na jakas stronke z recenzją tych ksiazek]?

2. Czy mozemy porownywac bohaterow Macleana z prawdziwymi zołenierzami?

3. Czy z tych ksiazek mozna uczyc sie historii?

 

II. Angielski: (nie chciało mi sie czekać na wynik i nie wiem, co mam :P)

Rozmowy sterowane:

 

1. Wynajmij mieszkanie (podane co mowic) - banał

2. Opisz bal na zakończenie szkoły - tu poległem ;)

3. Przekonaj kolegę z akademika do rzucenia palenia - w sumie proste

 

4. obrazek: dostałem jakieś namioty, glosniki, ogolnie wyglada jak koncert, ale okazalo sie, ze to kemping ;) Do obazka:

- jak lubisz spędzać wakacje

- czy na kempingu jest fajnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i powoli nadchodzi czas jutrzejszej wielkiej próby z polskiego. wreszcie sie nauczyłem tej prezentacji a siedziałem od 3 dni do 5 nad ranem :mur: No ale cos za coś. Jeszcze tylko środa oby była szczęśliwa tak jak poniedziałek. :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam polski we wtorek ucze sie od wczoraj i musze przyznac ze nie wiele umie... cos czuje ze dzis bedzie dluga noc i jutrzejsza prawdopodobnie tez :)

Ale pozniej 4miesiace wakacji wiec niech strace :P

I pytanie do tych co zdawali moze macie jakies porady na maturke z polskiego? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pytanie do tych co zdawali moze macie jakies porady na maturke z polskiego? :P

Nie ucz sie na pamiec, bo przed komisja taka recytacja zajmie Ci o połowe wiecej czasu niż "na sucho" i nie wyrobisz sie. A tak btw to nie wiem, jak mozna tego nie zdac - chyba wejsc i zaraz wyjsc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja także mam we wtorek i dopiero teraz zacząłem się uczyć :/

 

Może być ciężko, ponieważ nie przeczytałem książek z literatury przedmiotu, więc jak mnie o którąś zapytają to będzie klopsik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno tu nie zaglądałem :D a to przez maturę.

 

polski miałem w piątek (19 maja) i zdałem bardzo fajnie jak dla mnie - 15 na 20 czyli 75%

 

temat miałem świetny jak dla mnie. całość zajęła mi może 5 dni przygotowań (tekst tak na jedną stronę A4 - tabela, prezentacja ze slajdami trwająca 7 minut, i fragment filmu 4 minutowy, ponad to chodziłem po sali egzaminacyjnej bez większego stresu i nawet dawałem komisji do rąk różnego rodzaju materiały, zdjęcia itp.). pytania miałem super! łącznie z 7 pytań było, na jedno nie odpowiedziałem.

 

jestem mile zaskoczony, od sobotniego poranka gram, gram i gram i mam wszystko GDZIEŚ :P śpie tylko długo i jem sobie od czasu do czasu heheheh

 

angielski w czwartek (25 maja) i nie powinienem mieć problemów

 

po tym czekać do 11 lipca na wyniki pisemnych - raczej zdam ;)

 

tu macie linka do mojego 'pokazu slajdów' jakby ktoś chciał: http://www.yousendit.com/transfer.php?acti...ED97CC253CE58B0

 

pozdrawiam zdających !

Edytowane przez AAF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po <_< nawet nie było tak źle komisja spox. Miałem 2 zwiechy :mad: małe ale wszystko powiedziałem to co chciałem :-P . Na 3 pytania pierwsze beznadziejna odpowiedź :mur: 2 i 3 ujdzie w tłumie. Wyniki o 13:00 :rolleyes:

 

Jeszcze tylko ten angielski obym wylosował jakiś normalny zestaw. :oops:

 

 

Mozecie podac jakie mieliście zestawy na rozszerzonej z anglika. Albo gdzie można je znaleźć w necie? <_<

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macie sie czego bac bo polski ustny zdaje kazdy, a pytania zadko dotycza konkretnych lektur raczej dotycza one poruszanego tematu wiec nie ma sie czego bac. Powodzenia

Chyba chcesz ich pocieszyc i dlatego mijasz sie z prawdą....:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie podac jakie mieliście zestawy na rozszerzonej z anglika. Albo gdzie można je znaleźć w necie? <_<

moim zdaniem pytanie troche bez sensu, poniewaz sa tematy o wszystkim i aby zorientowac sie ocb wystarczy poprzegladac w ksiegarniach jakies zestawy maturalne albo do fce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za jakąś godzinę wyruszam na prezentację... Wydaje mi się, że umiem :) A poza tym dzwonił kolega, który właśnie prezentował i mówił, że komisja bardzo... "lajtowa" :-P

@kamilo23

mój kumpel miał na rozszerzonym angolu temat mniej więcej taki:

"inżynieria genetyczna jest niemoralna- ustosunkuj sie do tego i powiedz dlaczego" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój kumpel miał na rozszerzonym angolu temat mniej więcej taki:

"inżynieria genetyczna jest niemoralna- ustosunkuj sie do tego i powiedz dlaczego" :lol:

No właśnie i ja jak dostane podobny temat to co mam powiedziec :blink: Normalnie krew człowieka zalewa. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj problem polega na tym, ze przed komisją to na wiele tematów po polsku nie bede potrafil powiedziec ani slowka..

Coś w tym jest a ang zdajesz rozszerzony <_<

 

 

EDIT

 

No i po wynikach polski zdany na 17/20 :blurp:

 

Nie jest źle a ty @narcyz ile? :mrgreen:

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie miales pytania do tematu ze tak spytam? Jakies szczegolowe czy takie ze idzie pokombinowac i lac wode :P

Miałem temat dokładnie taki:

Stylistyka języka dziennikarskiego w czasopismach „Polityka”, „Newsweek”, „Fakt”, „Super Express”. Dokonaj jej oceny, określ cele, scharakteryzuj odbiorców czasopism.

 

 

A pytania dostałem +/- takie:

1. Jak oceniasz moralność dziennikarzy dzienników (chodzi o naginanie prawdy i szukanie taniej sensacji)?

2. Podaj kilka cech, jakimi różni się język tygodników od języka prezentowanych dzienników.

3. Co ciekawego przeczytałeś ostatnio w jednej z prezentowanych gazet? (to najbardziej lajtowe, rozgadałem się tak, że aż mnie stopowały :lol: )

 

Można lać wodę... cała ta prezentacja to lanie wody jak dla mnie :P

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po wynikach polski zdany na 17/20 :blurp:

 

Nie jest źle a ty @narcyz ile? :mrgreen:

Tyle samo;] Prezentacja jakoś poszła, bardzo nerwowo, ale tylko jedna przycinka. 3 pytania z których wcześniej znałem 2, więc nie sposób żeby było jakoś źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj problem polega na tym, ze przed komisją to na wiele tematów po polsku nie bede potrafil powiedziec ani slowka..

Zastanawiają mnie takie stwierdzenia. Macie tak wąskie horyzonty że jak dostaniecie temat o podróżach w kosmos albo inżynierii genetycznej to nie sklecicie wypowiedzi na 3-4 minuty ?

 

:mur: :mur:

 

W 1 zadaniu wystarczy opisac wszystko co masz w materiałach stymulujących i już czasu brakuje...

 

Apropos poslkiego, zdałem na 20pkt, podobnie jak 90% mojej klasy. Wydaje mi sie to dziwne, bo na koniec roku miałem 3. U nas chyba bardzo łagodnie oceniali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktos opisac po krótce jak właściwie wygląda rozsz. ustny z ang oraz jakie są zasady zdania? Normalnie na zdanie matury wystarcza otrzymanie 30% z podstawowych arkuszy. Z rozsz. częsci pisemnych mozna otrzymac 0% i nie ma to wplywu na zdanie matury. I teraz moje pytanie brzmi, czy w ustnych jest analogia - najpierw pytania z podstawy i potem z rozsz, czy tylko z rozsz. i trzeba zdac na 30%? I jak wyglada rozsz - jest jakas rozmowa sterowana czy tylko wypowiedź w oparciu o materiały stymulujące?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz tylko rozszerzoną. Z tego co wiem trzeba te 30% uzyskać.

 

Dostajesz arkusz z materiałami stymulującymi, czyli zdjęcia, wykresy, naglowki artykulow itp. Pod spodem dodatkowo dwa tematy. Omawiasz material stymulujący, najlepiej zachaczyc o kazdy jego element podczas wypowiedzi. Następnie dostajesz do tego pytania od komisji. Później omawiasz jeden z dwoch tematów, i do niego też masz dodatkowe pytania.

 

Wszystko trwa max 15 minut, a przed omawianiem masz też 15 min na przygotowanie sie do egzaminu (slownika nie ma, ale mozna sobie chyba zrobic notatki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiają mnie takie stwierdzenia. Macie tak wąskie horyzonty że jak dostaniecie temat o podróżach w kosmos albo inżynierii genetycznej to nie sklecicie wypowiedzi na 3-4 minuty ?

:mrgreen: jak sie tak zestresujesz to nawet nie wydusisz zdania.

 

W 1 zadaniu wystarczy opisac wszystko co masz w materiałach stymulujących i już czasu brakuje...

Opisać ale nie jeden po drugim tzn na pierwszym obrazku widze to i to i tak dalej na drugim. Bo to będzie źle.

 

Apropos poslkiego, zdałem na 20pkt, podobnie jak 90% mojej klasy.

Farciarze a kto był w komisji profesorka nasza ukochana :wink:

 

edit

 

Jak ma cie te 15 minut to jaką taktyke robicie tzn piszecie plan po angielsku i po polsku. :?

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...