Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

DDR520 2,0-2-2-5 czyli 260MHz 2,0-2-2-5 jak najbardziej możliwe.

 

@Bachus

Pisałeś,że idzie 290x10=2,9GHz na BOX'ie,czyli zupełnie przyzwoicie. :D Przewidujesz FC? :)

 

Nie na BOX'ie akurat, ale na AC Freezer 64 Pro (cooler na S939 z zapinka)...

Sorka pomyliłem;AC F64Pro,co nie zmienia faktu,że na AC ładnie poszło. :) Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bachus

Pisałeś,że idzie 290x10=2,9GHz na BOX'ie,czyli zupełnie przyzwoicie. :D Przewidujesz FC? :)

Nie na BOX'ie akurat, ale na AC Freezer 64 Pro (cooler na S939 z zapinka).

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Co do FC, to jeszcze nie wiem, bo musialbym zmajstrowac jakies mocowanie pod AM2... Raczej nie w tym tygodniu, to napewno.

Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bachus_anonym pytanie: Ile mniej wiecej kosztuja ramy takie na ktorych sie bawisz? Gdyz moj nowy komp na 95% bedzie wymagal DDR2, a 800MHz @ 4.4.4.12 wyglada zachecajaco, zwazywszy na alternatywe w postaci Goodramow PRO 2x1GB @ 5.5.5.15...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NeoMagNeT Ty ze swoim sprzetem mozesz czekac, ale ja, ktory juz ledwo zipie bede teraz kupowal cos sobie. Prawdopodobnie wskocze w AM2, jakas dobra pod O/C plytke, prawdopodobnie Goodramy Pro, liczac ze trafie na D9, i na tym dociagne moze do K8L, ktore powinno wykorzystac potencjal DDR2. ktos ma podobne przemyslenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Cro masz absolutną rację! Moim zdaniem warto poczekać najwyżej miesiąc góra 2 i podjac wtedy decyzje czy pakujemy sie w 939 czy AM2. Myslę że po takim czasie sytuacja bedzie juz w miare klarowna i wszystko bedziemy wiedziec co i jak! Dajmy AM 2 jeszce troche czasu (zaznaczam TROCHE) a potem bedziemy wyciągac wnioski.

 

Poza tym dziwię sie bardzo AMD że w taki sposób "promują" swoje najnowsze produkty. Jak można wypuszcac na rynek cos co wymaga jeszce ostatniego szlifu? Na miejscu AMd molestowałbym producentów żeby wypuszczali dobre płyty i żeby był wsród nich jakis wybór a nie to co teraz... Może jestem naiwny i to tak się nie da ale ja mam wrażenie że AMD nawet nie próbowało!!! Firma wypuściła nowe procki a reszta to juz nie ich problem. Ale do cholery bez tej reszty te procesory to se można najwyżej w ramke wstawić! Kurcze przecież logiczne jest to że jak wychodzi nowość to każdy chce ją miec a tu co? Wszyscy zastanawiają się czy AM2 czy 939 i większość skłania sie ku temu drugiemu - no moim zdaniem paranoja jakas! Odpowiedź powinna być tylko jedna: AM2!!! Mam nadzieję że rozumiecie o co mi mniej wiecej chodzi;p Pozdr

Edytowane przez teps86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teps86, myślę że każdy ma zdanie podobne do twojego, bo AMD jak by nie patrząc zawaliło sprawe z AM2, ale jest tez inna mozliwosc: najpierw myslałem ze skoro wychodzi nowa podstawka a AMD kupiło Rambusa to się postara i wydajnościowo bedzie przewyzszało wszystkie dotychczasowe proce a tu klapa. wydajnosc mniejsza niz na 939.

Jeżeli AMD szybko nie wprowadzi K8L w 65nm i HT3.0 to sie nie pozbiera gdy na rynek wejdzie conroe

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam winowajce moich problemow z AM2 - mobo.

 

Ta MSI to krotko mowiac szmelc, niby wersja z serii Platinum a nie ma regulacji vdd i dlatego nie mozna sie przebic przez stabilne 260-270MHz HTT.

 

Nie polecam tych plyt stanowczo !!!

 

:angry:

 

ps. oswiecilo mnie po trzech dniach :mur:

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DEVILEK

Z tym radzeniem, odradzaniem wstrzymaj się do ukazania się nowych biosów :blink:

 

Po co ta panika?

Sadzisz ze nowy bios odblokuje mozliwosc regulacji vdd ? Bo ja nie. Juz jest druga rev. biosu to K9N Platinum i regulacji nadal nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mam być szczery nie pamiętam żeby kiedykolwiek nowy bios udostępnił szersze możliwości zmian napięcia.

zawęził tak - w niektórych biosach do dfi lp nf4 opcja additional voltage została zmniejszona ze 126% na marne 113% :D

w takim przypadku vmody tylko i wyłącznie :>

 

ktoś zna datę oficjalnej premiery płyt DFI na AM2?? bo na computex'ie pokazali już pełną gamę, ale nigdzie nie rzuciła się w oczy data premiery :(

 

Życzę powodzenia wszystkim pionierom ;)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak DFI AM2 będzie przynajmniej tak dobra jak DFI s939 (bo w końcu nowy model powinien być lepszy) to wtedy bym choć pomyślał o AM2 a tak to na razie patrzę i patrzę i się śmieję aby nie płakać :/

hehe, tez chciałbym się z tego smiać ale nad tym mozna tylko ubolewać. Jeśli AMD dalej bedzie wypuszczało takie padaki to koniec z nimi i bedzimy skazani na intela <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie popadajcie w skrajności...W końcu Am2 (zanim nie wyjdzie K8L) miał tylko dawać AMD wsparcie dla DDR2, to nie miał być żaden przełom. A że na razie mobo są niedopracowane to jest norma, zawsze tak było na początku nowego socketu.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde to na razie ani Intel ani AMD nie dostarczaja na

rynek nic interesujacego poza zapowiedziami.

Do core duo nie ma rozsadnych plyt , coreduo2 nie ma nawet CPU,

AM2 35W tez nie mozna kupic.

Czekam na jakiegos dwurdzeniowca i 35W X2 brzmi interesujaco.

Obecnie uzywam AXP-M stosujac od 1200 do 2400MHz i byle co

mnie nie zadowoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzajmy zawsze może być gorzej (czytaj: Celeron).

 

hehehe

taki celeron na bazie conroe i tak będzie niezły - więc uogólnienia jak zawsze są niebezpieczne.

 

BTW

Ciekawe, że teraz na DDR2 to szansa na niskie timingi jest na razie tylko na Intelu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe

taki celeron na bazie conroe i tak będzie niezły - więc uogólnienia jak zawsze są niebezpieczne.

 

BTW

Ciekawe, że teraz na DDR2 to szansa na niskie timingi jest na razie tylko na Intelu :D

bardzo niebezieczne jest tez wróżenie aczkolwiek niektórzy sie podojmuja tego ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...