Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

widzę, że AMD nie próżnowało przez okres "posuchy" i cały czas myślało jak tu zagrozić Intelowi i jego przecież niesłabemu Core 2 Duo :)

 

mam nadzieję, że anty HT będzie chociaż dawało 50% mocy drugiego jądra ;) X2

 

ciekawe jest to zdanie

 

Perhaps, the new technology will simply overclock the processor and disable the second core in certain situations.

zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jest porownanie conorków fX'a i x2

niby FX aż tak mocno w dupe nie dostaje, ale kosztuje dużo wiecej, jesli ceny spadną nie trzeba bedzie sie na intela przesiadać

tyle że narazie proporcja cena/jakość u FX'a jest kiepska

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm podobmno miało to być wprowadzone dopiero wraz z rdzeniem K8L, no ale im szybciej tym lepiej, wadą może być to że procesor w takim wypadku nijako przestaje być wielowątkowy (do czasu odłączenia funkcji) czyli przy uruchomionych wieluaplikacjach zachowuje się jak jednordzeniówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy to samo będzie możliwe na X2 s939? Fajnie by było ....

Jest mozliwe nawet zastapienie zwyklego AXP procesorem z ukrytmi dwoma rdzeniami.

Bios i system operacyjny bedzie caly czas widzial tylko jeden rdzen a samo CPU podzieli watki

na wewnetrzne rdzenie.

Obecnie zaden uzytkownik windows XP lub 2000 nie moze bezproblemowo wymienic X2 na X4 bo zakupiony system

operacyjny nie obsluguje wiecej niz 2 CPU.

Taki pomysl ukrycia 2 rdzeni w jednym bardzo mi sie podoba ze wzgledu na cene windy na wiecej niz 2 CPU.

(Licencja na bios do 4 CPU pewnie tez nie jest tania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mozliwe nawet zastapienie zwyklego AXP procesorem z ukrytmi dwoma rdzeniami.

Bios i system operacyjny bedzie caly czas widzial tylko jeden rdzen a samo CPU podzieli watki

na wewnetrzne rdzenie.

Obecnie zaden uzytkownik windows XP lub 2000 nie moze bezproblemowo wymienic X2 na X4 bo zakupiony system

operacyjny nie obsluguje wiecej niz 2 CPU.

Taki pomysl ukrycia 2 rdzeni w jednym bardzo mi sie podoba ze wzgledu na cene windy na wiecej niz 2 CPU.

(Licencja na bios do 4 CPU pewnie tez nie jest tania)

No i.....?

Win Xp Home moze miec w systemie 1 CPu a Proff 2 cpu, nigdzie jednak nie jest napisane ile maksymalnie cpu moze miec rdzeni, rdzen rozpoznawany jest inaczej niz cale cpu.

 

X4 to jest nadal 1 cpu ale z 4 rdzeniami. Nawet XP home go lyknie, nie mowiac o Profesional.

 

BTw: Windowsa Xp Pro zainstalujesz nawet na kompie z 2-u procesorowa plyta i 2-ma operonami serii 200 dual core.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje pmp, za poparcie mojego posta tym linkiem ;)

 

Zdanie z linka:

Q. How does this licensing policy affect products such as Microsoft Windows XP Professional?

 

A. Microsoft Windows XP Professional and Microsoft Windows XP Home are not affected by this policy as they are licensed per installation and not per processor. Windows XP Professional can support up to two processors regardless of the number of cores on the processor. Microsoft Windows XP Home supports one processor.

Czyli 2 cpu niezaleznie ile ma rdzeni (moze i miec 8 ).

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdanie z linka:

Czyli 2 cpu niezaleznie ile ma rdzeni (moze i miec 8 ).

Nie pisalem o licencji bo to mam na naklejce ze 2 CPU.

Problem jest w dzialaniu systemu operacyjnego czy podzieli watki na wszystkie 4 rdzenie.

Obecnie win2000/xp widzi procesor dwurdzeniowy jako 2 CPU, co zrobi moje win2000 prof jak zobaczy 4 CPU ?.

 

Ponawiam pytanie:

Sprawdzal ktos dzialanie XP Home z procesorem dwurdzeniowym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisalem o licencji bo to mam na naklejce ze 2 CPU.

Problem jest w dzialaniu systemu operacyjnego czy podzieli watki na wszystkie 4 rdzenie.

Obecnie win2000/xp widzi procesor dwurdzeniowy jako 2 CPU, co zrobi moje win2000 prof jak zobaczy 4 CPU ?.

 

Ponawiam pytanie:

Sprawdzal ktos dzialanie XP Home z procesorem dwurdzeniowym ?

Zachowuje sie tak samo jak z P4 z HT, bo w 1 przypadku (x2) widzi 2 rdzenie a w 2 przypadku (P4 z HT) widzi 2 jednostki logiczne. W przypadku P4 jakos sobie radzi to i w przypadku X2 rownież bedzie sobie radzil.

 

Co zrobi win 2000 ? Nie wiem, z notatek Microsoftu wynika jednak, że Win Xp (Home jak i Pro) poradzi sobie z tym.

 

Win XP jest oparty o Win NT, Win 2000 jest rowniez oparty o Win NT, wiec mozna sadzic że Win 2000 rowniez sobie z tym poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perhaps, the new technology will simply overclock the processor and disable the second core in certain situations.

Jesli to okaze sie prawda to......... :blink: Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytaliscie newsa na glownej?

ha wyglada na to ze AMD jednak ma jakiegos asa w rękawie :D

Dokładnie za miesiąc będzie miała miejsce premiera nowej serii procesorów Intela - Core 2 Duo. Dyskusje na temat możliwości kontrataku ze strony AMD trwają burzliwie chociażby na naszym forum. Najczęściej używanym argumentem jest wprowadzenie w niedalekiej przyszłości ulepszonej architektury K8, czyli K8L. Kluczowym elementem miałoby być odwrócone HT. Theinquirer.net opublikował dziś wiadomość, która sprawiła, że zapewne wielu ludzi bardzo się zdziwiło. Czyż nie jest bowiem szokująca plotka, że odwrócone HT jest już obecne w każdym dwurdzeniowym procesorze na AM2, a wymaga jedynie zainstalowania sterownika i aktualizacji Windowsa? Jeżeli jest to prawdą, nawet AMD Athlon 64 3800+ będzie stanowił poważną konkurencję dla procesorów Intel Core 2 Duo.

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw(zdaje mi sie ze wiem) kto takiego młodzieżowego newsa dodał... Ale raczej plotka albo pomyłka (tak jak było z oddzielnym v-core dla 4 rdzeni w K8L a okazalo sie ze chodzi o f )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tez w jedno rdzeniowym dostaje najwieksze baty :)

w dwoch rdzeniach zazwyczaj owszem slabszy ale juz nie tak duzo. No i poki co jednak wiekszosc aplikacji jest jedno-watkowa, a jak zaczna masowo wychodzic wielowątkowe to amd pewno wypisci k8l :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde jakby to był ten as to było by wypasnie (o ile bedzie prawda :) )

jedno co mnie zastanawia...skoro to tylko kwestia oprogramowania dlaczego jeszcze zaden rusek na to nie wpadł sam...

Jak dotad sa dostepne tylko AMD 90 nm

Z informacji zawartych na stronie AMD wynika ze jakes ulepszenie CPU bedzie w 65 nm w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pageup :D

dobre, dobre

a może wpadł, tylko kto rozczyta te krzaczki na ich forach :D

 

przyznam szczerze, jęśliby to się okazało prawdą to cała "awantua o conroe" szybko się skończy ;)

i jeśliby faktycznie udostępnili tę funkcję na s939 to dla mnie amd uskałoby miano 100% user-friendly ;)

 

ale na razie to wszystko tylko plotki...

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co z tego?

jak dopiero z dopalaczem dogoni jako tako conroe ?:)

demek odnosze wrazenie ze dla Ciebie w amd nie ma zadnych plusow...wiadomo ze conroe w momencie wejscia na rynek nie bedzie mial konkurencji (wydajnosciowej) u AMD, ale chyba odwrocony HT to dobra rzecz? :> ja bym sie cieszyl gdybym to mial w x2 za 700zł, u intela wtedy w takiej cenie nic nie dostaniesz z taka wydajnoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...