Skocz do zawartości
Vitton

Ac Pro Tc

Rekomendowane odpowiedzi

Arctic Cooling arctic fan Pro TC ten za 7zl :] chcialbym go przyspieszyc zeby nie rozpedzal si ezaleznie o dtemp. tlyko lecial tak ze 2000-lub te 2500 obr najlepiej jak to zrobic kiedys gdzies czytalem ze cos trzeba wymontowac czy jakos tak. Za pomoc z gory bardzo dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Było o tym 1000 razy :mur: wystarczyło poszukać, ale jak już pytasz to powiem ci: wystarczy że oderwiesz ten zielony ,,cycek,, i te dwa kabelki co ci zostały musisz ze sobą złączyc, np. zlutowac itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje ci bardzo :) (szukalem i jakos nie znalazlem) dobra al edzieki wielkie Regards!

 

Acha a ktore dwa kabelki czarny z czerwonym ? na plusie czy na minusie?

 

 

Dzieki wIELKIE!! tEMACIK MOZNA USUNAC ;p

Edytowane przez Vitton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te druciki od czujnika musisz połaczyć po propstu. To co Ci po wyrwaniu zostało:)

Połącz po prostu nóżki termistora bez wyrywania go... bo jestem pewien, że jak usłyszysz ten wiatrak na pełnych obrotach to będziesz chciał wrócić do stanu poprzedniego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no problem łącztsz bez urywania, wystarczy go lekko skrecić aż się dotkną i lata jak powinien, potem dobierzesz sobie woltaż, przy 2krpm to jest suszarka ;)

Zoabczymy czy rzeczywiście suszarka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po usunięciu rezystorka zabezpieczającego mi chodzil na 2800obr :D:D:D

(zalutowany termistor + zalutowany rezyrtor :) )

ale to tylko ciekawostka :D

małe O/C wentyla :wink: (chehe Vmod :D )

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezystorek wlutowalem co prawda 100k ale ustawilem go i hula cicho i wydajnie ,tak jak mialo byc.

 

MAM PYTANKO JESZCzE BY NIE ZAKLADAC NOWEGO TEMATU :)

 

Czy Arctic Fan pro TC 3 nada sie na radiator boxowy od durona 1,6@2,0ghz? bo glosno mi chodzi.Mysle ze to najlepsze rowiazanie,czyli tak :Ten Fan TC z rezystorem poszedl na bok budy ladniutko ja schlodzil i mysle ze jak zakupie z diodka tego Fan TC 3 i wrzuce na radiator boxowy od tego durona to styknie .Co Wy ludziki :) na to? hm? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Wentylko z TC na procka to tak troche nie bardzo kup AC Fan 3 i będzie ładnie sobie chodził :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z tylu obudowy i w zasilaczu zamontowalem takie wlasnie wiatraczki... Nie robilem nic przy nich, daja rade same sie regulowac. W zasilaczu chodzi sobie na 2200, a z tylu obudowy na 1700 rpm i jest cichutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z tylu obudowy i w zasilaczu zamontowalem takie wlasnie wiatraczki... Nie robilem nic przy nich, daja rade same sie regulowac. W zasilaczu chodzi sobie na 2200, a z tylu obudowy na 1700 rpm i jest cichutko.

lol

kupiłes te bez TC ??

 

jak by ci chodził na 2200obr to byłgy chałas jak diabli !!! :lol:

jak masz te z TC to idą gdzieś na 800-1300obr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

szybkie pytanko, rozumiem że przez winde jakimś programem nie da się przyśpieszyć tego AC pro tc, bo ja mam potrzebę tylko do benchmarków do grafiki je przyspieszyć, a tak normalnie to niech się obraca bezgłośnie/bezefektywnie.

@forest kila zbila

no problem łącztsz bez urywania, wystarczy go lekko skrecić aż się dotkną i lata jak powinien, potem dobierzesz sobie woltaż, przy 2krpm to jest suszarka

Tak ale to coś zielone jest przylutowane, a ja nigdy nie miałem lutownicy w rękach. Czy można jedną nóżkę delikatnie odciąć(hehe) i zetknąć z nóźką no 2.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wziąc kawałek drucika i zawinąć go wokół obu nóżek? Szybko, sprawnie, bezkolizyjnie. Sam mam tak zrobione i wentyl puszczony na 5V. Jest cicho i przynajmniej powietrze w budzie troche bardziej ruchawe wtedy ;)

Edytowane przez Thrill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wziąc kawałek drucika i zawinąć go wokół obu nóżek? Szybko, sprawnie, bezkolizyjnie. Sam mam tak zrobione i wentyl puszczony na 5V. Jest cicho i przynajmniej powietrze w budzie troche bardziej ruchawe wtedy ;)

Kurde właśnie tak myslałem żeby zrobić :-P To zabieram się do FAN moddingu:D

pozdrawiam

EDIT: jeśli masz cyfraka, to cyknij plis zdjęcie jak to ma wyglądać, bo jak testowo dotykam drucikiem to obroty nic nie wzrastają, dziękuję!

EDIT2: och wybacz działa...i jak wyje:( ale do o/c grafy wytrzymam:D dzięki za informacje

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ludzie jest 1 duży temat o tym wentylku gdzie są opisane (przezemnie też :D ) lepsze sposoby na zmiane obrotów niż zmostkowanie tego termistora :)

hehh

 

-edit qurcze sam nie moge go tera znalesć :P a tak sie tam naprodukowałem :P dobra streszcze to troche :)

 

1-wywalamy ten śliczny termistor

2-wlutowywyjemy :

 

-rezystor (przedział 0om-22Kom {powyzej juz nie startuje :) } )

-potencjometr - preferowany przezemnie sposób :) - 22KA (czyli 0-22Kom) jest to jeden z najpopularniejszych potencjometrów więc będzie łatwo go dostać w sklepie elektronicznym :wink: mozna też zastosować inny zgodnie z naszymi potrzebami :)

podłączamy go jako rezystor - (L lub P nóżka w zależnosci w którą strone chcemy kręcic aby nam sie zmniejszały/zwiększały obroty :) ) a do 2 styku pin centralny :)

i otrzymujemy fandera :P

 

no i to by było na tyle :)

doprowadzamy oczywiscie pełne 12V :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chemik16

Brzmi ciekawie, ale ja dziś miałem pierwszy raz w życiu lutownice w rękach. Miałem ją gdyż zdecydowałem sie na lutowanie, bo jakoś ten "drut mod" nie chciał działać, bo musiałem mocno przyciskać, bo owinąć nigdzie nie szło, więc poprostu zlutowałem razem:D

Jaki jest koszt rezystor+potencjometr?

@"podłączamy go jako rezystor - (L lub P nóżka w zależnosci w którą strone chcemy kręcic aby nam sie zmniejszały/zwiększały obroty ) a do 2 styku pin centralny"@

wybacz ale tego nie rozumiem. Wiem że to nie miejsce na kurs domorosłych elektroników, ale może się skusisz:)

pozdrawiam

EDIT: jednej sprawy nie kumam, "modduje" żeby chodził wentyl na maxa, czyli 2500 obrotów, a potem przerabiam by chodził na 5v i co? chodzi ciszej czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: jednej sprawy nie kumam, "modduje" żeby chodził wentyl na maxa, czyli 2500 obrotów, a potem przerabiam by chodził na 5v i co? chodzi ciszej czy jak?

Na 5V chodzi ciszej i wolniej niz na 12V, chyba logiczne, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to znaczy, że obraca się wolniej?

tak obraca sie wolniej :)

 

koszt rezystora ćwierćwatowego (jest je najłatwiej dostać) to 10gr :)

potencjometra to zalezy czy w obudowie czy nie i jakiej wielkości

od 40gr-2,5zł

 

potencjometr :

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...e_modstande.jpg

 

jak widzisz ma 3 nóżki

Lewą Prawą i Centralną

łączysz L i C lub P i C tak jak był tam ten termistor :)

i to cała filozofia :)

(np ten 4 na rysónku - C i P idzie drucikami - podłączasz to w miejsca tamtego termistora

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce zakladac nowego tematu, wiec zapytam tutaj.

w recenzjach tego wentylatora na stronie cooling.pl , przeczytalem przed chwila cos takiego:

...POLECAM. Aha - wentylator podpiąłem w wolne złącze zasilające na płycie głównej - tylko tak wentylator może regulować sobie obroty w miare potrzeby...

.

mocno mnie to zdziwilo, wedlug mnie nie ma raczej sensu, ale wole spytac. czy to mozliwe, ze jak mam podlaczony wiatrak przez molexa z zasilacza, to chodzi on na pelnej predkosci niezaleznie od temperatury?

Edytowane przez lamero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce zakladac nowego tematu, wiec zapytam tutaj.

w recenzjach tego wentylatora na stronie cooling.pl , przeczytalem przed chwila cos takiego:

.

mocno mnie to zdziwilo, wedlug mnie nie ma raczej sensu, ale wole spytac. czy to mozliwe, ze jak mam podlaczony wiatrak przez molexa z zasilacza, to chodzi on na pelnej predkosci niezaleznie od temperatury?

recka dotyczy chyba wersji bez TC :)

 

u mnie też sie dało regulować obroty zpod płyty głównej :P jak podłacze go pod CPU i CPUFAN = AUTO :) ale i tak zależne jest od temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

recenzja tyczyla sie wlasnie wersji z TC, dlatego tez tak mnie zdziwila.

tak sadzilem, ze regulacja obrotow nie zalezy od miejsca, w ktorym sie podepnie kabelek. wyglada na to, ze "recenzent" sie pomylil :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat, Mam takie pytanie:

 

Obecnie posiadam taki Cooler:

 

http://www.allegro.pl/item108562637__xilen...iedz_od_ss.html

 

na procku JIUHB 1700XP+ @ 2GHz i mam temperatury w stresie okolo 45'C

 

I tu moje pytanie, czy oplaca sie na taki radiator:

 

http://i56.photobucket.com/albums/g164/cool999/14_resize.jpg

 

dokupic Arctic Cooling Fan 3 albo jakis inny wentylator - jaki polecacie?

 

I przede wszystkim czy myslicie ze to bedzie wydajniejsze niz ten XILENCE?

 

Chce sie upewnic zanim postanowie kupic jakis wentylator na ten radiator, radiator jest ze starego procka, ktory sprzedaje i moge albo sprzedac z tym XILENCEM albo z tym radiatorem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...