Skocz do zawartości
Piotrek78

Asus A8r32-mvp Deluxe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno zmieniłem sprzęt (opis).

poprzednio była płyta ASUSA Deluxe na nForce 4SLI i tam kręcenie nie było żadnym problemem. :D

Jak się zablokowało niższy mnożnik to był on zablokowany.

 

Na mojej obecnej płycie zablokowałem mnożnik na 10x220 w BIOSie... w windzie pokazuje mi 2,2GHz ale jak zapuszczam CPU-Z 1.33 lub inne tego typu programy to wyskakuje mi 11x220 czyli 2,42GHz <_<

Mozę to i dobrze ale ja mam dobre pamięci i chcę kręcic FSB synchronicznie a nie mnożnikiem.

Czy ktoś miał juz taki problem i jak go rozwiązał????

 

 

Prosze o pomoc. :mur:

Edytowane przez Piotrek78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie jest to problem płyty (jej biosu), tylko programu cpu-z. Być może ta wersja, której używasz nie obsługuje poprawnie chipsetu ATI RD580. Spróbuj sprawdzić to innymi programami np. everestem lub firmowym programem Asusa. Najnowsza wersja cpu-z to 1.33.1.

 

Tak z innej beczki - jak na tej płycie kręcą się te G.Skille? Czy jest jakiś problem z ich obsługą? Przymierzam się do tej płyty i mam Mushkiny na tych samych kościach (Samsung UCCC). Jakie wrażenia z użytkowania tej płyty? Byłbym wdzięczny za kilka spostrzeń z codziennego użytkowania.

Może warto założyć wątek poświęcony tej płycie. Staje się coraz popularniejszą platformą pod s.939.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie mam za duzo czasu na zabawe z ustawieniami.

Teraz sprzet chodzi na 11x220=2420MHz czyli faktycznie A64X2 4800 :)

 

Niech sie troszke powygrzewa to sie zobaczy co jeszcze potrafi..

Co do moich prób - w biosie było ok, np. ustawiłem procka na 10x240 po restarcie w biosie pokazywalo mi ze jest 2400MHz, w windowsie to samo ale wszystkie programy łącznie z najnowszą wersją CPU-Z 1.33.1 pokazywały 11x240= 2640MHz.

 

To samo pokazywał programik ASUSa Cool & Cuiet czyli że chyba jednak procek chodził na ponad 2,6GHz.

Problem w tym, że nie po to kupowalem takie pamięci żeby teraz chodziły mi na 480MHz :angry:

 

Jak będe miał więcej czasu to się pobawie - narazie przy ustawieniach 11x220 puscilem 3DMarka '06 - 5575pkt.

 

Czy to dobrze ocencie sami..... zaznaczam ze karty jeszcze nie krecilem :)

 

 

P/S - moze ktos znalazł na necie najlepsze ustawienia do tej płyty do OC - bo jest ich naprawde sporo...

Edytowane przez Piotrek78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok, wgranie nowego biosu to bylo na dzien dobry jeszcze przed instalacja Windy. Nowszego narazie ASUS niema.

Jak dla mnie ewidentnie wina mobo, a jako że to jeszcze „szczeniak” może nowy bios sprawę załatwi ale najpierw Asus musi go wypuścić ;) Próbowałeś innych mnożników poza 10 ? np. 9 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P/S - moze ktos znalazł na necie najlepsze ustawienia do tej płyty do OC - bo jest ich naprawde

 

 

Jutro powinienem dostać tą płyte. Jak będę miał trochę czasu, to pobawię się w OC. Mam Opterona 165 max. mnożnik to x9. Dotychczas chodził na częstotliwości 300Mhzx9=2700Mhz. Pamięci standardowo z częstotliwością 540(270)Mhz - div 183, a do testów 560(280Mhz) - div 200. Tak było na Abicie i na zwykłej A8R-MVP. Z tym, że Asus A8R-MVP miał problem z obsługą częstotliwości pamięci powyżej DDR 500Mhz - tylko 2T :-( Mam nadzieję, że w modelu A8R32-MVP Deluxe poprawili ten problem.

Płytka bardzo mi się podoba, choć nie bez żalu rozstaję się ze swoim Abitem AN8 Fatality SLI.

 

Sprawdzę, też czy występuje problem z mnożnikiem procesora (poniżej x9 oczywiście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał juz taki problem i jak go rozwiązał????

Prosze o pomoc. :mur:

No cóż - miałem tę płytkę i żadne problemy z mnożnikiem nie występowały. Jak ustawiłem x6, to było x6 i tyle.

 

P/S - moze ktos znalazł na necie najlepsze ustawienia do tej płyty do OC - bo jest ich naprawde

A to niby jakie specjalne ustawienia trzeba mieć? Kręci się jak na każdej innej normalnej płycie. Zmniejsza się mnożnik HT, zmienia sięmemory divider i timingi i napięce procesora i leci się z HTT do góry. Dodam tylko, że maksymalną wartość HTT jaką udało mi sie wycisnąć to 380 MHz (stabilnie). Na 400 MHz (max z biosu) nawet po maksymalnym zwiększeniu napięcia było niestabilnie (winda się ładowała, przeliczyło SPI 1M tyle). Druga płytka którą miałem robiła ponad 350 MHz.

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kewałS

Opcji jest sporo - w ustawieniach pamięci znalazłem Command Rate... 1T działa bez problemu.

 

Przed chwilą puściłem kompa na 9x250 - pamięci synchro.

Chodzi bez problemu, pamięci na DDR500 przy Command Rate 1T, a programy typu CPU-Z itp, pokazuja 9x250 :)

 

I teraz wszystko sie zgadza :D

 

Przy okazji coś mi się przypomniało - kiedyś miałem ASUSA Deluxe na nForce2.

I wiecie co? Też był problem z mnożnikiem 10x- wychodzi więc na to że to wina ASUSA że przy takim mnożniku odczyty są dziwne.

Prawdopodobnie problemu nie ma przy prockach majacych standardowo mnoznik 10x np. A64 3200, ale z racji tego że takiego procka puściłem z poprzednią płytą nie mogę tego zweryfikowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem wczoraj płytę. :) Nie miałem za dużo czasu, żeby trochę nad nią popracować, ale na początek udało mi się puścić pamięci synchronicznie z procesorem na 560 Mhz. Faktycznie poprawili CR 1T, ale brakuje mi w biosie kilku ustawień dla pamieci, które mają istotny wpływ na podkręcanie. Np.: Drive Strenght, Idle Cycle Limit, Read Write Quene Bypass, Bypass Max.

 

Kolejna sprawa jest taka, że ustawienie parametru Refresh Rate (Tref) na inny niż narzucony domyślnie przez bios, nie jest możliwe. W biosie jest to co prawda widoczne, ale już pod Windowsem np. w A64 Tweaker, dalej jest domyślna wartość (np. 200 mhz 15.6us - w biosie i 200mhz 3.9us w A64 Tweaker).

 

Następna ciekawostka jest taka, że po zapisaniu ustawień w biosie (jakich kolwiek, nawet nie związanych z OC), komputer nie może się uruchomić. Nie widać nawet ektanu post. Wygląda to tak, jakby komputer się "zapentlał" - w kółko się restartował, diody w napędach migają, ale ekran monitora jest czarny. :mur: Pomaga dopiero wyłączenie komputera na twardo i ponowne włączenie przyciskiem power. Potem komputer mormalnie się uruchamia i działa stabilnie nawet na wyżyłowanych ustawieniach. Dzieje się tak, za każdym razem. Dodam tylko, że w zwykłej A8R-MVP było to samo.

 

Nie rozgryzłem jeszcze, o co chodzi z ustawieniami pamieci: BankA DDR Clock Skew i BankB DDR Dlock Skew i jaki one maja wpływ na stabilność lub wydajność komputera.

 

Byłbym również wdzięczny za pomoc w kwestii takich parametrów pamięci jak: DDR Input Strobe skew, DDR Data Driving Strenght, Burst20pt. Nigdy wcześciej nie widziałem tych ustawień w innych płytach np. na NF4.

 

Jak na razie mam mieszane uczucia, co do tej płyty. Brakuje mi wsparcia do tego chipsetu ze strony twóców programowania, np. SeedFan, itp. Myślę, że bios AMI w takiej płycie to nieporozumienie. Tak jak w DFI czy Abicie, Asus powinien postarać się o bios Awarda. Płyta Asusa A8N32 SLI ma właście bios Awarda. Jest on o wiele bardziej funkcjonalny, przejrzysty i ma więcej opcji.

 

Do wad zaliczyłbym też rozwiązanie zasilania procesora. Domyslnie dla swojego opterona mogę ustawić max. 1.4 V w Abicie mogłem sobie ustawić nawet do 1.65 V. Funkcja Overvoltage jakoś do mnie nie przemawia.

 

No cóż pobawię się trochę, i jeszcze zobaczymy co się da z niej wycisnąć.

 

PS.

Mnożnik procesora u mnie jest w pożądku.

 

Pozdrawiam

 

Przeglądając Internet znalazłem ciekawy poradnik OC do naszej płyty:

 

http://www.cdrinfo.com/fw/Overclocking_Gui..._Xpress3200.pdf

 

Może się przydać :)

Edytowane przez kewałS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moze to nie związane z OC ale z w/w płytą.

Czy ktoś miał na niej problemy z mikrofonem?

Dziwna sprawa - ja sie słysze w głośnikach ale nikt nie słyszy mnie (chodzi o Skype, GG).

Sprawdzałem ustawienia dźwięku - niby wszystko jest OK.

Miał ktoś podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko. Prawdopodobie kupie trzoszke okrojoną wersję tej płyty czyli ASUSa A8R-MVP na rd480. Czy dobrze przeczytałem, że max voltage dla CPU to 1.4v ?? :blink: BO w sumie płyta oferuje bardze ciekawe rzeczy, czego nie ma na infinity, i ma dobrze rozmieszczone elementy. Czy możecie że tak powiem ją polecić do Athlona 2,5Ghz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko. Prawdopodobie kupie trzoszke okrojoną wersję tej płyty czyli ASUSa A8R-MVP na rd480. Czy dobrze przeczytałem, że max voltage dla CPU to 1.4v ??

nie, źle przeczytałeś. Czy tak trudno znaleźć jakąkolwiek recenzję tej płyty, żeby się dowiedzieć, że max Vcore to 1.52V?

 

:blink: BO w sumie płyta oferuje bardze ciekawe rzeczy, czego nie ma na infinity, i ma dobrze rozmieszczone elementy. Czy możecie że tak powiem ją polecić do Athlona 2,5Ghz ??

molex tragicznie umieszczony, reszta OK. Jak ci siepłyta podoba, to bierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta żyje!!!

 

Wracam do starego tematu.

Teraz gdy mój sprzęt otrzymał dodatkowe doładowanie (druga karta graficzna) mogę powiedzieć że płyty na S939 jeszcze długo będą miały się dobrze.

Na dzień dobry zapuściłem 3DMarka '06 i przy procku ustawionym na standard 2,2GHz uzyskałem....

8116pkt.

Edytowane przez Piotrek78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam mobczaa na RD580 :) czyli ATI 3200 CrossFire ale od DFI :D

I mam takie pytanie czy na tej mobo mogę mieć to CrossFire z tym mostkiem? Czy muszę mieć ten głupi kabel, który ogranicza rozdzielczość. Wiem że jest do tego potrzeba karta do montażu mostu ale pytam tak na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne że masz odpowiedni chipset. :)

Twoja grafa (jak i moja) pójdzie na nim bez kabla. Ja się bawiłem dwoma zwykłymi X1900gt.

W X1950Pro/XTX i tak trzeba mostek zapinać.

 

edit

a nawet dwa

 

edit2

ograniczona rozdzielczość to była na x800

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam crossfire sprzętowo czyli Karta master i zwykła połączone zewnętrznym kablem.

Co do wyników - są tak słabe bo z lenistwa i braku czasu nie chce mi się przeinstalować Windy a już sporo śmieci w niej siedzi (zachciało mi się wyglądu a'la Vista).

Jak się w końcu za to zabiorę obiecuję podesłać nowe wyniki.

Co do Crossfire programowo czyli bez kabla... to jednak nie to samo - w takim przypadku mostek północny na płycie jest znacznie bardziej obciązony i standardowe chłodzenie bez wentylatora to jednak trochę za mało (parzy!!!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Zauważyłem że mostek północny mocno mi się grzeje nawet przy normalnej pracy.

Z tego wynika jeden wniosek - przy trybie Crossfire mamy dwa wyjścia:

1) nie kręcić sprzętu - akurat :)

2) zmienić chłodzenie na mostku

 

Dlaczego?

Na pojedynczej karcie procek bez problemów chodził na 2,64GHz, na dwóch kartach (bez zmiany chłodzenia na mostku północnym) ledwie na 2,4GHz i sie wiesza po ok. 10-15min a mostek północny parzy.

 

Czyli niestety dla osób z dwoma kartami oznacza to lepsze chłodzenie mostka lub standardowe ustawienia procka... (prze lepsze chłodzenie rozumiem WC)

 

Miał ktoś podobne problemy na tym czipsecie z dwoma kartami?

Edytowane przez Piotrek78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś obsadzał wszystkie cztery sloty pamięci w tej mobo?

Bo wyczytałem że ma wtedy problemy ze wstaniem. Tyle że to był artykuł z przed roku.

To jest bardzo dobre pytanie które własnie ponawiam bo chce na nią wsadzić cztery kości. <_<

 

I drugie pytanie. Czy ktoś miał problemy z dźwiękówką na tej płycie?! W biosie jest włączona ale sys jej nie widzi!!! Ściągałem najnowsze stery i nic. Menadżer urządzeń też nic nie sygnalizuje!!!

 

z góry dzięki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam wielki problem z tą płytą.Mianowicie z tym wynalazkiem zwanym Stack Cool 2.

Chcę zmontować sobie jakiś zestaw chłodzenia wodnego i z reguły trzeba mocować blok nie na standardowe zaczepy ale na sruby od spodu płyty głównej.

Np: Thermaltake Big Water 735 ma zaczep w kszalcie litery H od spodu na sruby, którymi pozniej mocyjemy blok. Bez demontażu Stack Cool-a nie ma możliwości tego zamontować. :sad:

Także mam pytanie czy można bez problemu to zdjąć nie niszcząc w żaden sposób płyty.

Czy ktoś już sie z takim problemem zmagał?

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także mam pytanie czy można bez problemu to zdjąć nie niszcząc w żaden sposób płyty.

Czy ktoś już sie z takim problemem zmagał?

Nie ma z tym żadnego problemu - mam zestaw Reserator 1 i blok tak mocowany jak opisujesz - wystarczy lekko podważyć i się odkleja taśma samoprzylepna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...