Skocz do zawartości
Malik

Watercooling By Malik Rev 3.0

Rekomendowane odpowiedzi

A jak się mają temp. do tych wcześniejszych? Mam nadzieję, że udało Ci się utrzymać temp. w pokoju na podobnym poziomie ;) i będą to porównywalne wyniki. Blok innovatek'a prezentuje się świetnie, jednak mnie najbardziej interesuje jego wpływ na o/c gpu oraz mem w stosunku do abadona + rad.

 

Testuj, testuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zaczne testy na pewno. Dzisiaj moze. Poki co temperatury maja sie nastepujaco ( po paru godzinach pracy ):

 

CPU: 28

GPU: 36

NB: 34

 

Wiec nie jest zle. Jak narazie musze obalic teze AndyN :) na temat bloczka NB :) Temperatury ma porownywalne z XC1, a flowkillerem nie jest :) Ocena subiektywna z obserwacji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jako że zaopatrzyłem się w kontroler obrotów...

 

Po pierwsze. Jak najlepiej założyć czujnik pod procesor. Poproszę łopatologicznie. Bo w końcu blok nie będzie idealnie przylegał....

 

Po drugie. Czy można użyć pasty Coollaboratory Liquid Pro pod blok razem z czujnikiem? Niby tylko z alu nie można...

 

Po trzecie: Jak zabezpieczyć czujnik co by go do reza zainstalować... Znaczy sie zeby był waterproof i resist ;D A no i zeby jeszcze pokazywał dokładnie temperaturki ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze tak. Wlasnie skonczylem robote z tym problem, o ktorym wspomnialem wczesniej ( rurke ktora byla za krotka, nie dalem rady wytrzymac z tym do jutra :P ).

 

PS.

WSTĘPNE REZULTATY:

Temperatura GPU

 

Dołączona grafika

 

Temperatura NB

 

Dołączona grafika

 

Temperatura pamieci RAM k. graficznej

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę choć raz nieskromny ;) i napiszę, że dokładnie takiego obrotu sprawy (gpu + z temp, mem -) się spodziewałem. Spadek temp na vram zachęca do ich dalszego o/c- ciekawe czy ta mniejsza temp przełoży się na więcej MHz?

 

PS. Temp samego cpu nie uległa zmianie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie jest tak zle jak sie zapowiadalo z opowiesci o tej konstrukcji bloku. To ze pamieci sa rowniez chlodzone ( jak widac po wykresie - nawet bardz dobrze ), przelozylo sie na 10Mhz dodatkowo w OC.

 

Natomiast na CPU narazie nie zauwazylem zmiany na plus czy minus.

 

Jutro kolejne testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten innovatek i bardzo fajnie wygląda, ale dla mnie takie rozwiązanie niestety nie miałoby racji bytu. Powód? Karta grafiki to chyba ostatnio najczęściej zmieniany element mojego kompa. Co pół roku wychodząnowe chipy. I nie mówcie, że warto trzymać grafikę dłużej. Przyspałem troszkę z moim 6800GT i ledwo go sprzedałem za w miarę satysfakcjonującą cenę :? . W tym roku u mnie w MB siedzi już trzecia grafika. Jak tu kupić takie cacko... Wprawdzie, jeśli chodzi o nv, rozkład otworów montażowych sie nie zmienił, ale już rozmieszczenie pamięci tak. Chciałem założyć na pamiątki w moim 7900 kupiony na allegro czarny radiator ze srebrnym heatpipem z 6800 od MSI. Fajnie pasowałby do XG1. Niestety nie pasował. Wolałbym nie przezywać takich frustracji przy bloku za ponad 200zł. Póki co mam od jakiegoś czasu abadona i dodatkowo kompletny top z pawnee. Do teraz byłem więc nieźle zabezpieczony ;)

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczescie tak czesto nie zmieniam grafiki :) A jak juz nadejdzie taki moment i ten blok nie bedzie pasowal - to sie go zmieni poprostu.

 

Update:

 

Nowa rurka docieta:

 

Dołączona grafika

 

A tutaj jeszcze pare fotek:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wrzuce jeszcze fotki typu "by night" :) Ale to juz wieczorem.

 

 

PODZIĘKOWANIA:

- Przemek Wrona (PC-TUNING): Za wywalczony sprzet od Niemcow. Wielkie dzieki :)

 

- Draak: za pomoc 24/7 Udzielane wskazowki, ogolnie Pablo - Guru WC, OC :)

 

- Wicio: za poswiecony czas, cierpliwosc do mnie przy skladaniu :P Thanks

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Wolałbym nie przezywać takich frustracji przy bloku za ponad 200zł. Póki co mam od jakiegoś czasu abadona i dodatkowo kompletny top z pawnee. Do teraz byłem więc nieźle zabezpieczony ;)

Za 499zł a nie ponad 200zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ wygląda kozacko :D

 

X3N z tym wymienionym spodem przyciąga wzrok i fajnie komponuje się z radiatorem na tyle g70. Ogólnie, przy moim kolejnym wc tendencje się odwrócą i teraz to ja będę się na Tobie wzorował :P

 

Gratki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te szybkozłączki i wężyki wyglądają estetycznie wręcz pięknie ;)

 

Tak jak myślałem, pod względem temperatur wygrały te bloczki, na które stawiałem. Choć spodziewałem się większych różnic w temperaturach. Test bloczków na GPU robiłeś z którym bloczkiem na chipsecie? Ciekawe jak by wyglądały tempy przy większym przepływie?

 

Czy różnica 10MHz na memkach jest wystarczająca by zostawić tego Alphacoola? Bo to jedyny z niego zysk. A najprawdopodobniej przy zmianie grafy bloczek będzie bezużyteczny. Abadon będzie bardziej uniwersalny choć nie wygląda tak efektownie.

 

No i te kanaliki średnicy słomki w bloczku na chipsecie :? Biedna pompka

 

Czym mierzyłeś temperatury pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 499zł a nie ponad 200zł ;)

upss nie wiem skąd mi się wzięło to 200zł. 499... powiem tak: czasem zdobywam sie na jakieś szaleństwo i żona przez tydzień na mnie patrzy bykiem, ale w tym wypadku to wolałbym chyba kupić abadona, jakieś radiatory i resztę dołożyć do GTX-a. IMHO to pomyłka, aczkolwiek stosunkowo ładna i przyjemna dla oka. Może byłoby mi łatwiej przełknąc tą cenę, gdyby toto chłodziło jeszcze układy zasilania na 7900GT, które strasznie lubią padać przy lada okazji :angry:

Tak przyglądam się jeszcze temu bloczkowi i myślę, że nie jest to jakaś piekielnie trudna rzecz do wykonania samodzielnie. Trochę podfrezować, nabić jakiegoś jeża w miejscu rdzenia, przykryć pleksa... za ułamek ceny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumie ze jest to blok drogi. Ale moim zdaniem jakosc wykonania, wyglad jak i efektywnosc dzialania - sa warte tych pieniedzy. Nie jest to tani zakup - no ale coz. Raz mozna zaszalec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upss nie wiem skąd mi się wzięło to 200zł. 499... powiem tak: czasem zdobywam sie na jakieś szaleństwo i żona przez tydzień na mnie patrzy bykiem, ale w tym wypadku to wolałbym chyba kupić abadona, jakieś radiatory i resztę dołożyć do GTX-a. IMHO to pomyłka, aczkolwiek stosunkowo ładna i przyjemna dla oka. Może byłoby mi łatwiej przełknąc tą cenę, gdyby toto chłodziło jeszcze układy zasilania na 7900GT, które strasznie lubią padać przy lada okazji :angry:

Tak przyglądam się jeszcze temu bloczkowi i myślę, że nie jest to jakaś piekielnie trudna rzecz do wykonania samodzielnie. Trochę podfrezować, nabić jakiegoś jeża w miejscu rdzenia, przykryć pleksa... za ułamek ceny ;)

zgadzam sie, lepiej kupić lepszą grafe, a i tak ten bloczek długo sobie nie pochodzi bo karta bedze już mało wydajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym mierzyłeś temperatury pamięci?

 

Jakie były temperatury na GPU przy max OC dla danego bloczka?

Czujnikiem z panelu CoolDrivre6. Temperatura na cool-matic maksymalna jaka osiagnalem przy testach to 40-41.

 

A co do karty to spoko mi starczy. I tak jest super wydajna jak na 7800GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img224.imageshack.us/my.php?image=31ww1.jpg, czy taki oto rezik spasowal by do eheima 1250??

Nie będzie pasował

 

To rez do 1046, 1048 i tej pompki na 12V

 

Do 1250 nie widziałem żadnych akcesoriów. 1250 ma większą średnicę wlotu, na który wciska się ten rezerwuar. Nie będzie pasował

 

Opis reza: http://mcs.pc.pl/produkt859.html

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...