Skocz do zawartości
3qu!l!br!um

F1 - Sezon 2006/07

Rekomendowane odpowiedzi

nie za zdarte opony :D

członek teamu się wypowiedział, że przy rozwaleniu nosa zgubił część balastu (ok 100kg ogółem tego jest) i stąd za niska waga końcowa

Możesz podać jakieś źródło tych wiadomości? Bo mnie wersja z lżejszym "nowym" nosem też wydaje się bardziej prawdopodobna i sensowna niż wersja ze zdartymi oponami.

 

Przecież jakby ktoś na ostatnim kółku stracił tylny spojler, ale mimo to wygrał to pewnie ważenie po wyścigu odbywałoby się z założonym nowym spojlerem, a nie bez niego (auto sporo lżejsze i dyskwalifikacja), więc imho opony powinny być do ważenia także nowe. Mam rację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wytłumaczenie z oponami dali tak na odczepne, przy takim tłumaczeniu po prostu nikt za to nie poniesie konsekwencji. Wątpię żeby bolid ważył równe 600kg bo to by było zbyt duże ryzyko dla teamów, w końcu zawsze coś może odpaść. Musiał więc stracić więcej niż te 2kg żeby zejść poniżej limitu a na samych oponach taka strata byłaby raczej niemożliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie bylo mnie 2 dni i juz 3 strony napisaliście najs :D Co do wyścigu, najlepszy w tym sezonie, co do wyniku Roberta SUPER!! :D Cudowny debiut :-P Ale niestety gdzieś uciekło 2kg i dyskwalifikacja :angry: :cry: Schumacher powiedział, że Kubica przypomina mu siebie sprzed 10 lat, trudno o lepsza rekomendacje :D Ale i tak najlepszą informacją jest to, że Robert będzie jeżdził w BMW o końca sezonu i moim zdaniem powinnien tu zostać ( jeśli będzie taka mozliwośc ) w nastepnym sezonie ( chyba, że dostanie ofertę od Ferrari, McLarena lub Renault co jest raczej mało prawdopodobne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pierwszy raz ogladałem w TV Formule 1, specjalnie zobaczyc jak pojedzie nasz rodak i to co widziało przeszło moje najsmielsze oczekiwania. Po prostu rewelacyjny debiut :)

Mam nadzieje ze po wypadnieciu Villeneva (czy jak mu tam było) bedzie podstawowym kierowca BMW do konca sezonu i dłuzej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pierwszy raz ogladałem w TV Formule 1, specjalnie zobaczyc jak pojedzie nasz rodak i to co widziało przeszło moje najsmielsze oczekiwania. Po prostu rewelacyjny debiut :)

Mam nadzieje ze po wypadnieciu Villeneva (czy jak mu tam było) bedzie podstawowym kierowca BMW do konca sezonu i dłuzej ;)

Villeneuve'a ;-)

 

Też miałem problem z zapamiętaniem, ale znalazłem na to sposób: trzy ostatnie literki to "uve" - Uve co roz****ł kolarzówę. (Byłą taka piosenka Nagłego Ataku spawacza. ;-) )

Edytowane przez Sysak13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ten Lauda dziwne rzeczy wypisuje. Byłem na Hungaroring i muszę przyznać, że Kubica pięknie walczył, szczególnie na koniec z Massą, który miał przecież o niebo lepsze opony. Niby jak kierowca może myśleć o "nabieraniu" masy, jeżdżeniu gdzieś poza optymalnym torem, mając na ogonie innego, znacznie bardziej doświadczonego zawodnika? Co jak co, ale o takie rzeczy powinien dbać serwis - to moje zdanie. Kierowca ma wygrywać, a serwis sprawiać, by wszystko dobrze fungowało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Coś ten Lauda dziwne rzeczy wypisuje. Byłem na Hungaroring i muszę przyznać, że Kubica pięknie walczył, szczególnie na koniec z Massą, który miał przecież o niebo lepsze opony. Niby jak kierowca może myśleć o "nabieraniu" masy, jeżdżeniu gdzieś poza optymalnym torem, mając na ogonie innego, znacznie bardziej doświadczonego zawodnika? Co jak co, ale o takie rzeczy powinien dbać serwis - to moje zdanie. Kierowca ma wygrywać, a serwis sprawiać, by wszystko dobrze fungowało ;)

Zgadzam sie z tym

Formula 1 to nie Formula Renault.

On ma jechac a reszte lacznie z mysleniem ma rtobic Team oraz spece od strategii.

Dali ciala jednym slowem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ten Lauda dziwne rzeczy wypisuje. Byłem na Hungaroring i muszę przyznać, że Kubica pięknie walczył, szczególnie na koniec z Massą, który miał przecież o niebo lepsze opony.

Massa wcale nie mial o wiele lepszych opon, mial duzo gorsze, z tego co kojarze jezdzil on na oponach przeznaczonych na calkowicie mokra nawierzchnie (full wet), podczas gdy intermediate spisywaly sie bardzo dobrze tego dnia. Zly dobor opon dla Massy byl powodem tak niskiego miejsca, gdyby jechal on na intermediatkach to by go Kubica tak nie scignal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dacia Logan bez ruchomego balastu widać, że nie jest już tak arcyszybka*, a Alonso z jego prima-balerina zachowaniem coraz bardziej zaczyna irytować.

 

*Dla masy niezorientowanych, którzy się tutaj wypowiadają- obiektywne tempo bolidu/ teamów widać jedynie po qualu nr 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec Q2 to myslalem, ze mi serducho wyskoczy, strasznie stresujaca koncowka, zalapie sie czy nie i tak do konca Q2. Ale wyszlo dobrze, nawet rewelacyjnie powiedzialbym, pozostaje tylko trzymac kciuki jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, ze dopiero teraz zaczalem sie interesowac F1.

Jak czytam o mozliwosciach silnika, opon, skrzyn i wogole co robi bolid z fizyka to masakra.

A Kubica to faktycznie fenomen.

Dzisiaj mu kibicuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie ze w f1 wreszcie jest Polak. Przynajmniej są jakieś emocje. Ja obstawiam ze bedzie 5 ;).

A tutaj takie małe ot. Do moto też wchodzi Polak (Chmielewski czy Chmielnicki nie pamietam ;)). Narazie do 125 ale i tak emocje powiny być "ostre".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahh, gdzie byl blad ze Kubica spadl 6 miejsc ?

Cos w pit stop pewnie.

Zła taktyka, słaby bolid.

 

Szkoda troche ze 12 ale nie jest źle. Imo wszystko SC zepusł. Gdyby nie to było by znacznie lepiej. Ja czekam na kolejne gp i 5 miejsce Kubicy ;).

Dokładnie....ale Kliena i Webera na początku ładnie załatwił :D Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SC nie tylko Kubicy zepsuł ale i np "Szumacherowi". W sumie bolid był "słaby" bo przy walce z Webberem nie wytrzymał i po 2-3 okrązeniach Web miał juz 4 sec przewagi (po koniec wyscigu) :/. Ale i tak emocje były. Czekam na nastepne gp (chyba Monza ale wolałbym "muggelo" z moto ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...