Skocz do zawartości
Carson

Bloczki Wlasnej Roboty :)

Rekomendowane odpowiedzi

robie wlasnie bloczek na nb na abita nf7-s. konstrukcja typu prison. podstawa ma wymiary 3,9x3,9x1 cm. spod o grubosci 1,7 mm i boczne krawedzie sfrezowane tak ze na srodku bloczku zostala pow o wymiarach 2,5x2,3 cm. na tej powierzchni beda poziome i pionowe naciecia. i teraz mam pytanie, jakie zrobic naciecia (grubosc), frezy mam do dyspozycji: 1mm, 1,5mm i 1,7 mm. ktore z nich beda najodpowiedniejsze. tzn chodzi mi dokladnie o to czy naciecia o grubosci 1mm i piny o wymiarach 1x1mm i wysokosci 1cm nie beda stawialy zbyt duzego oporu wodzie? troche zamotany ten opis, jutro wrzuce fotke bloku, doradzcie mi cos bo jutro od rana chcialem znow zaczac sesje z frezarka :)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys pewien francuz zrobił blok w kratke 1x1mm i 0.5x0.5mm no i ten drugi był wydajniejszy , co prawda sladowo, ale był , a skoro był to nie zatrzymywało to (znacznie) wody. czekam na fotki z frezowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn chodzi mi dokladnie o to czy naciecia o grubosci 1mm i piny o wymiarach 1x1mm i wysokosci 1cm nie beda stawialy zbyt duzego oporu wodzie?

A czy mógłbyś zdefiniować "zbyt duży opór" ? Bo wiesz... różnie ludzie to traktują....

Podaj jakieś szczegóły może... proc, chłodnica, pompa, etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompka to aqua szut 300l/h. wiem cienko, ale nie wymagam jakis zajeb... osiagow. ma byc cicho i w miare wydajnie, a jak zachce mi sie nizszych temp to wtedy zmienie pompke na cos mocniejszego. chlodnica od kadeta, bloki beda narazie na procku i nb a pozniej prawdopodobnie na grafie. wlasnie sie namyslam jak szerokie zrobic naciecia ale prawdopodobnie bedzie to 1,7mm i finy o takich samych wymiarach czyli 1,7x,1,7mm. niechce przesadzac bo to tylko bloczek na NB i nie ma sensu niepotrzebnie meczyc pompki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, dzieki. z angielskiego jestem zdecydowanie lepszy :)

mam big problem :( troche mi sie ciasno zrobilo na tym bloczku, wszystko jest za blisko siebie. krocce to nk12, wiec nie sa male i jest problem. nie wiem czy zmieszcze sruby mocujace plekse do spodu. beda zbyt blisko "nakretek" od kroccow, zeby nie powiedziec ze beda pod nimi :) krocce daje po przekatnej (w dwoch rogach) i standardowo tak sie tez daje sruby mocujace top z miedzia. nie wiem co robic. zastanawialem sie czy nie "przesunac" srub z rogow na srodek kazdego boku. bedzie dobrze trzymalo? jak myslicie? narazie top jeszcze nie jest zrobiony, musze to rozplanowac zeby nie bylo pozniej zonka. doradzcie mi cos

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem,bo mam taki blok,dwie plaskie imbuski i dwie normalne po drugiej stronie i 2xnk12 ze spilowanym miejscem do klucza(nie wiem jak to nazwac) bo inaczej nie daloby sie wkrecic

Edytowane przez Nicko13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob blok lutowany tak jak rosco , tez jest piękny , ma jedna małą wadę - nie mozna go rozkrecić :P

 

nie wiem jak ty sie nie mozesz zmiescic ze srubami ? pokaz moze jakies szkice, zobacz na moje :

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz, tutaj sa krocce na bokach, nie w rogach. ja musze dac w rogach bo na bokach to juz w ogole sie nie zmiesci. krocce mam duze bo nk12 3/8" ale jakos sobie poradze. nie ma rzeczy niemozliwych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny bloczek :) zastanowie sie czy nie zrobic takiego topu. dzieki

------------------------------------------

dobra, spod bloczku na nb zrobiony. kanaly maja okolo 1,5 mm a finy mniej-wiecej :) po 3x3 mm. pisze mniej wiecej bo nie wyszlo to idealnie rowno. w koncu nie dysponuje profesionalnymi maszynami, a moja frezarka to wlasno-robka mojego ojca. pozniej zapodam foty. ide frezowac top z plexi :) stay tuned

---------------------------------------

cholera!! zniszczylem w pare sekund top z pleksi na bloczek na NB, a robilem go pare godzin. cholera, krew mnei poprostu zalewa, bo nie mam gwintownika na 3/8 cala :( plakac sie chce, starszy w piwnicy ma cala "gamme" roznych gwintownikow ale akurat potrzebnego 3/8" nie ma (nowka kosztuje chyba 90zl). zrobilem juz nowy top na bloczek na CPU, jest testowany wlasnie i wszystko jest ok. dzisiaj musze znow zrobic top na NB i jeszcze top na bloczek na grafe. na grafie bedzie moj stary (pierwszy) blok jaki zrobilem :) na procku bedzie moj stary prison tyle ze z nowym topem i pozadnymi kroccami nie jakimis rurkami wklejonymi na poxipol :) pozniej wrzuce fotki. stay tuned

----------------------------------------

dobra macie foty

 

Dołączona grafika l

--------------------------------------------------------------------------

Dołączona grafika

 

aquaszut 300l/h przerobiona na niezatapialna :)

Dołączona grafika

 

stare topy od blokow a w nich te swietne krocce :)

Dołączona grafika

 

a tu moja pociecha, malo co mi zwiala :)

Dołączona grafika

 

oczywiscie, top na NB jest pekniety, trza robic na nowo. dzisiaj ide kupic jakies ladne srubki pod klucz imbusowy. w bloku (w topie) na procka musze zrobic otwory do mocowania bloku na plycie.a wlasnie, jaki jest rozstaw otworow przy socket'cieA (mam abita) 6,5x3,5cm ?? bo w starym topie mialem chyba troche poprzestawiane otwory (zrabane :) )

nie wiem co tu sie do kur@#! nedzy dzieje. pokazdej edycji posta znika mi po jednej fotce !!

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe fakt...Dobrze ze nie czarna wdowa !!!!!!! :mur:

Bloczki fajne, ale ja bym zmienił top na grafie, cos w stylu cube gpu lub prison gpu, albo jakies kolanko miedziane, ale ogolnie jest spoko

http://img146.imageshack.us/my.php?image=fotka79wn.jpg

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

króće rox

 

BTW

brachypelma smithi, widze że jest tuż po wylince albo ją lipnie karmisz daj jej pare drewnojadow niech sie najje no i na wadze jej przybedzie :wink: to jest jakieś L8-9 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wegorz91- pewnie ze bedzie inny top :D nie po to zmieniam reszte zeby na grafe takiego raspla zamocowac. top bedzie z plexi o grubosci 3cm i w to wkrecone (pewnie wbite bo nie mam gwintownika)kolanka szybkozlaczki

 

@KAMILcom-spoko spoko :) smithi jest dobrze karmiona, nie chce jej napychac za czesto robalami, bedzie ze mna dluzej :D jest po 11 wylince (miesiac). mam jeszcze grammostole rosea (cala), dorosla nie wiem po ktorej wylince bo nie byla u mnie od pierwszych L :)

 

@rhezuz-wielkie dzieki ;)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, nie bardzo wiem czy sa takie programy :) jak cos to albo 3dstudiomax albo autocad. moje projekty powstaja tylko i wylacznie w mojej glowie :) zreszta prison to juz nie jest zadna wyszukana konstrukcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy tego prisona da sie jakos recznie zrobic, czy trzeba miec frezarke i takie tam inne maszynki :unsure:

Prędzej cube'a. Ale jak by się uparł to szlifierką też by prisona wymęczył, tylko koszt tarcz (1mm), bo jedna na pewno nie wystarczy, wyniesie tyle co prison v2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: jesli zabierasz sie za robienie blokow to albo masz talent/kase/zaplecze z narzedziami albo jestes samobojca :) nie no moze przesadzilem z tym samobojca, ale naprawde jesli nie masz narzedzi albo kasy na takowe to lepiej nie zaczynaj, tylko sie niepotrzebnie najesz nerwow. ja przy tych bloczkach juz sie wystarczajaco nawkur$@#! a wszystko przez jeden jeb@#@ gwintownik ktorego nie mam, a kupowanie go jest bez sensu zwazywszy na to ze mam do nagwintowania 6 otworow, a gwintownik kosztuje prawie stowe.

co do prisona to mozna go tez zrobic na wiertarce stolowej z imadlem na szynach (takim co mozna przesuwac w 2 osiach). ja gdyby nie to ze mam sporo narzedzi i pare maszyn to w ogole bym sie za to nie zabral, az taki ze mnie nie jest ryzykant zeby zaufac blokom robionym brzeszczotem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm chciał bym cos zmajstrowac i jak sie uda to sprzedac, bo dostalem od kumpla trzy stabki miedzi 5 na 5 grubosci 1 cm prawie bym zrobił cpu gpu i nb za jednym zamachem B) plekse mam z dawnych zapasów :rolleyes: tylko teraz musze wykombinowac jaki spod zrobic, mam dostep do tokarki, i jakiejs starej duzej frezarki( nie wiem czy sie nada) i kilka narzedzi i gwintownikow sie znajdzie :lol: tylko nie wiem jaki spod zrobic..... zastanawiam sie nad orbitalem bo tokarka sobie poradze :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja olewam top z pleksy, bo za dużo z nim zachodu w stosunku do kożyści Zrobię top z miedzi lub mosiądzu. Może wygląd nie ten, ale to i tak sprawa dyskusyjna - ja wolę mosiężne. A po pierwsze mam mniej łażenia i żebrania o kawałek pleksy, po drugie odpada potrzeba tego drogiego gwintownika z gwintem rurowym, po trzecie można sobie wlutować króćce każdego rodzaju albo zwykłe kolanka, które nie są może piękne, ale tanie i można ustawić je tak względem innych bloków, że nie ma połamanych węży itd., itp., …

 

Nie, nie nikt mnie nie namówi na top z pleksy – same problemy tylko – przynajmniej przy produkcji w warunkach domowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...