Skocz do zawartości
Carson

Bloczki Wlasnej Roboty :)

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego ja olewam top z pleksy, bo za dużo z nim zachodu w stosunku do kożyści Zrobię top z miedzi lub mosiądzu. Może wygląd nie ten, ale to i tak sprawa dyskusyjna - ja wolę mosiężne. A po pierwsze mam mniej łażenia i żebrania o kawałek pleksy, po drugie odpada potrzeba tego drogiego gwintownika z gwintem rurowym, po trzecie można sobie wlutować króćce każdego rodzaju albo zwykłe kolanka, które nie są może piękne, ale tanie i można ustawić je tak względem innych bloków, że nie ma połamanych węży itd., itp., …

 

Nie, nie nikt mnie nie namówi na top z pleksy – same problemy tylko – przynajmniej przy produkcji w warunkach domowych.

Ja tam bym chciał zeby ktos mi pomugł wymyslic spod bloczku :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak :) nic nie kombinuj tylko rob to co bylo juz klepane "domowymi sposobami" czyli prison i inne proste konstrukcje. nie zrobisz bloku o jakis zygzakowatych kanalach czy innych wzorkach, bo z tego co wiem to wymyslne wzory w spodzie bloku robi sie za pomoca frezarki CNC

Krzemian dzieki ;) skontaktuje sie z kolesiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak, jak to sie mowi: potrzeba matka wynalazku :) czy jakos tak, mniejsza o to. chodzi mi o to ze zrobilem sobie gwintownik z kawalka starej nagwintowanej rurki :) (pozniej Wam pokaze) bardzo sie ciesze bo wreszcie rusze z robota i prawdopodobnie moje WC ruszy juz w tym tygodniu. kupilem dzisiaj fikusne srubeczki do przykrecenia topow :) a tym czasem spadam dokanczac bloczki

stay tuned

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies byl temat w ktorym zaczelem pisac o moim bloku - ale bylo to wieki temu i nie licze na jego odgrzebanie..

tak czy inaczej dopiero teraz go wykanczam..

potrzebuje :D gwintownika 3/8' - do gwintowania mam plexe wiec nie zniszcze go nikomu - moze ktos ma w Krakowie i pozwoli wykonczyc blok?

 

kawalek miedzi wydziargany przezemnie wyglada tak:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, cos takiego zmontowalem :)

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

to bedzie bloczek na grafe :) jutro juz bedzie moze gotowy

Dołączona grafika

 

a to moje pro-gwintowniki 3/8" wlasnej konstrukcji :D

Dołączona grafika

jak robic wszystko to znaczy wszystko ;)

sorry za jakos fotek, jak wszystko bedzie skonczone to zamieszcze fotki w lepszej jakosci :) jakies komentarze prosze, a nie sie tu kolko rozancowe zrobilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloczek super, jeszcze tochę go zapolerować ale ... i tak w porównaniu z gwintownikami to betka. :-P

I to jeszcze zestaw :blink: : wstępny i wykańczający - naprawdę gwintowniki robią na mnie duże wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no musialem sobie jakos radzic z tymi gwintownikami :) dzisiaj zrobie zapinke do tego bloku, prawdopodobnie z aluminium (drapane). mam duzy problem, nie moge sie zdecydowac czy polerowac plexi czy ja zmatowic. ale chyba bedzie zmatowiona, znudzila mi sie juz krystalicznie przezroczysta plexi. zaraz jeszcze biore w oboroty blok na gpu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Greg_1 - tak - juz mam wyciety top.. tylko gwintow brakuje...

@ mattnick - przyznam sie. ze wielu obliczen przeplywu ciepla nie zrobilem tnac miedz.. ale porownanie chetnie bym zrobil wydajnosci - tak dla orientacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black War nie bardzo wiem o co Ci chodzi :)

ja mam inne pytanie jaki jest rozstaw otworow przy NB na abicie nf7? nie chce narazie nic demolowac bo bedzie na to czas jak bede montowal WC, a te wymiary pewnie zna ktos kto robil bloczki. z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Greg_1 - tak - juz mam wyciety top.. tylko gwintow brakuje...

@ mattnick - przyznam sie. ze wielu obliczen przeplywu ciepla nie zrobilem tnac miedz.. ale porownanie chetnie bym zrobil wydajnosci - tak dla orientacji..

mam w głowie od 2 tyg. podobny pomysł ale "radiator" na miedzianym spodzie u mnie jest w kształcie półkuli z wlotem po srodku topu,Twój troche to przypomina. Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i jestem newbie ale jak sie robi/skad bierzecie taka miedz ze ma takie wypukle kawaly ?:)

hehe - tak lekko nie ma - trzeba sobie wyciac wszystko..

 

tego gwintownika to musze poszukac chyba po hydraulikach w okolicy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak fi3 = 3mm

Otwory w zapince radze zrobić 4mm (blok nie będzie się zakleszczał jeśli będzie to 59.5 a nie 60mm)

a z tego co pamiętam to właśnie jest 59.5mm jesli chodzi o abita nf7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego gwintownika to musze poszukac chyba po hydraulikach w okolicy..

Ja kiedyś kupiłem na allegro za chyba 15zł 2 gwintowniki 3/8 cala - zgrubny i do wykończenia gwintu - nówki, nie używane. Zupełnie mi nie są (i nie były) potrzebne. Jeżeli jesteś zainteresowany to PM. Muszę ich poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, bloczek na procka skonczony (nie jestem zadowolony z estetyki), na NB tez skonczony (jestem w pelni zadowolony) i jeszcze zostalo zrobic zapinke do bloku na grafe :) to jutro, poza tym jeszcze zostal shroudzik na kadeta do zrobienia (z plexy). pozniej dam foty. a wlasnie, mam pytanie, wlalem do kadeta kwas solny w celu przeczyszczenia :) moge to zostawic do rana czy cos wyzre?

------------------------------

dobra, wc zamontowane :) ale jeszcze nie mam zrobionego shrouda, wentyle leza luzem na nagrzewnicy i przez to troche sa wyzsze temp. ale bloczki dobrze odprowadzaja cieplo z procka/NB/grafy nagrzewka szybko robi sie bardzo ciepla, zrobie shroudzika i bedzie git. pozniej zapodam foty

--------------------------------------

wczoraj skonczylem robic reza z pleksy do mojego kibla. roboty bylo w cholere, moim zamiarem bylo posklejanie pojemnika i nie uzycie ani jednej srubki wiec musialem wszystkie scianki z pleksy idealnie podocinac. i tak nie wyszlo to jakbym chcial ale nie jest strasznie ;) rez bedzie zamocowany w top'ie obudowy. teraz napelnianie i odpowietrzanie ukladu to bedzie sama przyjemnosc :) tylko przyszla mi jedna mysl do glowy, czy umieszczenie reza na samej gorze nie bedzie mi podgrzewac wody (cieple powietrze jak wiadomo idzie do gory). troche tego nie przemyslalem. wkurzony jestem bo nie mam dojscia do cyfraka a chcialem sie pochwalic co zmajstrowalem :rolleyes: shrouda jeszcze nie zrobilem :mur:

----------------------------------------------

mam do Was pytanie. czy rez moze byc podlaczony zaraz za pompka i dopiero za nim bloki i chlodnica? to bedzie tak: POMPKA->REZ->BLOKI->CHLODNICA->POMPKA. czy bedzie to optymalnie pracowac? rez bedzie na samej gorze obudowy, pompka i chlodnica sa na samym dole. tak mi najbardziej odpowiada podlaczyc bo w innym wypadku bede mial platanine wezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do Was pytanie. czy rez moze byc podlaczony zaraz za pompka i dopiero za nim bloki i chlodnica? to bedzie tak: POMPKA->REZ->BLOKI->CHLODNICA->POMPKA. czy bedzie to optymalnie pracowac? rez bedzie na samej gorze obudowy, pompka i chlodnica sa na samym dole. tak mi najbardziej odpowiada podlaczyc bo w innym wypadku bede mial platanine wezy.

Nic nie stoi na przeszkodzie. Dlaczego by taka kolejność miała niby źle wpływać na układ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy nie lepiej by bylo gdyby chlodnica byla po pompce? niektore pompki potrafia podgrzac wode i gdyby byla chlodzona przed wplynieciem do bloku bylo by wydajniej, przynajmniej moj atman (atman vs. blok) potrafi podgrzac wode i to w wyczuwalnym stopniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...