Skocz do zawartości
Carson

Bloczki Wlasnej Roboty :)

Rekomendowane odpowiedzi

zaczalem robic nowy bloczek, co prawda mialem juz skonczyc z robieniem bloczkow ale nie moglem sie powstrzymac przed zrobieniem jakiejs nowej konstrukcji :D zdecydowalem sie konstrukcje gdzie wykorzystuje sie strumien wody pod "zwiekszonym" cisnieniem przy uzyciu "jetow". bloczek bedzie mial 3 czesci: miedziany spod, top z pleksy, natomiast miedzy spodem a topem bedzie jeszcze jeden "element", pleksa ktora bedzie trzymala wtryskiwacze (31 jetow, srednica zew-2mm, wew~1,4mm). od tego elementu zaczalem wlasnie prace nad blokiem. i tu pierwsze foty, sorry za jakosc.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

mile widziane komentarze ;)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, korzystam z pomyslu Mechl1na ;) patyczki higieniczne, maja mniejsza srednice od wkladow wiec wiecej sie ich zmiesci

-------------------------

fajnie, wlasnie zauwazylem ze sie zalatwilem :mur:

Dołączona grafika

w tych dwoch miejscach maja byc uszczelki, otwor na krociec zrobilem za blisko otworow na jety :mur: :mur: teraz nie wiem jak z tego wybrne, te uszczelki maja byc pomiedzy topem a srodkowa plytka/pleksa. kur... :mur:

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

Jak walniesz przezroczystekgo to nie będzie widać . Jak ładnie go nałożysz i zaschnie to będzie tak jak uszczelka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: :mur: zaraz wam wszystko wyjasnie

---------------------------------------------

czy ten rysunek wszystko wyjasnia ?? do bloku bedzie zapinka. srodek bloku nie oznacza srodku rdzenia procka.

Dołączona grafika

no panowie, sorry ale uwazacie mnie za jakiegos tlumoka ktory dorwal wiertarke i wierci otwory gdzie popadnie bez zastanowienia ? :blink: moja konstrukcja ma jedna wade, raczej bedzie go mozna zalozyc tylko na procki z czapa, przy prockach z golym rdzeniem bedzie za duze ryzyko ukruszenia bo ciezar nie jest rownomiernie rozlozony.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam dziwnie zaraz - widziałeś blok Danger Den TDX?

B-) ja go mam w domu i jakos ta niesymetryczna budowa jest główną zaletą (jeśli chodzi o wygląd) tego bloczku.

Więc dajcie Carsonowi skończyć bloczek w spokoju. :)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak Grzechu :) dajcie mi skonczyc bloczek dopiero bedziecie krytykowac, chyba ze macie jakies konstruktywne uwagi to bardzo prosze o nie ;)

 

' date=' 1 wrz 2006, 23:18' post='2300450']

No chyba wierciłeś bez zastanowienia...bo skoro dysponujesz większym kawałkiem plexi to trzeba było zrobic to na całej długości równomierne. Jakoś dziwnie to będzie wygladać :P

dziwnie? dlaczego? bo nie bedzie wygladal jak setka innych blokow ? B-) wlasnie to jest najlepsze w homemade'owych bloczkach- totalny freestyle, robisz co chcesz i jak chcesz, mozesz sprawic ze twoj bloczek bedzie oryginalnie wygladal i nie znajdziesz drugiego takiego samego :wink:

------------------------------

pare nowych fotek

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam problem. wpadlo ostanio w moje lapy troche grubej pleksy i postanowilem ze zrobie bloczek na dysk, cieplo chce odprowadzac z gornej pokrywy dysku, nie tak jak wiekszosc bloszkow ktore cieplo zbieraja z bokow dysku. jeden problem jest taki ze na gorze dysku jest duza naklejka z danymi itp. nie moge jej odkleic bo dysk ma jeszcze 2 lata gwarancji. nie wiem jak rozwiazac ten problem, moze jakas "przekladka" termo przewodzaca albo pasta. drugi problem jest taki ze najlepiej bylo by dla mnie gdybym wykorzystal aluminiowa blache (2mm) ktora mam. nie chce wydawac kasy na miedz. ale wiadomo ze miedz i alu w ukladzie to nie jest dobty pomysl. myslalem nad anodyzowaniem tego kawalka alu ale nie mam zadnego kumpla chemika, a poza tym to dodatkowe koszty substancji itp. myslalem tez zeby pokryc farba w spray'u ta powierzchnie z ktora bedzie sie stykac woda, ale to z koleji odizoluje alu od wody i nie wiem czy nie pogorszy duzo sprawnosci w odbieraniu ciepla. a cienka warstwa farby chyba by zapobiegla korozji. co prawda mam w ukladzie demineralke i petrygo 1:1 ale nie wiem czy to cos da jak alu sie znajdzie w ukladzie z miedzia. wiem ze najprosciej by bylo udac sie do sklepu i kupic blache miedziana, ale ja chce wykorzystac to co mam czyli koszty beda zerowe a bloczek bedzie. a poza tym czemu mam isc na latwizne :D macie jakies pomysly ??

------------

a i jeszcze jedno, mam dwa dyski i chyba nie uda mi sie ich "zamienic" na jeden wiekszy sata2 wiec chcialem zrobic jeden bloczek dwustronny, czyli pleksa z kanalami skrecona od gory i dolu blachami alu, tak ze jedna pow, mogla by zbierac cieplo z pokrywy jednego dysku a druga czesc z drugiego dysku, tyle ze ten drugi dysk musialby byc "do gory nogami". nie mowie o stawianiu dysku na boku czy pod ukosem co wiadomo ze nie jest zdrowe dla dysku, ale wydaje mi sie ze do gory nogami nie zrobi mu roznicy, glowice nadal beda pracowac w linii poziomej, taleze tez. co o tym sadzicie?

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blko na całą płasczyznę nie ma sensu, lepiej jest zrobić taki na boki (przeważnie górna pokrywa jest odizolowana, a główne źródło ciepła {silnik} znajduje się w dolnej części. Co do alu to raczej żadne domowe środki ci niepomogą.

 

nie ma sensu? to dlaczego robi sie bloki tez na gorna pokrywe? tak jak ja chce to zrobic 2331919[/snapback]

jeśli do układu wleje 100% borygo to nic się nie stanie

 

samego borygo/petrygo nie chce wlewac bo maja chyba mniejsza pojemnosc cieplna niz woda demineralizowana

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carson znajdz najblizsza Ciebie politechnike, tam jakiegos studenta chemii i zapytaj go ile by Cie to kosztowało. Mozna anodyzowac w domowych warunkach, gdzies nawet widzialem how-to, ale jest to bardzo niebezpieczne etc. kupno miedzi moze sie okazac sie tansze/praktyczniejsze.

 

a co do formy blokow to robiac blok odbierajacy cieplo z bokow dyskow mozesz w prosty sposob zrobic jeden blok na dwa hdd i oba beda pracowaly w najkorzystniejszej pozycji :) odwracanie dysku do gory nogami nie pozostanie chyba bez znaczenia. no i jeszcze ta najlejka z plomba gwarancyjna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem juz stronke poswiecona temu tematowi i zdecydowanie sie tego nie podejme ;)

----------------------------------

wrzucilem wczoraj do pojemnika z petrygo/demineralka 1:1 kawalek miedzi, alu i mosiadzu. po jakim czasie powinno byc widac korozje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucilem wczoraj do pojemnika z petrygo/demineralka 1:1 kawalek miedzi, alu i mosiadzu. po jakim czasie powinno byc widac korozje?

Byl kiedys taki topic jak ktos testowal probki metali w roznych plynach ze zdjeciami.

Imo nawet jesli dalbys sama wode, miedz, stal, i alu, jeszcze zalalbys to deszczowka to i tak jedyny efekt jaki by byl to woda pomaranczowa od rdzy i zmiana koloru blokow. Wplyw na wydajnosc? zapewnie niewielki - a zeby taka rdza naprawde stala sie grozna to chyba uklad by musial pracowac 10 lat. Ludzie boja sie rdzy, ale jesli nie zalezy nam na estetyce plynu to naprawde wiele nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...