Skocz do zawartości
AndyN

Nuda na forum PurePC.pl - Szkoła Letnia

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjaśnienie przyjmuję do wiadomości, słowotórco neologiczny. :-P

Brakuje tylko definicji tworu językowego. Jak na razie wyjaśniłeś tylko pochodzenie oraz umiejscowienie gramatyczne i składniowe. Czyli: WTF ten bezogonek :?: I jak się ma do ogonka :?: :wink:

 

A za wielbłąda interpunkcyjnego dostajesz 1 mega ZHP. :-P

Skróty pisane w mianowniku bez kropki, przy odmianie ją otrzymują. :twisted2:

Powinno być "dr. Sikora" lub "dra Sikora". Ta druga wersja jest niemile widziana przez językoznawców, niemniej jest dopuszczalna. :-P

Wielbłąda poprawiłem. Interpunkcja nigdy nie była moją mocną stroną.

W zamierzchłej przeszłości (w podstawówce), za czasów stosowania skali ocen od 2 do 5, zdażyło mi się otrzymać 2 z dyktanda wyłącznie za błędy interpunkcyjne.

Zasady były proste - 1 błąd pisowni - jedna ocena nizej.

3 błędy interpunkcyjne = 1 błąd pisowni.

I pech chciał, że popełniłem 9 błędów interpunkcyjnych.

Wynik = ndst. Byłem niepocieszony :(

Nie zdążyłem jednak w pełni przyswoić zasad interpunkcyjnych - w liceum kryteria były względem ww. tak obniżone, że z tymi samymi umiejetnościami wystarczało na bdb (interpunkcja wcale nie była brana pod uwagę).

Ale co ja tu tak o sobie - czuję się jakbym bloga zaczął pisać. :D

 

Jeżeli chodzi o definicję tworu językowego to już sie za nią zabieram. Jak będzie gotowa zamieszczę w niniejszym topicu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo spamery. Wróciłem po 3 dniach ZPP. ;] Teraz się będę jeszcze bardziej starał pisać poprawnie. ;)

Pozdro

EDit:

Dodane kropki. :)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo spamery. Wróciłem po 3 dniach ZPP ;] Teraz się będę jeszcze bardziej starał pisać poprawnie ;)

Pozdro

Zdania kończymy kropką. :lol:

 

To mój pierwszy post tutaj. B) Ide coś zjeść, później mały maraton po lubelskich sklepach w poszukiwaniu żywicy epoxydowej, tkaniny szklanej, węża do WC, dremelka i fajnie by było jakbym znalazł gdzieś mały palnik gazowy. Zgadnijcie po co mi to potrzebne? :wink:

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Znacie może jakiś fajny darmowy antywirus?? I tez fajny pakiet kodeków DIVX i XVID ??

Avast i CCCP :P . Witam i powoli sie z wami żegnam, dzisiaj wyjeżdżam :P . Mam nadzieje, że zobaczę kogoś na zlocie w Gdańsku B) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

BLANTMEN - nie, nie potrzebuje ich na razie ;).

Ja mam remont prawie w calym domu - obiady gotowane w piwnicy itp - jak w wojsku :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruchu to mam dużo (Poranne biegi, codzienne ćwiczenia) ale na każdym złączeniu mi coś trzeszczy :blink: .

Trzeszczy czy strzela (tak jakby kość pękała)? Bo jeżeli to drugie, to nic wielkiego (z punktu widzenia ruchowego). Ja to mam, mnóstwo osób, które znam też ma, nawet ortopeda, u którego byłem jak mnie kolana bolały to miał. Ogólnie z tego co wyczytałem, to strzela powietrze między kośćmi (ile w tym prawdy to nie wiem), ale może to prowadzić do zwyrodnień stawów. Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Mi rano strzelaja kosci jak wstaje i zginam nogi (nie umyslnie, po prostu) jakby ktos zalamal patyka na pol ;]. I tak z 5 razy jeszcze jak zegne po wstaniu z lozka i potem przechodzi raczej, no chyba ze siadam przed kompem, wlacze jakis film, walne sobie giry na pcta to wtedy tez potrafi przy wstawaniu walnac mi cos ale to chyba normalne jak sie jest dlugo bez ruchu.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeszczy czy strzela (tak jakby kość pękała)

To chyba podchodzi pod strzelanie :)

 

Ogólnie z tego co wyczytałem, to strzela powietrze między kośćmi (ile w tym prawdy to nie wiem), ale może to prowadzić do zwyrodnień stawów.

Mnie też nie strasz :blink: .

 

 

eragonek

Jesteś już za stary :lol:

Za stary na co ? ;] B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba podchodzi pod strzelanie :)

Mnie też nie strasz :blink: .

Za stary na co ? ;] B-)

Za stary na sprawne stawy!

 

Niestety stawy nie są wieczne, w którymś momencie siadają.

 

Ale od czego wynaleziono endoprotezy i wózki inwalidzkie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Podobno najpierw strzelaja kosci w rekach, nogach, a potem sa przerzuty na penisa - sie znaczy penis zaczyna tez strzelac.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dr nie stawiamy kropki jeżeli zastępuje wyraz w mianowniku, jeżeli w innym przypadku to stawiamy :-P. Było już o tym chyba na poprzedniej stronie :-P.

 

EDIT: Nawet na tej, na początku ;-).

Edytowane przez mrjeremiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

W tym temacie juz przestaliscie pisac jak ludzie, staliscie sie ortograficznymi zombie, kazdy wytyka kazdemu bledy kiedy tylko sie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem 2 postów pod rząd ;-), jeden w niewyjaśnionych do końca okolicznościach (może UFO przyleciało i go zabrało) znikł, więc... proszę moderację o wyrozumiałość ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie juz przestaliscie pisac jak ludzie, staliscie sie ortograficznymi zombie, kazdy wytyka kazdemu bledy kiedy tylko sie da.

No i tak trzymiać zombiaki moje kochane. :wink:

 

 

Nie napisałem 2 postów pod rząd ;-) , jeden w niewyjaśnionych do końca okolicznościach (może UFO przyleciało i go zabrało) znikł, więc... proszę moderację o wyrozumiałość ;-) .

Nie ma letko (sic!). Za postojebstwo 1 mega ZHP, albo 3 lata na galerach. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...