Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Amd Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mam takie pytanie:

 

czy jeżeli zamierzam podkręcać mojego proca do min. 2.2GHz (wcześniej ktoś napisał że nawet będę mógł podkręci do 2.4GHz) to muszę kupować nowy cooler (czyt. AC Freezer 64 Pro)?

 

aha i jeszcze jedno: czy A64 Venice ma rozpraszacz ciepła (czy jakoś tak)?

Edytowane przez arthurrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fredek czy zmiana płyty naprawdę była konieczna w takim razie? Nie lepiej było zostawić idealnego ASRocka icon_wink2.gif ?

Nie, z DFI jestem dużo bardziej zadowolony, przedtem max do smarka to 2,52ghz a teraz 2,7ghz, przedtem memki max.440 a teraz spokojnie lecą 540, DFI to DFI, a i nawet winda sie ładuje dwa razy szybciej :rolleyes:

 

p.s i nie zamienił bym jej za żadne skarby świata B-)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam takie pytanie:

 

czy jeżeli zamierzam podkręcać mojego proca do min. 2.2GHz (wcześniej ktoś napisał że nawet będę mógł podkręci do 2.4GHz) to muszę kupować nowy cooler (czyt. AC Freezer 64 Pro)?

 

aha i jeszcze jedno: czy A64 Venice ma rozpraszacz ciepła (czy jakoś tak)?

Ma IHS. Stockowy cooler powinien wystarczyc, ale sam zobaczysz po temperaturach czy jest potrzeba wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma IHS. Stockowy cooler powinien wystarczyc, ale sam zobaczysz po temperaturach czy jest potrzeba wymiany.

A ty jedziesz na boxowym czy zmieniłeś?

A jakie są temperatury przy których będę musiał wymienić cooler?

Chodzi mi też o to żeby po podkręceniu nie hałasował bardziej niż teraz. Czy nie będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem od poczatku OEM czyl bez wentylatora, mam big typhoona.

O temperaturach pracy bylo juz setki razy - przyjelo sie nie przekraczac 55*.

Jak podkrecisz to zobaczysz czy sie kreci szybciej, ale raczej tak wlasnie zrobi :wink:

Edytowane przez deadfrog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na DFI przeważnie jest wyłączony, ale od 25*C sie włącza i wpada odrazu na 3000 RPM wtedy to już robi sie suszara moim zdaniem a co dopiero na 4500 :lol:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

@Fredek nie chcesz wiedzieć :) Mi się box podobał do czasu ocowania proca. Kiedy temp poszły w górę to obroty też, po sempronie na socket A miałem dobre zdanie o pudełkowych wentylkach amd, ten box wszystko zniszczył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fredek nie chcesz wiedzieć :) Mi się box podobał do czasu ocowania proca. Kiedy temp poszły w górę to obroty też, po sempronie na socket A miałem dobre zdanie o pudełkowych wentylkach amd, ten box wszystko zniszczył :)

 

Przesadzasz :P jakos 2750 Mhz 1.51V ucygłem na Boxie i to nie z jakimis temperaturami z kosmosu ( tak naprawde to h.. wie jaka tempa była bo epoxik lubi podawadz dziwne tempy a coretemp u mnie nie działa )

 

2800 udało mi sie uzyskac jak zapodałem dodatkowo 120mm wentyl ale Sppi 16m przeleciał :D ( wiem ze to tylko takie wytłumaczenie ale kit z tym :P )

 

Boxy roxx :P ( moj jest wyszlifowany) ale i tak FC rządzi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferie mam , czasu więcej to wyrwałem z biura ojca ładnego 3000+ z rocznika 06(tygodnia nie pamiętam). Mój 0517 był klocem (zaledwie 267x9) to sprawdziłem tego „nowego”.

Rozpoczynam testy - z gorki wzialem 270*9 - super PI 1mln ładnie dziala, SP2004 tez się nie buntuje. Po paru testach doszło do 9*311 i ciagle jade na def V (1,41 w stresie) i chodzi pieknie po 8h SP2004 :wink: No i jeszcze nie ma dosyć :) Szkoda ze mnie pamieci ograniczają ;-/ Ale sprawdze jeszcze jego max ;> Całkiem niezle jak na nowy "stary" rocznik, a pomyslcie ile takich perełek marnuje sie w biurach <_<

 

p.s. -> screen

Dołączona grafika

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja perelka ...zostala juz odkryta przez kogos innego !!!! niby selekt:P

 

Aprppo pamieci to zmieniaj je odrazu... moje nie mogly nawet 400 wyciagnac

Bo zmianie na podpis samsung uccc jade na 3000 przy 1.4

Edytowane przez 4kami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci zmienie jak najszybciej wtedy (a myszke se chcialem kupic ehh...), ale mnie niepokoi co innego. Czy jest to mozliwe ze procek moze byc nie stabilny w 3D?

8h SP2004 przy 2800 nie wykazało zadnego problemu, aczkolwiek po odpaleniu starego wara3 po 0,5h grania dostałem bluescreena (myslalem ze jakis zbieg okolicznosci) ale po restarcie dostałem znowu bluescreena po 5min gry w wara.

Powodem moze byc zasilacz, ale sprawdziłem obciazenie podczas SP2004 i RealtimeHDR i było w porzadku (miernikiem zeby nie bylo), wiec raczej nie - czy jest mozliwosc zeby zasilacz nie wyrabial, nie szalejac z napieciami?

Druga przyczyna moze byc niestabilnosc procka, ale 8h SP2004 by kłamało? Teraz pograłem sobie pare godzin na 2700 i jest ok.

Trzecim powodem moze byc temperatura (teraz mam otwarta bude), chyba zle wyczyscilem proca i radiator bo w idlu mam 35°C oO, w stresie 42-43° (temp. ta sama praktycznie przy 2,7 i 2,8 ). Czy roznica 100MHz przy takiej temp. moze powodowac nie stabilnosc?

 

Moze ten topic idealny do tego nie jest, ale prosze o szybka odpowiedz bo nie wiem co moge jeszcze zrobic - jutro wyczyszcze ladnie proca i nasmaruje jeszcze raz.

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz SP2004 to test syntetyczny a gra to kompletnie co innego.. ( moze jednostki 3dNow zaczynaja sie buntowac ? )

 

Tempy tez potrafia swoje zrobic.. zreszta na niestabilnosc podkreconego systemu potrafi wiele roznych żeczy miec wpływ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Venice przy temp. w stressie 48*C potrafi sie w Prime wykrzaczyć po minucie, a jak ustawie na DFI żeby chodził na full obrotach od temp np 25*C i temperatura jest mniejsza to spokojnie chodzi idzie sobie minuta po minucie ;] Aczkolwiek w grach jest stabilny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę - wiem, że to gdzieś jest w tym temacie (albo w 1 części..) ale nie mogę się dokopać ... szukajka tez nie pomaga (moze źle zadaję pytanie ...;-) ... kiedys tu o tym czytałem ale wtedy do końca mnie to nie interesowało ...

a brzmi ono:

Czy A3000 Venice E3 ma problemy z obsługą 4 kości pamięci ? -np 4x512 (mam teraz 2x 512 Twinmosa i chciałbym je "podwoić" - oczywiście mogę wymienić na 2x 1GB ale ze stratą ;-( - wolałbym dokupic następne 2 512'ki ... tylko gdzieś tam w zakątkach pamięci tuła mi się info, ze są z tym jakieś problemy ???)

Może ktoś pamięta ? jakiś link ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh smieszny proc - idealne przesmarowanie (wczesniej bylo duzo za duzo pasty), zwiekszanie obrotow fryzjera zbiło mooze 1°C i troche sie wolniej nagrzewa. 34° w idlu na def taktowaniach chyba ewidentnie wskazuje na syndrom krzywej czapki :-/ W pokoju mam 22°C max, a proca skalpowac nie chce ;-/ Pograłem jakies 6h na 2800 i zwisu ani ekranu smierci nie było to juz calkowicie zglupialem.... moze faktycznie zbieg okolicznosci? Wazne ze działa :damage_wall: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc niezły proc... a istnieje przesad ze tylko Sandiego potrafi na Def Vcore zrobic 3 Ghz ;) ...

 

Jednak 06 14 do 06 15 to fajne tygodnie dla proców Venice E6..

Po czym wnosisz ,że te 3GHz jest na def vcore?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz wyjdzie na to ze wszystkie "nowe stare" roczniki sa dobre :-P (tak jak kiedys mowili ze te najnowsze najgorsze :rolleyes:)

 

P.S. Nie wiem czy memki sa takie wazne (wystarczy ze na 200 beda chodzic ;)), a mobo byle 300 udźwigało ^^

 

P.S.2 No i co za radocha jak chodzi 300x9, gdy trzeba napiecia 1,7v :-P

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...