Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Amd Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

to wsadzcie gorszy niz mieliscie to zoabczycie jak winda nie wstaje

Mów mu = jak grochem o ścianę.

 

CO MA PIERNIK DO WIATRAKA?? Co ma proc do działania systemu??? NIC. Na socket A miałem kilka proców to mogłem nimi przy sockecie żonglować i nie musiałem robić za każdym razem reisntala systemu i problemów nie było.

 

Do mojego wsadzałem proca kumpla i co? I TEŻ BYŁO OK BEZ reinstalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wsadzcie gorszy niz mieliscie to zoabczycie jak winda nie wstaje

Czyli gdy system działa u mnie na podkręconym procu to po każdym zejściu na default powinienem system stawiać od nowa? :blink: :? :mur:

 

Co to za głupota :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli gdy system działa u mnie na podkręconym procu to po każdym zejściu na default powinienem system stawiać od nowa? :blink: :? :mur:

 

Co to za głupota :lol:

Nie nie nie musisz stawiać od nowa. Robisz kilka partycji lub bootujesz wersję windy odpowiednią do ustawień procka :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dziwny problem.

 

Komp łapie zawieszki po 4-5min SP 04, super PI wcale nie chce przeliczać.

 

Temperatura idle 35 / stres 45.

 

Załączam screeny cpu-z:

http://img215.imageshack.us/my.php?image=cpuz1kf7.jpg

http://img84.imageshack.us/my.php?image=cpuz2re6.jpg

 

Wszystko jak w sigu, tylko tymczasowo 512MB zamiast 1GB bo jestem w trakcie zmiany kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź się wydaję oczywista. Prawdopodobnie płyta nie radzi sobie. Możesz zwiększyć też napięcie do 1.45 albo nawet 1.50 .Jak to nic nie da to spróbuj obniżyć taktowanie pamięci do 133 . Jak dalej będą zwiechy to widocznie proc tyle nie wyciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem na 9x280 i 1.45v niestety temp. w SP 04 dochodzi do 52-53*C, co niezbyt mi się podoba. W idle wraca na 35*C

 

Podnoszenie napięcia strasznie wpływa na temp. ;//

 

P.S. Przy 8x315 raczej płyta sobie nie radziła, bo wbudowana karta diagnostyczna pokazywała ponad 5GHz na procu a miał 2.5. Teraz pokazuje prawidłowo, ale ta temp. jest kosmiczna.

 

EDIT:

Zszedłem do 9x270 czyli 2430 na 1.4v i jak na razie daje rade z SP 04 i ma do 50*C podczas testu.

http://img144.imageshack.us/my.php?image=cpuz1mg1.jpg

http://img144.imageshack.us/my.php?image=cpuz2lb3.jpg

Jakieś sugestie?

 

P.S.2 Pewnie bym musiał zapodać jakiś lepszy cooler. Może chociaż AC 64 Pro kupię. Reasumując proc poleci dalej, tyle, że na Ninja albo na WC, bo moja [ciach!]łka nie daje rady chłodzić przy większym napięciu.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(AndyN @ 27 lut 2007, 16:05)

Czyli gdy system działa u mnie na podkręconym procu to po każdym zejściu na default powinienem system stawiać od nowa?

Co to za głupota

Nie nie nie musisz stawiać od nowa. Robisz kilka partycji lub bootujesz wersję windy odpowiednią do ustawień procka :damage_wall:

 

Rozumiesz znaczenie słowa sarkazm?

 

Jakie kilka partycji?Co za bzdury wypisujesz? Rozumiem zoptymalizowany system do testów ale to co ty piszesz to brednie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie musisz stawiać od nowa. Robisz kilka partycji lub bootujesz wersję windy odpowiednią do ustawień procka :damage_wall:

 

Rozumiesz znaczenie słowa sarkazm?

 

Jakie kilka partycji?Co za bzdury wypisujesz? Rozumiem zoptymalizowany system do testów ale to co ty piszesz to brednie

Oj napisał ten co rozumie słowo sarkazm. Właśnie ja napisałem sarkazm. Przeczytaj jeszcze raz tylko teraz z uśmiechem a zobaczysz różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Oj ludzie ale macie problemy lepiej dać sobie już z tym spokój - jeżeli ktoś jest inteligenty inaczej i uważa że po zmianie proca lub jego ustawień należy od nowa postawić system NIECH TAK ROBI, on na tym traci czas a nie ktoś inteligenty normalnie.

 

Koniec dyskusji na ten bezsensowny temat bo jak zawita nam tutaj mod czy admin to będą się darli (co jest pewne znając ich).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem ze sprzętem otoż Venice 3000+ w idle ma ok 30stopni, natomiast w stresie temperatura praktycznie od razu skacze do ok 65stopni.

Smarowałem nową pastą, zakładałem parokrotnie chłodzenie i nic, zero porządanego efektu :(

Po włożeniu athlonia 3.2 temperatura skacze z 30 do ok 42 i na takim poziomie się utrzymuje... testy robione na Abixie an8 ultra i ac64pro .

Spotkał się ktoś z takim czyms?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przyjmą Ci go na gwarze, przynajmniej ode mnie nie chcieli, proc sie spalił, serwis ntt odrzucił bo cpu był wyciągnięty z zestawu i osobno nie chcieli przyjąć, może wkrótce się coś uda osiągnąć bo gość który mi go sprzedał sam się z nimi kontaktował i podobno coś zdziałał...

 

 

różnica w temp może wynikać ze steppingu proca, najbardziej grzały mi się e3, sporo mniej winchestery, i jeszcze troszkę mniej e6...

 

Zdejmowanie odpromiennika=imho duże ryzyko, aczkolwiek wiele osób to robi i są zadowoleni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka. dzis zakladalem boxowy cooler na athlonka venice - po raz pierwszy na s939 - i bo sie ze cos uwalilem :|

 

powstaly ze 2 wglebienia - takie maaaalutkie, na brzegach procka.

na bokach czapki wszystko jest tak jakby bardzo zeszlifowane. czy to mozliwe, ze stalo sie to od zlego zalozenia coolera? i czy moglo cos stac sie z prockiem?

 

sorki za tak glupie pytanie, ale prosil bym choc o odpowiedz w stylu: Tak moglo sie cos uszkodzic , lub : Nie , nic sie raczej nie moglo uszkodzic.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie sadze zeby cos sie stało.. ja takie wgłebienia miałem po syfach które przypadkiem dostały mi sie do pasty ( chyba drobinki piasku) i tez ma wgłebienia i looz wszystko dalej jest ok ..

 

Tą "pseudo" paste usun i uzyj chocby zwykłej silikonówy. Chyba ze pozniej chesz wyrywac radiator wraz z procem z gniazda..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zapeszać ,ale może masz fabrycznie źle założonego IHSa i stąd te temperatury. Jeśłi jest na gwarze to ja bym oddawał ,ew. niech ktoś Ci napiszę co w takim przypadku zrobić.

Też o tym pomyślalem, po zdjęciu z ponad 70, zrobilo się 36 w stresie ;)

Edytowane przez Maks!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kwazor

 

uspokoiles mnie :)

 

tylko ze po bokach czapeczki to wyglada tak jakby cos sie poodlamywalo :?

czy moglo sie cos 'zlamac' od zakladania coolera? ;)

 

aha i jak teraz z takim prockiem, ktory posiada takie wgniecenie na gwarancji? przyjma w razie czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Mogą stwierdzić ,że to przy zakładaniu radiatora czyli z twojej winy i odrzucą. Skoro proc działa to nie ma czym się przejmować. Jak masz wątpliwości to zdejmij IHSa. Tylko oczywiście uważaj na rdzeń ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze po bokach czapeczki to wyglada tak jakby cos sie poodlamywalo :?

czy moglo sie cos 'zlamac' od zakladania coolera? ;)

 

aha i jak teraz z takim prockiem, ktory posiada takie wgniecenie na gwarancji? przyjma w razie czego?

Czapka na procu jest takiej grubości jak widzisz po boku. Nie jest w środku pusta, do tego jest z miedzi. Nie ma siły, żeby zrobić w niej wgniecenie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh. no to nie wiem. moze tak juz bylo, a ja nie zauwazylem. teraz doszly takie malutkie wgniecenia od zlego zakladania coolera i moze dlatego teraz tamto zauwazylem :)

 

'ale jak nie przyjma na gwarancji jak sie kiedys spsuje to normalnie sie pochlastam . :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem na testy Venecje 0523 E6 i lipnie sie kreci duzo papu potrzebuje by wstac na 2610Mhz (1.6V)

 

Jak mi sie bedzie nudzic to jeszcze FC na niego założe i zobaczymy co potrafi.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No to rzeczywiście sporo chce, mój na takiej częstotliwości przy 1.45V stabilny jak skała a też E6... może byłoby ok na 1.4V - nie sprawdzałem to nie wiem. Z drugiej strony zależy co się trafi ale z FC można zajść daleko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam takie dziwne pytanie wymienilem dzisiaj chlodzenie z boxowego wentylatora na scythe mine razem z pasta arctic silver 5 i teraz w everescie na piecie procesora "waha" sie miedzy 1,37 a 1,39 nie kojarze zeby wczesniej takie zeczy sie dzialy ? czy to jest normalne czy cos skopalem instalujac nowe chlodzenie - zaznaczam ze nie zmienialem nic w biosie a proceroj jest nie krecony

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście sporo chce, mój na takiej częstotliwości przy 1.45V stabilny jak skała a też E6... może byłoby ok na 1.4V - nie sprawdzałem to nie wiem. Z drugiej strony zależy co się trafi ale z FC można zajść daleko ;)

Proc totalna porazka dostał mrozu i go CB chwyciło... szkoda ze nie był to E3... to by sie powalczyło.... proc juz poszedł dalej w zestawie do człowieka..

 

Edit 2 :

Dzis rano mnie naszło i załozyłem Fc na swojego.

wynik dalej 3Ghz ... 3014 Mhz juz Blue screeny...

 

Tempy : IDLE : -19C STRESS : -4C..

 

Chyba czas czape sciagnac.....

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...