Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Amd Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król

Rekomendowane odpowiedzi

Większość proców idzie na 9x300, tylko dużo zależy od memków i mobo.

Tylko, że nie wszystkie robią te 9x300 na 1.4-1.45v :wink:

 

@Popiół

No nie wszystkie ;) Miałem Venica 0609 DPAW, to nie potrafił zrobić stabilnego 2.4Ghz na 1.45 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość proców idzie na 9x300, tylko dużo zależy od memków i mobo.

Zrobić zrobią tylko żeby to jeszcze na jakimś sensownym napięciu było :P A mobo nie dokońca, jak zrobi HTT300 to no problem, ale jak proc wymięknie to kwasior ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem Venice e3 ;) za 150zł można uzyskać całkiem niczego sobie moc, na odpowiednim srzęcie ;) a za takiego Bartona 3000+ ludzie potrafią zapłacić 450zł :P

 

ps. jest ktoś chętny na AMD 3200+ box?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW fajne mam tempy od 40 w idlu do 55 st w stresie :|.

nom dlatego nasze procy nie chca byc stabilne. Moj idzie 2h15min na 275x9 na 1.45. Ale sie przegrzewa wedlug mnie. A na 9x270 i 1.4 full stable. Wodne chlodzono powinno zalatwic sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

9x275 i takie temperatury pod fryzjerem i AS5??? No to chyba ma IHSa źle nałożonego. U mnie przy 290x9 nie przekracza 40 stopni nawet w stressie a fryzjer jest nie na 12 a 9V.

 

Ostatnio ustawiam go często na 290x9 i katuję kodowaniem filmów - te ustawienia (i memki na ~230Mhz) są stabilne u mnie jak skała. Wyżej to już chyba więcej V. Wątpię aby płyta bo pod biosem OCWB daje radę na 340x8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom dlatego nasze procy nie chca byc stabilne. Moj idzie 2h15min na 275x9 na 1.45. Ale sie przegrzewa wedlug mnie. A na 9x270 i 1.4 full stable. Wodne chlodzono powinno zalatwic sprawe.

Tjaa, tylko u mnie stable jest. Powyżej 270 jak ustawię mam freezy ;). Max o/c dla cpu imho i dlatego się tak grzeje skubaniec. Pastę zmienię na inną.

 

BTW jak mogę mieć IHS źle nałożonego, jak nic w nim nie ruszałem :|.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No właśnie. Mój kumpel ma procka takiego jak ja - dobrze się kręci ale czujnik dioda procesora w evereście pokazuje czasem dziwnie wysokie wartości (pod obciążeniem oczywiście) a też nic nie grzebał :)

 

U mnie to dioda procesora jest zawsze o 1 - 2 stopnie niższa niż czujnik "Procesor".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LukasAMD co płyta to inny odczyt, jak miałem ASrocka to core tez miało 2*C więcej od procesora, a na DFI np procesor ma 26*C a Core 36*C czyli średnio 10*C i to by sie zgadzało bo pod czapą zawsze jest dużo cieplej ;]

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w stressie zawsze +10 stopni jest jakbys chcial weidziec. A ja nie mam zadnych frezzow tylko poprostu prime mi nei przechodzi wiecej niz 2 godziny + cos a temperatura po wygrzewaniu wacha sie 40-49 stopni(275x9 i 1.45). tdp = 32.4 WATT tcase max 53, idle 30C stress 45C na 270x9 i 1.4v .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja czytałem gdzieś że czujnik "dioda procesora" nie jest zależny od płyty i zawsze pokazuje tak samo bo jest w procu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem gdzieś że czujnik "dioda procesora" nie jest zależny od płyty i zawsze pokazuje tak samo bo jest w procu :P

No i dobrze czytałes ;)

 

Hmm no nie wiem bo na ASrocku w stressie nigdy nie widziałem więcej niż 40*C a na DFI 45-48*C dioda procka

A pomyślałeś o tym, że konstrukcja tych 2 płyt jest różna ? Na DFI masz zaraz obok proca grafę, które trochu grzeje powietrze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pomyślałeś o tym, że konstrukcja tych 2 płyt jest różna ? Na DFI masz zaraz obok proca grafę, które trochu grzeje powietrze icon_wink3.gif

no dobra, ale bez przesady żeby to było o 10*C, pozatym posiadam grafike która jakoś specjalnie sie nie grzeje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No i dobrze czytałes ;)

Czyli że wyniki tego czujnika są w miarę wiarygodne? Jeżeli tak to fajnie bo w chwili pisania tego postu pokazuje temp. pokojową +1 stopnień czyli 21 stopni :) Oczywiście 1.1V i ~1000mhz na procku (RMClock).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli że wyniki tego czujnika są w miarę wiarygodne? Jeżeli tak to fajnie bo w chwili pisania tego postu pokazuje temp. pokojową +1 stopnień czyli 21 stopni :) Oczywiście 1.1V i ~1000mhz na procku (RMClock).

1.1 i 1000mhz nei dziwne. U mnie na frezerze i as5 ma pare stopni powyzej pokoju. czyli 29-31. zalzy od pogody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem ostatnio Venice e3 3000+ i mam problem, wcześniej miałem Winchestera 3200+, procek śmigał na 2400mhz oraz ramy na 450mhz w dualu. (kość kingstone i infineon)

Teraz po wymianie procesora mam problem z ramem, otóż kości nie chcą działać razem dualu, zmieniałem timingi, przekładałem kości, nawet od kumpla pożyczyłem hynixy 2x512 i też w dualu komp wariuje, system niby się ładuje, ale zaraz po załadowaniu blueskrin.

Spotkał się ktoś z takim czymś? Może to coś z kontrolerem pamięci na procesorze?

Nie wiem za bardzo czy to nie czasem wina Asrocka, procesora, pamięci to chyba nie bo zmieniałem.. chyba, że pamięci koniecznie muszą być identyczne, zawsze miałem różne i jakość działały..

Edytowane przez Maks!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Płyta raczej nie ma nic do tego - ja mam taką samą a i proc prawie identyczny (tyle że E6) i dual chodzi bezproblemowo. Dobrze poustawiałeś memki w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

update :

proc to 0617AAB

na 1.45v robi 310x9

na tych ustawieniach był niestabilny

teraz biegam na:

10*272

i pamięci div 166 co daje 238mhz ;)

wzrost wydajności dzięki oc pamięci bo do tej pory na 200mhz biegały a i komp pracuje dużo stabilniej :)

 

1apropo temperatur procek pod pentagramem 100cu w stresie dioda procesora 50-55* a temp proc 49*

2apropo Maks! może być coś z kontrolerem pamięci v e3->v e6 tym się właśnie różnią te procki poprawiony kontroler pamięci, czy bez oc dzieje się tak samo ? czy wszystko chodzi stabilnie ?

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem ostatnio Venice e3 3000+ i mam problem, wcześniej miałem Winchestera 3200+, procek śmigał na 2400mhz oraz ramy na 450mhz w dualu. (kość kingstone i infineon)

Teraz po wymianie procesora mam problem z ramem, otóż kości nie chcą działać razem dualu, zmieniałem timingi, przekładałem kości, nawet od kumpla pożyczyłem hynixy 2x512 i też w dualu komp wariuje, system niby się ładuje, ale zaraz po załadowaniu blueskrin.

Spotkał się ktoś z takim czymś? Może to coś z kontrolerem pamięci na procesorze?

Nie wiem za bardzo czy to nie czasem wina Asrocka, procesora, pamięci to chyba nie bo zmieniałem.. chyba, że pamięci koniecznie muszą być identyczne, zawsze miałem różne i jakość działały..

Płyta raczej nie ma nic do tego - ja mam taką samą a i proc prawie identyczny (tyle że E6) i dual chodzi bezproblemowo. Dobrze poustawiałeś memki w biosie?

Takie same ustawienia, a nawet słabsze niż na Starym procesorze, nawet na domyślnym ustawieniach 3000+ oraz 333mhz wszystko się wysypuje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Widocznie kontroler w procu skopany.

 

A ja się dzisiaj bawiłem SuperPI ale nie dla oc i wyników tylko dla mniejszego napięcia - przy 250x9 i 1.2V przeszedł 8M bezproblemowo (wiem że test tylko 8M to o kant du** ale ja nie mam czasu na dłuższe :P), temperaturki są wręcz śmieszne więc na razie to zostawiłem - w praniu wyjdzie czy jest stabilny czy nie.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie same ustawienia, a nawet słabsze niż na Starym procesorze, nawet na domyślnym ustawieniach 3000+ oraz 333mhz wszystko się wysypuje :/

Niedyskretne pytanie. iknstalowales windwosa na nowo po zmianie sprzetu ? Jak nei to jestes w domu zrob to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedyskretne pytanie. iknstalowales windwosa na nowo po zmianie sprzetu ? Jak nei to jestes w domu zrob to.

Zmieniłem tylko procesor, do tego też jest potrzebna zmiana systemu? :|

Nie da się przeintalować systemu na tym procku, jakieś błędy wywala..

Edytowane przez Maks!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem tylko procesor, do tego też jest potrzebna zmiana systemu? :|

Nie da się przeintalować systemu na tym procku, jakieś błędy wywala..

Nie jest potrzebny reinstall systemu po zmianie samego procka...

 

Co do błędów, wychodzi na to, że proc jest walnięty :) Jak nawet się nie da sys postawić na nim [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest potrzebny reinstall systemu po zmianie samego procka...

 

Co do błędów, wychodzi na to, że proc jest walnięty :) Jak nawet się nie da sys postawić na nim [;

to wsadzcie gorszy niz mieliscie to zoabczycie jak winda nie wstaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...