Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Amd Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król

Rekomendowane odpowiedzi

stress/idle??

 

Na e6 przy 1,5V i freezerze było spoko, ale e3 strasznie się grzał :/

52* w Stress ( 10 min prime ;) ) .

 

Mam wlasnie E3 :( wiec nie wiem czy to bezpieczne tak go ciagnac ;)

moze uda mi sie zejsc do 2700 1.45, ale nie sadze..

 

Ale powiedzcie tylko, jaka jest bezpieczna granica temp. na Athlonie64?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 100MHz chyba nie zrobi Ci odczuwalnej różnicy ;)

 

A poza tym każdy procek może troszkę inaczej reagować na tempy...

 

Podczas normalnego użytkowania nie uzyskasz takiego obciążenia jak pod sp2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obnizylem dzielnik pamieci do 166 mnoznok 3x ale jak fsb przekroczy magiczna liczbe 230 icon_smile3.gif to komp nie wstaje tylko clear cmos i moge dalej dzialac max fsb jakie dziala stabilnie to 225 icon_sad2.gif

Albo problem leży po twojej stronie tj. coś źle w biosie ustawiasz albo płyta sie kończy :blink: Te MSI to nie bardzo do OC ale wątpie żeby sie przy HTT 230 skończyła, ale patrząc na różne Gigashity to widocznie bywają takie płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, ktora revizja jest lepsza. DH-E3, czy DH-E6 ? Mialem teraz 0529 3000+ DH-E6, albo slabo sie krecil, na 2400 potrzebowal 1,5V. Dzisiaj kupilem sobie 3200+ 0521 DH-E3 i ten na standardzie idzie na 2400Mhz. Zauwazylem jednak troche wyzsza temperature, nawet na takich samych ustawieniach. Czym to moze byc spowodowane ? No i na tym DH-E3 zniknela mi z Everesta kotrolka "Dioda procesora". Czym to moze byc spowodowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DH-E3 i w stresie osiąga około 43C na paście MX-1, myślę, że jak zmienię na coś porządnego to by zeszła temp. poniżej 40C. Teraz walczę z prockiem, ciężko z niego wycisnąć 2,9Ghz ale jak już zrobię to się pochwalę wynikami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, ktora revizja jest lepsza. DH-E3, czy DH-E6 ? Mialem teraz 0529 3000+ DH-E6, albo slabo sie krecil, na 2400 potrzebowal 1,5V. Dzisiaj kupilem sobie 3200+ 0521 DH-E3 i ten na standardzie idzie na 2400Mhz. Zauwazylem jednak troche wyzsza temperature, nawet na takich samych ustawieniach. Czym to moze byc spowodowane ? No i na tym DH-E3 zniknela mi z Everesta kotrolka "Dioda procesora". Czym to moze byc spowodowane ?

Jak już wspomniał kolega Szuwar, E3 lubi sie grzać ale za to jego średnia O/C zazwyczaj była dużo wieksza od E6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,

 

dobre E6 to było klika serii 3200+ bodajże 0614CPMW czy 0615CPMW, taki procek robił u mnie SPI 16M na 3,1GHz@1,47V , sp2004 robił 3GHz@1,47V, za to dla chyba większości procków E3 2,7Ghz było do zrobienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie chlodzenia, ze takie wypas temperatury ? Ja mam Freezera 64 na 5V, buda to Yesico Open Air i narazie jeden wentyl 12cm (na 7V) wyciagajacy powietrze. No i na 2400Mhz i napieciu 1,42V (rzeczywiste, bo DFI bardzo zaniza) w stresie mam 52C w Everescie, ale juz 59C ! w CoreTemp (ten niby bezposrednio temp. rdzenia podaje). Troche sporawe jak na moj gust. Pasta to AS5. Raczej dobrze ja nalozylem, bo robilem to tak jak zawsze.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie chlodzenia, ze takie wypas temperatury ? Ja mam Freezera 64 na 5V, buda to Yesico Open Air i narazie jeden wentyl 12cm (na 7V) wyciagajacy powietrze. No i na 2400Mhz i napieciu 1,42V (rzeczywiste, bo DFI bardzo zaniza) w stresie mam 52C w Everescie, ale juz 59C ! w CoreTemp (ten niby bezposrednio temp. rdzenia podaje). Troche sporawe jak na moj gust. Pasta to AS5. Raczej dobrze ja nalozylem, bo robilem to tak jak zawsze.

Moje wszystkie procesory na DFI podczas wykręcania gwałtownie traciły na stabilności od 50stC, w zasadzie 50stC to była moja górna granica i starałem sie jej nie przekraczać. Polegałem na odczycie DFI bo nie chodziło o ustalenie rzeczywistej temperatury procesora a jedynie granicy stabilności. Dlatego też jak teraz widzę temp powyżej 50stC na A64 to dostaję dreszczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok - Mówisz o temperaturze ze SmartGuardian'a czy z Core Temp'a ?

Mówię a raczej piszę o temp z SmartGuardian'a bo jak już pisałem wcześniej nie chodziło mi w tym wypadku o realną temp tylko o ustalenie granicy stabilności CPU względem temperatury z właśnie SG gdyż był pod ręką. I tak się dziwnie składało że wszystkie moje A64 po znacznym wykręceniu średnio znosiły temp wyższe od 50stC, co za tym idzie robiłem wszystko aby nie "dobijały" do tej granicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na 2.6GHz i napieciu 1.45 to temp jakie max zaobserwowalem na AC Freezer 64 pro przy 5v to 53*C . Troche to duzo, jednak cos za cos ;)

A z czego odczytywales temp. ? Everest, czy CoreTemp ? Bo w Everescie, to ja tez mam jakies 52C, ale Core podaje juz wtedy 59C :/

 

No fakt E3 bardziej grzeje sie niż E6, ale masz spore te temperatury, w dodatku na Freezerze, hmmm może masz krzywą czape??

A o co kaman z ta czapa ? Ta co przykrywa rdzen proca ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DziubekR1:

 

Zdjęcie czapki/beretu/IHS to w zasadzie podstawa jak ktoś walczy z temp CPU na poważnie, jest stosunkowo proste do przeprowadzenia i jedyne co trzeba do tego zabiegu to najlepiej nową żyletkę i odrobinę cierpliwości. Jest cały temat na forum poświęcony tej czynności wystarczy poczytać, oczywiście wiąże się ona z pewny ryzykiem no ale jak to w O/C "No Risk No Fun" ;) U mnie zdjęcie czapki dawało średnio od 5 do ponad 10stC mniej wszystko zależało jak się procesor grzał przed zdjęciem czapki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie np. przy temperaturze powyzej 55 stopnii procesor w sp2004 jest kompletnie niestabilny, ale ponizej tej temperatury wszystko jest ok.

Pisalem zreszta juz kiedys tutaj o tym zjawisku, ale jak widze jest to standard przy tych procach.

 

Z tym, ze moj venice E6(1,8ghz) to bardzo biedna sztuka- 2,7Ghz robi dopiero na 1,66V(52 stopnie stress-sp2004) i chyba ma krzywo czape zalozona bo przy w/w OC temp. core to wlasnie 52 stopnie, ale temp. z SM to ok 46-47 stopnii(w idle nawet 10 stopnii roznicy)

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie można od razu zwalać wszystkiego na czapkę, swego czasu stało się aż modne iż jak ktoś miał problemy z O/C to mówiło się mu że ma krzywą czapkę a prawda jest taka iż nie każdemu procesorowi zdjęcie IHS pomagało w O/C. Miałem przynajmniej dwa Venice u których po zdjęciu czapki oczywiście temp spadły ale nie przybyło ani jednego stabilnego MHz więcej, mowa cały czas o ustawieniach "na co dzień" i chłodzeniu klasy AC/WC. Zmierzam do tego iż nie zawsze gra jest warta świeczki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na 2.6GHz i napieciu 1.45 to temp jakie max zaobserwowalem na AC Freezer 64 pro przy 5v to 53*C . Troche to duzo, jednak cos za cos ;)

A z czego odczytywales temp. ? Everest, czy CoreTemp ? Bo w Everescie, to ja tez mam jakies 52C, ale Core podaje juz wtedy 59C :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z czego odczytywales temp. ? Everest, czy CoreTemp ? Bo w Everescie, to ja tez mam jakies 52C, ale Core podaje juz wtedy 59C :/

 

52 masz tyle w stresie ? Czy w spoczynku ? Bo jak w spoczynku to IMO jest nieciekawie. Wiem że E3 się grzeją ,ale chyba nie aż takie temp przy takim napięciu i taktowaniu. Zdjęcie czapki tu jest wręcz wskazane. Ja sam mam 51'C ale w stresie. Proc puszczony na 2.7 ghz i obecnie 1.5v ,bo coś ostatnio miałem z nim problemy. Nie wiem czy właśnie za niksie napięcie jak na te taktowania. Temp też pewnie taka a nie inna z powodu kiepskiej pasty. Ale po wypłacie kupię coś lepszego. Jestem ciekaw czy z tego proca coś da się jeszcze wycisnąć. Problem jest chyba po stronie płyty co nie robi HT więcej niż 304 (do tylu mam stabilnie ,ale sprawdzałem tylko przez godzinkę na szybko). Pamięci też pewnie mają znaczenie.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...