Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Amd Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król

Rekomendowane odpowiedzi

Skad 500zl wzaisc na ram i procka hmm :). Wychodzi 4x 512 i manchester x2 3800+ w przyszlosci.

 

9x290htt -> wykrzacza sie prime po 30s ekundach

9x285 -> 3h chodzilo ale przerwalem resetem kompa . Ciekawe .

Edytowane przez Ruonim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ni hu hu :( 270 to max HT i koniec. Przy 271 zwisy w 3D Markach itp. BTW i temperatura w stresie dochodzi u mnie w te upały do 55 stopni na Fryzjerze ofkoz. Jakiś wentyl wyciągający 80x80 coś by pomógł?

 

Ruonim też masz E6?

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ni hu hu :( 270 to max HT i koniec. Przy 271 zwisy w 3D Markach itp. BTW i temperatura w stresie dochodzi u mnie w te upały do 55 stopni na Fryzjerze ofkoz. Jakiś wentyl wyciągający 80x80 coś by pomógł?

zalezy :) . Mi weicej wentyli nei pomzoe bo. Woda i otwarta buda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jaki odczyt temperatur procesora patrzyc jako jego realna temperaturę? Czy ma to byc odczyt z diody procesora czy z samego procesora?

 

Odczyt z Everesta:

 

-procesor 31 stopni

 

-dioda procesora 36 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jaki odczyt temperatur procesora patrzyc jako jego realna temperaturę? Czy ma to byc odczyt z diody procesora czy z samego procesora?

 

Odczyt z Everesta:

 

-procesor 31 stopni

 

-dioda procesora 36 stopni

Ten 2gi jest wazniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ni hu hu :( 270 to max HT i koniec. Przy 271 zwisy w 3D Markach itp. BTW i temperatura w stresie dochodzi u mnie w te upały do 55 stopni na Fryzjerze ofkoz. Jakiś wentyl wyciągający 80x80 coś by pomógł?

 

Ruonim też masz E6?

TEz mam e6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

@Spylon 55 stopni na fryzjerku przy HTT 270 i 1.45V??? Trochę dużo moim zdaniem - masz dobry przepływ powietrza w budzie? Ew. może czapa na praca źle założona (czyżby kolejny przypadek niedokładności AMD...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bajka, naprawde temp procka to dioda?? Bajka jak nic. Jak od ponad 1.5roku jestem święcie przekonany że to ta pierwsza temp... No tak teraz Opek w takim bądź razie ma 45 stopni w IDLE i ponad 60 w stresie... Ale i tak nie chce mi się wierzyć. W idle radiator jest zimny. W stresie owszem jest ciepły ale napewno nie jest to 60 stopni... Złe ciepłoprzwodzenie odpada bo mam szlif spodu radiatora na lustro, montaż na śruby, zdjęty IHS i paste AS5 na rdzeniu. Ożesz Ty w morde nie może być że temp to dioda...

 

Aha i dlaczego w biosie zawsze pokazuje tę pierwszą a nie 2-gą??

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coretemp pokazuje zawsze temperature diody procesora i jest taka sama jak odczyt w everescie.

Pisałem już wcześniej o moim odczycie z płyty i dopiero core temp podaje coś w co moge uwierzyć a mianowicie 35-37st w spoczynku podczas gdy everest podaje 60-65...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Spylon 55 stopni na fryzjerku przy HTT 270 i 1.45V??? Trochę dużo moim zdaniem - masz dobry przepływ powietrza w budzie? Ew. może czapa na praca źle założona (czyżby kolejny przypadek niedokładności AMD...).

Właśnie z przepływem za el0 nie jest, nie mam wentyla wyciągającego, mam tylko nawiew na grafę 120 Titana, który jest pod nią (i tak nic nie daje). Czy jak kupię jakąś wyciągającą 80, to tempy spadną? BTW buda to Modecom Step 207 :lol2:

 

A ile niby powinienem mieć? Teraz w idlu mam 45 st. Przy 50 st włącza się tryb "suszara". A wątpię w to, że czapa jest krzywa [;

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z przepływem za el0 nie jest, nie mam wentyla wyciągającego, mam tylko nawiew na grafę 120 Titana, który jest pod nią (i tak nic nie daje). Czy jak kupię jakąś wyciągającą 80, to tempy spadną? BTW buda to Modecom Step 207 :lol2:

 

A ile niby powinienem mieć? Teraz w idlu mam 45 st. Przy 50 st włącza się tryb "suszara". A wątpię w to, że czapa jest krzywa [;

zdejmij klapy obudowy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polandmet*2

Panowie musze sie pochwalic bo dokonalem niemozliwego :)

Burza mi zjarala plyte Epoxa i kupilem Lanparty i takie cuda sie dzieja jak w podpisie :)

Tylko druga para ramu nie chce chodzic :(

Na epoxie bylo max 2200MHz jakies marne 9x240MHz czy cos takiego a tu wlasnie testuje 9x300MHz.

 

Co bedzie najbardziej dobre do testow ? Bo wlasnie sciagam 3D Marka 06 i Lost Planet.

 

No i polecam obejrzenie mojej obudowy :) !!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze pomózcie bo już mnie szlag trafia. Wymieniłem ostatnio swój procek na taki sam ale selekt i co ?? I nadal stoi na 2.2Mhz i ani drgnie. Najlepsze jest to że procek ten chodził na takiej samej płycie głównej jak moja tylko RAM był inny. Czego to jest wina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze że tutaj wszyscy mają skilla szczególnie w nabijaniu postów. Wczoraj w końcu poszedł na 2.5Ghz wiec nie musicie sie wysilać nad bardzo "pomocnymi" postami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mogłeś jeszcze napisać co zrobiłeś że poszedł na 2.5

i wtedy nie byłoby wątpliwości czy to skill czy niechęć do czytania faq czy czego tam jeszcze ?

 

ps. jak na selekta to chyba słabo ...

 

ps2.

Procek z siga 1.45v

Zmieniłem obudowę i teraz mam przepływ powietrza w środku + przesmarowałem procka as5 i posadzony jest na nim freezone 100cu 1.9krpm

wynik -> w pokoju wg termometru w telefonie mam 27~30*

temperatury 36~40* w idlu a w stresie max ile widziałem to 53* na torture teście

oczywiście wyniki z diody bo temp procka 32~49*

 

mile widziane jakieś komentarze ;)

 

ps3. powiedzcie mi panowie i panie czy synchro z pamięciami ma sens na tym procku ? ;]

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc sei dziwi ze tak słabo ale ramy były puszczone na dzielniku 100 albo 133 ( juz nie pamietam)

System bez optymalek i zwykla wersja SPPI .... do tego grafa na PCI ktora dosc mocno obciazała mi system,,,

 

Mi nigdy na wynikach w sekundach nie zależało wole stabilnosc......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...