Skocz do zawartości
cyganos king

Obiektywy

Rekomendowane odpowiedzi

Uzywam Sigmy 10-20/4-5.6 i sobie bardzo chwale, siwetne szkielko. Z pozostalymi dwoma nie mialem do czynienia. A i tak od czasu jak mam Samyanga 8mm to z tej Sigmy praktycznie wcale nie korzystam ;)

 

masz może pod ręką jakieś swoje sample możliwości tych szkiełek? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g00dMan- jakie sample z Sigmy byś chciał jeszcze? Zrobię w ciągu tygodnia. Samyanga dyskwalifikuje w moim przypadku brak AF- po prostu- w reportażu, może i głębia powiązana z ogniskową jest ok, ale nie mogę pozwolić sobie na pizganie się z 200 zdjęciami z imprezy, z których 50 będzie nieostre... Ale to czysto komercyjne zastosowanie- do codziennych zastosowań- jak kto woli- fisheye ma swój urok, a super-szeroki kąt- również ma swój urok- zależy kto co woli. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g00dMan- jakie sample z Sigmy byś chciał jeszcze? Zrobię w ciągu tygodnia. Samyanga dyskwalifikuje w moim przypadku brak AF- po prostu- w reportażu, może i głębia powiązana z ogniskową jest ok, ale nie mogę pozwolić sobie na pizganie się z 200 zdjęciami z imprezy, z których 50 będzie nieostre... Ale to czysto komercyjne zastosowanie- do codziennych zastosowań- jak kto woli- fisheye ma swój urok, a super-szeroki kąt- również ma swój urok- zależy kto co woli. ;)

 

Jakieś zbliżenia albo portrety możesz pokazać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej dopłacić i kupić B+W lub Heliopan? Np ten

 

B+W Pol-Cir MRC 67 mm NOWY 67mm Polaryzacyjny (1483210517) - Aukcje internetowe Allegro

 

lub ten

 

Heliopan CPL 72mm ZEISS! JAKOŚĆ! POLECAMY^ (1488993627) - Aukcje internetowe Allegro

 

 

EDIT:

 

W przypadku helipoana doszłaby jeszcze przejściówka 67 --> 72.

Edytowane przez kfgz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się patrzy na test na optycznych to nie lepiej IMHO ;) Może do N24-70 czy podobnego miałoby to sens, ale do N16-85 IMHO Marumi DHG spokojnie starczy. Tak samo nie pchałbym się w wersję Super, bo narzut cenowy w stosunku do zwykłej jest koszmarny. Już pomijam nawet taki detal, że slimowy Heliopan wymaga specjalnego dekielka, bo nie ma gwintu po zewnętrznej stronie.

No i polecam się zastanowić nad inwestycją przyszłościową, czyli 77mm + redukcje. Nie trzeba wtedy kupować nowego filtra jeśli się kupi coś o większej średnicy (np. Sigma 10-20). To już zależy czy rozważa się rozbudowę zestawu w przyszłości i o co.

 

Co do ochronnego, to powiem przewrotnie: IMHO najlepiej wynalazek czysto ochronny, czyli Marumi DHG Lens Protect. To nie jest UV, składa się tylko ze szkiełka o bardzo wysokiej transmisji światła z powłokami antyrefleksyjnymi. Jak poprosiłem kiedyś kumpla o potrzymanie takowego na moment to myślał, że mu pusty pierścień daję ;)

Ew. jeśli UV to Marumi WPC, bo podobno łatwo się czyszczą. Odradzam za to Hoyę w tej materii.

 

BTW. jak będziesz coś zamawiał w Jabbafoto to bierz odbiór osobisty, Pruszkowska to 3 ulice ode mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej dopłacić i kupić B+W lub Heliopan? Np ten

 

B+W Pol-Cir MRC 67 mm NOWY 67mm Polaryzacyjny (1483210517) - Aukcje internetowe Allegro

 

lub ten

 

Heliopan CPL 72mm ZEISS! JAKOŚĆ! POLECAMY^ (1488993627) - Aukcje internetowe Allegro

 

 

EDIT:

 

W przypadku helipoana doszłaby jeszcze przejściówka 67 --> 72.

 

Filtry Heliopana są obecnie bardzo słabe, w teście na optyczne.pl UV heliopana wykazał na spektrofotometrze UV-VIS parametry zbliżone do szyby okiennej, przy bardzo wysokiej cenie. Nie wiem jak z polaryzatorami. Wiesbaden (B+W) robi filtry świetne, z mosiężnym pierścieniem, ale płacisz za markę. U mnie obecnie większosć filtrów to Hoya i nie narzekam. Za polaryzacyjny fi72 dałem około 340zł. Co do filtrów UV to mam głównie Hoyę, i dwa stare B+W na mniejszych średnicach (52,58). Hoya UV źle się czyści, poza tym brak wad.

Edytowane przez Yaevinn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad dokupieniem obiektywu szerokokątnego do canona 50d. Potrzebuję tego typu obiektywu do focenia ogrodzeń wraz z budynkami.

 

Czego szukać? W jakich cenach zaczyna się coś sensownego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad dokupieniem obiektywu szerokokątnego do canona 50d. Potrzebuję tego typu obiektywu do focenia ogrodzeń wraz z budynkami.

 

Czego szukać? W jakich cenach zaczyna się coś sensownego?

 

Canon 10-22. :) Z tańszych to np. Tokina 12-24 czy podobna Sigma. Chyba, że mówimy o stałkach ? :) Rzuć przedział cenowy jakiś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad dokupieniem obiektywu szerokokątnego do canona 50d. Potrzebuję tego typu obiektywu do focenia ogrodzeń wraz z budynkami.

 

Czego szukać? W jakich cenach zaczyna się coś sensownego?

 

Sigma 10-20 używana to ok. 1200-1300zł, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem złapać jakiś punkt odniesienia żeby rzucić przedział. Widzę że bez 1500 do tematu lepiej nie podchodzić. Zatem co w przedziale 1500 - 2000 zł?

 

Nigdy nie kupowałem używanego sprzętu tego typu - jeśli na taki bym się decydował to na co zwracać uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo przeszkadza Tobie brak AF? Bo jeżeli ma być do focenia budynków i ogrodzeń- zastanów się może nad Samyangiem 14mm- bawiłem się szkiełkiem przez jakiś czas i byłem pod wrażeniem na pełnej klatce. Na 18mpx cropie już troszkę gorzej, ale na 15mpx powinien dać radę.

 

Ale z drugiej strony- za podobną cenę możesz mieć używaną sigmę 10-20- tak jak napisał Costi. Szkiełko jest fajne- tylko ma wadę, jest ciemne, ale to akurat nie przeszkadza tak bardzo, jak niepewny AF, który trafia jak chce... Tokina wypada pod tym względem lepiej. :)

Edytowane przez KWS89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekam na AF :P Ale ja wredny Nikoniarz jestem. A poza tym, w tym szkiełku GO jest na tyle duża, że można nawet ręcznie ostrzyć. ;)

 

Nigdy nie kupowałem używanego sprzętu tego typu - jeśli na taki bym się decydował to na co zwracać uwagę?

Stan optyki, pracę pierścieni i AF. Najlepiej oczywiście umówić się na odbiór osobisty, ew. polować na oferty na forum canon-board.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nieśmiało wspomnę, że Nikon wreszcie wypuścił 50/1.8 AF-S ;) Co prawda na razie jest dostępny tylko w preorderze tu i ówdzie, więc pewnie dostępny będzie w lato. Ciekawe, jak z jakością będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...