Skocz do zawartości
Gość Lemon-Cola

Half Life 2: Episode Two

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mnie to dobija że muszę czekać na tą cholerną wersję pudełkową. Wy już poprzechodziliście ,a mi tu ślinka cieknie i jedyne co mogę to pooglądać screeny. Co do "Polaków", co ściągają i narzekają, to już standard. Wiadomo że lepiej się docenia grę jak się w nią zainwestowało własne zarobione pieniądze.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jedna rzecz mnie bardzo zastanawia. Mam GF7900, odpalam gre, ustawiam wszystko ładnie - full HDR, wyłączam AA, bo jak wiadomo 7900 nie obsługuja jednocześnie HDR i AA i wszystko pięknie. Efekty świetlne takie, jakich bym sie spodziewał. Włączam AA x4 i nic się nie zmienia. Czy panowie z Valve wpadli na jakiś trick, że to działa na 7900 jednocześnie? Bloom wyłączony. Porównywałem także ze screenami w sieci. Wydaje mi się, że nie ma różnicy. A może cały czas włącza mi sie bloom zamiast HDR? Stery 162.18.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie oczywiście 'Polak' sobie ściągnie i wtedy mówi, że gra syf, bo to nie działa, bo tamto się wiesza itd itp

 

Wiesz najśmieszniejsze jest to, że w 95% gry ściagnięte odpowiadają oryginałom. Nic się tam nie wiesza i nic nie partaczy. Daruj sobie więc takie hasełka. To, że komuś się HL2 nie podoba nie oznacza od razu, że ma pirata. Ja kupiłem HL2 i uważam ją za PRZECIĘTNĄ. Nie zagrałem ani w episode one oni w episode2. Nie mam zamiaru wyrzucać pieniędzy w błoto. Gra nie trzyma kompletnie klimatu jedynki. W czasach gdy wyszła moża się było zachwycać fizyką, ale dziś to już nic specjalnego. Natomiast wydawanie kolejnych "episode" jest poprostu wydzieraniem kasy z ludzi w stylu EA. Dostajemy tego samego lekko podretuszowanego kotleta. Ot taka FIFA w strzelankach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh to ja też wyrażę moje zdanie. Obecnie jestem myślę, że w połowie Ep2 i gra jest dobra, solidna, bardzo przyjemnie się w nią gra ale przede wszystkim ma klimat. HL2 nigdy nie był dla mnie jakąś grą, na którą bym się napalał a zarówno podstawka jak i ep1 przypadły mi do gustu.

Właśnie klimat nadrabia w tym tytule inne niedociągnięcia. Nie potrafię tego wyrazić słowami ale jak gram w HL2 to po prostu czuję, że ta gra jest "inna" niż pozycje na rynku, ma w sobie to COŚ co przykuwa do monitora i pomimo, że są etapy gdzie zwyczajnie przynudza to człowiek nadal chce grać i to jest wielki plus gry.

 

tak na marginesie- branżowe serwisy dają średnio EP2 oceny ~9.5 - wg mnie o 1 oczko za dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy po przejściu gry uważam, że jest za krótka to musi być dobra. Tak jest z EP2. Gra super! No i to zakończenie - od razu chce sie odpalić trzecią część by zobaczyć co dalej, a tej jeszcze nie ma...

 

Zupełnie nowy klimat w HL, ale pod koniec epizodu HL1 staje przed oczami. Nawiązania do pierwszej części są super.

 

I ta grafika - mnie ciągle zachwyca, zwłaszcza, że to ma żadne wymaganie sprzętowe praktycznie! Super optymalizcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie klimat nadrabia w tym tytule inne niedociągnięcia. Nie potrafię tego wyrazić słowami ale jak gram w HL2 to po prostu czuję, że ta gra jest "inna" niż pozycje na rynku, ma w sobie to COŚ co przykuwa do monitora i pomimo, że są etapy gdzie zwyczajnie przynudza to człowiek nadal chce grać i to jest wielki plus gry.

Mam dokładnie takie same odczucia. Jest to coś takiego jak w STALKERZE. Też nie wiem dlaczego ale przyciąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

Mam dokładnie takie same odczucia. Jest to coś takiego jak w STALKERZE. Też nie wiem dlaczego ale przyciąga.

to sie nazywa klimat ;) cos czego brakuje wiekszosci gier ... okladka to nie wszystko , liczy sie tez tresc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam Radeona 9800 PRO (producent ATI a nie Medion) i w grze od samego początku mam takie kolorowe skaczące kropki. Karta nie jest podkręcana.W Episode One jest podobnie.

Tutaj jest screen z 1:

http://img523.imageshack.us/my.php?image=beztytuu2ih0.png

A tu z 2:

http://img502.imageshack.us/my.php?image=beztytuuzk8.png

(screeny są obcięte żeby na imageshack weszły, bo JPG zamazuje kropki)

Te kropki pojawiają się na niektórych obiektach, i zmieniają się w zależności od miejsca bohatera.

Miałem Catalysty 7.4 a teraz 7.8 (7.9 i 7.10 niestety nie działają u mnie). Wszystkie inne gierki chodzą OK. Sprawdzałem Atitoolem i Atitraytoolem i tam nie pokazywało żadnych artefaktów. Czy moja karta jest uszkodzona? Czy to taki „urok” tej gry??? Proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam Radeona 9800 PRO (producent ATI a nie Medion) i w grze od samego początku mam takie kolorowe skaczące kropki. Karta nie jest podkręcana.W Episode One jest podobnie.

 

[...]

Kiedyś na R9800 po grze w FarCry w podobny sposób umarły mi pamięci. W innych gierkach OK, trzydemarki przechodziła, a tu klops. Spróbuj dać nawiew na pamięci i zobacz, czy coś się zmieni. Albo jak pisał Kaeres - sprawdź kartę w innym kompie. Możesz też odpalić 3DMark2001 i obserwuj test ze słoniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Dzisiaj rano uruchamiam Episode Two i żadnych kropek. Potem Episode One tez nie. Patrzałem tez na te słonie w marku03 i konia w 01 i były ok. Ale uruchomiłem atitola i tam takie cuś:

http://img135.imageshack.us/my.php?image=buburv7.png

i parę białych kropek po prawej stronie.

Niestety mam znajomych z zasilaczami Codegen i Feel więc boję się sprawdzać u kogoś. Karta była kupiona 3 tyg. Temu na allegro (nowa), ma gwarancję do końca tygodnia. Mówicie żeby ją oddać?

Edytowane przez Pawelek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś napiszę. Gra jest bardzo dobra jak wszystkie HL'fy :-P . Świetny klimat który wciąga i nie pozwala się oderwać od gry. Co do grafiki to tekstury już trochę leciwe jak na 2007 rok, ale dodali parę nowych bajerów graficznych i całość trzyma dobry poziom. Optymalizacja bardzo dobra, gram w 1024-768 all hight + HDR i Bloom z aax4 i anizo x8 i gierka płynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ciepło po zakończeniu gry.

Chciałoby się uderzać spoilerami bo to się działo nie sposób opisać emocjami.

Dla mnie najlepsza część serii. Tyle nowości i świerzości oraz nawiązań do HL1, że po prostu jestem zachwycony. Najnowsze gry z Bioshokiem nie dają nawet ułamka procent takiej frajdy z grania jak w EP2.

Dla mnie gra roku bez cienia wątpliwości.

 

A na końcu gardło ściska.

Miejmy nadzieje, że Valve faktycznie robiło EP2 i EP3 niemal razem i doczekamy się zakończenia jak najszybciej.

9,9/10 ode mnie dla HL2 EP2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ciepło po zakończeniu gry.

Chciałoby się uderzać spoilerami bo to się działo nie sposób opisać emocjami.

Dla mnie najlepsza część serii. Tyle nowości i świerzości oraz nawiązań do HL1, że po prostu jestem zachwycony. Najnowsze gry z Bioshokiem nie dają nawet ułamka procent takiej frajdy z grania jak w EP2.

Dla mnie gra roku bez cienia wątpliwości.

 

A na końcu gardło ściska.

Miejmy nadzieje, że Valve faktycznie robiło EP2 i EP3 niemal razem i doczekamy się zakończenia jak najszybciej.

9,9/10 ode mnie dla HL2 EP2

Tzn ? ;). Historycznie czy np są pomieszczenia jak w hl1 (jak w blackmesie - takie naukowe hi-tech) ?

 

Może sie kiedyś skusze na ep2 ale z modem podmieniającym modele (textury, animacje i dźwieki) większość broni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimat jest niesamowity, grafika cudna. Szkoda tylko ze tak malo jest muzyki, nawet tej imitujacej otoczenie (ambient). Czasami jest naprawde cicho. Tym ktorzy graja na sluchawkach radze wlaczyc w opcjach audio "sluchawki", roznica w dzwieku miedzy ta opcja, a opcja stereo jest bardzo duza (oczywiscie mowie o sluchawkach). Ja zazwyczaj zostawiam w grach ustawienie na "dwa glosniki" mimo ze czesto gram na sluchawkach a widze ze warto to zmieniac. Dzwiek jest swietny, tam gdzie powinno byc echo jest echo...nie wiem jak to powiedziec...po prostu mozna sie poczuc jakby sie tam bylo (sluchawki + opcja:sluchawki w grze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn ? ;). Historycznie czy np są pomieszczenia jak w hl1 (jak w blackmesie - takie naukowe hi-tech) ?

 

Może sie kiedyś skusze na ep2 ale z modem podmieniającym modele (textury, animacje i dźwieki) większość broni.

Muszę zdradzić trochę fabuły w takim razie

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Powtarzają się klimaty z HL1 choćby w postaci silosów bo znów wysyłamy rakietę lambdę aby zniszczyła portal Combinatu.

Normalnie pomieszczenia tych silosób to istna pierwsza część HL. Eli Vance nawiązuje w prywatnych rozmowach do wydarzeń z Black Mesa, Dr Kleiner również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą ukończyłem Episode Two :] Myślałem, że będzie ta część trochę dłuższa, w końcu czekałem na nią tyle czasu... <_<

Ogólnie bardzo przyjemnie mi się grało, klimat, grafika i fabuła stoją na bardzo wysokim poziomie. :)

Szkoda, że taki krótki ten episode i smutne zakończenie.

/ Kiedy ma wyjść Episode Three?

Edytowane przez Quintrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jako dodatek trwał w sam raz.

6-7 godzin czystej przyjemności.

Łącząc mniej więcej taki sam czas kolejnych epizodów mamy ponad 20 godzin gry.

Co prawda nie w tej cenie jakiej oczekujemy ale np. The Orange Box będzie można kupić na allegro w okolicach 100-110zł a jest to na prawdę wartę tych pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...