Skocz do zawartości
Gość Lemon-Cola

(am2) Msi K9n / Neo-f / Ultra / Sli / Platinum

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos mi może lamerowi objaśnić o co biega z tym 1T/2T?

 

Które powinno być ustawione? Które jest lepsze?

 

Konfig:

1. Płyta - MSI K9 Neo-F

2. Procesor - Athlon 64 3000+

3. RAM - 512 MB/533 DDR2 GoodRam

4. Grafika - GF 7300 GS

5. HDD - SATA2, 160 GB WD.

 

Bo póki co ten konfig za ch.. nie chce zadziałać, ciągłe zwiechy.

W MSI K9N Neo-F musi być ustawiony Command Rate na 2T - tylko jeden z tutaj obecnych zasygnalizował, że mu chodzi na 1T chyba. Reszta przy przestawieniu na 1T ma niestabilnego kompa.

 

Z ciekawości zapytam - włożyłeś pamiątki do którego slotu?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mi może lamerowi objaśnić o co biega z tym 1T/2T?

 

Które powinno być ustawione? Które jest lepsze?

 

Konfig:

1. Płyta - MSI K9 Neo-F

2. Procesor - Athlon 64 3000+

3. RAM - 512 MB/533 DDR2 GoodRam

4. Grafika - GF 7300 GS

5. HDD - SATA2, 160 GB WD.

 

Bo póki co ten konfig za ch.. nie chce zadziałać, ciągłe zwiechy.

Różnica w wydajności między 1T a 2T jest rzędu 1-3%

test: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=327-4

 

 

Co do Goodramów, to ja nie miałem z nimi żadnych problemów na mojej płycie MSI K9N Platinum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MSI K9N Neo-F musi być ustawiony Command Rate na 2T - tylko jeden z tutaj obecnych zasygnalizował, że mu chodzi na 1T chyba. Reszta przy przestawieniu na 1T ma niestabilnego kompa.

 

Z ciekawości zapytam - włożyłeś pamiątki do którego slotu?

 

Pozdrawiam

Pamiątki w 1 i 2 slocie według manuala. Najpierw była jedna kostka Kingmax 1GB 667, potem zmieniłem na 2x512 667 też Kingmax.

Command Rate ustawiony na 1T i zero problemów. SP2004 (blend test) kilku godzinny bez problemów.

 

Płytka to K9N-F

 

MSI rzuciło się na nForce 5 zamiast pójść w ślady DFI, ktróre w Infinity skorzystało ze starego dobrego nF4 Ultra. Na DFI HTT rzędu 400 to żaden wyczyn, większych problemów nie wiidać :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem co wy na tego nf5 tak psioczycie.. przeciez i na ten chip są konstrukcje które osiagają ponad 400 htt....

 

co do 1T/2T - to zalezy od pamieci również. na dwustronnych a-datach 800 nie było bata zeby uruchomić 1T natomiast na jednostronnych kingszitach 667 1T śmiga na każdej płycie (800 mhz 4-4-4-12)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i KINGMAX = KINGSZIT w/g nie ktorych z was ale w/g mnie to MARKOWY produkt /ja tam nie zachwycam sięPOLSKĄ KASZANKĄ Z LOGIEM GOODRAMA

 

polskie są tylko dobre ogórki kiszone i kapusta dodatkowo oscypek reszta to kaszana nastawiona na niemieckich turystów i tych co myślą , że jesli coś jest produkowane w polsce na podzespolach/cześciach/maszynach wywarzających ---odkupywanych od zachodniego producenta = produkt w 100% polski to się grubo myli

 

goodram tylko postawil fabrykę w polsce bo sa niższe podatki przez 5 lat a dodatkowo korzysta podobno z pewnych dotacji panstwowych

 

podobnie lg --z tym ze lg to nie produkcja polska

 

ja tam nikomu niepolecam goodrama -- co z tego ze wyprodukowal ramy na kosciach fastbody skoro bardzo znikoma ilosc ich trafila do sklepów w polsce reszta bo 95% poszla na zachód

 

a reszta jedo extra d9 tek coraz gorzej daje sie krecic jesli sa montowane w ddr 667 to sa to odpady z 800 tek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzić 24h i się nie zawieszać -- bo nie lubię robić restartów --- uwielbiam jak raz odpalę i chodzi i tak ma być

 

mówimy stanowczo ''nie '' dla wadliwych fabrycznie podzespołów nie ważne jakiego by były producenta. :)

Edytowane przez XWOJCIECHX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy bios do K9N Neo-F wersja 1.48 download

 

Aby zaprogramować BIOS, należy umieścić oba pliki na dyskietce startowej, następnie uruchomić z niej system, a później z linii poleceń wpisać komendę "AFUD408 A7260NMS.148 /P /B /N /C /REBOOT" (bez cudzysłowów). Bezpośrednio po aktualizacji BIOS-u proszę załadować (Load Optimized Defaults) i zapisać (F10) domyślne ustawienia.

Edytowane przez Kamil2113143

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI rzuciło się na nForce 5 zamiast pójść w ślady DFI, ktróre w Infinity skorzystało ze starego dobrego nF4 Ultra.

Nie wnikam dlaczego DFI skorzystało z nF4. Jak dla mnie MSI K9N to bardzo stabilna platforma, zero zwiech, zero problemów (oc mnie nie interesuje).

SP2004 i moja maszyna: 2296421[/snapback]

mówimy stanowczo ''nie '' dla wadliwych fabrycznie podzespołów nie ważne jakiego by były producenta. :)

zawsze możesz złożyć reklamacje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikam dlaczego DFI skorzystało z nF4. Jak dla mnie MSI K9N to bardzo stabilna platforma, zero zwiech, zero problemów (oc mnie nie interesuje).

SP2004 i moja maszyna: SP2004 - Blend

zawsze możesz złożyć reklamacje ;)

Na default to kazda mobo bedzie działać, problem w o/c, a raczej tym MSI nie zaskakuje :) Zresztą, DFI raczej jest jak narazie najbardziej bezproblemową mobo na AM2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis dzwonilem do zaprzyjaznionego sklepu z ktorego bralem swoja K9N Neo-F i bo dla qmpla chcialem zamowic taka i dowiedzialem sie ze aktualnie jest ona nie dostepna ze model wycofuja podobnie jak było z asrockiem xli ; x . Komus wiadomoc cos o tym? Gosc proponawał zamiast za 398zł K9N Sli niby dobra cena bo na komputroniku 440zł ale czy warto ;/ A w cenie ok 300zł to juz tylko Gigabyte zostały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pewien dylemat

 

który z wymienionych programów jest najbardziej wiarygodny na k9n neo-f:

 

cpu-z 1.36

core center 2.0.1.6

nvidia ntune 5.00.11.06

 

bo co ciekawe jak odpalam ntune to mi pokazuje na chwilke cpu core 3700 czasami 3800 / albo w przedziale 3700-3900

 

czy sa jakies bardzo wiarygodne programy do sprawdzania parametrów płyty /procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh... MSI dało ciała wypuszczając te wszystkie płyty główne pod AM2 :/ Jeżeli rzeczywiście płytka Neo-f też zostanie wycofana z rynku (przynajmniej na jakiś czas) to myślę, że oddam swoją...

Edytowane przez JAnek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ASUSA M2N-E i bezproblemowo współpracuje z GEILAMI 2x1GB CL5 DDR2-800, co więcej ustawiłem CL4 i wszystko pięknie hula. Za oc się nie brałem bo mnie nie interesuje. Poza tym płyta wypas, jak są dobre pamięci.

Edytowane przez malkovich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pewien dylemat

 

który z wymienionych programów jest najbardziej wiarygodny na k9n neo-f:

 

cpu-z 1.36

core center 2.0.1.6

nvidia ntune 5.00.11.06

 

bo co ciekawe jak odpalam ntune to mi pokazuje na chwilke cpu core 3700 czasami 3800 / albo w przedziale 3700-3900

 

czy sa jakies bardzo wiarygodne programy do sprawdzania parametrów płyty /procka

Ja polecam Core Center i CPU-Z 1.36 u mnie nie sprawiaja problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na default to kazda mobo bedzie działać, problem w o/c, a raczej tym MSI nie zaskakuje :) Zresztą, DFI raczej jest jak narazie najbardziej bezproblemową mobo na AM2.

dla mnie również bezproblemowy jest ASUS M2N-E. nawet nie chce mi się próbować kręcić, bo w sumie nie widzę w tym celu. jak ktoś widzi jego sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie również bezproblemowy jest ASUS M2N-E. nawet nie chce mi się próbować kręcić, bo w sumie nie widzę w tym celu. jak ktoś widzi jego sprawa.

Jak się nie kręci, to się nie ma duzych wymagań :)

 

EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam płytę MSI Neo-F i też nie mam z nią problemów, oczywiście pod warunkiem, że się nie przesadzi z @. Pamięci mam ustawione na CR1 i nie występują z tego powodu żadne zwisy itp.

Załączam przykładowe linki odczytów z pamięci:

Odczyt: http://img314.imageshack.us/img314/1844/amd3500lr9.jpg

Zapis: http://img305.imageshack.us/img305/1736/amd3500zo6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możse mi ktoś powiedzieć gdzie w biosie znajdę opcjęa by pamięć ustawić na 1T/2T? Pytam ponieważ mam iść do kumpla, aby mu to zmeienić bo też mu się komp resetuje i ma blue screeny.

Jego konfig:

neo-f 550 AM2

semp 3000

gf 7300gt

twinmos 512MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ustawienie jest w opcjach pamięci (memory config.) Tylko jeśli twój kolega ma bios w wersji 1.0 to nie znajdziesz tego ustawienia... Żeby zmienić CR z 1T na 2T musiałem wgrać bios 1.3 :] Jeśli nie znajdziesz tego u niego w BIOSie to znaczy, że musisz sflashować BIOS. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam wszystko z pod STAREGO JAREGO DOSA 95/98 flasciach!e i nie nażekam mimo iż producenci dodaja programiki pod winde .

dodatkowo sądzę iż z pod dosa bezpieczniej i stabilniej i nie ważne , że ma się xp 64 (tak jak ja od czasu antka 64)

 

a co do T1 T2 to uwazam , że za mała jest różnica między katowaniem ramu na 1T - -- ludzie pomiedzy 1T a 2T jest tylko 1 do 3 % różnicy w samym ramie --szkoda ramu bo może się zafajczyć

 

tak samo jak ma się wyśrubowane timingi czy MHz

 

 

kol.janek chyba próbuje podkrecic sobie licznik postów :) odpowiadajac na takie bzdetne pytania dla nobków ale co tam chyba też zaczne trzaskać po 2 k postów dziennie gdzie popadnie :)

 

 

swoja droga jade na biosie 1.45 ale podobno jest 1.48 -- testowal to ktoś ?? jakieś różnicemiedzy 1,3 a 1.45 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ktoś tu dawał wyniki pamięci na k9n neo ....

o to moje wyniki z everesta :

 

odczyt : 6158

zapis : 5647

kopiowanie : 5131

dostep : 69.1

 

nie wiem czemu ale everest wykrywa moje pamięci nie jako 533 tylko jako 503 :|

 

 

jak by ktoś mógł sprawdzić i powiedzieć czy są ok jak na kompa bez oc:)

 

ps: cpuz wykrywa memory frequency 251 mhz a w zakładce spd podaje że max mogą być 266 te pamięci ??:>

Edytowane przez badboy88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy może ktoś w 1 poście napisać jak wgrać bios z flopa?

Zassałem bios 1.45 (cały folder nazywa się "7260v145") i są w nim następujące pliki:

- 7260v1x.txt

- a7260nms.145

- Afud408.exe

- How to flash the BIOS.doc

Dossałem jescze do tego: AFUD4061.exe i AWSFI305.exe.

Z tym że w tym docu opis jest jakiś skopany, bo nie mam w tym folderze pliku o którym tam piszą. Ale nie ważne. Proszę o krótki instruktaż:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robisz se dyskietke z systemem np dos 95/98

 

potem dogrywasz do niej dwa pliki

 

1. Afud408.exe

2. a7260nms.145

 

potem jak uruchmisz kompa z dyskietki to po uruchomieniu sie systemu z tej dyskietki uruchamiasz komendę

 

afud408.exe a7260nms.145

 

pomiedzy jedna a druga nazwa ma byc spacja :)

 

i czekasz az sie skonczy flashowac

 

potem restartujesz i ustawiasz nowego biosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...