Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Hmnmm... asus bardzo ciekawy, super wykonanie, HDCP, gwarancja na piksle przez rok, tylko ze parametry podawane przez producenta roznią sie od tych w sklepach gdzie jest 800:1 330cd

 

jezeli jednak okaze się ze np belinea jest 1000:1 i ma DVI to niechętnie ale jednak wolę belkę

 

 

EDIT

 

iiyama E2200WS-B1 tez podobno 1000:1

 

http://www.ldlc.com/fiche/PB00042422.html

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu samsunga 225BW nie ma Pivota ??

Czy moglibyscie jeszcze inne zastrzezenia podac co do tego monitora byle szybko bo chcialbym cos kupic najlepiej jeszcze dzis...

Nie ma pivota, bo to TN

co do zastrzezen to na razie tylko jedno: ze go nigdzie w sklepach nie ma (wyj pixmania)

 

Raptor:

na pixmani powinien sie pojawic niedługo fujitsu L22-1W w cenie ~1400zł bo jest juz L20-1W za 1200zł

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DC-COMP

 

ul. Pasaż Stokłosy 11 (Metro-Ursynów)

02-787 Warszawa

 

Jest od reki za 2500 zl

 

Jesli tylko tyle zastrzeżen to za 1h jade po niego. Szkoda mi tylko pivota

to bardzo drogo, skoro na pixmani jest za 2150 a w niemczech 420Euro

 

za 3000zł jest HP 24 na SPVA 1000:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komisarz: wygrzej monitor parę godzin

 

Mam andziej,ze to pomoze, bo jak zjechalem teraz w sterownikach jaskrawosc do -90 i kontrast do 10, to na ekranie wyraznie widac kilka pulsujacych poziomych pasow. Normalnie jestem w szoku, nigdy czegos takiego na LCD nie widzialem, wydawalo mi sie, ze z definicji LCD nie miga. A tu mam pokaz 60Hz na crt, jak nie gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam andziej,ze to pomoze, bo jak zjechalem teraz w sterownikach jaskrawosc do -90 i kontrast do 10, to na ekranie wyraznie widac kilka pulsujacych poziomych pasow. Normalnie jestem w szoku, nigdy czegos takiego na LCD nie widzialem, wydawalo mi sie, ze z definicji LCD nie miga. A tu mam pokaz 60Hz na crt, jak nie gorzej.

Coś z tymi świetlówkami pewnie - może się "dotrze" po krótkim czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokombinuj tez z przewodem dsub/zmianą połozenia monitora - moze jakies zwenętrzne zakłócenia ...przydała by się fotka tych pasów...

Na fotce nic nie widac, nagralem wiec krotki filmik, na ktorym mozna wyraznie zaobserwowac migotanie (celowo przyciemnilem ekran, zeby bylo bardziej widoczne, na jasnym tle widac duzo slabiej).

 

Link do filmiku:

http://rapidshare.de/files/35483913/al2216w.AVI.html

 

Zajmuje on niecale 8MB, najlepiej ogladac w oryginalnej rozdzielczosci. NIe chcialem dodatkowo kompresowac, bo nic by nie bylo widac. Z gory dziekuje za wszelkie opinie.

 

 

A co do przewodu - od razu wymienilem ten cienki badziew dostarczony przez Acera na gruby kabel z mojego starego LCD, wiec to nie to.

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze to jakis wadliwy monitor jest? Dziwna sprawa z tym migotaniem. Jak sie nie poprawi do jutra to oddaj z powrotem do sklepu ten monitor i niech Ci dadza sprawny. Mozesz tez go sprawdzic na innym kompie by wyeliminowac istnienie konfliktu z karta graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie to wygląda ale czy testowałes inne rozdzielczosci lub tempa odswiezania ekranu ?

Wlasnie sprawdzilem - to samo dla roznych rozdzielczosci i dla odswiezania 75Hz. To na pewno nie jest wina karty (Radeon X800pro). We wszytskich testowanych orzdzielczosch mozna wyroznic 5-6 poziomych migajacych pasow (ciezko policzyc, migaja). MOzliwe, ze sa to swietlowki, sam nie wiem. Co z tym zrobic?

 

 

A moze to jakis wadliwy monitor jest? Dziwna sprawa z tym migotaniem. Jak sie nie poprawi do jutra to oddaj z powrotem do sklepu ten monitor i niech Ci dadza sprawny. Mozesz tez go sprawdzic na innym kompie by wyeliminowac istnienie konfliktu z karta graficzna.

Spradze go na drugim kompie, ale tam siedzi gf2pro 64MB, wiec nie wiem jak bedzie z rodzielczoscia. A monitor zakupilem wysylkowo, mozliwe, ze w piatek go odwioze i pogadam. Dam mu jeszcze szanse. Moze ktos rozpozna problem - np. widzial gdzies podobne objawy.

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wez teraz ten badziewny kabel od acera i na nim podlacz ;). Mam u siebie kable acera i sa dobrej jakosci , zreszta oni przynajmniej je daja w odroznieniu od niektorych innych firm ;)

Moze sprobuj z drugiego wyjscia z karty graficznej (przez przejsciowke na d-sub)?

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wez teraz ten badziewny kabel od acera i na nim podlacz ;). Mam u siebie kable acera i sa dobrej jakosci , zreszta oni przynajmniej je daja w odroznieniu od niektorych innych firm ;)

Moze sprobuj z drugiego wyjscia z karty graficznej (przez przejsciowke na d-sub)?

Zmienilem kable (Acera jest gorszy, a na pewno cienszy) - nic. Przejsciowka dvi - nic. OSD - obraz zbyt maly, tlo czarne, nic nie widac.

 

Ale - podlaczylem go pod starego kompa z GF2pro (wybralem rozdzielczosc 1280*1024 z braku ciekawszych) i obraz jak skala - nic nie miga. Czyli jednak wina komputera. Dziwna sprawa, bo przeciez stary LCD nawet nie mrugnal, wszystko bylo w porzadku.

 

Tym niemniej zostaje teraz z dylematem - co robic. Wymiana kompa nie wchodzi w gre, zzrezzat nie wiem co wymieniac. Oto lista potencjalnych zaklocaczy obrazu, moze ktos zidentyfikuje winnego:

- x800pro z zalmanem 700cu

- zalman 7000b-cu na procesorze

- 2 dyski

- zasilacz zalman 400w

- karta tv z podlaczonym kablem z kablowki

 

reszta nie powinna miec znaczenia. Od razu dodam, ze krecenie potencjonometrem w przypadku obydwu wentylatrow zalmana nic nie daje - tzn nie zmienia sie struktura zaklocen.

 

Zastanawiam sie nad przelozeniem grafiki (chwilowo) - GF2 dziala na agp 2/4x, a plyta w nowym kompie ma agp 8x. O iel wiem sa jakies kwestie z napieciami (3,3 i 1,5) - pytanie, czy przekladajac karte niczego nie spale?

 

Problem jest spory, bo nie chce oddawac sprawnego monitora bez badow, ale z drugiej strony szkoda oczu (co prawda na w miare jasnym tle migania nie widac, ale to nie znaczy, ze go nie ma, poza tym pozostaje ciemne tlo, lub obrazy).

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego ACER 22" AL2216Ws.

 

Nowe modele nie mają DVI (oszczędność ok. 250 zł na cenie) - mają zwykłe złącze, ale testowałem na kilku monitorach różnych firm i oba złacza są tej samej jakości, więc monitor bez DVI jak najbardziej opłaca się kupić !

 

Jakość monitora moim zdaniem jest bardzo dobra:

- kontrast, ostrość, jasność bardzo duża (aż za duża)

- widać wszystkie szczegóły

- super działa HDTV, DVD, telewizja nawet zwykła ładnie wygląda, wypas do gier czy programów

- masa miejsca na pulpicie

 

Przesiadłem sie ze zwykłej 19" LG proffesional i różnica niesamowita..

 

Tylko 22" minimum jak teraz kupować !

 

Cena niesamowita na skapiec.pl jest już za 1411 zł brutto....

 

 

 

P.S.

Nie ma co kupować monitora z większym kontrastem np. 1000:1 czy większą jasnością, ponieważ widać za duzo pikseli szczególnie np. na kanałach telewizyjnych nadawanych w słabej jakości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się nic stać ( w instrukcji płyty będzie napisane czy kompatybilna z AGP4 ).

Zgadza sie, tu jest wszystko ladnie rozpisane, rozrysowane(!) i wyjasnione.

 

Ale, ale, Panie(?) i Panowie, znalazlem winnego - skretka, czyli w moim przypadku kabel laczacy modem kablowy z karta sieciowa w kompie. Tego sie nie spodziewalem. Wymienilem grafike - nic. Wyjalem kabel antenowy - nic. Juz mialem zamiar wyjmowac pozostale karty a nawet dyski, ale postanowilem wczesniej pozbawic sie sieci... I obraz stabilny.

 

Sukces jest jednak tylko czesciowy - bo z neta korzystac trzeba. Czekam na pomysly, jak sie pozbyc zaklocen z sieciowki. Na poczatek wloze sieciowke na pci (teraz jest zintegrowana), ale obawiam sie, ze to nie pomoze. Za wszelkie idee, pomysly, rady i uwagi z gory dziekuje.

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale - podlaczylem go pod starego kompa z GF2pro (wybralem rozdzielczosc 1280*1024 z braku ciekawszych) i obraz jak skala - nic nie miga. Czyli jednak wina komputera. Dziwna sprawa, bo przeciez stary LCD nawet nie mrugnal, wszystko bylo w porzadku.

masz uziemiony komputer?

 

 

Kupiłem tego ACER 22" AL2216Ws.

Gratuluje zakupu, cena spada, za chwilę bedzie mozna kupić ponizej 1400zł, skoro monitor jest dobry to pewnie będzie rownie popularny jak 19" i 20" acera.

 

Niech własciciele 22" napisza jak z podswietleniem, czy widać mocne rozswietlenia przy gornej i dolnej krawędzi ekranu..?

 

 

Dzisiaj pojawił się na pixmania.pl FUJITSU 22" : 2x wejscia Dsub, cena 1401zł !

http://www.pixmania.com/pl/pl/407346/art/f...22-1w-5-ms.html

(błedna fotka tego monitora na pixmani)

 

Wygląd FUJITSU L22-1W

Dołączona grafika

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz uziemiony komputer?

tzn mam podlaczyc obudowe do kaloryfera?

 

Niech własciciele 22" napisza jak z podswietleniem, czy widać mocne rozswietlenia przy gornej i dolnej krawędzi ekranu..?

 

W dzien, przy zasunietych zaluzjach, jak nie wiesz ze jest nierownomiernie podswietlony to nie zobaczysz. W nocy wyraznie widac waskie paski, POstaram sie pozniej zrobic fotke.

 

A co do ceny F-S - niezle niezle. Mam nadzieje, ze nie pospieszylem sie zbytnio z zakupem acera i FS nie bedzie sie niczym wyroznial;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...