Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wide że oficjalny bios 0320 zniknął ze strony asusa chyba ktoś pojechał po nich praktycznie nic on nie porawił kurde niech chociaż zrobią żeby zapamiętywało ustawienia biosu i reset normalnie działał.Nawet teraz nie za bardzo jest tą płyte na co wymienić oprócz DFI ale ten wyjec na niej mnie już odstrasza a na droższy model Asusa mnie nie stać 200zł trza dorzucić i sekcja zasilania nie wiadomo też jaka.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja o pamieciach pisalem

kurcze - chyba jakiś zamotany dziś jestem :oops:

 

Mieliśmy dwie sztuki tej płyty i sprawdzaliśmy na 5 kompletach pamieci - i DDR2-800 nie działało w sensie komputer się zawieszał / nie wstawał nie jest to istotne - nie działały te ustawienia.

 

Z tego co wyczytałem to jakieś 1/ 10 osób nie ma większych problemów z tą płytą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o cholera faktycznie sa tam "szyny" na 3 piny wydzielone :) ale ze mnie rotfl :)

Sorry za OT, ale jak czytam takie teksty to nie mogę...

W takim razie ja jestem IMHO, BTW, AFAIK, WTF i STFU... :mur:

 

Żebyś mógł zrozumieć to, co sam napisałeś, przetłumaczę ci to:

 

o cholera faktycznie sa tam "szyny" na 3 piny wydzielone :) ale ze mnie "leżę na podłodze i zwijam się ze śmiechu" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pamięci od początku na ddr 800 śmigały bezproblemowo teraz mam timingi 4-4-4-12 na 800mhz bez zmiany napięcia czyli 1.80.Tylko że jak przełącze je na 1t to od razu zawiecha kompa i problemy z uruchomieniem trza zworką bios resetować przydałby się jakiś reset wypuszczony na kabelku.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pamięci od początku na ddr 800 śmigały bezproblemowo teraz mam timingi 4-4-4-12 na 800mhz bez zmiany napięcia czyli 1.80.Tylko że jak przełącze je na 1t to od razu zawiecha kompa i problemy z uruchomieniem trza zworką bios resetować przydałby się jakiś reset wypuszczony na kabelku.

przełączenie na 2T w niczym nie pomagało

 

Jak mówię - niewielu osobom to działa i to jest najdziwniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę z innej beczki, nie mogę znaleźć na dołączanej do mobo płycie programu do asus music alarm. Wg instrukcji powinno coś takiego na cd być, na www asusa też nic nie ma.

 

Ma ktoś ten program i jeśli tak to mógłby go wysłać na rapidshare.de ? Czy jestem skazany na bios? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę z innej beczki, nie mogę znaleźć na dołączanej do mobo płycie programu do asus music alarm. Wg instrukcji powinno coś takiego na cd być, na www asusa też nic nie ma.

 

Ma ktoś ten program i jeśli tak to mógłby go wysłać na rapidshare.de ? Czy jestem skazany na bios? :)

hmm.. z tego co wiem to jest to alarmktory wlacza wylaczony pc i zapuszcza music z plyty cd wlozonej do napedu. Konfiguruje sie to w biosie bo calosc dziala jeszcze przed startem systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy dwie sztuki tej płyty i sprawdzaliśmy na 5 kompletach pamieci - i DDR2-800 nie działało w sensie komputer się zawieszał / nie wstawał nie jest to istotne - nie działały te ustawienia.

 

Z tego co wyczytałem to jakieś 1/ 10 osób nie ma większych problemów z tą płytą.

 

Mi na Geilach 2x512MB 800Mhz rowniez dziala bez najmniejszych problemow (na wyzszych timingach niz standardowe nie probowalem). Z reszta sam Ck znak w swoich zapewnieniach mi gwarantowal ze problemow na tej plycie z tymi pamieciami na pewno nie ma (zademonstrowali mi z reszta na kupionym sprzecie ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze - chyba jakiś zamotany dziś jestem :oops:

 

Mieliśmy dwie sztuki tej płyty i sprawdzaliśmy na 5 kompletach pamieci - i DDR2-800 nie działało w sensie komputer się zawieszał / nie wstawał nie jest to istotne - nie działały te ustawienia.

 

Z tego co wyczytałem to jakieś 1/ 10 osób nie ma większych problemów z tą płytą.

a czy moze ktos napisac na jakich plytach pod am2 chodzilyby moje pamieci na 800Mhz, bez problemowo na ten czas???

---------- CONFIG ----------

Mobo: Asus M2N-E nForce 570 Ultra Bios:0302

CPU: AMD Athlon 64 X2 3800+ (2.0GHz); od 2.4GHz bez zmiany napiecia przy resetowaniu kompa msuaiłem dac jeszcze raz reset, freezer 64 pro

RAM:Kingston HyperX DDR2 2x 1GB 800MHz CL5; idą tylko na 533 MHz

Grafika: GeForce 7900 GT Gigabyte 256MB HDTV & DVI (525/1440) (PCI-E)

HDD: Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły) 2x (raid 0)

DVD-RW: BenQ DVD+/-RW DW1650 black

Zasilacz: Topower TOP-450P3 U12 EZ

Obudowa: chieftec midi tower dragon

Edytowane przez Xanar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znacie jakis program ktorym sprawdze napiecie pamieci spod windowsa?

no chociaż by Pc Probe 2 z płytki? tudzież speedfan

ps: czy można za pomocą asus update wrócić z tego nowego biosu (302) na stary :D?

Edytowane przez l3cho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do 800Mhz to w instrukcji ASUSA sa wyszczegolnione jakie modele beda dzialac:) to samo sie tyczy 666

O to lista dla wszystkich kupujacych pamieci !!!! wyzsze nic 533

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Stosujcie sie do specyfikacji a unikniecie problemow

ZRODLO: MANUAL ASUSA !!

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do 800Mhz to w instrukcji ASUSA sa wyszczegolnione jakie modele beda dzialac:) to samo sie tyczy 666

O to lista dla wszystkich kupujacych pamieci !!!! wyzsze nic 533

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Stosujcie sie do specyfikacji a unikniecie problemow

ZRODLO: MANUAL ASUSA !!

Tak to będziemy kupowali pamięci, takie jakie kapryśny Asus chce :lol: Nie nie pamięci mają działać KAŻDE, bez łaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz to beda nadal probelmy :)

Tutaj nie o to chodzi! Zauważ, że płyty na s939 też miały takie listy, DFI tez ma takie listy i jakoś 99% pamieci chodzi tak jak chodzić powinno bez najmniejszego problemu. Te listy są tworzone w oparciu o testy producenta - i jakby któraś z tych pamięci nie chodziła to masz prawo zarządać naprawy gwarancyjnej. Nie zmienia to jednak faktu, że może z 5 - 6 modeli z tej listy są łatwo dostępne w Polsce. Nie powiesz mi chyba, że kupując płytę będziesz ściągał pamięci ze stanów bo tylko tam kuisz takie, które współpracują z tym mobaczem. Oczywiście ma to sens, ale nie w tym przypadku, kiedy w tej cenie możesz kupić rzeczywiście lepsze płytki.

 

Ja ostatnio złapałem 2 x 512 MB Kingstona, które się bardzo dobrze kręcą - niestety na tej płycie to chyba nawet nie startowały. Najpopularniejsze w Polsce pamięci nie startują na płycie? Czyja jest to wina? Płyty czy pamięci? Sam sobie odpowiedz na to pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

Hm... jaj to zrobić żeby mi sie pci nie zwiekszalo wraz z podnoszeniem htt ? np po wgraniiu nowego biosu i resecie przy podnoszeniu htt w clockgenie pare razy pci sie nie zwiekszalo a teraz co bym nie ustawil w biosie to sie zwieksza, co jak mi sie wydaje czasem powoduje niestabilnosci. PCI-E sie nie zwieksza.

Ustawianie PCI-E w biosie na auto, 100 MHz nie skutkuje.

 

Bios 0302 jakby poprawil stabilnosc przy oc

 

Co do screena to nie testowalem dalej stabilnoisci, temp dochodzila czasem do 69st i nie chcialem przeginac 4xsuper pi 2MB jakies tam pojecie o ew stabilnosci chyba daje....

na boxie sie nie kreci:P

 

Czy ktos jeszcze ma te Goodramy 667 cl5 na kosciach z nadrukiem wilk electronics? Chetnie dowiedzialbym sie czego sie mozna po nich spodziewac ew jakies porady jak ustawic je na 200 MHz z timingami 4-4-4-12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na jakim napieciu? i pamieci nie podkrecales? chyba, ze asus nie pozwala:)

dla procka 1.550 a pamieci 1,95 ale na stale uzywam Cool and Quit , czy jak to sie nazywa oszczedzanie energ,i testy stablinosci robilem super pi przechodzi 16 mb bez problemu prime tak samo , tylko jest taki minus ze czasami np jak zresetuje kompa poprzez uruchom ponownie, nie wstaje i trzeba reset zapodac do biosu wchodzi zapisuje ustawienia i startuje nie wiem czemu tak jest dziwne wsumie ale ogolnie chodzi elegancko a komp umnie wiecej praktycznie jest wlaczony niz wylaczony tak wiec bardzo to nie przeszkadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twojego niskiego IQ. O boze przynajmniej tego ze wydalo sie 4 tysiace na kompa i nie ma sie ochoty czegos zlamac, jak np kolega gniazdko.

:lol: :lol: :lol:

 

1. Mobo mozesz wygiac o 90' i bedzie w jednym kawałku.

2. Przy lamianiu mobo psuje sie zasilacz, grafa, ram, cpu, dysk i cala reszta skladajaca sie na 4 tysiace.

3. Gniazdka maja małe ptaszki :D

 

Inteligencja, wiedza i doswiadczeniem, az bije od Twojej skromnej osoby.

 

PS Zainwestuj w słownik

 

Jak mówię - niewielu osobom to działa i to jest najdziwniejsze

Trzeba miec skilla ;) . Mialem sporo sprzetu w swoich łapach, tego mniej i bardziej kaprysnego i nigdy z niczym nie bylo "popularnych" problemow. Cos w tym musi byc ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy moze ktos napisac na jakich plytach pod am2 chodzilyby moje pamieci na 800Mhz, bez problemowo na ten czas???

---------- CONFIG ----------

Mobo: Asus M2N-E nForce 570 Ultra Bios:0302

CPU: AMD Athlon 64 X2 3800+ (2.0GHz); od 2.4GHz bez zmiany napiecia przy resetowaniu kompa msuaiłem dac jeszcze raz reset, freezer 64 pro

RAM:Kingston HyperX DDR2 2x 1GB 800MHz CL5; idą tylko na 533 MHz

Grafika: GeForce 7900 GT Gigabyte 256MB HDTV & DVI (525/1440) (PCI-E)

HDD: Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły) 2x (raid 0)

DVD-RW: BenQ DVD+/-RW DW1650 black

Zasilacz: Topower TOP-450P3 U12 EZ

Obudowa: chieftec midi tower dragon

ja inaczej. na tej płycie pójdą bezproblemowo na 800MHz (ale CL5) GEILE. taką odpowiedź dostałem od ZNAK'u - chcę się jeszcze dowiedzieć czy GEILE ultra DDR2 800 CL4 działają. jeśli tak to ten ASUS i te GEILE i jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to będziemy kupowali pamięci, takie jakie kapryśny Asus chce :lol: Nie nie pamięci mają działać KAŻDE, bez łaski

Kazde standardowe pamieci powinny dzialac bez laski.

Problem w tym ze znaczna czesc sprzedawanych pamieci nie trzyma standardu 1.8v. zwlaszcza te powyzej 667 MHz.

RAM do mobo trzeba kupowac sprawdzony (niekoniecznie przez Asusa) przy pojawianiu sie nowosci technologicznych bo zawsze

sa problemy przy nowosciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każde powinny działać bez łaski jeśli spełniają zalecenia organizacji standaryzującej JEDEC.

Czyli zgodnie z tym http://www.jedec.org/download/search/JESD79-2B.pdf

Powinny dzialac z 1.8v +- 0.1v

Pamieci moga by wykonane w roznych technologiach i pobierac wiecej lub mniej pradu jedna gigowa kostka 677 1.8v

moze ciagnac 1.5 W inna 3 W i nie kazda mobo wytrzyma takie 4 pradozerne zwlaszcza po OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To może i jak podziele sie wrażeniami po załadowaniu biosu 0302.

 

Mój konfig to:

 

A 64 X2 3800

2x512 Patriot 667 LLK

płyta Asus M2n-e

MSI 7900GT EZ

 

reszta w sumie nieistotana.

Po wielu problemach na strszych biosach, ten rozwiazał choć częściowo problem z pamięciami i OC.

 

Teraz mam go ustawionego na 9x270 napięcie auto co daje 2430 Mhz temp idle 30-32 strsss 38-39

Pamięci w biosie ustawione na 533 4-4-4-12 co daje ~700 Mhz. napiecie 1,95V

 

Ht oczywiście x3

 

moj konfig Asus M2N-e bios 0302

2x1GB Patriot LLK 667

A64 X2 3800 + ARctic Freezer64Pro

 

poszedlem za opisem i rada Qube-pl i ustawilem 9x275 napiecie procka auto, pamieci na 1,95 i 533 4-4-4-12 2T

dziala wszystko stabilnie (ofcorz HTx3) grzeje sie niezle kolo 42 idle i ponad 50 stress

 

zostawilem na 9x260 , napiecia auto i dla procka i dla pamieci temp idle 32 stress kolo 44, chipset faktycznie goracy kolo 50 caly czas

no i najwazniejsze pamieci na 667 tylko timingi 5 bo na 4 sie kompik wieszla

hehe Everest fajnie pokazuje: jako X2 5000 (10x260) !! :razz:

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...