Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

Mówiłem, że działa SLI na tej płycie.

Gorsza wiadomość, że przez problemy ze sprzętem i windowsem nie udało się zrobić sesji podkręcania i sprawdzenia wydajności sprzętu, ale to nie problem zrobię to kiedyś jak znów dorwę sprzęt złożony specjalnie dla kolegi.

 

PITer, podejdziesz do stoiska PurePC.pl, tam gdzie chłopaki będą kręcić sprzęty na ciekłym azocie, kaskadach i suchym lodzie i spytaj się o Romka czy Naczelnego to ci wskażą mnie lub podadzą numer telefonu jeśli będę na jakimś spotkaniu poza namiotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej również się pytał czy chłodzenie zrobione jest z jednego heat-pipe i radiatorów. Odpowiadam, jest zrobiony z 3 heat-pipe i jest możliwość ich zdjęcia lecz tracicie przez to gwarancje na płytę główną, więc nie polecam tego zabiegu.

Tzn. jest to zabieg jednostronny ? Po sciagnieciu heat-pipe nie da sie juz go zlozyc z powrotem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się je zdjąć i założyć ponownie lecz to jest jednak zabieg dla bardziej wprawionej osoby bo mi to ciut przyprawiło problemów to dla mniej doświadczonych może być przepaścią lub drogą do uszkodzenia płyty i stracenia pieniędzy bo nikt nie przyjmie tego na gwarancje.

Da się zrobić bez dziwnych zabiegów lecz trzeba to robić powoli a odskoczy samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje zakupić taki zestaw :

 

-Gygabyte Ds4

-C2D E6400

-Aerocool Aero Power 450W, 450W

-GeForce 7600 GT Gigabyte Silent Pipe II 256MB TV & DVI

-GoodRam DDR2 2 x 1GB 667MHz

 

Moze macie jakieś zastrzezenia do tego sprzętu ,albo macie lepsze prpozycje miejwiecej po tej samej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje zakupić taki zestaw :

 

-Gygabyte Ds4

-C2D E6400

-Aerocool Aero Power 450W, 450W

-GeForce 7600 GT Gigabyte Silent Pipe II 256MB TV & DVI

-GoodRam DDR2 2 x 1GB 667MHz

 

Moze macie jakieś zastrzezenia do tego sprzętu ,albo macie lepsze prpozycje miejwiecej po tej samej cenie :)

 

slyszalem ze do prockow dwurdzeniowych ( szczegolnie core) najlepsze sa zasilacze Tagan U25 Dual Engine.

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje zakupić taki zestaw :

 

-Gygabyte Ds4

-C2D E6400

-Aerocool Aero Power 450W, 450W

-GeForce 7600 GT Gigabyte Silent Pipe II 256MB TV & DVI

-GoodRam DDR2 2 x 1GB 667MHz

 

Moze macie jakieś zastrzezenia do tego sprzętu ,albo macie lepsze prpozycje miejwiecej po tej samej cenie :)

slyszalem ze do prockow dwurdzeniowych ( szczegolnie core) najlepsze sa zasilacze Tagan U25 Dual Engine.

Źle słyszałeś do tego nie potrzeba U25 to raz. Dwa to strasznie głośne zasilacze. Jak królowały na półkach U01 od Tagana to je z czystym sercem polecałem, ale tych wyjących shitów od Tagana co teraz są na rynku nawet nie polecam. AeroPower starczy, może być również Be Quiet P6 420W lub Topower P7 (tu uwaga bo zasilacz cyka;) ). Kilka dni temu w celu sprawdzenia podłączyłem E6600 pod zasiłke 430W Be Quieta i 2x7900GT i śmigało aż miło.

 

Polecam do DS4 i DS6 dokupić dwa wentylatory 12 cm lub 14 cm aby dobrze i cicho przedmuchiwały obudowę bo Silent-Pipe lubią się grzać i to bardzo bez przepływu powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle słyszałeś do tego nie potrzeba U25 to raz. Dwa to strasznie głośne zasilacze. Jak królowały na półkach U01 od Tagana to je z czystym sercem polecałem, ale tych wyjących shitów od Tagana co teraz są na rynku nawet nie polecam.

dziwne, bo te u25 maja sprawnosc przekraczajaca 83% co czyni go cichym poniewaz przy takiej sprawnosci zasilacz prawie sie nie grzeje wiec nie potrzebuje glosnego i mocnego chlodzenia - ale ja tylko slyszalem opienie o tym zasilaczu , sam nie sprawdzalem.

 

Po drugie lepiej miec silnejszy zasilacz niz taki ktory ma maly zapas mocy - pozniejsza rozbudowa kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chiefa 420W i starczal na X2 3800+@ 2,9 Ghz na 1,5 napieciu... dual prime. Mialem zmieniac zasilacz ale mysle ze wystarczy do C2D spokojnie :) bez sensu dawac na potfora 500 zl zeby starczyl "na pozniej"... bo jak bede chcial kupic lepszy sprzet za rok to ten zasilacz bedzie kosztowac 200 albo 150 zl i wtedy go zakupie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja chyba źle wybrałem ramy. Geil Ultra 2x1GB Pc6400(800MHz) 4-4-4-12 Vdimm 2.1.

Nie chcą mi chodzić na defaultowych ustawieniach 750MHz i to jest koniec dalej juz nic nie pomaga zapodałem napięcie 2.25 timinigi 5-8-8-15 i tez nic wywalają się.

Podczas testowania zauważyłem, że żółte banki lepiej śmigają, bo na 800MHz komp mi się uruchamia, na pomarańczowe tylko CMOS jest ratunkiem.

Może chłopaki cos doradzicie, jakieś sugestie?

Pozdro

 

 

Mam niezły problem, zapodałem nowszy bios z windy, tylko że chyba byłem zakręcony i wgrałem nie ten co trzeba, zamiast do DS4, zapodałem bios do DQ6 --- F3g BIOS.

I teraz chcę zapodać DS4 --- F3d BIOS, w windzie się robi jak trzeba, ale jak uruchamiam ponownie kompa to nic się nie dzieje.

Zna ktoś rozwiązanie mojego problemu, co trzeba zrobić żeby załadować właściwy bios?

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Zakupiłem zestaw DS4 + 6300

 

Kręcenie i sztuka wydaje sie byc świetna :) 3.2 na default :)

 

Póki co testuje ( leci już ponad godzinke) SP2004 - 3.3 ghz przy 1.312V (CPU-Z) póki co wygląda na stabilny, Super Pi przeleciał na 32 M bez problemu :) oby tak dalej jak tylko SP2004 poleci dłużej zapuszcze screena :)

 

Zastanawiam sie tylko czy warto puszczac go dalej ;) bo tak moglby bez problemu chodzic na codzien...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Zakupiłem zestaw DS4 + 6300

 

Kręcenie i sztuka wydaje sie byc świetna :) 3.2 na default :)

 

Póki co testuje ( leci już ponad godzinke) SP2004 - 3.3 ghz przy 1.312V (CPU-Z) póki co wygląda na stabilny, Super Pi przeleciał na 32 M bez problemu :) oby tak dalej jak tylko SP2004 poleci dłużej zapuszcze screena :)

 

Zastanawiam sie tylko czy warto puszczac go dalej ;) bo tak moglby bez problemu chodzic na codzien...

eee, tez tak mam ;) :D

 

a jak z FSB ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB maks jeszcze nie sprawdzałem...

 

No ale nie każdemu tyle idzie z tego co wiem ;) niektórym i 6400 tyle nie idzie :)

 

A u Ciebie jaki maks ponad 3.3 ci idzie ? Ile masz maks stabilne?

3400 lecialo przez 2-3h, ja raczej sprawdzam max FSB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie sprawdzałeś maks co może wytrzymać proc :) ? Więc jakie masz maks FSB ? mi chodzi o proca ile maks pojdzie...w FSB to trzeba by było miec extra pamieci ;)

495 max, proc mysle ze bedzie latał na 490 stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o Corsairach 800 2x1gb CL4 , co prawda optymalizowane pod nforce590 ale podobno na intelu tez niezle smigaja , rzecz w tym czy sa ok dla tej plyty nigdzie nie ma info czy sa na D9 ale mysle ze otakich parametrach (robia prawie 1ghz przy CL4 ! ) sa na nich robione :/ a chialbym te pamiatki , ma ktos jakies info ?

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=28540

Edytowane przez VeganJustice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...