Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Wreszcie pokazał się chyba dobry bios F8 do DS4. U mnie przy wyższym o.c. niż na F6 (F7 z problemami) stabilnie a nie jechałem jeszcze do końca. Czy ktoś wie co robią te dwie nowe opcje i czym się różnią (dotyczy pamiątek)?

Chodzi o: High Speed DRAM DLL Settings Option1 lub2.

Jadę wyżej i wciąż stabilnie!!!!!!

Edytowane przez RAK38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co jak co, ale GB całkiem ładne dał biosy...

f9 ds3

f8 dq6

f8 ds4

Ja już jadę na f8... może spróbuję ustrzelić te 3ghz, może ta 512 wytrzyma :).

High Speed DRAM DLL Settings Option1 lub2

Wg tego co mówi opis w biosie, należy się tym bawić jeśli występują problemy z pamięciami powyżej 1000mhz... a jak to będzie w praktyce to się okaże :>. Obserwować xtremesystems...

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co jak co, ale GB całkiem ładne dał biosy...

f9 ds3

f8 dq6

f8 ds4

Ja już jadę na f8... może spróbuję ustrzelić te 3ghz, może ta 512 wytrzyma :).

 

Wg tego co mówi opis w biosie, należy się tym bawić jeśli występują problemy z pamięciami powyżej 1000mhz... a jak to będzie w praktyce to się okaże :>. Obserwować xtremesystems...

 

pozdr

 

Podwyż Vcore to spokojnie wyciągniesz :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was ale u mnie po zainstalowaniu biosu F9 komp nawet się zabootować nie chciał na 8x456 - porwóciłem do F6 i znowu pięknie wszystko śmiga - 8x456 mam na codzień... instalując Bios F9 spodziewałem się poprawy (fakt... chyba nie ma co poprawiać ;) bo jest rewelacyjnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!!

Pytanie już kiedyś dawno temu zadałem ale może coś się w tym wzgledzie zmieniło. Czy można gdzieś odnaleźć opis wszystkich opcji biosu np. do DS4 z wyjaśnieniem oddziaływania na kompa? Oczywiście w języku polskim.

Edytowane przez RAK38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu jak wrzuciłem F7 pojawiły mi się różne dziwne problemy. Komp stracił stabilność przy włączaniu, załapuje dopiero za drugim razem itp. No kurdę wrzuciłem teraz F8 nadal to samo, wróciłem do F6 i dalej to samo. To jest aż tragiczne. Na razie nie mam go jak rozłożyć i dać poleżeć w bezruchu jakiś dzień, ale w tym upatruje ostatnią nadzieje na normalną pracę...

 

Jakieś pomysły co zrobić zanim złapie się brzytwy?

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

mi na f8 komp nie dziala stabilnie na "optimized default" chociaż ustawienia te wyglądaja na normalne :o po oc jak najbardziej stabilne, zauważyłem poprawe coldbootów -> przy zabawie zdarzył mi sie tylko jeden, gdzie na f6/f7 safe mode nie działało częściej niż co drugi raz <_<

// oc u mnie takie samo

 

@Konar -> daj więcej papu na mch i fsb, jeżeli masz na default podnieś na obu ustawieniach po dwa oczka, czy opcje " no-execute mem. masz na disabled ? oraz init display first na peg ?

pozdr

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Konar -> daj więcej papu na mch i fsb, jeżeli masz na default podnieś na obu ustawieniach po dwa oczka, czy opcje " no-execute mem. masz na disabled ? oraz init display first na peg ?

pozdr

Tylko takie to dziwne żebym dawał więcej jak wcześniej nie było takiej potrzeby. No-execute memory jest na enabled, a unit display peg.

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was ale u mnie po zainstalowaniu biosu F9 komp nawet się zabootować nie chciał na 8x456

Od czasu jak wrzuciłem F7 pojawiły mi się różne dziwne problemy. Komp stracił stabilność przy włączaniu, załapuje dopiero za drugim razem itp. No kurdę wrzuciłem teraz F8 nadal to samo, wróciłem do F6

mi na f8 komp nie dziala stabilnie na "optimized default" chociaż ustawienia te wyglądaja na normalne

Wyglada na to ze bios F8 to kolejna porazka Gigabyte'a... u mnie zOC podobnie jak na F6, tzn FSB 520MHz idzie ustawic i winde zaladowac...(na F7 nie moglem powyzej 490), ale u mnie F8ma problemy z bootem po zawieszce :mur: trzeba go wyłaczyć i właczyc, dopiero startuje winda. w przeciwnym wypadku komp stoi po wykryciu napędów. wrocilem do F6. jak najbardziej udany i stabilny.Zastanawiam sie nad F7 od DQ6, podobno lepszy. Mialem juz wgrane ale nie widzialem roznicy w stosunku do F6 z DS4, wiec zostaję przy F6 DS4 B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke lamerskie pytanko, czy przy podkrecaniu e6400@3600 na 1.35v i mch+2v fsb+1v, czy sb moze dzialac pasywnie? Tzn bo karta mi troszke go zaslania, a nigdy nie zwracalem uwagi na temp sb, czy za wysoka temp sb moze miec skutki na podkrecanie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

chyba + 0,2v i plus 0,1 ;p lekki nawiew jest zalecany, tymbardziej że chłodziwo parzy na default :/ powinno działać jakiś czas, ale po co męczyć sprzęt :) starczy nawet ściagniecie blaszki na radiatorze nb i ulokowanie tam wiatraczka 50-60mm - duza poprawa wydajnosci, nb i sb chlodniejsze,

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesują szczegóły dokonanych zmian w nowych biosach to np.: w DS3 rev 1 i 2 ,DS4 rev 1 i 2 DQ6 1 i 2:

 

08.01.07

GA-965P-DS4 (Rev.1+2) - BIOS Version F8

1. Enhance FSB frequency flexibility

2. Fix OC für Allendale CPUen

3. Micron D9 1000 MHz 4-4-4-12 2.2V

3. Micron D9 1100 MHz 5-5-5-15 2.3V

3. Micron D9 1200 MHz 5-8-8-20 2.35V

4. Fix Kaltstart

5. Fix Vdrop in C1E Funktion

6. Neues Features ´High Speed DRAM DLL Setting´

7. Intel® HPET Support

8. FSB 1333 MHz support (Auto ab Rev.3.3)

9. JMicron ROM update

10. BIOS Profilspeicherung möglich

11. Q-Flash jetzt mit USB-Stick möglich

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może ma pomysł co może być przyczyną faktu, że płyta DS3 nie wstaje po miękkim resecie (z windowsa). Nie jest podkręcona, problem powstał po wczytaniu wartosci "optimised defaults" Wgranie najnowszego BIOSu nic nie dało (ani tym bardziej przeróżne kombinacje z ustawieniami w biosie)

Edytowane przez KvM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przymierzam sie do zakupu DQ6 + Core 2 Duo E6600 + 2x1Gb Geil Ultra

Mam pytanie czy plytka ta bedzie dobrze chodzic z tymi pamiatkami?

Jakie mozna na niej ustawic maxymalne napiecia dla DDR? W biosie jest tylko opcja normal + jakies wielokrotnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz DS4 bo ostatnio rev.2.0 wymiata :)

+0,775 (2,575v)- jak dla mnie i moich D9 wystarczająco.

 

Czym mierzycie/sprawdzacie napięcie i temp bo jakoś żaden program mnie nie zachwyca a latanie z miernikiem to strata czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy i jeżeli pytania nie w tym dziale to przepraszam.

mam kilka pytań

do DS4 kupię E6300

jakie pamięci - czy goodram pro 800Mhz czy PDP SL 667MHz po 2x1GB, czy inne byle nie na D9, bo tak wynika z ogólnej dyskusji

o ile bezpiecznie można podkręcić E6300 na fabrycznym chłodzeniu, czy konieczne jest kupno inne chłodzenia, jeżeli tak to jakie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kilka pytań

do DS4 kupię E6300

jakie pamięci - czy goodram pro 800Mhz czy PDP SL 667MHz po 2x1GB, czy inne byle nie na D9, bo tak wynika z ogólnej dyskusji

A niby dlaczego nie na D9? Czy istnieje jakiś sensowny powód (oprócz wyższej ceny)?

o ile bezpiecznie można podkręcić E6300 na fabrycznym chłodzeniu, czy konieczne jest kupno inne chłodzenia, jeżeli tak to jakie

Podkręcanie to przekroczenie specyfikacji, czyli nawet minimalne OC może spowodować uszkodzenie sprzętu (przynajmniej w teorii). Pamiętaj o tym podkręcając. O ile można podkręcić na fabrycznym chłodzeniu? Zależy od napięcia, ale 3.2 GHz na co dzień przy znośnym napięciu <1.4V bez problemu. Tylko że pamięci muszą wytrzymać ponad DDR2 900, a płyta FSB ponad 450 MHz, co już takie pewne nie jest. Upewnij się przed OC, że wiesz co robisz, bo wnioskuję po twoich pytaniach, że o OC masz co najwyżej bardzo blade pojęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, ale dlaczego nie D9, to zacytuję PITera -

"Na dzien dzisiejszy najbardziej oplaclanym zakupem jest DS4, nazywana równierz przez nie które sklepy DS4R.

 

 

 

DS4/GOODRAM PRO 800/E6300

 

FSB 400/MEM 400 CL4-4-4 Stabilnie

FSB 430/MEM 430 timingi obojetnie jakie, brak stabilonosci.

Pamieci testowane na E6700 i spokojnie robia 460 CL4-4-4

 

 

DS4/GEIL 667 CL5/E6300

 

FSB 457/MEM 457 CL4-4-5 Stabilnie

 

 

Wkładałem kilka par goodramów 800 w wersji 2x512 oraz 2x1024 i zawsze te same problemy, zmiany procesorów na inne sztuki tez nie pomagają.

 

Najlepsze jest to ze jezeli komp jest calkiem zimny z goodramami to odpala nawet na 450 ale po chwili traci stabilnosc i sie nie uruchamia, mozna by tu powiedziec ze cos sie przegrzewa ale na Geilach bez problemu lata na 450...

 

Na geilach powyzej 460FSB zaczynaja sie dziac takie same cuda jak na Goodramach Pro przy 430...

 

Plyta ma wyraznie problem z pamięciami.

 

Sprawdzalem rowniez na Corsairach 667 CL5 i chodzi na 457FSB tak samo jak na Geilu.

 

Patriot 800 na D9 identyczne problemy jak na Goodramach Pro D9.

 

wystarczy mi, jak dojdzie procesor do 2,8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Mam następujący problem!

Mam płyte DS4 aktualizowałem biosa f8 i po paru dniach uzytkowania nie podobal mi sie ten bios i zaktualizowalem biosa F6 normalnie sie wgral i bylo ok do czasu wylaczenia komputera.

Gdy ponownie wlaczylem komputer to juz sie nie wlancza resetowalem bios i tym podobne zeczy nic nie pomaga!

Moim zdaniem to hyba bios wysiadl.

jesli ktos moze mi pomuc to prosze o pomoc!

Jutro pojade z plyta glowna na gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Mam następujący problem!

Mam płyte DS4 aktualizowałem biosa f8 i po paru dniach uzytkowania nie podobal mi sie ten bios i zaktualizowalem biosa F6 normalnie sie wgral i bylo ok do czasu wylaczenia komputera.

Gdy ponownie wlaczylem komputer to juz sie nie wlancza resetowalem bios i tym podobne zeczy nic nie pomaga!

Moim zdaniem to hyba bios wysiadl.

jesli ktos moze mi pomuc to prosze o pomoc!

Jutro pojade z plyta glowna na gwarancje.

 

Spoko zrób jescze raz reset biosu zworką odłacz zasilanie na 5 minut i włącz spowrotem kompa - powinien normlanie odplaić na rezerwowym biosie :) u mnie też tak było że ekra czarny i nie wstawał :mur: lecz po tym co powyżej :damage_wall: odpalił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko zrób jescze raz reset biosu zworką odłacz zasilanie na 5 minut i włącz spowrotem kompa - powinien normlanie odplaić na rezerwowym biosie :) u mnie też tak było że ekra czarny i nie wstawał :mur: lecz po tym co powyżej :damage_wall: odpalił :)

 

Robilem tak i nic, dalej to samo co gorsze komp sie wlancza i wylancza sam co pare sekund

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tak zrobilem i tez nie pomoglo, dalej wlancza sie na pare sekund i wylancza sie na pare sekund, a na monitorze nic i tak w kolko :cry:

też mi tak się robiło w momencie jak za mocno podkręciłem i sprzęt nie dawał rady wstać, jedyne co pomogło to wyłączenie na zasilaczu w trakcie tej próby bootowania, później zwarcie przy baterii ( połącz nawet śrubokrętem 2 piny które są przy bateri) jak system wstanie na domyślnych to zresetuj na ustawienia domyślne bios (przez F8 i dalej na default - pewnie bootuje z biosu backup - miej w pogotowiu dyskietkę z biosem i ewentualnie czystą aby zrobić kopię z biosu backup-u lub głównego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczesniej pisalem jakie to F8 oraz F9 sa zle biosy, ale wlasnie dzis zaktualizowalem bios na F10. Pojawila sie opcja SATA AHCI dla intela - potrzebne sa najnowsze sterowniki intel matrix storage. Ponadto w porowaniu z 2 poprzednimi wersjami, ten bios znowu ladnie rasuje procka oraz oczywiscie pamieci znowu ladnie chodza na 1GHz. W koncu sie ciesze z biosu ktory piknie dziala. Nie stwierdzilem ani razu zadnych cold boot'ow :-)

Polecam

Edytowane przez GEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mi tak się robiło w momencie jak za mocno podkręciłem i sprzęt nie dawał rady wstać, jedyne co pomogło to wyłączenie na zasilaczu w trakcie tej próby bootowania, później zwarcie przy baterii ( połącz nawet śrubokrętem 2 piny które są przy bateri) jak system wstanie na domyślnych to zresetuj na ustawienia domyślne bios (przez F8 i dalej na default - pewnie bootuje z biosu backup - miej w pogotowiu dyskietkę z biosem i ewentualnie czystą aby zrobić kopię z biosu backup-u lub głównego)

 

wlasnie zrobilem tak jak napisales i nic nie pomogla.

A procka nie podkrecalem bylo wszystko na standarowych ustawieniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...