Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli chcesz zresetowac bios to trzeba zewrzec te styki najlepiej jak masz to jakas zapasowa zworka. Jak nie to i zwykly srubokret daje rade ;)

Do uzytku na codzien zworki zdecydowanie nie nalezy tam zaklada ;p

juz to wiem bo połączyłem ze sobą styki i płyta nie wstała.Wiesz co może być przyczyną dziwnego zachowania płyty(opisałem problem wyżej)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

FIREKAGE.. jakiej opcji w biosie trzeba uzyc zeby ustawić pamieci 1:1... a napiecia moge dac na vdimm tylko ile z +0.1?

FSB:DRAM ale jak sie to tutaj nazywa to sam nie pamietam.

 

Sprawdzaj wartosc tam , gdzie w MIT masz pamieci > u mnie przy 533 jest 2.66 > taki mnoznik , dajac na 2 masz juz 1:1 przy procu na 200FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FRIEKAGE no już wyczaiłem to metodą prób i błędów... na stronie 58 są moje wyniki podkręcania... wszystko idzie w dobrym kierunku... ale... właśnie jest jedno ALE czyli temperatury. Potrzebuje lepszy cooler niż boxowy i jakąś dobrą pastę. W sumie pastę już wybrałem - ZALMAN! a co do coolera... nie mam pojęcia co tam sie może zmieścić. Macie coś do polecenia wydajnego w cenie ok 150zł... oczywiście może być mniej :) będę wdzięczny za info. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mozesz mi na tym Gigabyte odpalic Orthosa (nie SP) i zapodac screen po 10 minutach z Itatem badz CT 0954?

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Core Temp 0.95.4

Dzieks za screena. Powinienes to zrobic na stresie , bo teraz jest po i proc zaczyna sie ochladzac , ale ok. Czyli w idle masz po 10 minutach 64 stopnie. Jeszcze raz dzieki. Moja wina , ze nie wyjasnilem dokladnie.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie mylisz sie. Ja zrobiłem Stop.. i od razu wcisnąłęm print scr.. temperatura spada od razu w ciągu 1 sek zobacz dobrze na wykaz temperatur ITAT!!! w Idlu mam ok 40.. ale tak jak pisałem to przekłamane wartości... bo np jak odpalam kompa rano i wchodze do biosa zeby sprawdzic . to temperatura powinna być bliska pokojowej a jest bardzo wysoka. wiec wiem ze przekłamuje. poza tym była płyta oddana raz do serwisu wlasnie w zwiazku z tym... niewiele poprawili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wykręciłem już swojego C2D E6300 na FSB 420 co daje mi 2940.0MHz; tylko jest jedna rzecz która mnie niepokoi a w sumie sam nie wiem co jest. Jeszce ani razu nie podnosiłem żadnych napięć... to możliwe żeby ten proc poszedł tak wysoko bez podniesienia napięć?. Temperaturę w stresie mam na 79stopni. W Orthosie 30min zero błędów... pamięci jadę 1:1. Na razie odpuszcze dopóki nie zmienię tego BOXowego coolera. Czy wie ktoś ile ten proc jest jeszcze w stanie pójść? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jaki jest najlepszy bios do plyty glownej GA-965P-S3 rev. 3.3? F12, F10, F9 czy F8?

 

Mam jeszcze pytanie, czy przy instalacji Windowsa XP trzeba zgrac sterowniki SCSI na dyskietke? Chodzi o to, czy wykryje dysk SATA bez instalowania dodatkowych sterownikow z dyskietki?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Majes86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jaki jest najlepszy bios do plyty glownej GA-965P-S3 rev. 3.3? F12, F10, F9 czy F8?

 

Mam jeszcze pytanie, czy przy instalacji Windowsa XP trzeba zgrac sterowniki SCSI na dyskietke? Chodzi o to, czy wykryje dysk SATA bez instalowania dodatkowych sterownikow z dyskietki?

 

Pozdrawiam

winxp z sp2 na pewno wykryje dyski na sata, sadze ze wczesniejsze tez. a co do biosu - pewnie bierz najnowszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jaki jest najlepszy bios do plyty glownej GA-965P-S3 rev. 3.3? F12, F10, F9 czy F8?

 

Mam jeszcze pytanie, czy przy instalacji Windowsa XP trzeba zgrac sterowniki SCSI na dyskietke? Chodzi o to, czy wykryje dysk SATA bez instalowania dodatkowych sterownikow z dyskietki?

 

Pozdrawiam

Najlepiej najnowszy czyli F12 , u mnie nie sprawia problemów

 

Tak wykryje bez problemów dyski SATA , nie polecam tylko podłączać je pod kontroler Gigabyta bo jest troche kiczowaty , lepiej pod standardowy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Pisalem do Gigabyte w sprawie nowego biosu. Mam juz dosc fochow z ramami i debilnym przeplotem , ktorego nie da sie wylaczyc. Znajac ich pewnie oleja temat... Mam 2 kosci po 1GB , ten sam producent , model , pojemnosc , predkosc , tajmingi i nie banglaja ze soba. Najs , po radzie kup osobno bo taniej , beda smigac...nie smigaja i przeplot = bledy crc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win Xp z sp2 bez problemu wykryl dysk SATA bez dodatkowych sterownikow. Bios jest F12:). I teraz mam pytanie, moglby ktos podac mi link jak podkreca sie procesor i pamieci? Takie porady odnosnie podkrecania. Nigdy tego nie robilem, a chcialbym pamieci OZC platinum rev.2 przekrecic z 800 mhz cl4 do 1000 mhz cl5 i procek e6300 z 1,86 ghz do 2,2-2,4 ghz na standardowym chlodzeniu.

 

Zasilacz Topower TOP-400P5

Plyta glowna Gigabyte P965-S3 bios F12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam płytę Ga 965 S3 rev 3.3 i procka e2160 i mam następujące pytanko.Jeśli proc działa na FSB 250 to komp uruchamia się normalnie a jeśli działa na FSB 278(max dla tego prca bez voltowania) to włączy się , wyłączy na ok 1 sek. i dalej chodzi już normalnie.Czy to jest normalka dla tych płyt i czy to nie jest jakoś szkodliwe dla częsci(takie włączanie). Z góry dziex za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już ktoś o tym pisał, ale mam taki problem. Sprzęt jak w podpisie i gdy podnoszę napięcie na ramach do 2.4V to komp nie wstaje, tzn. resetuje się i nic, na monitorze pomarańczowa lampka. Na 2.3V wszystko jest OK, ale już na 2.4V nie. Próbowałem poprzekładać pamięci w slotach podnosiłem napięcie na NB, CPU, FSB, zmieniałem timingi(alphy też), dzielniki i nic. Maił ktoś podobny problem?

Komp nie wstaje nawet jak wszystko jest na default, tylko ramy na 2.4V.

 

Oczywiście jak ustawie na 2.4V to pomaga tylko reset biosu.

 

Z góry dzięki za odp.

Edytowane przez mesti55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od dzisiaj stałem sie posiadaczem Gigabyte965P-S3rev.1 i da radę zmienić timingi pamięci??

Mam Patroty LLK 800cl 4 a mi chodzą na cl 5-6-6-17? Nie mogę znaleźć w biosie, mam F10, bo F12 jak podniosłem do 1000MHz pamięć to sie zrestartował i nie mogłem podkręcić nic, tak jakby bios sie posypał, na tym działa. Dawałem napięcie 2,2 / 2,3V. Automatycznie timingi sie podnoszą, im więcej FSB to gorsze timingi. Da sie coś z tym zrobić, bo chciałbym na cl4. Ogólnie te ramy co mam to na cl5 miały osiągnąć 1000MHz, bo kupiłem używane i tak sprzedawca pisał, że działają. A w dotyka sa straszenie gorące.

Poproszę o pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Już dawno nie śledziłem tematu,więc jeżeli się powtorzę to przepraszam,ale ostatnio nie mam an nic czasu;/.

 

Mój config to E2140@3,2GHz, mem2x512 667@800MHz(kingston) plytka 965p-s3 v3.3

i w związku z tym mam pytanie,czemu co jakiś czas(raz dziennie,raz na dwa dni) resetuje mi ustawienia biosu do nominalnych i ciężko je przywrócić?

Jeżeli uruchamiam kompa tylko z jedną kością pamięci to tak się nie dzieje, więc myślę że to wina kontrolera pamięci.

O co w tym chodzi?

Tak się dzieje tylko w Dualu?

Jak wymienię 2x512 na 1x1GB to już bede miał spokój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Już dawno nie śledziłem tematu,więc jeżeli się powtorzę to przepraszam,ale ostatnio nie mam an nic czasu;/.

 

Mój config to E2140@3,2GHz, mem2x512 667@800MHz(kingston) plytka 965p-s3 v3.3

i w związku z tym mam pytanie,czemu co jakiś czas(raz dziennie,raz na dwa dni) resetuje mi ustawienia biosu do nominalnych i ciężko je przywrócić?

Jeżeli uruchamiam kompa tylko z jedną kością pamięci to tak się nie dzieje, więc myślę że to wina kontrolera pamięci.

O co w tym chodzi?

Tak się dzieje tylko w Dualu?

Jak wymienię 2x512 na 1x1GB to już bede miał spokój?

Spróbój może wcześniejszej wersji biosu. Ja mam wprawdzie rev.1 ale po wgraniu biosu F12 zaczęło u mnie się robić to samo. Wróciłem do F6 i problem znikł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Spróbój może wcześniejszej wersji biosu. Ja mam wprawdzie rev.1 ale po wgraniu biosu F12 zaczęło u mnie się robić to samo. Wróciłem do F6 i problem znikł.

U mnie jest F12 ,a rew 3.3 DS3 i nie mam zadnych problemow. A ramy to 2x512-533CL4+1x1GB667CL5+1x1GB667CL5 . Wszystko Geila. Bangla z ocowaniem tak samo. Pamieci laza w konfiguracji FLEX. Sprawdzilbym moze najpierw baterie skoro resetuja Ci sie ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy w plytach serii dq6 grzeja sie bardzo mostki a w szczegolnosci cewki wokol gdniazda cpu! bez przesady mozna powiedziec ze parza, pamiec takze sa cieple. zamontowalem q6600 po wczesniejszym clear-cmos, wiec jakies wczesniejsze extremalne ustawiena oc odpadaja... martwi mnie tez fakt bo na poprzedniej dfi LP na default wszystko bylo letno chodne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczow.

 

Mam oto taki problem. Plytka i procek jak w temacie. Probowalem podkrecic procka tutaj moje ustawienia (http://oceanic.wsisiz.edu.pl/~sledzieg/zdj/P1010159.JPG) i tak... Komp odpala sie normalnie system wszystko dziala spoko. Problem jednak pojawia sie w grach. W momencie odpalenia PES 2008, juz na menu, gra mi sie zawiesza na kilka sekund, staje, dzwiek sie zwiesza, po czym dziala normalnie przez 2-3 minuty i znowu staje jak wczesniej. Nic sie nie wywala, poprostu staje.

I tutaj mam pytanie, czym to moze byc spowodowane. Zmniejszylem teraz taktowanie na defaultowe i mam dokladnie tak samo, wiec zapewne to wina zle ustawionego teraz BIOSu. Jak go poprawnie skonfigurowac?

 

Dodam, ze mam 2 gb RAMu i zasilacz TAGAN TG380-UO1 oraz karte graficzna GeForce 6800 ultra, jednak to chyba nie ma znaczenia.

 

Dziekuje z góry za pomoc.

 

P.S.

moj numer gg to 4047410, jakby ktos chcial mi pomoc, bede wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaka masz pamiec, gfx i co i jak podkreczasz. Wszystko ma znacznie... Kiedys mialem problem z girka ktora zawieszlaa mi sie pod xp 64 bit po kilku minutach grania, a pod xp 32 bit smigala bez problemow.Wine zwalilem na brak kompatybilnosci z xp 64 bit, ale potem doszedlem ze winna byla za mocno podkrecona pamiec, chociaz inne programy i testery pamieci nie sygnalizowaly bledow. Wystarczylo troche zmienjszyc taktowanie RAM i problem zniknal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jest tak :

płyta DS4 rev.1.0 bios F9

procek e6300 nie kręcony.

Kupiłem pamięci A-Data Extreme Edition 800+

No i chciałem je na początek puścic na defaultowych 800MHz, 4-4-4-12 @2.0v

poustawiałem w biosie timingi, overvoltage DDR2 na +0.2V no i:

KOmputer ruszył na chwilkę, potem reset, potem chyba jeszcze jeden - wreszcie wystartował ale z biosem F3 (czyli fabrycznym z płyty).

no to na tym F3 ustawiłem to samo i o dziwo CHODZI !! ale zaczęły się podwójne starty podczas włączania komputera.

No to znów poustawiałem na AUTO i w jakiś sposób płyta wstała z biosem F9. na timingach 5-5-5-18

ALE !!!

w BIOS mam nadal to overvoltage na +0.2 V czyli napięcie VDIMM powinno być pokazywane około 2.0V a cały czas (niezależnie od tego ile tego overvoltage ustawię) mam 1,82V

JAk działało z biosem F3(4-4-4-12 @800MHz) to napięcie to wynosiło 2.03V więc dlatego działało na szybszych timingach.

Więc podejrzewam, że ten BIOS F9 nie zmienia tego napięcia na pamięciach pomimo ustawienia na +0,2 - i stą pewnie ten reset na szybkich timingach, bo nie daje rady tak polecieć na U=1,82V.

CZy ktoś może to zweryfikowac u Siebie, czy to wina tego Biosu?

 

CZy BIOS F10 jest w takim razie OK ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: :?: Witam mam pytanie czy na płytę Gigabyte 965p-s3 rev3.3 wejdzie chłodzenie Thermalright Ultima 90I bez kłopotu? Bo jak się przyjrzałem to zapinki od tego coolera powinny przechodzić nad kondensatorami, które producent płyty niefortunnie sytuował tuż koło procesora. I dlatego zastanawiam się czy pod ta zapinką zmieszczą się te kondensatory. Dodatkowo Nie wiem czy dolne finy od Ultimy nie bada haczyć o mostek północny z założonym nań wentylatorem wys. 1cm (nap. qoltec chill fan, lub revoltec air guard).

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś jasno powiedział mi czy ten cooler wejdzie mi na mobo, bo z tego co widziałem to ma on wydajność przewyższającą mugena, a jest dużo mniejszy i lżejszy.

Pozdrawiam B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...