Skocz do zawartości
°°°

Obudowy Chieftec Wszystko O Tych Obudowach ! ...

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi głównie o te przyciski to rozwiązaniem problemu może być zmiana sposobu w jaki one działają. Mianowicie po wciśnięciu powera pojawia się takie same okno jak po kliknięciu na czerwony przycisk "wyłącz komputer" w menu start (windows xp). Aby to zrobić:

Panel Sterowania(widok klasyczny)->opcje zasilania->zaawansowane. Tam będzie taki tekst: "kiedy w komputerze zostanie wciśnięty przycisk zasilania" i wybieramy zapytaj mnie co robić. W wypadkach ekstremalnych "nic nie rób". Z resetem nie wiem co zrobić, ale można go odłączyć od płyty głównej.

Natomiast jeśli zależy ci na nowej obudowie z klapką polecam to co mam w podpisie. niestety posiada ona sanki, ale jest bardzo stabilna, a drgania z dysków nie są przenoszone na resztę obudowy. No i posiada klapkę. Można kupić wersję bez zasilacza, taniej wyjdzie.

 

 

Bardzo ciekawa propozycja- w 'Znaku' jest po ok. 200zl, hmmm ;-]. Sprawdze co z przyciskiem ale sprawa dotyczy takze napedu DVD i regulatora obrotow wiec raczej szukam z klapa budy. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Kakadu- kupilem ostatecznie Bravo ale LBX. Dzieki

 

05/09- dodaje:

konkretnie to Bravo LBX-01B-B-B. Dzisiaj zaczalem skladac wszystko i wlasciwie jest ok lecz nie zdazylem odpalic bo nie starczylo czasu na podlaczenie kabelkow z przedniego panelu. Mam kilka spostrzezen i pytan.

Hmmm, jest przestronna i wydaje sie stabilna ale jakos makabrycznie przewiewna. Z przodu mozna na wylot podpatrywac co sie dzieje z drugiej strony- stad pytania: czy zakladacie filtry p.kurzowe na te wszystkie dziury? Jakie- oryginalne? Sa np. zestawy chieftekowskie: http://www.znak.pl/index.php?cid=1555&scid=1817 - czy uzywa ktos tego? Jakos strach mnie bierze co bedzie za jakis czas z kurzem. Jaka ilosc Waszym zdaniem 'dziwecdziesiatek' powinna byc? Ktos radzil- nie dokladaj- i tak zasilka i '12' wszystko sobie wyciagna, ktos inny- tylko jeden bo i tak bedzie zimno...co robic. Co z cisza? Ok- bedzie duzy przewiew i dobre temperatury...ale moze chociaz boki wykleic jakas mata dzwiekochlonna czy mata bitumiczna omijajac miesjca na wentylatory? Jest sens? Kolejna sprawa- mam HDD w puszce Scythe i zamontowalem to wszystko na 'szybkosrubach' w wiekszej zatoce...i zonk- wszystko delikatnie lata, musze chyba poupychac jakies gumy aby to wszystko ustabilizowac. Szkoda, ze nie ma mozliwosc tradycyjnego montazu srobkami ;-[.Starym zwyczajem wycialem tylna kratke i zalozylem druciany grill na dwunastke. A tak generalnie jest git- jak na poltoragodzinne ogledziny ;-]. Pzdr i poprosze o podpowiedzi

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pls help

zielony jestem calkiem a chce kupic obudowe

w opisie na cooling.pl nie bardzo widze jakies roznice miedzy tymi obudowami : lbx01, lbx02, lcx01

czy sa to te same obudowy i mam sie kierowac tylko wygladem ?

pozdr

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Kakadu- kupilem ostatecznie Bravo ale LBX. Dzieki

 

05/09- dodaje:

konkretnie to Bravo LBX-01B-B-B. Dzisiaj zaczalem skladac wszystko i wlasciwie jest ok lecz nie zdazylem odpalic bo nie starczylo czasu na podlaczenie kabelkow z przedniego panelu. Mam kilka spostrzezen i pytan.

Hmmm, jest przestronna i wydaje sie stabilna ale jakos makabrycznie przewiewna. Z przodu mozna na wylot podpatrywac co sie dzieje z drugiej strony- stad pytania: czy zakladacie filtry p.kurzowe na te wszystkie dziury? Jakie- oryginalne? Sa np. zestawy chieftekowskie: http://www.znak.pl/index.php?cid=1555&scid=1817 - czy uzywa ktos tego? Jakos strach mnie bierze co bedzie za jakis czas z kurzem. Jaka ilosc Waszym zdaniem 'dziwecdziesiatek' powinna byc? Ktos radzil- nie dokladaj- i tak zasilka i '12' wszystko sobie wyciagna, ktos inny- tylko jeden bo i tak bedzie zimno...co robic. Co z cisza? Ok- bedzie duzy przewiew i dobre temperatury...ale moze chociaz boki wykleic jakas mata dzwiekochlonna czy mata bitumiczna omijajac miesjca na wentylatory? Jest sens? Kolejna sprawa- mam HDD w puszce Scythe i zamontowalem to wszystko na 'szybkosrubach' w wiekszej zatoce...i zonk- wszystko delikatnie lata, musze chyba poupychac jakies gumy aby to wszystko ustabilizowac. Szkoda, ze nie ma mozliwosc tradycyjnego montazu srobkami ;-[.Starym zwyczajem wycialem tylna kratke i zalozylem druciany grill na dwunastke. A tak generalnie jest git- jak na poltoragodzinne ogledziny ;-]. Pzdr i poprosze o podpowiedzi

Jeśli ktoś mówi że wentyl zasilacza sobie sam poradzi to jest amatorem i nie ma zielonego pojęcia o tym co w ten czas się dzieje z zasilaczem, przepływem powietrza przez obudowę=temp. wewn. budy i poziomem hałasu.

 

Jeśli chodzi o tę budę ... dodaj wentyl 120 mm z tyłu pod zasilaczem i to wszystko.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś mówi że wentyl zasilacza sobie sam poradzi to jest amatorem i nie ma zielonego pojęcia o tym co w ten czas się dzieje z zasilaczem, przepływem powietrza przez obudowę=temp. wewn. budy i poziomem hałasu.

 

Jeśli chodzi o tę budę ... dodaj wentyl 120 mm z tyłu pod zasilaczem i to wszystko.

Ja dodatkowo mam 2 wentyle 92 ktore wieja na dyski, ale mam 3 hdd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś mówi że wentyl zasilacza sobie sam poradzi to jest amatorem i nie ma zielonego pojęcia o tym co w ten czas się dzieje z zasilaczem, przepływem powietrza przez obudowę=temp. wewn. budy i poziomem hałasu.

 

Jeśli chodzi o tę budę ... dodaj wentyl 120 mm z tyłu pod zasilaczem i to wszystko.

 

 

Alez mam "12 pod zasilka, probuje wlasnie z "92 na wysokosci karty graficznej. Mam Radka - bardzo sie grzeje a umiejscowienie wentyla moze powodowac tez obnizenie temperatury NB. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja ;d

ok mam ta obudowe, pierwsze cos co sie mi do glowy wrzucilo "o [ciach!]a ale to duze", nie wyobrazam sobie big towerow ... toz to juz jak szafa musi byc ;d

 

ale jest niezle nowe wiatraczki akutake 120 1 na tyl drugi na thermalighta ultra 120a i 2 arktiki 92mm jeden z jednej strony drugi na dyski dmucha. Miejsca jest ze ohoho przy poprzedniej obudowie to juz sie wszystko cisnelo tutaj pelen luzik do wszystkiego dostep ;) temperatury spadly kosmicznie o 22 stopnie wczesniej byl czajnik.

nastepny krok nowa karta bo ta mnie zaczela denerwowac swoim bzyczeniem, wczesniej pewnie bylo to zagluszone bo wiatraczki musialy chodzic na duzo wyzszych obrotach

pozdr

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kapuje co dzisiaj ludzie widzą w chieftecach, jest przeciez to juz stara marka ze starym i nudnym juz designem

mimo tego w Polsce nadal jest ona najbardziej znana i doceniana!

 

pod koniec poprzedniego wieku owszem mialem chieftec big tower i wtedy to bylo cos

 

teraz mamy taki wybór, ze jak dla mnie to chieftec ze swoimi rozwiązaniami i ceną juz w ogole nie istnieje

 

nawet żałują sobie kasy na prawdziwy czarny kolor i muszą grafitowy tańszy robić i nazywać to czarnym

 

co ludzie jeszcze widzą w chieftecach dzisiaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Co widza? Moze proste klasyczne wzornictwo , ktore nie tylko podoba sie , ale ktore mozna wsadzic do lepiej wygladajacego salonu bez obawy o smiech , gdy w towarzystwie kompa bedzie np TV LCD , jakis zestaw 5.1 i ladniejsze meble? Soreks , ale widzac mase nowych obudow , tych drozszych i ich dizajn to zastanawiam sie czy to jest jeszcze obudowa czy jakis kosmiczny smietnik z masa wentylatorkow , swiatelkami i innymi duperelami. Nadto grubosc Szefow , waga i blachy swiadcza o nich dosc dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szara obudowa chieftec dragon kolo zestawu hifi wlasnie rzuca sie w oczy i moze nie wywołuje smiechu, ale sam wiesz co...

 

duzo jest obudow media center dzisiaj

 

ale wracajac do tematu salonu czy pokoju eleganckiego, to juz predzej raczej czarny antec sie nadaje niz szary chieftec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne- u mnie przod i reszta jest rowno czarna nie szara :wink: ja jestem zadowolony, to moj pierwszy Chief, jest chlodny, okleilem go matami bitumicznymi w wiekszosci scian co nie podnioslo temperatur a ustabilizowalo go bardziej. Ja jestem za! Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy co kto rozumie przez kolor czarny, ale z tego co wiem, to nikt w europie nie sprzedaje lbxów prawdziwie czarnych

 

połóż czarną komórkę na obudowie i powiedz mi czy wtedy rzeczywiscie twoja obudowa nadal jest całkowicie czarna?

 

chodzi mi o to ze chieftecowi zal kasy wydać te kilka groszy więcej na tak zwany kolor "ibm black"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy co kto rozumie przez kolor czarny, ale z tego co wiem, to nikt w europie nie sprzedaje lbxów prawdziwie czarnych

 

połóż czarną komórkę na obudowie i powiedz mi czy wtedy rzeczywiscie twoja obudowa nadal jest całkowicie czarna?

 

chodzi mi o to ze chieftecowi zal kasy wydać te kilka groszy więcej na tak zwany kolor "ibm black"

 

 

Zdjalem bok i nie widze roznicy porownujac z czarnymi sprzetami, no ale jak piszesz- zalezy co kto rozumie przez kolor czarny- wiec albo ja albo Ty sie mylisz. Obudowe kupilem w Znaku i widze, ze byla z zasilaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze puscili wreszcie jakas czesc prawdziwie czarnych budek, za to im chwała :-)

 

niech jeszcze jakies ciekawe modele wypuszczą nowe, bo od 15 lat jedziemy na tych samych

 

w lbx jest ten plus ze mozesz sobie srodkowe kawalki panela przedniego wymieniac na inne wzory i kolory

 

bardzo fajne rozwiązanie, budka sie ci znudzi po czasie, to wystarczy wymienic panel

 

do tego plusem jest standaryzacja paneli przednich

 

mozesz na przyklad na allegro złapać panel przedni od modelu Chieftec Dragon DX i wsadzic go u siebie zamiast przodu od LBXa

 

dziwne ze w marketingu tego chieftec nie wykorzystuje, w koncu jest to duzy plus

 

w skrocie mowiac to i tak jestem wkurzony na chiefteca ze stoi w miejscu i nie robi nic sobie z tego ze traci rynek na rzecz nowych marek

Edytowane przez Dolce79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

szara obudowa chieftec dragon kolo zestawu hifi wlasnie rzuca sie w oczy i moze nie wywołuje smiechu, ale sam wiesz co...

 

duzo jest obudow media center dzisiaj

 

ale wracajac do tematu salonu czy pokoju eleganckiego, to juz predzej raczej czarny antec sie nadaje niz szary chieftec

Dragon oraz Meeshe jest bardzo mocno czarny , tak czarny , ze juz mocniej byc czarnym nie moze. Meesha mam u siebie i cenie sobie jegy wyglad jak i srodek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.hoopla.pl/images/action/OBUCHFAXT0080_l.jpg

http://www.madtech.pl/pliki/sharkoon/rebel...my_black_00.jpg

 

nie widać różnicy? zapewniam ze nie jest to kwestia fotografa i psa

 

owszem mesh jest czarny oraz pare modeli media center teraz, ale wczesniej przez lata nas chieftec okłamywał ze niby czarny model dx czy lbx czy dg sprzedaje, jak to nie miało nic z tym kolorem wspólnego

 

moze trafiles na sztuki prawdziwie czarne dragony i sie ciesz, ale wczesniejsze modele zawsze byly grafitowe, a nie czarne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kapuje co dzisiaj ludzie widzą w chieftecach, jest przeciez to juz stara marka ze starym i nudnym juz designem

mimo tego w Polsce nadal jest ona najbardziej znana i doceniana!

 

pod koniec poprzedniego wieku owszem mialem chieftec big tower i wtedy to bylo cos

 

teraz mamy taki wybór, ze jak dla mnie to chieftec ze swoimi rozwiązaniami i ceną juz w ogole nie istnieje

 

nawet żałują sobie kasy na prawdziwy czarny kolor i muszą grafitowy tańszy robić i nazywać to czarnym

 

co ludzie jeszcze widzą w chieftecach dzisiaj?

Jeśli chodzi o wygląd to mi się podoba przede wszystkim brak tandety którą widzę często w tańszych a nawet droższych obudowach (z wyglądu podoba mi się bravo 3107805[/snapback]

zalezy co kto rozumie przez kolor czarny, ale z tego co wiem, to nikt w europie nie sprzedaje lbxów prawdziwie czarnych

 

połóż czarną komórkę na obudowie i powiedz mi czy wtedy rzeczywiscie twoja obudowa nadal jest całkowicie czarna?

 

chodzi mi o to ze chieftecowi zal kasy wydać te kilka groszy więcej na tak zwany kolor "ibm black"

To jakim cudem mój kuzyn niedawno kupił tę budę w głęboko czarnym kolorze ? .... w Polsce !

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tam kolor dynda bede chcial to sam sobie pomaluje i to w taka czern ze czarna dziura nie da rady :D

 

dla mnie liczy sie ilosc miejsca w srodku, cisza i przewiew

 

 

swoja droga to w chiefteku chyba nie da sie zrobic rozsadnego przewiewu :/

 

albo walimy goracym po dyskach (wentyl z tylu i z lewego boku zasysaja zimne powietrze do srodka przy czym tylny wiekszy wentyl przepycha gorace powietrze z mobo itp w strone dyskow)

albo walimy goracym po mobo i innych podzespolach (gorace powietrze od dyskow )

 

obudowe zamawiam w sobote lub niedziele mam nadzieje ze do srody dojdzie wybralem LBX-01B-B-B

 

w zasadzie nie jest to moja idealna buda ale coz trzeba isc na kompromis

 

bo cichej ekstra czarnej i z klapkami lub drzwiczkami to mozna do usranej smierci szukac ze niewspone o duzej ilosci miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przepływ powietrza w Chieftec (akurat Bravo) jest doskonały. Przy takim przepływie jak obecnie nigdy nie miałem tak niskich temp. ... co oznacza stosunkowo niewielkie straty na cyrkulacjach.

 

ps. nie psujcie sobie przepływu powietrza przez obudowę dokładając za dużą ilość wentylatorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo walimy goracym po dyskach (wentyl z tylu i z lewego boku zasysaja zimne powietrze do srodka przy czym tylny wiekszy wentyl przepycha gorace powietrze z mobo itp w strone dyskow)

albo walimy goracym po mobo i innych podzespolach (gorace powietrze od dyskow )

 

obudowe zamawiam w sobote lub niedziele mam nadzieje ze do srody dojdzie wybralem LBX-01B-B-B

 

w zasadzie nie jest to moja idealna buda ale coz trzeba isc na kompromis

 

bo cichej ekstra czarnej i z klapkami lub drzwiczkami to mozna do usranej smierci szukac ze niewspone o duzej ilosci miejsca

Gorące ciepło od dysków...dobre...masz 6 dysków w ciągłym stressie ? :huh:

 

Niecały rok temu zamawiałem koledze w agito szefa razem z zasilaczem... czarny jak mój antoś 300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam obudowe chiefteca jak na foto big tower;)Dołączona grafika

Coż mogę napisać przerobiłem chyba wszystkie możliwe ustawienia wentyli i ich ilości. W moim wypadku najlepsze efekty daje zamontowanie 2x120 na tylnej ściance.. Dokładanie wentyli przy dyskach bądz na bocznej ściance obudowy czasami obniza temp jakiegos elementu ale za to temp innych elementów skacze w górę...

 

Przepływ powietrza jest naprawdę dobry dlatego należy zrobić sobie jakiś filtr przeciwkurzowy na wszelkie dziurki;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatury dyskow sa rozne

 

jeden jest ok okolo 45~50 C

drugi ma 60~67 C max

a trzeci to koszmar potrafi dojsc do 75 C <- niepytajcie mnie jak to mozliwe ale tak ma :/ sam sie dziwie ze dycha

 

swoja droga doszla mi moja obudowa od chiefteca moje przemyslenia na szybko bo juz pozno jutro dodam :)

 

1. wcale nie taka szara :)

2. no wielka jest i jest sporo miejsca i chwale sobie to ^^

3. banalny montaz napedow i dyskow (zal mi bylo te blaszki odrywac ale coz :D)

4. niestety teraz wada po zamontowaniu wszystkeigo ze starej obudowy ktora jest mniejsza 2x glosniej slychac chrobotanie dyskow

5. najgorsza wada jak narazie dysk ktory rzezi u mnie jak pila motorowa (wibracje) w chieftecu jest 2x glosniejszy porazka musze cos wymyslic bo to doprowadza do obledu -_-

 

(tutaj czekam na jakies sugestie co z tym fantem zrobic)

 

6.niebieska didoa jak na moj gust zasilna obudopwa jest na podlodz wiec a z tak nie przeszkadza ale swiatlo z diody widze na rece w 1/3 dlugosci pokoju :/ plasterkiem zalepie bedzie ok

7. nie wiem czy jest sens pchac jakiekolwiek smigielka do srodka (mam na procesorze i na grafice) ciagle mysle ze wystarczy temperatura proca w idle przy 1400 rmp utezymuje mi sie na 36 C (c2d e8400 niekrecony) nie wiem jak w stresie, wiecie nowy cooler eksperymentalny :D

8. cieplko plyty glowenj bez innych wiatrakow jest ok u mnie 36 C i siedzi w miejscu (idle)

9. portu ubs na boku nie sa takie uciazliwe jak myslalem (przemyslenia po jednym dniu), ale ze lubie przebierac nogami to pewnie kiedys o jakiegos pendrivea albo kabel zachacze :/

 

tyle na dzisiaj :D

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coż mogę napisać przerobiłem chyba wszystkie możliwe ustawienia wentyli i ich ilości. W moim wypadku najlepsze efekty daje zamontowanie 2x120 na tylnej ściance.. Dokładanie wentyli przy dyskach bądz na bocznej ściance obudowy czasami obniza temp jakiegos elementu ale za to temp innych elementów skacze w górę...

 

Przepływ powietrza jest naprawdę dobry dlatego należy zrobić sobie jakiś filtr przeciwkurzowy na wszelkie dziurki;)

Ja mam akurat midi i zgadzam się z Tobą w 100% - najlepsze rezultaty daje wentylator 120 mm z tyłu pod zasilaczem (Ty masz Big Tower więc 2x120mm z tyłu jest zrozumiałe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...