Skocz do zawartości
°°°

Obudowy Chieftec Wszystko O Tych Obudowach ! ...

Rekomendowane odpowiedzi

dobra a moje pytanie sie zmienia bo postanawiam zrobić lekkie przemeblowanie pokoju:P która jest najlepsza z:Seria Bravo,Seria Dragon,Seria Uni,Seria Mesh i wszystkie z Big Tower(ewentualnie Medium-jeśli któraś będzie lepiej wypadać niż Big)w szczególności chodzi o chłodzenie,i jakoś wykonania,cisza jest mniej ważna(drgania itd.)a jeśli uważacie ze innej firmy niż chieftec będzie lepsza to tez proszę o podpowiedz bo ja zupełnie nie mam o tym pojęcia :blink:

Edytowane przez Remix22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko fajnie i ciszej, ale boli to ze trzeba tak wysoko kable prowadzic. Nie ma to jak sa na dole w koszyku gdzie nie ma takiej plątaniny. No ale cos kosztem czegos, pytanie tylko co jest dla kogos wazniejsze cisza/wentylacja.

No właśnie sytuacja z kablami mocno się poprawiła, jak tylko przełożyłem dyski wyżej. Kable od zasilacza są ładnie spięte opaską w jeden pęczek, z którego wystają tylko krótkie kabelki do obu HDD i do DVD. W dolnej części budy zrobiło się przyjemnie pusto. Może ta taśma od DVD jest denerwująca, ale trudno. Za to kabelki SATA Revolteca imho prezentują się ładnie :razz:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze fotek mojej budy nie załączyłem, więc najwyższy czas to zrobić :) Trochę rzeczy jest do poprawienia, jeśli chodzi o kable, ale to tylko dlatego, że brakło mi opasek zaciskowych :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przeczytałem cały temat i powiem szczerze że niektóre rozwiązania są ciekawe.Ja posiadam CHIEFTEC - LBX-02B-B-B LONG i w związku z tym mam takie pytanie,przewijało się ono już w temacie,który z paneli do regulacji wiatraczkami wejdzie do mojej obudowy bez konieczności wydłubywania czegokolwiek i z możliwością domknięcia dżwiczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie,przewijało się ono już w temacie,który z paneli do regulacji wiatraczkami wejdzie do mojej obudowy bez konieczności wydłubywania czegokolwiek i z możliwością domknięcia dżwiczek.

3,5'' panel Akasa, ma regulacje 5-12V dla 3 wentylatorów i 2 wyjścia USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja od niedawna jestem posiadaczem takiej wlasnie obudowy tylko ze z innym frontem ( klik ) i jestem zadowolony z zakupu :)

Pewnie dlatego ze po latach uzytkowania puszek typu 'tracer' wkoncu mam w obudowie wystarczajaco duzo miejsca, szybkie wyjmowanie hdd itp. itd. Dlugo mozna by wymieniac ;)

BTW. W realu nie widac tej kratownicy na wrotach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja od niedawna jestem posiadaczem takiej wlasnie obudowy tylko ze z innym frontem ( klik ) i jestem zadowolony z zakupu :)

Mozesz napisac jak wypada sklonnosc obudow Chiefteca to wpadnia w drgania od HDD ?

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz jak wypada sklonnosc obudow Chiefteca to wpadnia w drgania od HDD ?

Chieftecki lubią drgać, mój buczał jak traktor, co mnie skłoniło do udania się do Biedronki i kupienia gąbki (takiej do mycia się :D ) celem umieszczenia nań mojego HDD, od jakiegoś pół roku tak mam i nie narzekam, dysk jest super cichy a temp w normie :D leży sobie na dnie budy na grubej 6 cm gąbce i mu chyba dobrze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Witam, stałem sie posiadaczam wymodzonego chiefteca: http://zenfist.pl/chieftec-dragon-dx01sldu-p-553.html

Czy ktoś może mi zrobić zdjęcia jak to powinno w środku te koszyki na dyski wyglądać? :) U mnie one są odczepione od budy i od siebie i nie wiem jak to złożyć do kupy. Będę wdzięczny za pomoc za którą z góry dziękuję :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam kilka pytań.

Chce sobie złożyć kompa mniej więcej z takimi bebechami:

 

FOXCONN P35A-S P35+ICH9R S775BOX

PDP Patriot 2GB DDR2 800 Dual LLK CL4

Tagan TG400-U33 2-Force II 400W

PALIT 8600GT SONIC+ 256MB DDR3 625/1800

Intel Pentium Dual-Core E2160 1.8GHz BOX + Scythe Ninja

 

Chce do tego włozyc 2 HDD-ki - jeden na ATA drugi na SATA - w związku z tym pytanie - czy po podpieciu do dysku ATA Molexa obudowa bedzie w stanie sie domknąc? Dysk można montowac złączamiw obie strony ? W sensie ze złącze sygnalowe i zasilania moga byc od strony tej fioletowej kratki od wentylatorow, a takze od strony lewej scianki kompa ?

Czy kabel od zasilki okaże się wystarczająco długi aby sięgnął do dysków.

Jako, że mobo ktore chce kupic ma tylko 1 ATE to chciałbym sie spytac czy kabla starczy na to żeby razem z dyskiem podpiąć nagrywarkę? Bo nie chce mi się kupować specjalnie w ty, celunagrywarki na SATE...

 

 

Moglibyście mi doradzić jaką budę? Moim faworytem były do tej pory LBX-y

 

Moje wymagania:

- czarna, a nie grafitowa

- cicha, najlepiej z bezśrubkowym montażem napędów (czytałem ze przy 2 dyskach idzie ocpipieć od buczenia)

- 2 zewnetrzne kieszenie 3 cale, 3-4 zewn. 5.25 cala

- musi dać się włożyć to co opisałem wyżej

- panel z USB, firewire (audio te zmile widziane)

 

Ktora bude spelaniajaca te kryteria byście mi polecili? LBX spełni te kryteria? Ma ktoś podobny zetsaw? Cena max 200-250 zl...

 

PS. Czy ta konfigurację kompa uważacie za cicha?

Edytowane przez marlutowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak obudowa sie zamknie,

dyski mozna montowac w obie strony, jednak w tym wypadku moze kolidowac to z wentylatorem (jesli tam bedzie),

tak kabel jest odpowiednio dlugi,

nie "normalny" kabel nie siegnie - rozwiazanie dysk ata zamontowac na miejscu stacji dyskietek (sa 2 miejsca) wtedy sie uda,

 

powyzsze opinie sa do obudowy LBX

 

nie sluchaj bzdur o ocipianiu przez dyski - swego czasu mialem ich 5 sztuk, faktycznie byly najgosniejsze ale przez "chrobotanie" nie przez rezonans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jeszcze jak się sprawowało oryginalne chłodzenie na twojej grafie (chodzi mi o hałas) - chce kupić taką samą grafe jak ty:

 

http://www.allegro.pl/item293232005_palit_...dx10_1_0ns.html

 

Wydaje mi sie, że kiedyś widziałem tą grafę u kogoś i w ogóle jej nie słyszałem.. Ale nie jestem pewien czy to był ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sluchaj bzdur o ocipianiu przez dyski - swego czasu mialem ich 5 sztuk, faktycznie byly najgosniejsze ale przez "chrobotanie" nie przez rezonans

Chyba mnie przekonałes :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam jeszcze jedno pytanie - która z obudów :

 

LBX-01BBB, LBX-02BBB, LBX-03BBB

 

jest CZARNA a nie GRAFITOWA ?

W wielu sklepach pisza, że są czarne a nie grafitowe, mimo że sa grafitowe...

Z tego co mi wiadomo LBX-02-B-B-B i LBX-03-B-B-B :wink:

 

Chociaż moim zdaniem najładniejsza to LBX-01-B-B-B B-) I na nią właśnie "poluje" :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mane

 

z Tymi dyskami to roznie bywa

jak mialem jeden HDD (seagate 250gb/16mb) to nie bylo zadnych rezonansow, ale jak do tego doszedl WD 80gb@ATA i WD 250GB to czasami buda sie telepie ale wystarczy lekko stuknac i cisza.

Cos musze z tym zrobic...

Mysle o podobnym rozwiazaniu jak Nicolass :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, stałem sie posiadaczam wymodzonego chiefteca: http://zenfist.pl/chieftec-dragon-dx01sldu-p-553.html

Czy ktoś może mi zrobić zdjęcia jak to powinno w środku te koszyki na dyski wyglądać? :) U mnie one są odczepione od budy i od siebie i nie wiem jak to złożyć do kupy. Będę wdzięczny za pomoc za którą z góry dziękuję :P

Mam to samo, pomogę ;)

Dam Ci fotkę od środka, mam zamontowany jeden koszyk.

Sry za jakość, ale K750i + sztuczne światło = :huh:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

 

Mam mały problem i mam nadzieję że ktoś z Was mnie poratuje :wink:

Zgubiłem kluczyk do zamykania obudowy no i nie mogę się teraz dostać do środka... Mógłby mi ktoś podarować albo odsprzedać jeden kluczyk??? Plissssss...

 

Ponoć te zamki w chieftecach można otworzyć byle spinaczem ale nie chce próbować żeby czego nie zepsuć...

 

Pozdro!!!

 

 

Jak coś to proszę o info na PW. Dzięki.

Edytowane przez Kalin20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy mi Panowie jakas smętną bajere wciskaliscie, ze sie wrota w Dragonie nie zamkna na Zalmanie ZM-MFC1 PLUS ? :) Wlasnie wstawilem na tych szynach co napedy sie wstawia i jak zloto sie trzyma, a i wrota bez gadania sie zatrzaskuja. Nawet chyba nie dotykaja tego Zalmana.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...