Skocz do zawartości
°°°

Obudowy Chieftec Wszystko O Tych Obudowach ! ...

Rekomendowane odpowiedzi

No to mam jeszcze jedno pytanie - która z obudów :

 

LBX-01BBB, LBX-02BBB, LBX-03BBB

 

jest CZARNA a nie GRAFITOWA ?

W wielu sklepach pisza, że są czarne a nie grafitowe, mimo że sa grafitowe...

Ja mialem LBX-01-B-B-B ale juz sprzedalem. I na pewno nie jest czarna. Tylko Grafit. zreszta jak wszystkie pseudo czarne chieftecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Hej

 

2 dni temu zmieniłem swojego wysłużonego dzielnie mi służącego kilka lat Chiefa DX-01-BL-D na kolege ze stajni czyli LBX-02BBB

 

Ogólne wrażenia - SUPER !!

Porównywanie ilości miejsca w jednym i drugim nie ma absolutnie sensu. Jeśli ktoś nie montuje WC to w LBX jest o wiele luźniej. Skończyły się wreszcze problemy z kablami zasilającymi o grubości kabla 3-fazowego :)

Ale żeby nie było za różowo.

 

Obecna buda podobnie jak poprzednia (choć big w mniejszym stopniu) ma problem z rezonansem "czegoś - od czegoś"

Objawia się to tym, że z częstotliwością ok 0.5Hz :) czyl raz na 2s obudowa rezonuje. Dociśnięcie przedniego panela bądz uciśnięcia poszczególnych elementów metalowych powoduje, że dźwięk jest mniej słyszalny ale jednak.

 

Czy ktś już doszedł co może tak wzbudzać obudowę ?? Dyski czy coś innego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "wibrator" Seagate 320 GB który zwykle siedzi w amortyzatorze od scytche. Testowo zamontowałem ten dysk w tych plastikowych szynach ... na samym dole i o dziwo było co najmniej tak dobrze jak w scytche. Trzeba pamiętać że to był jeden jedyny napęd w całym stelażu 3,5" więc kiedy zamontujemy więcej urządzeń mogą pojawić się ew. luzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozecie polecic jakiegos cichego wentyla na bok mojego szefa Bravo ? Oczywiscie w rozsadnej cenie, nie musi byc podswietlenia ale jak bedzie to tez nie bede plakal. Oczywiscie chodzi mi o 92mm :)

 

Znalazlem cosik takiego:

http://www.allegro.pl/item315717645_acutak...kon_14_9db.html

 

Wyglada na spoko. Tani, cichy, wolnokrecacy, z podkladka i przejsciowka 3pin->molex.

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

mam obudowe Chieftec_bg_01b_b_sl,niedługo mam zamiar zmodernizować kompa,zmienić platforme,nowe chłodzenie itp.Obecnie mam Freezera i chcę się zapytać jakie chłodzenie wejdzie do tej budy.Chodzi mi o takie typu:Katana2,Hr01,Ultima,Tacens Gelus Pro, nie o jakieś wielkie jak mugen i ninja.Mierzyłem i wyszło mi ok.16cm ale wole zapytać kogoś kto miał do czynienia z tą budą i tymi chłodzeniami.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie. Przykrecal ktos z was z boku obudowy (seria Bravo) wentyla 92mm ? Bo ja mam przy sobie Fanderka i nie wiem czy te sruby ktore dostalem razem z wentylem nie przejda do srodka tzn, czy nie beda mialy za malego gwintu (mniejszego niz otwory w obudowie) ? Bo jesli tak to wezme z domu podkładki. Pytam bo obecnie nie mam dostepu do obudowy.

 

EDIT. OK wszystko weszlo idealnie :)

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

mam obudowe Chieftec_bg_01b_b_sl,niedługo mam zamiar zmodernizować kompa,zmienić platforme,nowe chłodzenie itp.Obecnie mam Freezera i chcę się zapytać jakie chłodzenie wejdzie do tej budy.Chodzi mi o takie typu:Katana2,Hr01,Ultima,Tacens Gelus Pro, nie o jakieś wielkie jak mugen i ninja.Mierzyłem i wyszło mi ok.16cm ale wole zapytać kogoś kto miał do czynienia z tą budą i tymi chłodzeniami.

Pozdro.

Na luzaku wejdzie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar niedługo kupić sobie obudowę Chiefteca Big Towera tylko nie jestem zdecydowany na konkretny model. :blink: Może wy mi coś doradzicie.

Interesują mnie dwie obudowy:

http://zenfist.pl/chieftec-bravo-ba01bbb-p-515.html

http://zenfist.pl/chieftec-mesh-ca01slslb-p-531.html

 

I teraz pytania:

1. Która lepsza? ;]

2. Czy można do nich kupić boczny panel z oknem?

Edytowane przez Sinister Cookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglby ktos polecic jakies wentylatory do budy LBX? Chodzi mi o wiatraki na tyl, boki i miejsce za HDD i pytanie ile ich montowac zeby bylo chlodno (krecony E2160 ), ale jednoczesnie zeby nie zrobic z kompa odkurzacza :D

 

EDIT: Orientuje sie ktos jaka jest odleglosc od zalepki 5,25 do zamknietych drzwiczek? Chodzi mi o to jaka max dlugosc moga miec galki na panelu :)

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć:

Ostatnio przeprowadzałem jedną z klasycznych operacji czyt. poprawiałem obieg powietrza poprzez zatkania zbędnych otworów.

Ażeby zabardzo na kosztach nie ugrzęznąć wybrałem wersję econo - czyli to co w domu to się przyda:

Wybór padł na gustowny worek na śmieci (model Classic, kolor czarny) i taśma klejącą (szeroka, mocna, brązowa) ;)

Zaklejony został otwór na lewym panelu bocznym, przy dyskach twardych:

http://img209.imageshack.us/img209/2936/zdjcie003nw0.jpg

 

jak i otwór na dolny wentyl po prawej stronie:

http://img517.imageshack.us/img517/2213/zdjcie004ur9.jpg

 

Wygląda to paskudnie - ale z zewnątrz nie widać więc...

Temperatury w sumie bez zmian (dysk może 1-2' stopnie chłodniej), aczkolwiek przynajmniej więcej wtłoczonego powietrza znajduje się w okolicach gpu/cpu.

 

Następnym krokiem będzie zalepienie otworów na fany przy gpu/cpu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Ostatnio przeprowadzałem jedną z klasycznych operacji czyt. poprawiałem obieg powietrza poprzez zatkania zbędnych otworów. Ażeby zabardzo na kosztach nie ugrzęznąć wybrałem wersję econo - czyli to co w domu to się przyda: Wybór padł na gustowny worek na śmieci (model Classic, kolor czarny) i taśma klejącą (szeroka, mocna, brązowa) ;) Zaklejony został otwór na lewym panelu bocznym, przy dyskach twardych:http://img209.imageshack.us/img209/2936/zdjcie003nw0.jpgjak i otwór na dolny wentyl po prawej stronie: http://img517.imageshack.us/img517/2213/zdjcie004ur9.jpg Wygląda to paskudnie - ale z zewnątrz nie widać więc... Temperatury w sumie bez zmian (dysk może 1-2' stopnie chłodniej), aczkolwiek przynajmniej więcej wtłoczonego powietrza znajduje się w okolicach gpu/cpu.Następnym krokiem będzie zalepienie otworów na fany przy gpu/cpu...

Ja zamierzam zrobić podobnie, to znaczy kupić gąbkę akustyczną. Są one w różnych cenach, za 25 zł jest już taka z z klejem już naniesionym (samoprzylepna) o wymiarach 1 metr na 1 metr. Na początek chcę ją przyciąć i dać na ten sam bok co Ty. Poza odpowiednim przepływem powietrza gratis mamy mniej otworów przez które może kurz się dostać. Docelowo myślę nad wentylacją 3 x 92 mm na 5V przy koszyku na dysk i 1 x 120 mm 7V z tyłu. Powiedźcie mi jedną rzecz, Da się jakoś sensownie wywalić koszyk na dysk tak by go nie uszkodzić? Mój dysk leży dnie na gąbce i raczej tak już mu zostanie. Na razie mam po prostu ten bok zdijęty i leży na podłodze obok kompa :P ale kiedyś chcę zrobić to co wyżej piszę, czy normalne ciche chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaklejenie tych otworów dało jeszcze jedną rzecz:

Zazwyczaj po graniu w niektóre gry (GRID przykładem) gpu mi po pewnym czasie (mając fan na 40% stock chłodzenie) uzyskiwało 100' i wyżej... wiadomo - zabezpieczenia się załączały, fan 100% na chwilę... lagi w grze.

 

Teraz mając 40% gpu utrzymuje poziom 97-99' :E Aczkolwiek i tak podbijam fan na 50% żeby nie przegrzewać grafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż - taki urok standardowego chłodzenia w 88GT, gdzie jeszcze mam wersję z uwalonym czujnikiem... więc muszę ręcznie "dźwigać" fan bo na 29% to w ogóle byłoby ciężko.

 

Budę chłodzi 92mm acutake'a na boku na dysk i 120mm acutake'a na tyle. 92mm podpięte przez rozgałęziacz na 12V, 120mm do mobo (~1100rpm).

 

w większości gier bezproblemu może fan pracować na 40% (kiedy to jeszcze jest w miarę cicho), ale zdarzają się gry, które mocniej wygrzewają mi ją... wtedy właśnie te 100' mi się pokazuje.

A komputer na bieżąco odkurzany, chłodzenie czyszczone... Miałem zmieniać je, ale stwierdziłem, że nie będe ryzykował, a i grafa zapewne do końca roku będzie sprzedana...

 

Teraz po 'profesjonalnym' zafoliowaniu tych dwóch otworów mogę grać w np. Grida na tych 40% - ale z racji, że grafie ciepło ustawiam 50-60%, wtedy temp ~70-80' i nie ma problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka fotek chiefteca BH mojego:

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

I teraz mam takie pytanie do was, czy ktos z was tutaj na forum ma do sprzedania przedni panel (ten ktory jest przymocowany do budy, nie ten ktory "odpadl" :E), albo chociaz wie gdzie go kupic? Urwal mi sie ten maly zawiasik na gorze. Nie wiem jak to jest zrobione ale nawet jesli by sie nie ulamalo, a klape bym zdjal to pozniej bym za chiny tego nie wcisnal spowrotem. Powiem wam ze teraz chief jest nawet bardziej funkcjonalny bo nie musze trzaskac dzwiczkami za kazdym wyjeciem dvd albo wciskaniem guzika.

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis poskladalem nowego kompa i szok... Buda tak buczy/wyje ze nie da sie wysiedziec... :damage_wall: Zaraz ja wyj***be przez okno :/

 

4 lata temu mialem identyczna tylko bigtower i tego wycia nie bylo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...