Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Głupie pytanie:

Nabyłem Gigabyte 8600GTS z wielkim pasywnym radiatorem i mi wadzi z "Zalmanem pióropuszowym", którego walnąłem na chipset.

Karta zajmuje 2 sloty i zamontować się po prostu nie da...

Czy na tej płycie puszczenie karty w dolnym slocie pcie spowoduje jakiś wyraźny spadek wydajności? Ew czy da się wgrać jakiś bios co mi zrobi x16 zamiast x8 na w tym dolnym slocie?

 

Met

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ale ta płyta ma odpały :damage_wall:

 

miałem ustawione 2400 mhz i Vcore 1,4V , myślę sobie że zobaczę czy pujdzie na 2500 mhz , no to dałem fsb na 9.5x263 = 2498 mhz , zapisuje ustawienie , restart kompa i nic , kilka resetów i brak bootowania :blink: , hmm..., no to w porywie coś mnie drgnęło dałem 9,5x264 = 2508 mhz , zapisuje i poszło :D , ale podczas ładowania xp-ka bład :? , to kolejna genialna myśl i Vcore na 1,375V o dziwo poszło , xp-ek się załadował wszystko cacy , ale żeby nie było za dobrze , to postanowiłem dać 1,35 Vcore , i ku mojemu zdziwieniu też wszystko ładnie sie załadowało :D , porobiłem testy , teraz leci orthos narazie 24 minuty , temp 45 stopni na boxie :D .

 

Hehe i jak tu nie kochać takich chwil :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowalisci nowy(2007/07/25) bios?

Właśnie zapodałem. Pierwsze co zauważyłem to że zniknęła karta sieciowa a pojawił się "mostek PCI", do którego na razie nie ma sterowników. Chodzę teraz na innej sieciówce. OC nie testowałem jeszcze.

 

Czy na tej płycie puszczenie karty w dolnym slocie pcie spowoduje jakiś wyraźny spadek wydajności? Ew czy da się wgrać jakiś bios co mi zrobi x16 zamiast x8 na w tym dolnym slocie?

No wiec wsadzilem ja do tego slotu, przy okazji zorientowalem sie ze plyta nie jest w wersji sli i dolny slot pcie chodzi w/g instrukcji na x2. Możliwe to aby mi karta ruszyła w tym trybie, czy włączył się x8?

PS Karta działa, tyle ze zamiast 17400 3dmarkow2003 robi 'zaledwie' 13696.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przyszła mi ostatnia część i już mam problem :/ dla przypomnienia

 

cpu: Brisbane 3600

mobo: dfi infinity

ram: 2x 1gb krv 668 kingstone

gpu: palit 8600 sonic

psu: Chieftec ATX-1136H 360W (20 pin, mobo 24 + 4pin 12v)

 

 

ktoś na forum zapewniał mnie, że ta zasiłka wystarczy. jednak po złożeniu sprzętu odpalam kompa i...

lampka power miga szybko a komp nie wstaje. wnioskuje wiec ze jednak zasilacz nie wyrabia. A nie mam od kogo porzyczyc i sprawdzic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że bios który masz aktualnie wykrywa Windsory, Samprony w 90nm technologi. Ty masz 65 nm i trzeba do niego nowego biosu.

 

Jedynie co możesz zrobić, to chyba dokupić jakiegoś Samprona używkę za 70zł i na nim wgrać nowy bios. Bądź udać się do serwisu. Szkoda, że nie czytałeś całego wątku, bo wspominałem o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem w 2ch sklepach komputerowych. w 1 nie robią flaszy i nie porzyczą procesora, bo mają tylko boxy i płaczą o plomby na pudełku, a do 2go mam isc po 16 jak bedzie znajomy. Może mi pożyczy windsora albo semprona 64 am2. Szlag mnie juz trafia!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Wy też ze swoją DFI macie taki kłopot jak ja , że jak chcę wejść do BIOSu , klikam DEL...DEL , to udaje mi się co tam któryś raz ( powiedzmy co drugi) . Często zamiast okna BIOSu , pokazuje mi się czrny ekran i miga tylko _ .

Muszę wówczas reset robić .

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na dołączonym CD jest program do updatu biosu? lece do tego sklepu, może mi pożyczą jakiś am2 0,95 nm.

 

edit: haha, pożyczyli mi Sempa 64 am2 xDDD biore się do roboty, cu!

 

edit2: :(:(:(:( :|| wymięka, proszę ja Was, wymiekam! Wsadziłem Semprona am2 3000 i jest dokładnie to samo! Lampka power miga i system nie wstaje! Cudowałem z przekładaniem ramu, dual, single, ten slot, tamten, ale nic. Power miga i uj! A tyle się nalatałem zeby porzyczyć tego sępa. Jutro muszę rano oddać. Co robić?

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mialem na moim abicie. Robisz tak.. Zalatwiasz od kogos inne pamieci, wchodzisz do biosu i na sztywno ustawiasz timingi, CR 2, podnosisz napiecie o 0,1-02V, zapisujesz ustawienia i próbujesz wystartowac na swoich memkach. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale skąd ja mam pożyczyć? już i tak się wstydu najadłem pozyczając w sklepie semprona :/ później się okaże, że muszę pożyczać, zasilacz, mobo i kto wie co jeszcze. Czemu to [ciach!]o poprostu nie działa! Co jest grane! Przecież miało pójść na Sempronie! A co do pamięci to wydaje mi się, że to nie ma z tym nic wspólnego, bo próbowałem nawet odpalać też bez nich. I płyta powinna pikać, ale nie pikała. Po prostu lampka power mruga i koniec, nic się nie dzieje. Jestem zrozpaczony!!!

 

:mur: :-| :cry:

 

ps. ludzie z pclab mówią, ze jedyne rozwiązanie to oddać ją na gwarancję, ze wszystko co było w mojej mocy - zostało zrobione.

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Wy też ze swoją DFI macie taki kłopot jak ja , że jak chcę wejść do BIOSu , klikam DEL...DEL , to udaje mi się co tam któryś raz ( powiedzmy co drugi) . Często zamiast okna BIOSu , pokazuje mi się czrny ekran i miga tylko _ .

Muszę wówczas reset robić .

U mnie się tak czasem robi :mur:

i to na każdej wersji BIOSu, Wyłączam wtedy kompa i włączam ponownie. Nie wiem od czego to zależy, że raz wchodzi a raz nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale skąd ja mam pożyczyć? już i tak się wstydu najadłem pozyczając w sklepie semprona :/ później się okaże, że muszę pożyczać, zasilacz, mobo i kto wie co jeszcze. Czemu to [ciach!]o poprostu nie działa! Co jest grane! Przecież miało pójść na Sempronie! A co do pamięci to wydaje mi się, że to nie ma z tym nic wspólnego, bo próbowałem nawet odpalać też bez nich. I płyta powinna pikać, ale nie pikała. Po prostu lampka power mruga i koniec, nic się nie dzieje. Jestem zrozpaczony!!!

 

:mur: :-| :cry:

 

ps. ludzie z pclab mówią, ze jedyne rozwiązanie to oddać ją na gwarancję, ze wszystko co było w mojej mocy - zostało zrobione.

Niw ma nikogo z forum, co by mieszkal obok Ciebie?Pogadac i "oprzec temat o bufet", na pewno by sie dalo cos zalatwic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co tu jest do zdziałania więcej :( zrobiłem wszystko co w mojej mocy przecież. Nie wiem, czy jest tu coś więcej do poradzenia :/ poprzedni właściciel doradził mi jeszcze, aby wyjąć bateryjke na 15 min. Nic nie pomogło. Komp nie wstaje, tylko mruga lampka power. Nic więcej mi nie przychodzi do głowy. Jeżeli czegoś nie wymyślę (a chyba raczej nie, bo co tu można zrobić) to będę zmuszony odesłać poprzedniemu właścicielowi płytę oraz pamięci i żądać zwrotu pieniędzy. Bo na gwarancję mi się nie kalkuluje odsyłać.

 

 

a tak w ogóle to dowiedziałem się, że płyta miała bios z 27.06.2007 który już rozpoznaje brisbane, więc latanie i pozyczanie semprona okazało się stratą czasu :(

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co tu jest do zdziałania więcej :( zrobiłem wszystko co w mojej mocy przecież. Nie wiem, czy jest tu coś więcej do poradzenia :/ poprzedni właściciel doradził mi jeszcze, aby wyjąć bateryjke na 15 min. Nic nie pomogło. Komp nie wstaje, tylko mruga lampka power. Nic więcej mi nie przychodzi do głowy. Jeżeli czegoś nie wymyślę (a chyba raczej nie, bo co tu można zrobić) to będę zmuszony odesłać poprzedniemu właścicielowi płytę oraz pamięci i żądać zwrotu pieniędzy. Bo na gwarancję mi się nie kalkuluje odsyłać.

a tak w ogóle to dowiedziałem się, że płyta miała bios z 27.06.2007 który już rozpoznaje brisbane, więc latanie i pozyczanie semprona okazało się stratą czasu :(

Moja infinity też na początku nie chciała ruszyć , tak samo miała wgrany bios obsługujący brisbane (poprzedni właściciel miał Athlona 3200+ ) , wszystko złożone i odpalam a tu nic , naszczęście pomógł reset biosu ,bodajże kombinacja power+insert na klawiaturze . Może popróbuj reset biosu (jeśli jeszcze nie próbowałeś ), nic innego nie przychodzi mi do głowy :blink: , a próbowałeś z tylko jedną kością ramu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co tu jest do zdziałania więcej :( zrobiłem wszystko co w mojej mocy przecież. Jeżeli czegoś nie wymyślę (a chyba raczej nie, bo co tu można zrobić) to będę zmuszony odesłać poprzedniemu właścicielowi płytę oraz pamięci i żądać zwrotu pieniędzy. Bo na gwarancję mi się nie kalkuluje odsyłać.

a tak w ogóle to dowiedziałem się, że płyta miała bios z 27.06.2007 który już rozpoznaje brisbane, więc latanie i pozyczanie semprona okazało się stratą czasu :(

Witam, jako poprzedni właściciel :)

jak sugerowałem w mailu, można jeszcze troszkę "zadziałać":

1. niekoniecznie jest to wina płyty i pamięci, pozostałe częsci są nieużywane (nie znaczy sprawne), można je sprawdzić u znajomych,

2. czy świecą się diody na płycie, czy głośniczek wydaje jakieś dzwięki?

3. Słowo "żądać" jest troszkę przesadzone, jak deklarowałem, płyta z pamięciami przed wysyłką działała, więc nie widzę problemu ażeby anulować transakcję, i zwrócić kaskę. Możę nie sprzyja jej stacja we Włoszczowej :D

 

w który port PCIE jet włożona grafika? czy przestawiane były zworki odpowiadające za tryb pracy 8-16x?

Edytowane przez pedro_007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Pana serdecznie. Liczyłem na Pana odzew.

 

Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej, że bios jest aktualny, bo bym nie robił zamieszania w miejscowym sklepie z pozyczaniem Sempa 3000 am2. Wszystko ładnie podłączyłem i płyta tak jak pisałem nie wstaje. Miga tylko lampka power. Próbowałem odpalić kompa:

 

a) bez napędów - nic, power miga

b) bez grafy - nic, power miga

c) co najciekawsze bez ramu - nic power miga, a płyta nie pika, informując mnie o braku ramu.

 

oczywiście przy każdej próbie resetowałem bios zworką. Zastanawiające jest to, że płyta nie pika.

 

a teraz odpowiedź na Pana pytania:

 

1) wyżej opisałem czynności, które wykluczają całkowicie problem z innym sprzętem.

2) diody się świecę, głośniczek milczy - przy każdej sytuacji.

3) zworki pci-e są tak jak były - wszystkie na góre co daje 16x na czarnym slocie, w który wpięta jest grafika.

 

Zrobiłem już wszystko co w mojej mocy. Ostatnia rzecz jaką mogę sprawdzić jest 20 pinowy chieftec 360W. Jutro jak będę oddawał rano semprona postaram się pożyczyć jakiś zasilacz +400W, 24 pin. Np. Warriora. To chyba ostatnie co mogę zrobić.

 

Jeżeli to nie pomoże będę zmuszony prosić o zwrot pieniędzy. Ale jest mi to także nie na rękę, ponieważ nie po to kupiłem płytę, aby ją zwracać.

 

ps: zwróciłem się nawet o pomoc na XS.org, gdyż naprawdę ostatecznością dla mnie jest odesłanie sprzętu Panu pedro_007. Jednak ostatnia nadzieja to, że Szef nie wyrabia. Innych opcji już nie widzę, które wykluczają uszkodzenie mobo.

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

To trzeba kombinować ze zmienianiem biosu? Czyli nowa płytka ze sklepu nie ruszy z brisbane'm? Ale bezsens i beton :|. Zmienić wentyl, wgrać bios... co jeszcze? To już chyba bardziej mi się opłaca od podstaw płytke sobie zrobić w jakiejś szopie ;s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

@Raul

Może źle dociśnięte chłodzenie? Takie objawy to ja miałem jak wentyl nie dociskał do mojego sempa na 754 (pomimo, że przemontowywałem go z 10 razy), dopiero za kolejnym coś ruszyło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raul

Może źle dociśnięte chłodzenie? Takie objawy to ja miałem jak wentyl nie dociskał do mojego sempa na 754 (pomimo, że przemontowywałem go z 10 razy), dopiero za kolejnym coś ruszyło...

nierealne, po:

 

1) dobrze docisniete

2) nawet jak by było źle, to komp wstał by i tak, zawiesił by się jak proc by się nagrzał. Bez coollera także nie wstaje nawet na sekunde!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

nierealne, po:

 

1) dobrze docisniete

2) nawet jak by było źle, to komp wstał by i tak, zawiesił by się jak proc by się nagrzał. Bez coollera także nie wstaje nawet na sekunde!

Zasugerowałem to bo mój miał takie objawy właśnie przy złym docisku ;)

 

 

W takim razie chyba rzeczywiście tylko gwara? Ew pamięci, zasiłka (raczej) odpada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie źle, a myślałem, że to ja miałem największy problem z forum!

 

Szkoda, że nie napisałeś wcześniej, że ber ramów Ci płyta nie pika. Bo u mnie właśnie był taki sam objaw ale z pikającym mobo bez dedeerek.

 

Słuchaj, a podłączyłeś 4 pin pod tm 24 pinowym ATX12V? Bo tam jest 24pin i 4 pin 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pioorek.

 

Ech... niektórzy pakują się w tą mobo nie wiadomo po co, a później narzekają, że są z nią same problemy. To takie LanParty dla ubogich i ona ma się kręcić, a nie być powodem pisania 198423408904358 postów, że wentylator głośny, albo bios trzeba zmieniać...

 

 

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pioorek.

 

Ech... niektórzy pakują się w tą mobo nie wiadomo po co, a później narzekają, że są z nią same problemy. To takie LanParty dla ubogich i ona ma się kręcić, a nie być powodem pisania 198423408904358 postów, że wentylator głośny, albo bios trzeba zmieniać...

:mur:

Tak to jest, wyczyta sie na forum ze dobre, a potem ludzie placza, ze to, ze tamto. Nie wiem co to za problem zmienic chlodzenie, montaz niebieskiego zalmana ktory wystarcza w zupelnosci zajmuje jakies...10minut. Nie trzeba go nawet wyginac, wystarczy wlozyc karte w dolny slot PCI-E. Poza tym, najnowsze DFI juz pewnie wychodza z wgranym nowym biosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...