Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dawno mnie nie było - zwyczajny brak czasu, ale ostatnio wymieniłem sobie dyski do raid i przy okazji coś zacząłem kombinować... :lol2:

 

Wrzucam moją nową modyfikację BIOSu do INFINITY NF ULTRAII-M2/G oraz INFINITY NF SLI-M2/G

(tym razem się nie napracowałem zbytnio.)

 

Mod bazuje na tym BIOSIE: KLIK

 

Czyli w stosunku do stockowego:

Add 4 new Items to DRAM Configuration:

1. Idle Cycle Limit: 0 to 256

2. Tref: 15.6usec, 7.8usec, 3.9usec

3. Async Latency: 5nsec thru 15nsec

4. Read/Write Queue Bypass: 2x, 4x. 8x, 16x

 

Dodatkowo dodałem

* ASUS SLIC - teraz Biosik jest VISTA READY :D

* Logo Pełnoekranowe PurePC

 

Biosik przetestowany i sprawny!

 

Jak zwykle nie odpowiadam za szkody powstałe w wyniku nieumiejętnego flashowania itd....

 

Biosik można ściągnąć stąd: KLIK

Jak zapewne większość zauważy są tam 2 pliki. Do czego służy drugi i co z nim zrobić: KLIK

Modyfikacja powstała w celach wyłącznie edukacyjnych...

ROzumiem ze nie ma opcji mal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROzumiem ze nie ma opcji mal ?

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Nie wiem czy uważne czytanie siada, czy nie wiesz o co pytasz :D

i po co cytować tak długiego posta? nie wystarczy spytać?

 

Zmiana max async latency oczywiście jest, jak zresztą napisał kolega w poście wyżej!

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie badałem dropa na Infinity i albo mam miernik mi świruje, albo jest źle :|

 

Athlon 64 X2 3800+ @ 3200MHz

 

Bios - Miernik (idle/stres)

1.5V - 1.54V / 1.57V

1.55V - 1.57V / 1.61V

1.65V - 1.67 / 1.74V

 

Są to wartości uśrednione, bo bujaka była dosyć duża, w porównaniu do Orleansa :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 2 wartości w miarę OK, podobnie mam zarówno na sempku jak i x2, ta 3 trochę dziwna, u mnie tak nie było.

 

A że bujake miałeś to też dziwne, u mnie tak w idle jak i w stress napięcia byly stabilne. Na zakresie 2V mierzyłeś rozumiem?

 

I drop to spadek pod obciążeniem, a na dfi mamy wzrost, to raczej v-rise jest bardziej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A że bujake miałeś to też dziwne, u mnie tak w idle jak i w stress napięcia byly stabilne. Na zakresie 2V mierzyłeś rozumiem?

20V. Może dzisiaj uda mi się z pracowni w szkole miernik pożyczyć (taki pro :wink:)

 

I drop to spadek pod obciążeniem, a na dfi mamy wzrost, to raczej v-rise jest bardziej :P

Bo miałem badać dropa, a wyszedł... v-rise - kolejne pojęcie do słownika :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest maksymalna bezpieczna temperatura dla chipsetu? bo chce zredukowac obroty tego wyjca do minimum

 

 

 

[...]

 

w instrukcji jest napisane, ze można uzywac płyty do temperatury 85c, powyzej jest juz niebezpiecznie.

 

[...]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że trochę za wolno się kręci jak na 12V :unsure: Szkoda, że w żadnym programie nie ma odczytu obrotów tych nieregulowanych wentylatorów :?

Edytowane przez kamyk18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że trochę za wolno się kręci jak na 12V :unsure: Szkoda, że w żadnym programie nie ma odczytu obrotów tych nieregulowanych wentylatorów :?

Wszystkie gniazda na wentylatory dają 12v. 3 z nich mają płynną regulacje od 0% do 100% napięcia 12v. Jeżeli np. zauważyłes, ze wentylator na chłodzeniu Twojego procesora kręci się za wolno jak na 12v to sprawdź w biosie czy przypadkiem nie masz włączonej automatycznej regulacji wentylatorow (min w biosie to 60%, max 100% - spod SmartGuardiana w Windowsie mozna regulowac w pełnym zakresie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was ale u mnie tylko jedno złącze jest nieregulowane i daje ono na wyjściu 12V. chyba że są jakieś złącza gdzieś poza tymi 4 które znam.

Złącz na wentylki jest 5:) nie wiem które przeoczyłeś tu są oznaczone wszystkie (na niebiesko te które można regulować, na czerwono te które mają na stałe 12V)

http://img508.imageshack.us/my.php?image=wentyleow3.jpg

PS. Zdjęcie stare nie chce mi sie nowego robić teraz jest zupełnie inaczej, lepiej:)

3 z nich mają płynną regulacje od 0% do 100%

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie w biosie można ustawiać od 60%-100% dodatkowo jeszcze na procku i chipsecie "AUTO", może nowszy bios ma regulacje 0%-100%. Jeśli mówimy o SG to tam jest chyba regulacja aż do 128%:D i faktycznie wg czujnika obrotów mam na prcku prawie 2400RPM kiedy ma mieć oryginalnie 2200 Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam pod slotem jest jeszcze, nie zwrocilem nigdy uwagi ;]\

 

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie w biosie można ustawiać od 60%-100% dodatkowo jeszcze na procku i chipsecie "AUTO", może nowszy bios ma regulacje 0%-100%. Jeśli mówimy o SG to tam jest chyba regulacja aż do 128%:D i faktycznie wg czujnika obrotów mam na prcku prawie 2400RPM kiedy ma mieć oryginalnie 2200

Nie wiem ja czytasz ale on napisał że mają regulacje od 0 do 100% a nie że można tyle ustawiać w biosie.

 

to że można do 128% w SG nic nie znaczy, 100% jest max i tyle, daje 12V i więcej dać nie może bo jest zasilany z 12V, w speedfanie możesz dać nawet 1000%, i co z tego. A to że się kręci wg. czujnika 2400 to może być spowodowane tym że wentyle bardzo czesto sie kręcą z inną prędkością niż podaje producent, nic nienormalnego, pozatym prędkość może zależeć od tego czy wentyl w pionie czy w poziomie czy od temperatury.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opiszę trochę moje pierwsze, większe boje z OC :)

proc: Athlon x2 3600+

pamieci: 2x512 Geil 800 Ultra

 

mnożnik procka 9, mnożnik HT 3, pamięci 667, timingi troche poluzowalem (te "poboczne"), HTT 289, napięcia 1.45, 2.2 i komp nie wstawał :( wstał gdy dałem napięci pamięci 2.3 (bo pracowały około 860), niestety zrestartował się podczas któregoś testu everesta (wiem, ze od tego sa lepsze programy :) ). Stabilnie działał przy pamięciach 533 (720). Celem podkręcania było pobicie bariery 10 000 punktów w 3d marku 05 na grafie GF 7900gs galaxy zalman. Udało się :)

http://www.4shared.com/file/30895920/340fccb5/10024.html?

 

teraz planuję dać takie HTT, zeby pamięci przy 533 pracowały prawie na 800 :) troche bede pewnie kombinowal z timingami, zeby poszlo :)

jakby ktos mogl podac jakies timingi, to bylbym wdzieczny :)

Czy moze dac wszystkie, poza tymi 4-5 pierwszymi na auto? albo inaczej: ktore najbardziej oplaca sie zmieniac ?

 

mam nadzieje ze nie zostane za nic skamieniowany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam pod slotem jest jeszcze, nie zwrocilem nigdy uwagi ;]\

Nie wiem ja czytasz ale on napisał że mają regulacje od 0 do 100% a nie że można tyle ustawiać w biosie.

Sorry nie doczytałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

posiadaczem dfi nf sli-m2 jestem od paru godzin dodam że moja wiedza na temat komputerów zakończyła się na początki ery k7 ;) no ale kompa poskładać jeszcze potrafię.

 

Kupiłem wczoraj Dfi NF SLI-M2 , Athlon X2 4000+ , Palit gf8600 sonic+ i 2x ddr2 pc 6400 cl5 wszystko razy 2.

Poskładałem i obydwa zestawy nie ruszają , płyta nie postoje bipaniem tylko mryga się dość szybko dioda power na obudowie.

 

Być może to jakaś drobnostka lub coś wystarczy przestawić .. nie mam pojęcia , proszę o rade.

 

EDIT:

 

doczytałem się że płyta nie rozpoznaje procka na tym rdzeniu i muszę zaktualizować bios, może ktoś mi polecić jaki bios mam w takim razie tam załadować?

 

pozdrawiam

Edytowane przez k3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

posiadaczem dfi nf sli-m2 jestem od paru godzin dodam że moja wiedza na temat komputerów zakończyła się na początki ery k7 ;) no ale kompa poskładać jeszcze potrafię.

 

Kupiłem wczoraj Dfi NF SLI-M2 , Athlon X2 4000+ , Palit gf8600 sonic+ i 2x ddr2 pc 6400 cl5 wszystko razy 2.

Poskładałem i obydwa zestawy nie ruszają , płyta nie postoje bipaniem tylko mryga się dość szybko dioda power na obudowie.

 

Być może to jakaś drobnostka lub coś wystarczy przestawić .. nie mam pojęcia , proszę o rade.

 

EDIT:

 

doczytałem się że płyta nie rozpoznaje procka na tym rdzeniu i muszę zaktualizować bios, może ktoś mi polecić jaki bios mam w takim razie tam załadować?

 

pozdrawiam

 

musisz mieć procek 0.09u żeby płyta ruszyła i dało się updejtować bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy jest dostepna gdziekolwiek 64bitowa ( lub 32bitowa dzialajaca w systemach 64bitowych ) wersja programu ite smartguardian, ktory jest dolaczony wraz z plyta glowna?

 

teoretycznie najnowsza wersja ma opcje pod os 64bit i os 32bit jednak mi po win xp x64 nie udało się go uruchomić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam bede wymienial chlodzenie czipsetu bo mi wiatrak pada i mam pytanie.Na razie mam 2 opcje. 1 Tansza i chyba pasujaca na 100 % ? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=275700651 + http://allegro.pl/item276442761__qoltec_ch...gwarancja_.html . 2 drozsza ale nie wiem czy ten radiator nie jest za duzy i czy sie zmiesci oraz czy warto doplacac do tego rozwiazania ? http://allegro.pl/item275645996_pentagram_...a_chipset_.html + http://allegro.pl/item274173419_qoltec_chi...dba_gw_fv_.html .

Ps. Ogolnie co o moim pomysle myslicie.Moze macie jakis inny lepszy pomysl itp. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz załozyc tego zalmana, którego ja mam. nie pamiętam czy ten 86GT sonic+ wystaje poza slot tak ze zachodzi na cooler, to wtedy nie bedzie nic z tego pentagrama o ktorego pytasz. wtedy tylko zalmani jeśli sie uda to przesunięcie a jeśli nie to wycięcie kilku żeberek. ja mam koło 50 stopni z lekkim nawiewem @ 5V, bez nawiewu (dosc słabo wentylowana buda bo stawiam na ciszę) mam koło 55 więc nie jest źle. więcej napiszę jak wrócę do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz masz kombinowac z drugim rozwiązaniem to lepiej dorzucic jeszcze dyche i miec znakomitego hr-05 (sa teraz w smiesznych cenach w porównaniu do tego co było na początku), a w trybie pasywnym duzo wydajniejsze niż standardowa kosiarka

Edytowane przez zajchow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest długa grafa(coś pokroju 8800) to zwykły hr-05 nie wejdzie prawda? i teraz kolejne pytanie.. czy na pewno wersja SLI się zmieści? to pytanie poza tematem Ziemniaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pojawił mi się nagle problem (sprzęt jak w sygnaturce) komp wstaje mi tylko z 1 kością pamięci a w dodatku tylko w 1 slocie (niebieski skrajny), raz już tak miałem 2 dni temu i po zmianie biosu poszło, teraz już bios zmieniałem 2 razy i nic ?. Nie chce wstać z 2 kostkami w żadnej konfiguracji ani z jedną jeżeli jest w innym slocie niż niebieski skrajny. Jakieś pomysły ?. Oczywiście bateryjka teżbyła wyjmowana, obie kostki sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pojawił mi się nagle problem (sprzęt jak w sygnaturce) komp wstaje mi tylko z 1 kością pamięci a w dodatku tylko w 1 slocie (niebieski skrajny), raz już tak miałem 2 dni temu i po zmianie biosu poszło, teraz już bios zmieniałem 2 razy i nic ?. Nie chce wstać z 2 kostkami w żadnej konfiguracji ani z jedną jeżeli jest w innym slocie niż niebieski skrajny. Jakieś pomysły ?. Oczywiście bateryjka teżbyła wyjmowana, obie kostki sprawne.

Może Ci się sloty zakurzyły? Jak dokładałem dodatkowy 1GB pamięci (2x512) to nie wstawał komp na początku. Wyjąłem, wydmuchałem kurz, przy pomocy sprężonego powietrza i działało...

 

Jeżeli to nie to - to możliwe, że płyta uszkodzona/ ew. kontroler pamięci proca...

 

Zwykle w takich przypadkach eliminuję przyczyny po kolei... sprawdź proca w innym kompie... później pamięci i dojdziesz co jest źródłem problemów...

 

Zakładam, że w Biosie nic nie mieszałeś z timmingami dla poszczególnych slotów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...