Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

czy macie tez cos takiego?

z biosu ustawiam fsb na 250, mnoznim na 12 co powinno dac zegar 3000mhz, laduje windows'a i co widze, zegar mam 3007,2

dlaczego fsb nie trzyma sie wartosci ustawionej w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje że niestety też nie będzie biosu pod Phenoma...choć różnie to piszą... może jakiś "modder" o nieoficjalny się pokusi :?:

 

http://my.ocworkbench.com/bbs/showthread.php?p=423609

 

http://www.planet3dnow.de/vbulletin/showthread.php?t=324783

 

Jeszcze gdzieś widziałem parę innych informacji... :P

 

Swoją drogą "bieda" od DFi taki Asrock na nForce 3 obsługuje Phenomy

 

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Mode...-VSTA&s=AM2

 

http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model=AM2NF3-VSTA&s=AM2

 

A DFi :mur:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie misja specjalna

 

wylaczyl mi sie tryb dual dla pamieci i nie potrafie go odpalic haha.

wyjmowalem pamiec ze slotow, wsadzalem ponownie i [gluteus maximus] - reset biosu itd nie pomaga.

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko kupilem sobie za marne pieniadze (150zl:P ) drugiego galaxy 7600gs 1.2ns 256MB - tylko z pelnym zalmenem - nie tym okrojonym.

 

zmodowalem dfi na sli

 

podlaczylem karty - zmienilem zworki na plycie do mod sli wszystko cacy po przeistalowaniu sterownikow ladnie wykrylo sli

 

puszczam 3d marka 2005 (na nie kreconych kartach - obydwie z tym samym biosem delta 120 - taktowania lajtowe 620/800) i zonk - wzrost w porownaniu z jedna karta(wylaczenie sli w sterownikach) 700pkt ?!

 

czy procek nie wydala czy plyta? czy mozliwe ze cos jest zle podpiete?

 

podczas 3dmarka zauwazylem ze tylko jedna karta (ta z podlaczonym monitorem sie nagrzewa - ta druga tak ledwo co)

 

ktos spotkal sie z takim problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Nie bylo mnie tu chyba z pół roku, wiec pozdrawiam stałych bywalcow i nowych "szczęśliwych" posiadaczy tejże płytki.

Zdarzyła mi sie dziś bardzo dziwna rzecz. Ponieważ pracuje teraz w delegacjach nie zaglądałem do kompa pewnie w pół roku. Chodził sobie na def v-core, bo używała go moja zona, która oczywiście jest zielona jak trawa na wiosne. Kilka dni temu kupilem sobie na allegro fryzjera, no i myślę, ze teraz mam troszkę więcej czasu to pomęczę swoja padake. Wcześniej na box-ie robił 2,9 Gh przy 1,5V. A tu zonk.Teraz za żadne pieniądze nie mogę dobić nawet 2,7 Gh. Dajac mu nawet 1,6 V.Zaznaczam ze nic sie nie zmienilo w konfiguracji. Ram, plyta,procek, bios, wszystko po staremu.Zainstalowałem tylko świeżego XP-ka, żeby może powalczyć troszeczkę o wynik w super-pi. Może i moja wiedza wyparowała,może cytując pewnego kandydata na prezydenta miasta Białegostoku "może i sie dowiedzieli sie",ale wydaje mi sie ze mój klocek chyba jakby dostal "osłabienia". Czy komuś tez sie cos takiego przytrafilo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja wrocila z serwisu. arche dal ciala bo przyslali mi mobasa z biosem nie obslugujacym brysia... lamerzy.... got sei dank ze mialem starego sempa. wgralem bios. mobas dziala, ale.... nawet na defaulcie przy poscie trzeba wciskac f1..... kiszka to dfi...... jedyny jego plus to to ze moj brys poszedl na 2900 z groszami, ale i ale przy tym bylo zachodu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po ponad roku :)

 

DFI caly czas spisuje sie swietnie, natomiast mysle nad zmiana HDD, bo obecna Barracuda IV jest juz ciasna.

 

Mysle o dysku na magistrali SATA i posiadajacym NCQ.

Czy MoBo obsluzy SATA2 i NCQ (np. w Barracudzie 7200.11)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak.. ja mam taki dysk jak w podpisie ma ncq i sata 2 i smiga aż miło.

Super! :) :banana:

 

NCQ tez bangla?

Nie ma problemow z postawieniem systemu na HDD SATA? (kiedys byly jakies "myki" ze sterownikami, ale to bylo jakis czas temu a w tej branzy wszystko tak szybko sie zmienia...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciągasz zworke z dysku i masz SATA 2 jesli nie wyłaczyłeś w biosie.. tylko jak będziesz instalował sterowniki do MOBO to w żadnym wypadku nie instaluje sterów IDE SW!!!! ja instalowałem i tylko same problemy były.. wieszał sie przy ładowaniu systemu, a jeśli sie załadował to dlugo trzeba bylo czekać (to było w trybie SATA1) a kiedy ustawilem na SATA 2 i miałem te sterowniki to w windowsie miałem zwieszki na ułamek sekundy co jakis czas.. ktore BARDZO przeszkadzały. Także wszystko bardzo fajnie śmiga tylko trzeba pominąć instalacje tych sterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciągasz zworke z dysku i masz SATA 2 jesli nie wyłaczyłeś w biosie.. tylko jak będziesz instalował sterowniki do MOBO to w żadnym wypadku nie instaluje sterów IDE SW!!!! ja instalowałem i tylko same problemy były.. wieszał sie przy ładowaniu systemu, a jeśli sie załadował to dlugo trzeba bylo czekać (to było w trybie SATA1) a kiedy ustawilem na SATA 2 i miałem te sterowniki to w windowsie miałem zwieszki na ułamek sekundy co jakis czas.. ktore BARDZO przeszkadzały. Także wszystko bardzo fajnie śmiga tylko trzeba pominąć instalacje tych sterów.

A ja mam dwa dyski, jeden na IDE drugi na SATA2 i nie ma problemów w ogole ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów

Ja mam pytanie dotyczące nagrywarki na SATA. Dane z płyt bez problemu odczytuje, natomiast jest problem z zapise. Czy należy zmieniac jakieś ustawienia w biosie?? dodam tylko, że jest to Lite-On LH-20A1L SATA

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na którym dysku masz system i masz zainstalowane te sterowniki?

Sterowniki oraz system mam zainstalowane na dysku IDE. Jednak przez pewien czas miałem system na HDD z SATA2 i również nie było żadnych problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem y Dfi Infinity ultra II m 2 mam obudowe ktora ma wyswietlacz lcd ktory pokazuje temperature do tego wyswietlacza sa takie czujniki ktore sie wkalada do procesora dysku i plyty glownej jeden z tycz czujnikow wpadl mi do chlodzenia procesora i podczas wlaczania komutera komputer sie wylaczyl wlaczylem go jeszcze raz i komp ponownie sie wylaczyl w tej chwili jak wlaczam komputer plyta sie wlacza diody sie swieca wszystkie wiatraki sie kreca ale nie slychac tykania i pikniecia monitor sie nie wlacza wyjmowalem po kolei karte graficzna i ramki i plyta nie pikala, sprawdzilem u kolegi ramy i karte graficzna i jest wszystko ok.

Moja konfiguracja sprzetowa to

Dfi infinity ultra II m 2

AMD Athlon 3600 brishbone

OCZ platinum 800mhz 2gb

palit 8600gt

Delta DPS300 costam

Poprosze o sugestie co moglo sie sta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NCQ tez bangla?

Nie ma problemow z postawieniem systemu na HDD SATA? (kiedys byly jakies "myki" ze sterownikami, ale to bylo jakis czas temu a w tej branzy wszystko tak szybko sie zmienia...)

A propos NCQ, gdzieś czytałem, że żeby działało, to trzeba przed instalacją systemu, w Biosie ustawić dysk w tryb AHCI. Jeśli kogoś będzie interesowało to mogę poszukać tego wątku.

 

 

Poza tym chciałem podzielić się pewnym spostrzeżeniem dotyczącym mojej płyty (NF SLI-M2/G), którą właśnie odebrałem z serwisu po naprawie.

Otóż, coś mnie podkusiło, żeby zmierzyć napięcia Vdimm. Chciałem sprawdzić czy odczyty miernika pokrywają się z tym co pokazuje Bios. Okazało się, że miałem nosa, oto wyniki pomiarów:

 

Bios(v) miernik(v)

 

1,80 - 1,69

1,90 - 1,77

2,00 - 1,86

2,10 - 2,00

2,20 - 2,04

2,30 - 2,11

2,40 - 2,20

2,50 - 2,28

 

I co wy na to?

Może ktoś spróbowałby u siebie pomierzyć te napięcia, żeby porównać? Czy takie rozbieżności są w każdej płycie, czy tylko w mojej?

 

Poza tym zauważyłem, że moje pamięci w płycie Asusa M2N-E były lekko ciepłe przy napięciu 2,2v a DFI przy 1,86v aż parzą!

A jak jest u was? Podzielcie się swoimi uwagami!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż, coś mnie podkusiło, żeby zmierzyć napięcia Vdimm. Chciałem sprawdzić czy odczyty miernika pokrywają się z tym co pokazuje Bios. Okazało się, że miałem nosa, oto wyniki pomiarów:

Na tranzystorach mierzyłeś?

 

U mnie Vdimm jest ok, ale za to mam zastrzeżenia do napięcia CPU - straszna bujaka jest :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co do mojego pytania zadanego powyżej dotyczącego nagrywarki Lite-On LH-20A1L SATA, znalazłem na kilku forach, że niektóre płyty wymagaja włączenia obsługi RAID by nagrywarka działała poprawnie. Podpiąlem ją do gniazda SATA-3, ale nie mam zielonego pojęcia na temat ustawień RAID. Bardzo prosze o pomoc. Dodam tylko, że twardy dysk mam podpięty do SATA-1.

 

BTW to mi się trafił sprzęt :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tranzystorach mierzyłeś?

 

U mnie Vdimm jest ok, ale za to mam zastrzeżenia do napięcia CPU - straszna bujaka jest :?

Muszę jeszcze raz pomierzyć, bo mierzyłem ze złej strony, powinienem tak jak na zdjęciu:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...