Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

ja posiadam 2x1 GB ramu a jak wczytuje te czarne ekrany startowe to pokazuje mi ze mam 256 ale nie wiem czy to nie jest od grafiki muszę jeszcze sie duklanie temu przyjzec

 

i dziwna sprawa podczas gdy odplaiłem sobie komputer wgrałem sobie systemik to co pare minute z mojego kn9 wydobywa sie sygnał takie pikanie (nieraz jest to pojedynczy dzwiek a nie raz kilka pod rząd co to oznacza ??

Ad1. raczej napewno to ram na grafie...

Ad2. już wcześniej poruszyłem temat tej przypadłości i kilku forumowiczów też takie coś ma, moja KN9 również chociaż ostatnio tak jakby coraz rzadziej mam te popiskiwania. Nie przejmuj się tym bo to chyba normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też występują te piknięcia.. tak jakby od wczoraj.. jak pysiul86 napisał o tym na forum <_<

 

Dokładniej to po wczorajszym podkręceniu grafiki zaczęły sie u mnie te popiskiwania.. i to dosyć często :blink:

Wątpię żeby grafika miała coś z tym wspólnego ale odrazu dałem taktowania na defaults i niestety dalej to samo :mur:

 

Nie wiem o co z tym chodzi.. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja po prostu nigdy nie podłączałem głośnika systemowego do mojej kn9 :P

pysiu86 - wiatrak na freezerze powinien sie wolno obracać. Jest na tyle duży że poradzi sobie z odprowadzeniem ciepła, a wolniej znaczy ciszej.

 

Zauważylem jeszcze jeden problem. Co kilka startów systemu, pasek ładowania przechodzi ze 30 razy, podczas gdy normalnie wystarcza mu 8. Nie wiem czego to może być wina.. zielonych slotów? nieodpowiedniego OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważylem jeszcze jeden problem. Co kilka startów systemu, pasek ładowania przechodzi ze 30 razy, podczas gdy normalnie wystarcza mu 8. Nie wiem czego to może być wina.. zielonych slotów? nieodpowiedniego OC?

Też tak miałem, wydaje mi sie że to przez zbytnie podkręcenie ramu lub ewentualnie zbytnio zaniżonych

timingów których po prostu dana kości już nie wytrzymuje. Hmm może sie mylę.. jak coś to nie bijcie

 

Ale właśnie często tak miałem gdy testowałem swój ram.. (dodam że też używam zielonych slotów)

 

Teraz już mam wszystko przetestowane.. full stable i taki defekt już u mnie nie występuje B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kilka startów systemu, pasek ładowania przechodzi ze 30 razy, podczas gdy normalnie wystarcza mu 8. Nie wiem czego to może być wina.. zielonych slotów? nieodpowiedniego OC?

Też tak miałem. Raz na kilka uruchomień WINDOWSA koralik przelatywał w nieskonczoność i nie mogąc doczekać się załadowania systemu zazwyczaj restartowałem. Później system ładował się w kilka "obiegów koralika". To było już tu poruszane, że może to być od sterów IDE SW. Należy ponoć unikać najnowszej ich wersji (6.86 bodajże) na korzyść wcześniejszych ale mi na każdych wersjach czasem tak się działo. Więc darowałem sobie IDE SW i jade na zwykłym UDMA-6 - bezkłopotowo i z tym samym transferem. :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy ponoć unikać najnowszej ich wersji (6.86 bodajże) na korzyść wcześniejszych ale mi na każdych wersjach czasem tak się działo.

Sterownikó IDE w ogóle się unika na nforsach ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero jak instalacja coolera zmusiła mnie do przeniesienia kości na 34 OC się u mnie zaczęło. Wcześniej mogłem nieco podkręcić gpu, przy podniesieniu htt do 210. teraz miałem stable wyniki jak w sigu. Więcej nie miałem czasu sie bawić. Jak wrócę do domu to może spróbuje wyżej.. W każdym razie dopiero na zielonych slotach się to udało.

 

A sterowniki IDE zdaje się że są zwykła windowsowe.. problem pojawił się dopiero jak ram poleciał do innych slotów i zacząłem OCowanie..

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam następujący problem: Mam na tej płycie AMD 4400+ +Arctic freezer 64 pro, i mimo iż wszystko jest zimne, BIOS oraz everest i speed fan pokazuje mi 60 - 65 stopni !!!!!! A jak czuc ze cooler jest ciepły, np. po graniu w CS : S to BIOS pokazuje 69 stopni. Jedynie Core Temp pokazuje 20 - 25 stopni dla kazdego z rdzeniów. Ale to to jeszcze nic :

Gdy mam włączony jakiś program od monitorowania temperatury, to komputer co jakiś czas sie restartuje, szczególnie podczas większego uzycia proca.

 

Spotkał sie ktoś kiedyś z tym ? To wina jakiegoś wadliwego BIOSA czy reklamować płyte ? Ale ogólnie wszystko jest ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topic przyklejony :E :) Nareszcie..

 

Ma ktos na tej mobo sieciowke Ralinka rt 2400?

 

Bo nie wiem czy to moj indywidualny problem.

 

Czasami jak lekko poruszam sieciówka w slocie (jak sie cos grzebei w kompie) to albo komp sie nie botuje albo windows sie zawiesza i leci koralik w kolke (ubuntu sobie radzi ale wtedy nie wykrywa sieciowki)

 

Wiem ze ta karta jest badziewiasta.. Imho staroc.. No ale wtf?

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz windows bez sterow laduje sie w 1 max 2 koraliki a ze sterami po 4-5.

 

Czy nie są temu winne sterowniki IDE SW? Probował ktos bez tych sterów? ;)

 

Majak> jaka wersja coretemp? 0.95 lubi zrobic zwiechy lub restarty.

 

Pasta dobrze nałożona?

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej o co biega tak naprawdę z tymi pikaniami na tej płycie głównej ?? czy to przypadkiem nie gryzie się ram z nią jak sadzicie ??

Nie.

 

PawloHT - masz dupiatą sieciówkę.

Majak - Masz FWC, że masz 20C na rdzeniu w takie upały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

 

PawloHT - masz dupiatą sieciówkę.

Majak - Masz FWC, że masz 20C na rdzeniu w takie upały?

Upały? ja dziś na sempie miałem 10*c...no ale to było troche zmodyfikowane wc :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mama frezera proc i proska roznie do 80 stopni a kreci sie ze 100rpm co mama zrobic ??

Ugotować obiad :lol2: :mrgreen: :ploom: napisz jeszcze raz bo nie rozumiem :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dajcie spokój.. widać że kolega ma problem.. z kompem albo przynajmniej z wysławianiem sie. to temat o płycie Abit KN9 a nie o Freezerze 64. Ale nieważne. Ten cooler ma zamontowany wiatrak niskoobrotowy. To znaczy że ma się wolno kręcić (chociaż aż tak niskich wartości bym sie nie spodziewał) w razie czego jest regulacja obrotów w biosie, różnymi programami itd.. Bawiłeś sie tym?

Kolejna rzecz: skąd masz ten pomiar temperatury? Niektóre programy mogą dać złe odczyty (mi Everest pokazał niedawno 20'C przy ponad 30'C w obudowie). Sam procesor podobno też pokazywać bzdury..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze fajnie ze jesteście na tyle mili żeby mi pomóc bo definitywnie widać że coś jest nie tak, opisze swój problem troszkę bardziej dokładnie może znajdzie się osoba na tyle zapoznana z tą płytkę i coolerem która to mi pomoże:

 

 

A wiec tak posiadam następującą konfigurację komputera:

 

 

ZASILACZ - BE QUIET STRAIGHT POWER 500W DR

 

PŁYTA GŁÓWNA - ABIT KN9 NFORCE 4 ULTRA

 

PROCESOR - AMD ATHLON X2 4800+ EE AM2 BRISBANE 65W

 

CHŁODZENIE PROCESORA - ARCTIC COOLING FREEZER 64 PRO 6X HEAT PIPE AM2

 

RAM - OCZ DDR2 CL5 800MHz 2GB 2x1GB GOLD DUAL CHANEL

 

KARTA GRAFICZNA - GALAXY GEFORCE 7900GS 256MB DDR3 1,2Ns ZALMAN BOX (256-BIT) (PCI-E)

 

 

 

TO JEST TE CHŁODZENIE:

 

Dołączona grafika

 

 

Mam następujący problem, wszystko poskładałem do kupy wgrałem Windowsa i jak włączyłem everlesta to przez parę minut jest wszystko w porządku wiatraczek od radiatora procesora wieje na 1500-1700 RPM

 

Problem zaczyna się po paru minutach użytkowania ponieważ zwalnia on obroty do 100 RPM (i nawet nie przekracza tej 100), procesor zaczyna się gzać temperatura procesora rośnie do 78-80 stopni i po tem nic się nie dzieje, wiatraczek od radiatora nawet nie wstaje aby ten stan chłodzić, nie wiem co i gdzie mam nastawić aby najlepiej ten ARCTIC COOLING FREEZER 64 PRO 6X HEAT PIPE AM2 cały czas wiał z jak najwyższymi obrotami. Tak na serio wo gule nie zależy mi aby było cicho wole tak żeby było stabilnie i chłodno. Czy da się to gdzieś ustawić np. w biosie ??

 

 

Bardzo was prosze pomóżcie mi, wiem ze jestem w tym temacie zielony ale jest to dla mnie bardzo ważne.

 

 

wiesz co mi nawet taka temperaturę w biosie pokazał jak sobie tam weszłam także naprawdę nie wiem dlaczego on nie przyśpiesza a aż tak nie znam się jaka opcja do czego służy w biosie, jak narzazie wyłączyłem tylko ten pikacz w biosie aby nie ostrzegał mnie o niskiej temperaturze, także no serio nie wiem, może znajdzie się ktoś kto mi pomoże to ustawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem Ci 100000000 razy: podepnij wentylator pod INNE złącze 3 pin, chyba, że jest on ma molexa to pod innego molexa! Ustaw w biosie wiatrak na 100% na sztywno i tyle!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tego fryzjera i jest pod złącze 4PIN, czyli pasuje tylko pod gniazdo wiatraka CPU. W BIOSie jest gdzieś funkcja C'n'Q (Cool and Quiet) czy coś tekiego. Pasuje ją wyłączyć. Pamiętam jaki problem miałem z Arctic cooling na poprzednim zestawie. Wentylator zwalniał, bo miał wbudowany termistor, który obniżał obroty. Jeśli do tego włączyłem na płycie kontrolę wiatraka, to było szaleństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...