Skocz do zawartości
bober

Problem Z Instalacja

Rekomendowane odpowiedzi

robie partycje fdisk wszystko oki, ale maks. rozmiar partycji to 20gb, a dysk jest wiekszy o wiele, ale oki, wkladam cd wina xp klikam f6 (dysk sata) instaluje dla niego stery ;] wszystko oki,klikam enter, po chwili win sprawdza konfig i wyskakuje mi ,,system nie znalazl licencji uzytkownika eula" nacisnij f3, aby zakonczyc, sprawdzalem to na 2 roznych wersjach wina i na innym kompie tam normalnie f8 i dzialalo, moze to cos z partycjami, zle je moze robie,dlaczego nie moge wiekszej zrobic ?? prosze o porade - zalezy mi ;] :D z gory dziekuje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki sprobuje, tylko nie wiem czy instalka ruszy po gdy dysk bedzie niesformatowany ;]

Sama instalka jest już po procesie tworzenia partycji ;) Więc powinna ruszyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z instalacją windowsa na dysku 250GB SATA a mianowicie posformatowaniu partycji, załadowaniu plików z płyty i restarcie kompa w celu dalszej instalacji systemu pojawia mi się komunikat: Błąd ładowania systemu i co ja mam zrobić ? Wcześniej miałem na tej partycji Viste i nie było problemu z jej instalacją ale teraz zachciało mi się XP-ka ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z instalacją windowsa na dysku 250GB SATA a mianowicie posformatowaniu partycji, załadowaniu plików z płyty i restarcie kompa w celu dalszej instalacji systemu pojawia mi się komunikat: Błąd ładowania systemu i co ja mam zrobić ? Wcześniej miałem na tej partycji Viste i nie było problemu z jej instalacją ale teraz zachciało mi się XP-ka ;/

A masz tylko jeden dysk?

Bo jak dla mnie to wygląda to na jedną z dwóch możliwości:

1. Aktywną partycję masz inną niż pierwszą na dysku (a tam zazwyczaj pakuje się Windows z informacjami startowymi).

2. Jeżeli masz więcej dysków, to możliwe, że informacje startowe zostały zapisany na innym dysku i trzeba ustawić w BIOSie, żeby komputer startował z tego innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winde instalowałem na głównej partycji z tego co pamietam a bootuje dokładnie z tego dysku bo inny mam odłączony.

 

Teraz coś wali mi się stara winda na dysku IDE, gdy ma zacząć ładować system to pojawia się mrygająca kreseczka w górnymlewym rogu i tak zostaje na baardzo długo i nic nie ładuje, przeinstalowałem winde, raz sie uruchomiła a po zainstalowaniu sterów tych co zawsze znowu jest tak samo :mur:

Edytowane przez Miper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winde instalowałem na głównej partycji z tego co pamietam a bootuje dokładnie z tego dysku bo inny mam odłączony.

Bootowanie z dysku to nie wszystko. Dochodzi jeszcze informacja o aktywnej partycji, z której pobierane są informacje do bootowania. Także na jednym dysku możesz mieć powiedzy 4 partycje podstawowe, i w zależności od tego, która z nich będzie aktywna, mogą startować różne programy bootujące czy systemy operacyjne.

 

Teraz coś wali mi się stara winda na dysku IDE, gdy ma zacząć ładować system to pojawia się mrygająca kreseczka w górnymlewym rogu i tak zostaje na baardzo długo i nic nie ładuje, przeinstalowałem winde, raz sie uruchomiła a po zainstalowaniu sterów tych co zawsze znowu jest tak samo :mur:

Ciekawe czy nie masz jakiegoś specjalnego kontrolera na płycie głównej....

Ja w lapie mam i jak instaluję XPka to muszę go wyłączać, później zainstalować sterowniki tego kontrolera i po restarcie włączyć go w BIOSie, bo system mi już bez włączonego nie odpali, tak samo jak nie zainstaluje systemu bez wyłączonego :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...