Skocz do zawartości
KaxxL

Mirc ;]

Rekomendowane odpowiedzi

To taki sam pomysł jak mój kumpel rzucił.

cytat: skoro macie forum i dajecie linki do sterowników i innych takich to czy nie lepiej byłoby stworzyć hub dc++ tylko dla zaregowanych userów, którzy będą udostepniać tylko bezpłatne oprogramowanie i sterowniki?? co można takiemu odpowiedzieć ?? tylko tyle, że jeśli jest jakiś bezpł. program w sieci to nie ma sensu go powielać bo często jest tak że ze strony http szybciej się go zassie a na kanale głównym dc bedą się toczyły bzdetne rozmowy i tylko bajzel się zrobi... i się też dowiedział, że PPC nie popiera piracenia więc przestał na takie tematy do mnie uderzać ... z IRCem tez jest ten problem, że jak nie wymyślisz sposobu zabezpieczenia kanału przed trollami to nie nadążysz z banami ... fakt wkurząjące sa powielane tematy na forum, albo wsadzanie byle głupoty pt: jak podkręcić do extremalnego, ale od tego są moderzy żeby to wywalać/ przenosić/ kasować / banować (niepotrzebne skreślić) żeby się na forum borodello nie zrobił. Jak na razie widać, że czasami nad wszystkim garstka ludzi nie da rady zapanować, a co dopiero na IRCu czy innym czacie ?? jak ktoś ma za dużo czasu i chęci to niech się nad tym skupi tylko nie wiadomo za bardzo w jakim celu. IMO bez sensu (bez urazy)

 

Pozdr.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł chybiony.

 

1.Za dużo dzieci Neo i innych psychicznych i po prostu najnormalniej w świecie głupich.

2.Szybko jakiś temat by schodził na bok ,zastąpiony innym

3.Chata (prywatnego ) ktoś udostępnił w temacie np. Nuda.. i z tego co wiem to zainteresowanie było słabe.

4. Dla mnie nie idzie w parze Forum i Chat czy kanał IRC'owy ,bo po prostu forum i tak wystarcza do tego by wymieniać poglądy na konkretne tematy czy pomagać sobie nawzajem (bezpośredni ink do sterowników, darmowego softu zawsze można podać).

5.Ponieważ Forum jest dużo lepsze ,bo jest bardziej funkcjonalne (zdjęcia ,cytowanie,ukrywanie tekstów etc. czy łatwiejsze formatowanie tekstu ). Poza tym można chwilkę pomyśleć nad tym co ma się napisać, czy jak prawidłowo zadać pytanie czy odpowiedzieć tak by druga strona zrozumiała. To chyba każdy wie (a może nie ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa prywatne serwery irca, kanaly tematyczne gdzie ludzie znaja sie od 10 lat najczesciej osobiscie. Nie ma lepszego community. Wierzcie mi ze moje pokolenie uzywa wlasnie irca do komunikacji. Poza tym irc jest tani w uzywaniu przez gprs co ma spore znaczenie dla mobilnych uzytkownikow.

Co do pomyslu ircnetu purepc to mysle ze to nie ma sensu. Nie znam sredniej wieku uzytkownikow tego forum ale znajac zycie to nie jest wysoka. Mlodzi nie uzywaja irca bo nie potrafia sie tam poruszac a co gorsze nie umieja czytac dokumentacji.

Dobrze ma sie kanal #tweak na ircnecie ktory nie ma nic wspolnego ze znanym serwisem ;) Poziom kanalu jest sensowny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie również się nie zgadzam na tą propozycję.

Testowaliśmy już to kiedyś (za czasów tweaka) i przyznam, że więcej odwiedzało nas noobów, którzy uważali się zawsze za specjalistów. Ba nawet jak się zarejestrowałem na drugim swoim koncie to dowiedziałem się, że głupi jestem, nie znam się i najlepiej niech spadam na drzewo bo tu chłopczyna jest master wymiatacz hardware'owy. Oczywiście łatwo domyśleć się, co powiedział jak się przelogowałem na prawilne konto ;)

Chaty i irc dobre są w Onet.pl lub na odpowiednich stronach a nie na forum komputerowym. Przykro mi, taka moja decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba nawet jak się zarejestrowałem na drugim swoim koncie.

Oczywiście łatwo domyśleć się, co powiedział jak się przelogowałem na prawilne konto ;)

Chaty i irc dobre są w Onet.pl

Normalnie az Ci odpisze :wink:

AFIK na ircnecie nie ma rejestracji nickow a tym bardziej kont.

Wiesz uzywam conajmniej 5 prywatnych serwerow irca i kanalow zwiazanych z roznymi serwisami, dzialaja one od wielu lat i tam sa raczej staly bywalcy. Z noobami sie zalatwia sprawe latwo bedac sysopem naprawde ;) Niektore kanaly sa tez na haslo i wymagaja kodowania ssl. Odbywaja sie zjazdy coroczne, skupiaja fanow pewnych rozwiazan i branz. Generalnie jednak sami swoi i srednia wieku powyzej 30 lat.

Uwazam ze irc i usenet nie jest poprostu dla kazdego. Mlodsze pokolenie nie bardzo umie sie tam odnalezc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze irc i usenet nie jest poprostu dla kazdego. Mlodsze pokolenie nie bardzo umie sie tam odnalezc.

Brakuje im migających "emotek". :) A tak na serio, jeśli się chce, to da się wszystko zrobić. :) Kwestia czasu i chęci. :) Nawet na IRCnecie ciężko już teraz robić przekręty. Pozabezpieczali serwery ircowe bardzo dobrze, wprowadzili pewne blokady, itp. Jakieś 5 lat temu to faktycznie była "wolna amerykanka". Ale to rozważania na dłuższe posiedzenie. :) Co będzie, to będzie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemol^N nie robiliśmy wtedy testów IRC'a tylko ala chatu, gdzie musiałeś zarejestrować konto. Nie fortunnie zawarłem w jednym zdaniu mieliśmy i irc'a. Pomysł z chatem i irc padł i za pewne już się nie odrodzi. Patrząc na poziom wypowiedzi wielu osób i chęć robienia z siebie specjalistów w każdej dziedzinie przemawia bardziej do mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemol^N nie robiliśmy wtedy testów IRC'a tylko ala chatu, gdzie musiałeś zarejestrować konto. Nie fortunnie zawarłem w jednym zdaniu mieliśmy i irc'a. Pomysł z chatem i irc padł i za pewne już się nie odrodzi. Patrząc na poziom wypowiedzi wielu osób i chęć robienia z siebie specjalistów w każdej dziedzinie przemawia bardziej do mnie.

Romku nie masz racji ;) Przez pewien czas to było IRC tylko z klientem w javie jako dodatek ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również uważam że irc to niezby dobry pomysł. Jeśli nie zrobi się bagno, to będzie notorycznie floodowane głupimi pytaniami.

 

Widać po dziale w którym siedzę. Większości ludzi z notką "początkujący" zakłada nowy topic i czeka na gotowe i jeszcze się waćpan obraża jak mu się zwraca uwagę.

 

Forum powinno uczyć również myślenia.

 

To tyle, wybaczcie filozofię ale po paruu piwach mi się załącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również uważam że irc to niezby dobry pomysł. Jeśli nie zrobi się bagno, to będzie notorycznie floodowane głupimi pytaniami.

 

Widać po dziale w którym siedzę. Większości ludzi z notką "początkujący" zakłada nowy topic i czeka na gotowe i jeszcze się waćpan obraża jak mu się zwraca uwagę.

 

Forum powinno uczyć również myślenia.

 

To tyle, wybaczcie filozofię ale po paruu piwach mi się załącza.

Aleś błyskotliwy ;) IMO irc fajna rzecz, żeby popieprzyć sobie o głupotach i innych sprawach nie związanych z forum. Pewnie powiecie że od tego jest gg i inne komunikatory, ale nie uśmiecha mi się organizowanie konferencji na kilka/naście osób, a nuż komuś się nie będzie chciało dyskutować. A tak kto ma ochote, wbija na irc'a i pisze :) Może i brednie, ale też jestem po kilku ;]

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Rano to ci się załączy head pain mode on ;) ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro kanal ma byc do "pieprzenia o glupotach i innych sprawach nie zwiazanych z forum" to czemu ma sie PurePC nazywac?

Heh, może źle to ująłem - o sprawach nie związanych z tematyką forum, było by to coś na styl starego testowego :) A PurePC dlatego, że byłby to kanał dla userów PPC :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, może źle to ująłem - o sprawach nie związanych z tematyką forum, było by to coś na styl starego testowego :) A PurePC dlatego, że byłby to kanał dla userów PPC :]

to forum jak najbardziej straciło na jakości, bo nie ma już testowego :lol: ten kanał to.... przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to forum jak najbardziej straciło na jakości, bo nie ma już testowego :lol: ten kanał to.... przesada.

Ile można na sztywno dyskutować o sprzęcie/podkręcaniu/programowaniu/ etc ... Powiesz ośla, lecz nie chcę dyskutować o nowej pralce, czy prezencie dla dziewczyny ... Nie żebym stał murem za tym kanałem, bo bez niego przecież nie uschne. To tylko takie moje IMO ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ale przecież już mamy kanał może nie IRC ale coś ala chat. Pracuje to na mapie Frappr.com, dzięki czemu wiemy przynajmniej kto skąd piszę do nas i nicki również są;)

 

Link do dyskusji na forum: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=211285

 

Link do frappr i naszej mapy z chatem: http://www.frappr.com/purepc/map

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na irc (quakenecie) można bociki postawić i w ogóle jakoś tak estetyczniej :P. Moim zdaniem coraz mniej osób umie używać IRC a co dopiero sie podpiąć pod jakiś serwer ;]. A szkoda bo na tracąch chociażby fishbota z quakeneta ;). Ja jestem za kanałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również optuje za tym aby kanał powstał lecz:

 

1) Brak tolerancji dla noobów

2) Na ircu bardziej luźne tematy niż na forum (czyli coś o wszystkim i niczym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byście nie byli kiedyś noobami :lol:.

A tak btw to jak zakładać to tylko na quakenecie. Inne serwery są mizerne i tyle (boty tylko na zezwolenie itp). Na Qnecie jest większa swoboda + łatwość załatwienia i potem kontrolowania botów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byście nie byli kiedyś noobami :lol:.

Może i byliśmy ale potrafiliśmy sobie poradzić z tym inaczej a nie :

 

"El0, daj czita abym podkręcił swojego venica"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ot]

Jest zasadnicza roznica pomiedzy n00bem a newbie. Ten drugi jest zielony i sie do tego przyznaje ( drobne wpadki i szczery zal ). Ten pierwszy natomiast... Co tu duzo gadac - tepic i tyle.

[/ot]

 

Miesiac tematu i nic z tego nie ma... Widac jakie sa potrzeby na kanal internet relay chat... Niech sobie beda tylko rozmowki przy mapce frappr :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...