Skocz do zawartości
lukewola

Thermalright Hr-05-sli

Rekomendowane odpowiedzi

teraz jest troche lepiej.. mam 50 C na czipsecie. Oprócz tego w obudowie jeden wiatrak z przodu (1000 obrotów) i jeden z tyłu (też 1000). Temperatura w budzie 32 stopnie. czipsetu nie czyściłem bo mocno zaschnieta jest na nim stara pasta i troche bałem się ją skrobać <_< a pasty za mało nie nałożyłem, może za dużo.. chyba dam mniej pasy i sprobuje oczyscić czipset. dzięki :)

rozpuszczalnikiem albo jakimś alkoholem i zejdzie bez skrobania ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zakupiłem ten coolerek i jestem zadowolony. Mojej płyty (AN8 Fatal1ty SLi) nie ma w specyfikacji na stronie producenta ale wszystko ładnie pasuje. Małym mankamentem jest to że radiator lokalnie bardzo podgrzewa karte od tyłu i jak długo gram to widac efekty przegrzewania się :/ Niskoprofilowy wentyl załatwił sprawe. Niestety nie mam odczytów z samego NB i trudno stwierdzić spadek temp ale radiator HR grzeje się niemiłosiernie więc można stwierdzić że działa świetnie :) Bardzo polecam!

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz słabą wentylację w budzie to się nie dziwie, że tak się przegrzewa, polecam zainwestować w wiatraczek 50-70mm i go zamontować tak jak ja to zrobiłem i przedstawiłem 51 poście

Obudowe mam bardzo dobrze wentylowaną wciągający z przodu 120mm + wyciągający 120mm z tyłu + drugi wyciągający 92mm + zasilacz + poukładane kable

 

Po za tym napisałem "Niskoprofilowy wentyl załatwił sprawe" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak myslicie, co sie stanie jesli nie zalozylem tej pianki:

 

Dołączona grafika

 

niby poprawia stabilnosc i zapobiega ukruszeniu rdzenia chipsetu... ale wszystko sie trzyma chyba dosc stabilinie, plyta tez dziala:)

 

co do temperatury to spadla z 61-63 w idle do 42-43 czyli strasznie duzo... tylko czy ta pianka dalaby jeszcze wiecej? jesli tak to ile wiecej? no i czy nie popsuje mi sie komp bez tej pianki:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pianka służy stabilizowaniu podstawy na chipsecie. Jeśli masz chip zabudowany pod kwadratową obudową to nawet lepiej, żeby tej pianki nie było. Ale wnioskując z Twojej sygnatury masz pewnie nForce'a odsłoniętego i wtedy ta pianka przydaje się... żeby radiator się nie kiwał.

 

Wystarczy, że niechcący go nierówno dociśniesz czy oprzesz rękę wydobywając z obudowy co innego... i możesz chipset ukruszyć. Lepiej ją nałożyć, żeby do tego nie doszło.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli nie ruszam kompa, nie otwieram budy, wszystko stoi i dziala to moze zostac tak jak jest?

Wszystko zależy od Ciebie - nic się nie stanie, jeśli nie będziesz nic ruszał. Tylko, żebyś potem nie żałował jak zapomnisz o tym :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no, ja nie majstruje przy kompie, szczegolnie ostatnio... na razie chyba zostawie tak jak jest, niedlugo mam zamiar zmienic procka na x2 3800+ to wtedy sie pobawie najwyzej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to do mnie bylo... ale jak tak to mam tylko 80-tke wyciagajaca, ale zastanawiam sie czy jej nie wywalic bo halasuje:)

 

temp to: proc w idle max 35, grafa 44, plyta teraz 44, dyski 38-45 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie, potrzebuje waszej pomocy.Potrzebny mi jest jeden konkretny wymiar tego thermalrighta.Zastanawiam sie czy wejdzie bokiem na moja DFI z 6800GS na pokładzie i musze sprawdzić czy karta nie jest zbyt długa na taki manewr...

 

Opis potrzebnego wymiaru:

 

Odległość mierzona od końca stopki do początku żeberek radiatora.

Dołączona grafika

 

Będe wdzięczny jeśli komuś sie będzie chciało to zmierzyć dla mnie.

 

Pozdro,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie, potrzebuje waszej pomocy.Potrzebny mi jest jeden konkretny wymiar tego thermalrighta.Zastanawiam sie czy wejdzie bokiem na moja DFI z 6800GS na pokładzie i musze sprawdzić czy karta nie jest zbyt długa na taki manewr...

 

Opis potrzebnego wymiaru:

 

Odległość mierzona od końca stopki do początku żeberek radiatora.

http://images7.pictiger.com/thumbs/c4/bf9e...c3f4c1c4.th.jpg

 

Będe wdzięczny jeśli komuś sie będzie chciało to zmierzyć dla mnie.

 

Pozdro,

Wiem że jeśli zamontujesz go w kierunku frontu obudowy to wchodzi grafika o długości pcb ok. 21,5 cm. Jeśli taka informacja Ci w czymś pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jeśli zamontujesz go w kierunku frontu obudowy to wchodzi grafika o długości pcb ok. 21,5 cm. Jeśli taka informacja Ci w czymś pomoże...

Samo PCB ma dokładnie 21,5cm.Czyli sie chyba tak nie zmieści.A wydawać 90zl dla samego sprawdzenia nie zamierzam.

 

Czy ktoś mógłby podać mi ten wymiar? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiaru Ci nie podam, ale napisze że u mnie zmieścił się razem z 8800GTS. Radiator skierowany w dół (bo na procku Infinity) na nim fan 80mm i na samym końcu X-Fi. Wsio weszło prawie na styki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiaru Ci nie podam, ale napisze że u mnie zmieścił się razem z 8800GTS. Radiator skierowany w dół (bo na procku Infinity) na nim fan 80mm i na samym końcu X-Fi. Wsio weszło prawie na styki.

A na bok???Bo w dół to ja wiem ze sie zmieści prawie z każdym chłodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo PCB ma dokładnie 21,5cm.Czyli sie chyba tak nie zmieści.A wydawać 90zl dla samego sprawdzenia nie zamierzam.

 

Czy ktoś mógłby podać mi ten wymiar? :cry:

Dokładnego wymiaru Ci nie podam bo nie wsadzę tam mojej miarki stolarskiej, ale na oko będzie jakieś 7-9 mm nie więcej. Jeszcze poprawie mój wcześniejszy błąd, montując go w strone hdd zmieści się tylko grafika o długości 20,5 cm a nie 21,5 cm jak wcześniej pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem sie posiadaczem HR'ka i.. i nic moge sobie na niego popatrzeć.

Jest kilka możliwości założenia i żadnej nie moge wykorzystać.

1. odległośc między HR a x1900xtx jest zerowa, styka się z tyłem grafy więc odpada.

2. Zalman 9500 uniemożliwia założenie, brakuje 2cm...

3. Chłodzenie grafy wyklucza montaż...

I tak oto muszę zmienić albo chłodzenie grafy albo procka bo temp na chipsecie i sam wentyl doprowadza mnie do pasji.

A płyta to DFI Ultra-d.

Generalnie zawiodłem się, samo chłodzenie jest ok, ale montaż na kołkach to lekka przesada... doccisk bardzo słaby, chłodzenie kołysze się jak chce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam PANOWIE !!

 

Mam do WAS olbrzymią prosbe,

dzisiaj przyszedl do mnie HR-05 SLI.

 

Moja płyta to DFI LP NF4 ULTRA-D,

 

Mój problem polega na tym, ze po raz pierwszy robie takie zmiany w kompie i nie chce niczego spieprzyć.

 

Moja prośba do WAS polega na tym, żeby ktoś komu się chce poświęcić czas i kto juz montował ten radiator i dmeontował stary w tej płycie napisał mi krok po kroku jak powinno się zdemontować stary wiatrak i zamontować ten nowy, tak żeby nieczego nie uszkodzić.

 

Z postów zrozumiałem, ze trzeba zdjąć płyte z obudowy i kleszczami (mogą to być zwykłem kombinerki ?) zacisnąc te plastiki i wypchac wiatrak, wetedy powinien zejsc. Ale teraz czym najlepiej wyczyścic stara paste (rozpuszczalnik - nie uszkodze tym rdzenia?) i w jakim miejscu i w jakiej ilości nałożyć tę nową ?????

 

I jeszcze jeno jak założyć HR-a, w zestwie jest pełno częci i cholera wie która jest do czego (instrukcja jest niedokładna i jak dla mnie nie wynika zniej jak dokladnie zamontowac ten radiatorek)

 

SORRY za tak laickie pytanie i prośby ale licze na pomoc !!!

pzdr !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj to Klyk Stary radiator możesz zdjąć paznokciami, ścisnąć ten grot i wepchnąć do środka. Oczyścić możesz chusteczką higieniczną i zmywaczem do paznokci. HR-05-SLI zakładasz na kołki takie białe, w tym musi być sprężyna i taki kawałek blaszki. Wciskasz te kołki w dziury w laminacie płyty ( tak samo jak teraz ten mały wentylek się trzyma. Pasty dajesz tak żeby pokryć rdzeń w cienkiej ilości, lub robisz kropkę mała na środku i zakładasz radiator.

 

Tu masz wszystko pokazane

Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie !!!!!!!!

 

Dzisiaj założyłem HR-ka :)

 

Temperaturki wyglądają następująco :)

 

Na procku rczej bez zmian (od 29 do 36)

Płyta, było od 46C do 55C a jest od 38 do 48C :)

Mostek, było 50C jest 41C )

Dysk mniej więcej bez zmian do 42C

 

 

Jedno co mnie martwi to to, ze po wszystkim zrobilem mu test programem - ORTHOS i po 5 min wsykoczylo mi cos takiego (załącznik), nie wiem co to oznacza, wczesniej tak nie mialem :/

post-159511-1211031528_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zresetowałem bios, ale dalej ten sam błąd, w tym samym monecie,

doszło do tego jeszcze po resecie biosu to, że w pewnym momencie zwiesza się komp i pozostaje tylko restart z palca,

aha i jak zrestartowałem bios to przy pierwszym włączeniu wyskoczył błąd przy sprawdzaniu biosu (CMOS ERROR - cos w tym stylu), ale system sie zaladowal, zrestartowałem kompa i już wszytko było ok.

 

O co może chodzić ??

Czekam na pomoc i wskazówki,

pzdr !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że ukruszyłeś rdzeń chipsetu zakładając ten radiator.

 

Sprawdź też, czy wszystkie kable są dociśnięte, chociaż wątpie, aby to była wina złego styku kabli.

 

Bios tutaj nie ma nic do rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszytko jest podociskane,

teraz komp dziala stabilnie, nie wiesza sie ani nic z tych rzeczy,

temp na mostku tak jak wczesniej pisalem o 10 ST C mniej,

a jesli chodzi o test w programie ORTHOS, to dalej wywala mi te bledy w tym samy czsie.

 

Rdzenia staralem sie nie uszkodzic, no ale nigdy nic nie wiadomo,

jesli to jednak uszkodzony rdzen, to co mi pozostaje ????

 

pzdr !!!

 

poprawka wlasnie po raz kolejny odpalilem ORTHOS i zero bledow do 30 min, wiec juz calkiem zglupialem,

wychodzi na to, ze wszystko wróciło do normy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli orthos pochodzi bez błędów przez 3-5h, to znaczy, że komp jest stabilny.

 

30 minut, to nijaki test, bo nie wiesz, czy komputer jest stabilny

 

PS. Znam przypadki, gdzie Orthos wywalił błąd po 6-9 godzinach :)

 

PS2. Jeżeli w Orthosie wyskoczy chociaż raz bład, obojętnie kiedy, to komputer nie jest stabilny, a usilne wmawianie sobie, że wszystko jest OK, to tylko pozory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...